Napínavé kriminální drama o souboji tvrdého policisty s rafinovanou a brutální mstitelkou. Nemilosrdná detektivka režiséra Roberta Sedláčka v hlavní roli s Jiřím Langmajerem. Sériové vraždy vyšetřuje detektiv, který se sám stane podezřelým. Je postaven mimo službu a pátrá na vlastní pěst. Za tiché pomoci kolegy se dostane na stopu skutečného pachatele. Klasická detektivka, která akcentuje víc lidské osudy jednotlivých aktérů, nežli samotný proces vyšetřování. Hlavního hrdinu nejvíc charakterizuje dilema, které v něm proti sobě staví kolegiálnost a povinnost. Jeho soukromý příběh také není čítankový, řeší v něm zájem o střídavou péči o dceru z rozvedeného manželství a nový vztah s novou ženou. Práce na tomto televizním filmu znovu svedla dohromady scenáristu a spisovatele Zdeňka Zapletala a režiséra Roberta Sedláčka. Zapletalův svět jako lehce bizarní řetěz situací dobře ožívá v Sedláčkově ironickém režijním vidění. Připomínáme, že v roce 2011 byl za této autorské a režijní spolupráce (rovněž tak i v produkci Televizního studia Ostrava) natočen film Sráči s Jiřím Bartoškou a Jaroslavem Pleslem v hlavních rolích. (Česká televize)

honajz

Chvilku mi trvalo, než jsem pochopil, že jde o parodii na severské detektivky v ostravském hávu. Ale od chvíle, kdy policajt spadne kvůli chlastu na začátku ze schodů, se dá ona parodičnost vysledovat (ten úvodní dialog se mohl jen snažit být vtipný), a pak už si znalý divák jen odškrtává položky "severského" seznamu. Rozvedený polda, chlast, rozervanost, podivně zkroucené oběti v podivných polohách, aby to bylo "drsné"... ()

anais

Toto je poprvé (a viděl jsem i předchozí spolupráci režiséra se scénáristou Sráči), kdy u Roberta Sedláčka opravdu nevím. Problém je hlavně v přímočarosti a nepřekvapivosti scénáře (byť i režisér se na to mohl víc soustředit a vyladit výsledek). Bral jsem to spíš jako parodii, jen mě na konci došlo, že všechny sedláčkovské zcizující momenty vedou k naprosto primitivní a dlouho předvídatelné pointě...a tím se to celé shodilo. ()

Ilicka

No, jako odkaz k severské krimi film tak úplně nefunguje, nesluší mu stopáž hodiny a čtvrt ani televize. A taky je děsně prvoplánový, protože totožnost vraha se dala odhadnout (narozdíl od většiny severských kriminálek) zhruba vteřinu po té, co se objevila. Ale díky Sedláčkovu civilnímu pojetí se občas povedlo z nějaké scény vykřesat i nějaké emoce a Langmajer se Stránským by skoro i mohli konkurovat Blomkvistovi nebo Holeovi. ()

6thSun

Snad s výjimkou Najbrta není v Česku další STABILNĚ kvalitní režisér. To už je po Slámově Čtyřech sluncích smutný fakt. U Sedláčka to bylo také všelijak, nyní se však tímto snímkem vyčlenil i z řad těch, kteří jsou kvalitní alespoň občas a už to vypadá spíše tak, že jeho dobré (Pravidla lži) a vynikajicí (Největší z Čechů) filmy byly spíše náhody. ()

Terva

CITÁT: CHARLESS BUKOWSKI - Smrt většiny lidí je podvod. Nezbývá jim nic, co by mohlo umřít........ Jiří Langmajer jako poručík David Vlk, vyšetřuje sérii brutálních vražd. Pachatele se nedaří chytit a obětí přibývá. CITÁT - Ty vole, to udělala žena. Muž by to nedokázal.......... Film má jednu velkou vadu. To vadou jsou dialogy. Jsou hrozný a úplně z nich vyzařuje ta naučená herecká strojovost. Všichni ti herci, jakoby recitují své dialogy a to je příšerný. Mluvěj jak roboti. CITÁT - Tebe už ty hnusy a šoky ani nestresujou.............. DIALOG: VYŠETŘUJÍCÍ - Ty hodiny vám jdou o hodinu špatně. Máte na nich zimní čas. VYŠETŘOVANÝ HOKEJISTA - Hokej, je zimní sport.................. Chtělo to víc akce nebo alespoň pohybu a pompéznější hudební doprovod. To tomu chybí. Jinak je to zdařilá česká detektivka s několika brutálními vraždami. Na Český film to bylo ke konci moc přehnané, ale snaha vyrovnat se americké či jiné filmové tvorbě je vítána. Musíme si prostě zvykat. CITÁT - Vyhonit si ho do ženský, to jste prostě vy chlapi........... Na Český film to vůbec není špatné. 70% ()

MartinezZ

Ne, že by to mělo špatný nápad. Jen to bylo roztahaně nudné s mnoha nástřely osudů okolo, takže by to spíše sedělo jako pilotní díl nějakého krimi seriálu. Někteří "herci" skutečně jen odříkávali text, což působilo přinejmenším trapně. O něco více trapná byla přítomnost oné "modelky" Chyběl u toho asi dramaturg. Dále chyběl nějaký rozumný zvukař (nebo kdo všechno se o to stará), protože herci huhňali, nebylo jim vůbec rozumět a do toho hrála hlasitá kravílní (ano, kravílní) hudba, takže jim už nebylo rozumět vůbec. Motiv skuhry Vágnerové byl dost... prostě museli nějaký autoři asi vymyslet. No, dávali to onehdy v noci na ČT, čemuž by kvalita filmu i odpovídala. Škoda, být to studentský film, nebylo by to špatné. Ale tohle někdo myslel skutečně vážně. ~~~ Musím ale uznat, že jedna scéna mě fakt pobavila: - "Ty vole, co to zase sjíždíš?" - "Multivitamín" ()

topi

" Máte dvě možnosti. Buď zabijete mě, nebo sebe." " Ok, tak dobře." Prásk!!! Konec filmu. Co předcházelo tomu konci nemá cenu ani rozpitvávat. Sedláček se pokusil natočit temný thriller, ale natočil pouze bezduchou a plytkou kýčovitost. Ty dialogy - hrůza! Kamera a hudba jak z nějaké telenovely, o hercích radši ani nemluvit. Sedláček svůj talent vyplýtval již v Mužích v říji. ()

FilmFan24

Tak to jsem teda zvědavý! Radši kdybych nebyl! Velká reklama a ukradený (a pozměněný) název jedné velice slavné knižní série díru do světa teda neudělali. Pokus o realistickou kriminálku aspoň v mých očích totálně selhal. Místo napětí dlouhé dialogy odříkané ve stejném rytmu. No jo technicky dokonalé potsynchrony bez šťávy! Třešnickou na dortu Hanychová v roli modelky. Ony asi ty modelky nic jiného neumí než špulit pusu a koulet očima... ()

kajas

Sedláčka považuji za režisérský talent, ale tento jeho výtvor mě docela zklamal. Langmajerovo otcovské chování působí nereálně (tahání malé dcerky po místech činu atd.), příliš jsem nepochopila ani myšlenkové pochody hlavní záporačky. Nic moc.. ()

kinderman

Zatímco Sráči se na půdorysu akčního krimithrilleru ve třineckých kulisách zaměřovali na analýzu společenského marasmu, další Sedláčkův (a Zapletalův) televizní film je pokus o noir, v němž nejde ani tak o ženy, které nenávidí muže, ale spíš o muže, kteří řeší problémy tohoto světa, ale jejich vlastní světy se pomalu hroutí. Ani zde nechybí několik typických sedláčkovských momentů ("Nechcete udělat fotku?"). Jestli je někdo vážně přesvědčen, že herci v tomto filmu neumějí hrát, jsou špatně vedeni, nebo se jedná o parodii, pak neví, o čem mluví. ()

dyfur

......námet by si vyžadoval kvalitnejšie a prepracovanejšie prevedenie ...a ten záver-hooodne naivné....také narýchlo "zbuchnuté".... ()

rakovnik

Byl bych ochoten akceptovat klišé typu chlastající policajt, rozvádějící se policajt, přísná šéfka, ale udělat z poměrně slušné kriminálky na konci parodii, to bylo moc. Nechápal jsem také po celou dobu, proč postava Jiřího Langmajera skoro šeptá, ale asi to měl být příspěvek do cool vizáže filmu. Až do posledních minut jsem si pochvaloval, že je tento snímek povedený, zajímavý a na naše poměry slušně zfilmovaný, ale závěr příběhu z něj udělal směšnou slátaninu. Bez posledních deseti minut 4*, pak skoro odpad. ()

WinnJets

Co mi na téhle kriminálce opravdu vadilo bylo to, že když už se děj odehrává přímo v Ostravě a jejím okolí, viz. - cigánské getho přednádraží, havířovský zimní stadion, Golfové hřiště Čeladná, Beskydy atd. tak ani jeden z herců nehovoří místním dialektem, ba co víc, tak Stránskému či Babčákové to kolikrát vyloženě ujede a fláknou tam typicky pražký přízvuk. No a co se týče samotného příběhu, tak by se i zkousnout dal, ale bohužel to bylo natočeno tak pitomě, že to bylo od samého počátku čitelné až běda a to je u krimi vždy docela problém. ()

sator

Když člověk přijme hereckou stylizací bez emocí...A Martin Stránský s holí si konečně zkusil jak bylo Dr. Housovi ()