Key and Peele (TV seriál)

Komedie

USA, 2012, 32x30 min

Payman Benz

Charles Papert

Keegan-Michael Key, Jordan Peele, Amrapali Ambegaokar, Brenda Song, Jennefer Ludwigsen, Colin Hanks, Matt Jones, Kevin Sorbo, Stevie Nelson, Kerri Kenney, Adrian Gonzalez, Jon Daly, Luis Moncada, Carlson Young, Drew Droege, Carla Gallo, Eric Edelstein, Michaela Watkins, Jerry Lambert, Brendan Hunt, Patrick Carlyle, Chelsea Cook, Tone Bell, Zack Pearlman, Anders Holm, Rob Delaney, Thomas Middleditch, Satya Bhabha, Lauren Lapkus, Natasha Leggero, Stephanie Allynne, Jay Martel, Erin Gibson, Heather Anne Campbell, Milana Vayntrub, Maribeth Monroe, James Pumphrey, Jonathan Davila, Uggie, Jamie Denbo, Josh Fadem, Jeff Sloniker, Alex Fernie, Devon Libran, Errol Sack, Denise Boutte, Lily Holleman, Craig Anton, Omar Nazel, Alex Rubens, Carlease Burke, Madison Mason, Guy Stevenson, Arden Myrin, Cedric Sanders, Andrew Bachelor, Ty Burrell, Malcolm Barrett, Jennifer Wenger, Helena Barrett, Laird Macintosh, Vernée Watson-Johnson, Yassir Lester, Eric Price, Joe Nunez, Brad Morris, Jean Villepique, Edward 'Grapevine' Fordham Jr., Eugene Cordero, Rebecca Drysdale, Katie O'Brien, Victor Samuel Lopez, Marissa Cuevas, Colton Dunn, Bert Belasco, Justin Hires, Jerry Minor, Tayler Buck, Nicole Parker, Reatha Grey, Janet Varney, Melanie Lynskey

[První dvě série] Kluci jsou vtipní a extrémně (extrémně!) politicky nekorektní. A protože jsou naštěstí oba negři jak poleno (ehm), tak jim to projde. Jako u všech skečových show jsou některé vtípky horší, jiné excelentní, ale ty "sdíleníhodné" stojí za to. Největším úletem je toto v kombinaci s dvořákovou Rusalkou na pozadí (S02E01). První a druhá sezóna 65 % [Třetí až pátá série] Sypu si popel na hlavu, páč jsem ve svém prvním komentáři asi trochu chlapcům křivdil. Za těch pět let mnoho jejich skečů zkultovnělo a formát perfektně slouží svému dalšímu cíli - šířit se virálně a po malých dávkách nejenom přes televizní vysílání. A přesně tak funguje nejlépe, binge watching nesvědčí. Ale to není problém Keegena-Mechaela Keye a Jordana Peeleho. Takže dejte jim šanci (chabé "vitipy" před publikem naštěsí po třech sezónách skončí). Celkem 75 %(21.9.2013)

Talentovaní herci, ktorí sú taktiež aj celkom slušne zohraní.Len je to niekedy až moc stereotypné. Niektoré hlášky sú vysoko slangové a osoba, ktorá nemá dobré znalosti z angličtiny (doslovný preklad do češtiny/slovenčiny väčšinou nemá ani z polky taký šmrnc) a černošskej kultúry, sa veľmi ľahko stratí. Púšťame si to s partiou študákov pochádzajúcich z takmer každého kúta sveta pomerne často a keď to človek skombinuje s pár jointami a nejakým tým pivkom tak sa to celé dá úžasne rýchlo obľúbiť.(17.11.2012)

Tohle duo má hodně zvláštní nápady, které vkládá do svých videí a i z obyčejně se tvářícího videa je totální úlet. Většinou je klíčová závěrečná pointa, která je šílená a většinou mě dostane. Často si dělají srandu z černochů, ale jelikož jsou sami černí tak je z rasismu obviňovat nemůžou. Je to sranda i když někdy mají i slabší chvilky, ale vetšinou je to fajn zábava. Hodnocení: 81/100.(10.10.2015)

Key a Peele jsou na poli komediálních skečů totální králové bez náznaku jakékoliv konkurence. Tyto "tmavé tlamy" si musí oblíbit snad každý, kdo má rád dobrý humor. Ať už je jednoduchý či inteligentní, dokáží si udělat srandu z naprosto všeho. Jejich herecké výkony občas předčí i áčkové herce, což je navíc spojeno s výbornou srandou a některé scénky jsou tak opravdu nezapomenutelné. Vůbec jim nevadí dělat si srandu ze své rasy (černý řízek vám to rád vysvětlí) ani z jakékoliv politické či jinak nekorektní situace, spíše naopak. Jsou to machři, kteří mě osobně velmi potěšili, když jsem je mohl zahlédnout i v mini-sérii Fargo (neztratili humor ani tam). Ať jim jejich spolupráce dále takto kvete a vydrží jim humor ještě dlouho. Pro každého, kdo jim přeje něco jiného, mám jen krátký vzkaz: "Biiiiiiiiiiiitch". 80%(6.3.2015)

Docela vtipný internetový komediální pořad. Dělají ho dva černoši. Třeba ta část s Hitlerem je dobrá. "Máte snad lepší historku s Hitlerem?" :D(13.3.2015)