Vinnetou - Rudý gentleman

• Západní Německo Winnetou - 2. Teil (více)
TV spot

Mydlivoj

Jooo...ty časy když jsem nahlas při projekci,když byl Vinnetou smutný,v kině řekl: "Nebreč,vezmeš si jinou..." A par lidi se tomu zasmalo... Jedna z nostalgických sérií,která mi při častém opakování v TV až tolik nevadí. :) ()

PanPyzamo

Po předešlém za mě nadprůměrném filmu bylo tohle více než příjemné. Vinnetou - Rudý gentleman nám vrací Old Shatterhanda, což jsem byl velice rád a hned byl ten film na jiné úrovni. Zápletka v pohodě. Atmosféra parádní. Za mě dobrý film, který doporučuji fandům série. 7,5/10 ()

Le6n

Spomienka na absolutne plné kino, kam ma tatík dostal na posledné voľné miesto s tým, že som mu sedel na kolenách ma vždy poteší. Do kolien ma dostane úžasná podmanivá hudba z jaskyne, kde sa ukrýval Merill s Ribannou a indiánskymi ženami a deťmi. Od tej doby ju počujem vždy, keď sme niekde v jaskyni na výlete. Magický zážitok, ktorý som schopný kedykoľvek si zopakovať. ()

sidthekid

Krásná hudba, krajina... fantastická scéna Vinneetou vs. medvěd(skoro jsem brečel smíchy), prostě další skvělá Májovka... ()

sikky

Z klasické tetralogie (Vinnetou, gentleman, poklad a poslední výstřel) můj nejméně oblíbený. Nenaplněná láska dvou indiánských srdcí obětovaná vyšším cílům. A ano, viděl jsem to aspoň desetkrát ()

SONYAGENT

Sice trošku slabší film o Vinnetouovi, ale stále má šmrnc a napětí.. Jedna z prvních rolí velmi brzy slavného T. Hilla 85% ()

soukyd33

Stejně jako u prvního dílu, je i tento úžasný a není zde co vytknout! Uzavření míru bylo vždy těžké, natož mezi indiány a bledými tvářemi. To už dokáže pouze hrdina, nebo spíše hrdinové. Doporučuji shlédnout tento film až po filmu Poklad na Stříbrném jezeře. Proč? Tento film na něj odkazuje. Opačně to tedy nedává smysl. Hvězdiček 5***** ()

Nataniel73

Vynikajúce pokračovanie prvého Vinnetua s typickou atmosférou divokého západu a množstvom skvelých hlášok. Zrejme sa jedná o najakčnejší, najromantickejší a aj najvtipnejší zo všetkých dielov. Určite majú na tom svoju zásluhu aj Terence Hill, či Klaus Kinski. Dej veľmi dobre odsýpa a divák sa nielenže nenudí, ale aj skvele baví. Najlepšia je záverečná scéna v jaskyni, kde obkľúčení banditi nemajú šancu proti presile vojakov a indiánov. "Nakoupit zde nemúžete nic. Ale dalo by se hovořit o výměne. Líbí se mi váš kúň. Mne taky." "Dobrá poslužte si. To není kúň, to je ďábel! Vidíte, múj kúň je vybíravý." "Copak je to tady cejtit? Co prosím? Já necítim nic. Asi budeš potřebovat nový gatě. A ty zas novou bradu!" "A kde pak je váš přítel teď? To si bohužel nevzpomenu. No, co se dá dělat. Zústanete s námi až pokým si nevzpomenete. Na sluníčko s ním ať si tou tvarohovou hubu opálí!" Forester je proste topka. 80% úplne zaslúžených. ()

Bogrant

Keďže všetka moja objektivita ide pri týchto indiánskych dobrodružstvách bokom, ale je potrebné aj objektívne povedať, že ide asi o najslabšiu časť, resp. tú najmenej obľúbenú časť z tejto ságy, no stále veľmi pozerateľnú. ()

motyka52

Ne, ani tady mi nevadí, že tam hrají lidi, kteří už v předchozích dílech umřeli, že je tam jeden z nejsměšnějších medvědů filmové historie nebo že Vinnetouova přítomnost u hořícího New Venanga absolutně nedává smysl. Jak se u úvodního záběru na padající vody spustí ikonická melodie, nakopne se nostalgie na 100 procent a všechno ostatní je mi jedno. ()

Hombre8

Až po mnoha letech přiřazen k zamilovanému mladíkovi Hill. :-) Kinsky oživil. Potrhlého Hawkinse nahradil potrhlý Castlepool. Chjo... ()

Molerat

Kdybych dal méně styděl bych se, ve své době to byl v podstatě kult.I já jsem si hrál na indiány a bělochy :D ()