Příznivcům české detektivky netřeba jméno Hana Prošková představovat. Na její detektivky se, během 70. a 80. XX. století, stály fronty. Pamětníci jistě znají barrandovský film Měsíc s dýmkou, který vznikl podle jedné z jejich knih v roce 1966 v režii Zdeňka Kubečky. Česká televize natočila naposledy její detektivku v roce 1989 v režii Dušana Kleina. Šlo o titul Zrcadlo nenávisti. Bylo by škoda nechat tyto kvalitní české detektivky nepovšimnuty. V televizním filmu Lucie Bělohradské, podle scénáře Jany Knitlové, se na scénu znovu vrací kriminalista Vašátko a jeho přítel, malíř Horác, aby během svého rekreačního pobytu na rybách, jen tak mimochodem, vypátrali vraha mladé stopařky. (Česká televize)

maniacxl

Tentokrát velmi slabý"nedělní večer s ČT".Detektivka tak detektivní,až se naprosto deaktivovala do ztracena.Spousta zbytečných postav,které měli asi zmáct diváka,ale zmátli tak akorát sami sebe.Dolanský,kvůli kterýmu jsem se na to díval byl na obrazovce snad 8 minut,ač byl defacto "hlavní"aktér a kostra děje.No a proč Matásek?vždyť vlastně proč ne.....30%. ()

Gig

Nehorázně únavná detektivka. Vše mohlo dopadnout daleko líp, kdyby režie v područí snad někoho jiného. Hned co začal fil, myslel jsem, že se jedná snad o počin z počátku devadesátých let ve stylu Siska a spol. O minutových nehnutých záběrech na les, vodu ani nemluvě. Ve filmu se mihnou snad desítky českých panů herců i ochotníků. Ale to vždy bohužel není výhra. Ono totiž nestačí na pár sekund vyzpovídat Táborského, Vlacha, potkat Svobodovou, vidět kulečník hrát mladšího Preisse atd... Veliká škoda. Pokud ve stejném stylu se ponesou i zbývající případy, tak půjde jen o promrhané penízel čas a příležitost. ()

honzic

Tento díl nepatří k těm nejlepším, ale zase na druhou stranu je koukatelný a člověk se vysloveně nenudí. Hodnocení: 55 % ()

Nerajohn odpad!

Nevěřil bych, že dám českotelevizní detektivce odpad, ale je to tak. Namátkou: 1. Kam se poděla postava Dolanského, kolem které se točila první polovina filmu? 2. Městem jsou asi České Budějovice, akorát že Vašátko je u města na dovolené a rybaří kdesi na Berounce. 3. Stopařka si stopne Dolanského u Zlíchova na Strakonické, ale do Budějovic jedou očividně přes Tábor. 4. A tuhle náhodu mi scénáristi nevysvětlí. Vrahem je člověk, který pracuje u strýce Dolanského, který je z vraždy podezříván. Taková náhoda je nemožná. 5. Většina postav naprosto zbytečná, jen mají vytvářet představu množstí podezřelých (Tylínek, Holba, Brodil, Vítek). Každý se jen mihne, ale nic z toho. Pro příště navrhuji mnohem lepší scénář, protože herci se sice snažili, ale mám pocit, že sami nevěděli, co mají v tomhle škváru hrát. ()

rigby

Trochu nepřehledný a hlavně nepropracovaný děj. Některé postavy se jen mihnou, snad aby vytvořily nějaké napětí a ještě víc to zamotaly. Na záběry od řeky se ale moc pěkně dívalo a to je asi tak jediné pozitivum tohoto naivního příběhu. I pro televizní obrazovky to bylo slabé... ()

ludovit14

Případ pro rybáře je kriminálka na hranici ODPADU-Ja som si myslel,že už takéto kriminálky(z 80-90rokov) sa netočia v dnešnej dobe.Ale vidím,že CZ tvorcovia tohoto nudného filme ostali ešte hlboko visieť v TOTALITE!HOD:23%.Mal som veľké problémy to vôbec dopozerať.PS:už,kriminálka-30 prípadov M.Zemana bola na lepšej úrovni!A to sa písal rok 1974. ()

Warden75

Prošková je prachbídná autorka detektivek, je tudíž jasné, že žádné veledílo nemohlo vzniknout.... Tento díl je z trilogie zdaleka nejlepší ()

p.a.douch

Velmi pěkné překvapení. Perfektní obsazení a překvapivě dobrý výkon Davida Matáska. Viktor Preiss opět výkon na který je radost se dívat. Je to Pan Herec. Ale ani ostatní se nedali zahanbit - Pidrmanová, Svobodová, Táborský, Matěj Hádek i další. Ještě bych vyzvedl Jana Dolanského, ten byl taky velmi dobrý. Námět v pohodě, jako detektivka to funguje dobře, režie vcelku zvládnutá. Pro mě příjemně strávených 80 minut. 70 %, Ale za Viktora Preisse dávám tu 4 hvězdu. ()

Naby

Téma bylo zajímavé, chvilkama tam proběhlo pár vtipných fórů, takže to stálo za to jedno zkouknutí. Celkem mě překvapilo, že zápletka se celkem dost zamotávala, protože budila dojmu, že už člověk vlastně ví, ale ne vždy to tak bylo ;-). Celkem 3,2* ()

zekon

Postavový maglajz a amatérský styl. Vidět se to jako detektivka dá, mistr Preiss mi přijde několik let pořád stejný :-) klobouk dolů, ale prostě taková česká detektivka. ()

Sfaxia

Nejde to. Ta příšerně vlezlá hudba kazí všechno. Dvě hvězdy za Preisse a odpad Šrámkovi za doprovodné fidlání. ()

Bohdy67

Příjemná oddychovka. Matásek spolu s věkem roste v sympaťáka a ikdyž tady toho k hraní zas tak moc není, působí dobře a i Viktor Preiss mi v roli vyšetřovatele docela sedl... 55% ()

quokam

Osobne jsem spokojenej. Vyborni herci, atmoska, zajimavej pripad, major Nahoda zasahuje minimalne a ne zasadne. Jenom ta radobycolumbovska past na konci byla hodne na silu a tudiz neverohodna. Stejne jako v predeslych Pripadech dvou sester, co jsem tedy videl vcera, mi stale nesedi postava Horace. Mozna jsem vysazenej na amaterske detektivy typu To je vrazda. Ta zenuska se mu otevrela nejak moc lehce, udiv Preisova Vasatka jakze to s tim druhym pohlavim umi, byl stejnej jako muj. Jinak typiovat kdo je vrah nemelo smysl. Mohl to byt kdokoliv, na koho mela zrovna autorka pifku. Minule jsem cyklus prirovnaval k pokusu navazat na klasicke kalasovky, jsem rad, ze mne tento dil az tak moc nepodrazil. Za mne vysokych 8.5/10, prumerne hodnoceni zde na csfd (v teto chvili 55 proc a modra barva) povazuji za vyrazne podsazene. ()

JR54

Příjemný Preiss, oddychová detektivka, napětí nulové...toť vcelku vše. Mám rád české detektivky, takže možná i díky této mé slabosti dávám 3*. Ale oproti např. Strachově Ztracené bráně (samozřejmě, ta je o něčem trochu jiném) je toto poměrně slabý odvar. ()

Johannez

Prvních 20 minut zcela chybí cokoli, co by vás udrželo u obrazovky, navíc to ještě zhoršují Dolanského výlevy (obzvlášť v konstrastu s tou počáteční ospalostí působil ten výslech spíš jako výsměch). Pak se rozjede taková venkovská auto-moto-umělecká "pohodička", ale bohužel jakékoli napětí, vtáhnutí do děje, či snad mrazení v zádech (ale to bych chtěl moc, uznávám) se nedostaví. Konec je náhlý, zbrklý a levný. Ano, jako pohodová oddechová záležitost na večer je to stravitelné, ale takovou záležitostí může být i slastné podřimování se sklenkou whisky - a navíc ušetříte za proud. Na pořádnou krimi to chtělo léty velmi vyčpělou předlohu naprosto překopat - ani by to nemuselo být příliš akční, pro začátek by alespoň stačilo, kdyby charaktery nepůsobily tak nějak rozplizle, kdyby záporák nebyl blb, kterého chytne na první pokus i malíř... Nevím, prostě to byla taková pomalu tekoucí nechytlavá, mazlavá kaše. Ovšem nejedná se ani o čistý odpad, herci předváděli převážně dobré výkony (tradičně solidní V. Preiss, zde pro mě snesitelný Matásek, velmi dobrá Jana Pidrmanová (ovšem koukat se jí do tváře je těžké... ;-) , za to ale Dvořák působil nějak divně, až jsem se lekl, že tam hraje Mickey Rourke...) Celkem 1 hvězda, když jsem o něco lepší Occamově břitvě dal hvězdy dvě, tak výš jít nemohu. ()