Napínavé kriminální drama o souboji tvrdého policisty s rafinovanou a brutální mstitelkou. Nemilosrdná detektivka režiséra Roberta Sedláčka v hlavní roli s Jiřím Langmajerem. Sériové vraždy vyšetřuje detektiv, který se sám stane podezřelým. Je postaven mimo službu a pátrá na vlastní pěst. Za tiché pomoci kolegy se dostane na stopu skutečného pachatele. Klasická detektivka, která akcentuje víc lidské osudy jednotlivých aktérů, nežli samotný proces vyšetřování. Hlavního hrdinu nejvíc charakterizuje dilema, které v něm proti sobě staví kolegiálnost a povinnost. Jeho soukromý příběh také není čítankový, řeší v něm zájem o střídavou péči o dceru z rozvedeného manželství a nový vztah s novou ženou. Práce na tomto televizním filmu znovu svedla dohromady scenáristu a spisovatele Zdeňka Zapletala a režiséra Roberta Sedláčka. Zapletalův svět jako lehce bizarní řetěz situací dobře ožívá v Sedláčkově ironickém režijním vidění. Připomínáme, že v roce 2011 byl za této autorské a režijní spolupráce (rovněž tak i v produkci Televizního studia Ostrava) natočen film Sráči s Jiřím Bartoškou a Jaroslavem Pleslem v hlavních rolích. (Česká televize)

eccola odpad!

Sedláčkovi jsem v jeho předchozích filmech opustila spoustu filmařských nedostatečností (špatný cit pro střih, dlouhé nedůležité scény apod.), ale vždycky mě bavil tím, co chtěl říct a taky občasnými hodně povedenými dialogy. Teď mám ale pocit, že absolutně rezignoval a asi se potřebuje už jen uživit. I televizní kriminálka se ale dá natočit líp než tenhle film, kdy jsem místy měla pocit, že to je snad parodie na kriminálky. Kde je ten starý Sedláček??? ()

Adramelech odpad!

Film s rozváčným a nezajímavým dějem. Pokud toto filmové dílo něčím vyniká, tak extrémně mizerným ozvučením. Perfektně to vystihl jeden uživatel: „Drsnou a surovou atmosféru této detektivky mají zřejmě navozovat repliky všech zúčastněných, které jsou zcela bez intonace. Do dokonalosti to dovedl Langmajer, který hraje hrozně špatně, huhňá, neumí položit otázku, aby zněla jako otázka, tváří se zasmušile a prostě nedokáže utáhnout svou hlavní roli. Zvuk jak je už zvykem u současné české televizní tvorby stojí za starou bačkoru a já se musel hodně snažit, abych hercům rozuměl.“ (Godhaj) Langmajer příšerně drmolí, polyká vokály a skoro mu není rozumět. Mohli ho aspoň předabovat, když neumí mluvit. Občas se na stránkách Seznam objeví záznam autentické komunikace skutečných policistů při nějakém zásahu. A ejhle, oni mluví normálně srozumitelně! Horší hlasový projev, než zde předvedl Langmajer, se dá slyšet už jen u některých jůtůberů. ()

DannyBoy80

Je to hodně televizní. Některé herecké výkony jsou hodně prkenné. Zápletka mohla být taky trochu vychytanější. Nejvíc jsem se asi bavil výstupy Bezručů a poznáváním Ostravských a Beskydských lokací. ()

Piškotka

Z úcty k výkonu J. Langmajera a M. Stránského dávám 3 hvězdy. Vraždy byly v tomto případě podružné. Děj se zaměřoval na oba detektivy a jejich ambivalentní vztah. Jejich životy-neživoty byly velmi věrohodné - toto povolání často vede k životu osamělého a cynického vlka s nějakou tou vzpruhou na dně skleničky nebo hrnku. Postava nevěsty byla průhledná, hlas v telefonu napovídal, která to je asi herečka. Nepropracovaný byl i samotný vzorec vraždy. Kromě obou výše zmiňovaných herců byl dobrý i N. Lichý. Málo prostoru zde měl vynikající J. Plesl. A. Hanychová snad hrála samu sebe. ()

peetriss

Poměrně stravitelné české televizní krimi, které si však samo pod sebou podřezalo větev, a to hned dvakrát - za prvé vrah je prozrazen již brzy v průběhu, přitom se scénář stále tváří, jako by se jednalo o záhadu, a za druhé samotný závěr, který okatě svědčí o zoufalosti scénáristy, jak toto krimi ukončit. Štěstím je účast režiséra Roberta Sedláčka, který se snažil zachránit, co se dalo. Mým osobním bonusem je lokace natáčení: v některých scénách se mihne Havířov (zimní stadion, dres AZ Havířov) a nedaleká Těrlická přehrada, tedy má domovina. 50% ()

Zyne

Boha jeho, kde se cesti tvurci naucili cpat do filmu voiceover v podobe predcitani scenare??? To je tak pitome a zle, ze to kazi zazitek i ze sebelip natoceneho filmu... ()

bobstock

Ty umrle vážné dialogy všech protagonistů mě k smrti nudili. Nevim jestli v tom filmu někdo žije, ale u televize tehdy zemřelo určitě spoustu lidí. 15% ()

EllienPM

Enšpígl to napsal naprosto přesně: "Už dlouho, vlastně nikdy, jsem neviděl kriminálku, co se bere vážně, a přitom působila naprosto parodicky." ()

ChillThomas odpad!

Jiří Langmajer je opravdu jeden z nejhorších českých herců, po dnešku se mi zdá že i Sedláček si kope hrob. Je dost znepokojující že se v hodně špatným filmu člověk začne připadat, že nejlépe tu hraje Agáta Hanychová, příšlo mi to jak když koukám na 75 minutovou reklamu na Alkoholismus a přírodní barvivo červené barvy. ()

IvcaSammet

Příjemná kriminálka, která ale postrádá napětí a drama, nehledě na to, že každý divák musel vraha odhalit téměř okamžitě. Sice to nejsou úplné čtyři hvězdičky, ale myslím, že si film přece jenom zaslouží lepší hodnocení, proto jsem se přiklonila k vyššímu hodnocení. Nejvíc asi zklamal konec, od kterého jsem čekala daleko víc. Pohodová atmosféra u kriminálek prostě nefunguje. ()

mh.mail

50% - Nepřišlo mi to tak hrozné, i když na klasickou detektivku to bylo takové přímočaré a především konec byl až nějaký příliš jednoduchý. Bez překvapení, bez „wow“ efektu. ()

TomasKotlant

Možná to nevypadá moc nablýskaně, ale režijně a herecky to pro mě je jeden z nejzajímavějších českých filmů posledních let. *** Ve zkratce: Hledání jehly v kupce sena... Jééé! To je ona. ()

Brtniik

2/2015: Jal jsem se čistit HD, abych měl místo na „Tatínka“ a tak došlo na „Ženy“... Nevím, co mne k záznamu pudilo. Nejspíš mne motivoval název Ženy v pokušení (ach ty zasuté preference). Vydržel jsem až do konce, ale jenom proto, aby se neřeklo, že jsem to neprotrpěl a hodnotím. ČSFD važ si toho, že jsem obětoval kus svého života (a to pomalu začínám vážit, co ano a co už za to nestojí...). Tedy s čistým svědomím mohu dosvědčit, že už dlouho jsem neviděl tak unylý, nenápaditý a nudný film. Pan Sedláček, byl-li to jeho záměr, působil jako dokonalý moderátor (to, co zpomaluje chemické reakce) a takové tempo by spíš svědčilo sboru dobrovolných hasičů (nic proti nim) v nastudování severského dramatu pro domov důchodců. Tak jako některé detektivky jsou „baterčičkové“, tato byla vesměs “čučivá“. Lituji, že jsem takový šílenec a dokoukal jsem do konce. Jedna hvězda za udržení filmového průmyslu v CZ, druhá za to, že se nikdo z týmu (o divácích nevím) nezasebevraždil (v titulcích žádné ujištění nebylo), anebo za naznačení „Tudy přátelé cesta nevede“. Ovšem Hana Vagnerová - krásný kousek! **** Edit 1/2024 Až si toto přečtou vedoucí údy ČSFD zruší mi účet a vy kolegové a kolegyně mnou opovrhnete... Co se stalo? Tento film jsem viděl o5 v rámci vzpomínky na p. Lichého. Nejenže jsem si nevybavil, že jsem ho kdy viděl a to tak, že ani trochu, ale tentokráte mi námět přišel zajímavý. Detektivky kromě Poirota, pí. Marplové a Vraždy v kruhu nevyhledávám a možná proto se mi zdál drastický sen jelikož se v zobrazení mrtvol dost vyžívali. Přidám jednu hvězdu. ()

Destinytte

Ehm... Na začátku mi svitla naděje, když film uváděl citát Charlese Bukowského. Ale prostě Česko, no. I když nápad dobrý. Deset ran do každýho dementa, když si to zaslouží. ()

MickeyStuma

Komorní televizní detektivka s krapet větší výpravou a vcelku zajímavým příběhem. Zpracováním však bohužel na pováženou. Nebýt výpravy, spíše by se jednalo o prostinkou inscenaci nestojící z filmového hlediska za řeč. Za zváženou stojí jediné a to je práce s kamerou a hlavně s obrazem. Jak co má vypadat a kde kdo bude v jakou chvíli zrovna stát, bylo hlavní zásadou a to jediné se vydařilo. Jiří Langmajer coby kriminalista zápasící se svými osobními problémy byl po herecké stránce vcelku přijatelný. Zato Hana Vagnerová byla naprostým zklamáním. Její postava je prostě jejím výkonem neuvěřitelná. Ale kdo ví. Třeba to tak režisér Robert Sedláček chtěl. Literární pomalá atmosféra kupodivu určité napětí má, ale dalo by se říci, že počin je určen spíše pro náročného diváka. Protože tomu chybí větší živost a vůbec elán, depresivní nátura celého konceptu diváka lačnícího po filmové zábavě spíše odradí. ()