Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

krejciitomas

Konecne trilogie spolu s Hunger Games,ktera dosahuje vyssich kvalit. Opet vyborna Shailene Woodley v hlavni roli a mrcha Kate Winslet filmu dodava tu pravou jedovatost. 80% ()

sabber

jak by řekl Wiliam Shakespeare-mnoho povyku pro nic,to bylo opravdu naposled co jsem dal na doporučení reklam,ženských a puberťáků.Tak copak nám tvůrci zpatlali dohromady tentokrát?hunger games,elysium,aeon flux,stmívání...celou dobu jsem měl pocit jako kdybych ten film už někdy viděl a po skončení(díkybohu)my připadalo že kdybych celou dobu čuměl do zdi tak kulturní zážitek by vyšel na stejno.Jelikož jsem docela velký fanoušek sci-fi tak bych poprosil pegy autory aby tyhle tipy filmu označovali jako romantické slátaniny,já se jim obloukem vyhnu,ušetřím si dvě hodiny života a nebudu muset psát negativní komentáře.Ale přece jen na jedno využití těchto filmů jsem přišel-líbí se holkám,jsou z toho na měko a pak je větší šance na sex,takže si pánové stáhněte nějakou gamesku na mobil ať to přežijete než to skončí a pak své polovičce vysvětlete že v biologii znamená divergence (rozbíhavost) znaků a v evoluční biologii vede ke vzniku nových druhů, a že si to můžete klidně hned vyzkoušet,jinak ten film zakopejte hodně hluboko a jděte raději na panáka. ()

obrobr odpad!

Narozdíl od lidí , kteří tomu filmu naservírovali dokonce pět puntíků jsem při jeho sledování plakal nudou . Tento rádoby post sci-fi je šedivý jak moje bílé myšky. Prostě odpadní roura s velkým otvorem ()

Capinka

Už během filmu mi bylo jasné, že se musí jednat o film založený na knižní sérii, protože se všechno tak podivně pomalu vleklo. A ty vzdychající rozhovory byly fakt hrozný! Ohodnotila jsem film tak dobře jenom díky tomu, že mám postapokalyptické prostředí ráda, herci byli sympatičtí a bylo to docela akčně-zajímavé. A taky mě zajímá, co bude dál, tak jsem zvědavá, jestli se dočkáme filmového pokračování. Ale pochybuji, že se toto stane nějakým obrovským trhákem (i když o Twilightu jsem taky pochybovala a pak jsem se nestačila divit, co to s mým okolím dělalo...). ()

r3musko

tieto tvajlajtoviny nemusím. prečítal som si iba kúsok obsahu a vyzeralo to dobre, ale vo výsledku to bolo vlastne rovnaké ako spomínaný twillight, ďalej hunger games alebo hostiteľ. posledné menované som si dokonca musel googliť, poľahky som na to zabudol. keby sa film uberal viacej ako ostrov, alebo ja robot, bol by som vo výsledku spokojnejší. ale nie, ženská hrdinka v hlavnej roli dáva tušiť, o čo tu primárne pôjde: ťažké rozhodnutia, psychologické pozadie a komplikovaná láska sú esencie tohto filmu. mierne sa to zmení ku koncu, kde uvidíme aj trochu akcie, ale to už moje hodnotenie nezachráni. ()

swater137

Určitě koukněte!!! Se roztrhl pytel se sci fi kde jsou alfy, bety, gamy a delty ). Už se těšim na Bolyvůd a jeho kastovní trhák o lásce mezi čističem stok a dcerkou z úřednické rodiny. Setkávat se budou u čističky a on pak bude bránit její čes štětkou a rolý hustě omočenýho papíru. A přátelé bude to lepší než tahle kravina. Určitě koukněte!!! ()

kareluh

Vynikající kousek opět ukazující myšlenku toho, aby si člověk, nesoucí své vlastní Já, co taky jiného, sedl sám se sebou několik minut denně a v době, kterou lidé nějakým "záhadným" způsobem se snaží stále urychlovat, přemýšlel o svém vlastním bytí, neboli životě, který žije a žít chce. Z mého pohledu výborně obsazené herecké role. Emoce, cit, napětí, akce, mrazení po těle a vcítění se do postav je v každé části filmu. Poznáte klaďasa/ku a záporáky. Místy až mysteriózní kousek. Film vyvolává v člověku plno různých emocí. Proto je a bude hodnocen jak jednou či žádnou, tak pěti hvězdičkama. Doporučuji.... :) ()

Marwin3D

Mně se většinou tyhle romantický hovadiny moc nelíbí.. ale tohle byla slušná podívaná.. :o) Divák pěkně sedí.. nechává se unášet příběhem.. občas vyslechne pěknou muziku.. která ve filmu fakt sedí.. a prostě jede.. a čumí.. a nikdo nikoho do ničeho nenutí.. pěkně v klídku.. v pohodě.. :o) Hlavní zápletka je zajímavá.. ústřední postavy taky.. herci jako by nehráli ale prostě žili.. pro mě překvapení a kupodivu pěkná podívaná.. 4* ()

skipik12

...myslel jsem si, že Ostrov byla blbost...proti tomuhle bych tomu udělil 12 oskaru!!! smichana blbost s totalni naiivitou bez rozumné zápletky!!! bože...zkousl jsem remake battle royal- hungry games, ale tohle je vážně uplná hovadina od začátku do konce!!! Uplně ztracený čas!!! ()

dannypajinky

nic zvláštního film na jedno shlédnutí a jestli má být 2 a 3 tak nevím zda se do nich dám čistá hrana mezi dobrým filmem a odpadem 5/10 ()

zaluky

Přiznám se, že před nedávnem jsem na film měl jít do kina a rozhodoval jsem se mezi tímto a Pomejema. Udělal jsem velikou chybu že jsem na to nešel do kina, ale šel na pompeje, které byly s prominutím o hovně. Efekty byly vinikající. Další plus bylo, že jsme zde mohli slyšet úchvatnou Ellie Goulding. Dokonce si dokážu představit že by i tenhle systém mohl fungovat po nějaké třetí světové. Akorát mě mrzí že jsme se z filmu nedozvěděli čeho že bychom se měli bát za velkou zdí. Třeba se to dozvíme v dalších dvou pokračování. Možná si i přečtu knihu. /90%/ ()

jounen

Takový normální průměrný sci-fi. Řekl bych,že je to mix několika starších filmů. Nenaštve,ale ani nenadchne. ()

peto9110

Pre mna to bola zabava. Film som si uzil hlavne vdaka dalsiemu dobremu vykonu S.Woodley a po tom mnozstve otazok ktore mi po dopozerani filmu behali hlavou som odhodlany precitat aj knihu. Hadam aj po zmene rezisera si tato seria udrzi svoj standard. Za tento diel u mna 4* ()

Lyshitski

Tak jo, po zhlédnutí tohoto snímku jsem dospěl k jedinému závěru. Režisér Neil Burger je Divergentní. Zhruba tak z 50% patří k frakci pejsků a z 50% k frakci kočiček. Tyto jeho vnitřní frakce mu v hlavě uvařily pekelný dort, který se nakonec rozhodl přivést do reality. Do tohoto dortu namíchal něco málo z Hunger games, něco málo z Battle Royal, okořenil to nudou a nesmyslným dějem a výsledek? Za mně protrpěných 30%. ()

JerryPilsen

Akční scifi pro holky mladší 18 let.Absolutní absence logiky byla chvílemi až směšná.Těžko říct jak by asi mohl systém takto fungovat.Veškeré zvraty jsou servírovány moc dopředu a moc nadneseně aby na ně bylo dostatečně upozorněno.A finální rozuzlení to nemohlo vylepšit. ()

cartyci

Veľmi slušný film , podobnosť s Hunger Games je veľmi veľká .Dej ma zaujal hned od začiatku ,tak že som si musel film pozreť celý a myslím že chybu som nespravil.Našlo sa trošku lásky, dosť akcie a herci taktiež neskalamali ba prekvapili.Odporučam kuknuť ()

Bednobuch

Nápad o výjimečnosti v takovém světě není špatný, ale kromě zvládání strachu a nemožnosti ovládání neměla nijaké zvláští schopnosti, což je škoda. Nebýt výcviku, dostala by na frak a celá divergence by byla k ničemu. Zajímavý výcvik, ale celkově to bylo suchý a docela nudný. Škoda ()

danny79

Jakmile jsem se prestal snazit premyslet nad smyslem pribehu, fungovanim rozdeleni spolecnosti do kast a dalsimi vecmi, zacal jsem si film celkem uzivat, protoze je dobre natocen, po technicke strance ma slusnou urovnen a herci tez fungovali slusne vcetne urcite charisma hlavni hrdinky. Trochu to pripomina Enders Game, Hunger Games a nekolik dalsich filmu. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)