Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

Mistr119

Tak tenhle žánr můžu! :) Film nepřináší vlastně nic moc nového, co už jsem viděl například v Dárci, ale přesto je to silná myšlenka, u které nevadí opakování... :) ()

Xmarc

Žádné divácké orgie se nedějí, nicméně pokud bude člověk brát film jako nekomplikovanou večerní oddychovku po šichtě, má rád sci-fi žánr a bude prost filozofování nad smysluplností všech dějových zákoutí a logičností, dostane se mu pohodového podívání. ()

Tom10000

Film jsem viděl již mnohokrát, ale až nyní jsem se dostal k jeho zhodnocení. Snímek patří mezi mé oblíbené, považuji ho za velmi dobrý, de facto výborný. Děj se odehrává sto let po velké válce, kdy se ve městě Chicago, jedno z mála nezničených, zavedl systém Frakcí. Za určitou dobu jsou mladí povinni rozhodnout se, ke které se přidají. Zdali budou laskaví, tedy Mírumilovní, pravdomluvní a čestní, tedy Upřímní, chytří, tedy Sečtělí, odváždí, tedy Neohrožení, či nesobečtí, tj. Odevzdaní. Mladá dospívající dívka, Beatris (Shailene Woodley), a její bratr Caleb (Ansel Elgort) jsou odevzdaní, ve frakci, která vede celé město. Příběh se točí zejména kolem Beatris. Ta se svým bratrem podstoupí zkoušku, v níž se určí, v jaké frakci bude dál. Když neuspěje, dostane se k Odpadlíkům, chudým, kteří nikam nepatří. Jenomže ona uspěje. Ale jinak, než by se dalo čekat. Stala se Divergentní, má předpoklady k více frakcím a stává se ohrožením pro celý systém. Je zkrátka odlišnou. V den, kdy si volí frakci, v níž zůstane navždy, vybere si Neohrožené. Zradí tím Odevzdané, a potupí vládní frakci. O post vlády se pokouší Sečtělí, jež vede Jeanie (Kate Winslet). Děj pokračuje dál, a Beatris, nyní už je Tris, se setkává s Thobiasem, alias Čtyřkou (Theo James) a snaží se mezi svými novými "kolegy" prosadit. Ne vše jde ale snadno. Zdá se, že na to nemá, není dost silná, a navíc, svět kolem ní se stále točí, Sečtělí tlačí na Odevzdané a k tomu chce využít Neohrožené. Navíc, ona je přece divergentní, a těch se všichni bojí. Zvládne to? To se dozvíte sami. 95 procent, film doporučuji. ()

Bragi66

Viděl jsem dříve Rezistence (2015) a plivl na to, ale recenze mne přesvědčily, že předchozí Divergence (2014) je lepší. Shlédl jsem to a za sebe mohu říci, že je to ještě hloupěji udělaný sociobudoucnostní odvar připitomělého juniorského bezzubého soutěžení, které by se chtělo zahalit do osudových zvratů, ale válí se spíše ve zvratcích všedních klišé. ()

Thalin

Filmy podle knížek jsou buď skvělé, naprostý odpad a nebo něco na co do měsíce zapomene, že jste to vůbec viděli. Divergence spadá do té třetí kategorie. Shailene umí hrát, dokázala to už  mnoha filmech, ale tady působí celou dobu hrozně prkenně a vůbec tu není znát ten osobnostní vývoj, kterým v knize postava prošla. Postavu Čtyřky jsem si tedy při čtení taky představovala docela jinak. Theo mi na ni přišel na pohled starý a vlastně vcelku nesympatický. Nebylo to vyloženě špatný, ale dobrý taky ne. ()

Sashmen13

No, viděl jsem to omylem znova a musím přidat jednu hvězdu, byl jsem příliš tvrdý. Je pravda, že film je ve své podstatě hodně hloupý a ten konec tomu nepomáhá, ale stejně, společnost vymletá na takovou úroveň docela šla, jen škoda, že místo zkoumaní, jak by to vlastně mohlo fungovat, jsme začali hned střílet pew pew pew. ()

KarelSobotka

Četl jsem knihu a proto me film zas tak nevzal. Jinak se tvůrci snažily, prostředí vypadá dobre atd., ale pravděpodobně to nebude nakej super trhák. ()

Yellow23

Odporúčam prečítať celú knižnú trilógiu. Avšak film mi ukázal niektoré scény, ktoré som si nevedela predstaviť. ()

kjama

Srovnáváte s Hunger Games, ovšem přirovnat se spíš hodí k Enderově hře. Už kvůli těm vnitřním dialogům hlavního hrdiny, výcviku válečníka, volbám, které musí učinit a jehož motivy chápeme v knize, ale ne ve filmu. Film se zdá být pouze sestřihem těch nejlepších scén z knihy a proběhnou jak z rychlíku. Kdo knihu nečetl, nemá vůbec šanci si zapamatovat vedlejší postavy důležité pro další pokračování, natož je vůbec pochopit. Castingem mě také nepotěšili. Shailene měla od začátku vypadat jako outsider, o hlavu menší, než všichni ostatní. Dalo se na ni zvyknout, ale není pak zřejmé, proč jí Čtyřka vůbec pomáhal. Dojemné scény nejsou dojemné a vše se zdá být nedotažené. Za mě tedy lepší průměr. ()

NiaRibal

Prostě nemůžu koukat na filmy, ke kterým jsem četla knížku. Jo, vcelku se toho drželi, ale jsou tam věci, které mě štvou. Scéna s Edwardovým okem, "Je to jen pískle", a střílení do muffinu tam chybí, i když to by se dalo přežít. Spíš mi vadí přeskládání chronologie jednotlivých událostí a chabá návaznost. Taky trochu jinak pojali frakce, což by taky nevadilo nějak příliš, ale Neohrožení nebyli primárně vojáci. To z nich udělala až simulace. Takže to "Poslouchej bez otázek, nebo končíš" mi tam nesedí. Na druhou stranu, pojetí simulace ve smyslu "Nedělej, co by udělal divergentní, chovej se jako neohrožený" se mi líbilo. Neříkám, že je to lepší, než v knize, ale je to přinejmenším zajímavý a... tak trochu i logický. Takže to je plus. Přestřelky jsou docela dobře zmáknuté a scéna s naočkovaným Čtyřkou je taky dobře udělaná. Moc jsem od toho filmu nečekala, takže nezklamal a možná dokonce i trošičku překvapil ;) P.S. Kdo to srovnává s Hunger Games, ten nic nepochopil. ()

TeRry.Doo

Oblíbená Shailene Woodley pro mě na první pohled ve snímku, od něhož jsem nic moc neočekávala. Řekla jsem si, že to zkusím. Výsledek? Příjemné překvapení. Žádnou synopsi jsem nečetla, zkrátka jsem si film jen tak pustila nad ránem, vyčerpaná učením, nemohoucí usnout. Chytlo mě to, i když to byl kinorip. Nevím, jestli byl film až tak dobrý, nebo jsem zoufale potřebovala vypnout a podívat se na něco, co mě relativně uklidní před maturitou. Shailene je skvělá, přirozená, krásná herečka. V poslední době ji mám hodně ráda. Zaujala mě hlavně už v The Spectacular Now, kde si s Miles Tellerem tuším poprvé střihla jednu z hlavních rolí (toho obecně moc nemusím). Nicméně v seriálu The Secret Life of the American Teenager nic moc (to už bude asi i tím seriálem, ne herečkou). Zkrátka role Shailene padla jako ulitá. Příběh? Zase něco nového. S určitými frakcemi (poslední dobou třeba v The Originals) se sice setkáváme ve více snímcích, ale zde je to zase něco nového. Navíc je do něj zapleten love story, takže přesně, co jsem teď potřebovala, abych nezblbla. Theo James – pro mě novinka – dosud jsem herce neznala a ani ho vyhledávat nebudu. Kate Winslet – nemám problém. Jako žena záporňák ve vyšší pozici mi sedla. Jai Courtney – opět novinka a překvapil. A jako poslední bych zmínila Ashley Judd. Tu zbožňuju už z Come Early Morning. Prostředí super, zajímavé myšlenky. Z čeho jsem však hotová – soundtrack M83 a Ellie Goulding a její Dead In the Water – ty dva songy mi k filmu totálně sedly a odvařily mě ihned, co jsem je uslyšela. --> Moje heslo: pokud je dobrý soundtrack, je dobrý i film. Závěr – doporučuju zhlédnout a přečíst knižní předlohu – já už se to chystám udělat… Film se prý dle knihy povedlo zpracovat úžasně. ()

rottencom

Buď se narodíš jako typický představitel jedné z pěti skupin obyvatel a nebo se k té správné přiřadíš později. Pokud ale neprojdeš úvodním testem, dostaneš se mezi vyvržené, odpad společnosti. Podle mě super námět, ale bohužel o tomhle ve filmu není skoro nic, všechno z toho je vedlejší linka tuctového slaďáku, jakých už existují mraky a které vám z hlavy vypadnou dřív než vy z kina. Bohužel... ()

lik009

Nuda - o proti knize. Z knižní předlohy byli "vystřiženy" nejdůlužitějši body děje, které byli následně nahuštěny do filmu. Přišlo mi že film kvůli tomu nedokázal vůbec vtáhnout do děje. ()

len.tilka

Totálně mě to překvapilo a ohromilo, protože po shlídnutí traileru sem tomu moc parády nedávala. Jenže v kině sem už po chvíli zjistila, že trailery sou naprosto imbecilní a absolutně vůbec nevyjadřujou o co v tom filmu doopravdy jde. Plus název je celkem zavádějící, protože lze říct, že většinu filmu se stejně řeší něco úplně jiného. Aby se teda neřeklo, občas tam plácnou "i am divergent" a tím je hotovo. Nicméně příběh je úžasný, strašně mě nadchl ten nápad, zpracování, všechny kulisy, prostory i to, jak to měli vymakaný. Nádhera. Pro Tris vybrali výbornou herečku s kouzelnýma očima přes půlku plátna. Je ale fakt, že to rozložení do 2 hodin mi občas přišlo až moc dlouhý a tradičně vás 90% času máchaj v omáčce a vyřešení se koná ke konci rychlým stylem šup, hop, díky, nashle, titulky. U těhle typů filmů mě vždycky strašně baví premejšlet kam všichni ti lidé chodí třeba k doktorovi, kdo jim nakupuje všechno to jídlo nebo kdy jim perou? Prostě měli by to tam někdy ukázat, to by byla teprv pecka! "IT'S NOT REAL." To procvičování strachů bylo perfektní, kéž bysme něco takovýho taky tady mohli mít. To by teprv bylo něco. ()

Wolfchant odpad!

No stačila mě ukázka abych řekl že raději dám 200,- kč bezdakovi než dát za tuhle slátaninu a když čtu co tu všichni píšou tak jsem asi i ušetřil 139 min života ()

Dunric

Už se mi stalo po několikáté, že zdejší hodnocení i od "populárních" uživatelů jsou totálně mimo mísu. Nenechte se mýlit, že jde o bezduchou slátaninu pro náctileté pipiny. Opak je pravdou. Jde o hodně slušnou sociální satiru plnou neotřelých nápadů, solidně napsaných dialogů a stupňovaného tempa, při kterém vypínat mozek se rozhodně nedoporučuje. Žánr sci-fi tu není o samoúčelné exhibici budoucích technologií, ale jako prostředí ve kterém se autorova vize budoucí společnosti může odehrávat. Po hodně slušném Limitless je tu další zářez na pažbě Neila Burgera. Bylo mi potěšením. ()

badmad666

Přes 2 hodiny nudy!!!Stupidní dialogy,hloupá zápletka s ještě hloupějším vyvrcholením.Bohužel nejsem 10-ti letá holčička,aby mi tenhle film vůbec něco nabídl.Vážně vyhozený peníze za lístky!!!! ()

Doubeq

Taková splácanina co vykradla všechno možný, ale pobaví a nastalo trochu zpestření bojových stylů kde kromě teď "moderních" chvatů z klecí (MMA) přbylo i něco jako Winch Chun, snad za to ty 3* ;) ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)