Síla života

• USA The Homesman (více)

Tři duševně narušené a zcela zmatené ženy se octnou až na samé americké hranici. Náročného úkolu dopravit je zpět do Iowy se ujme svérázná Mary Bee Cuddy (Hilary Swank). Řídit dostavník plný pomatených žen na cestě dlouhé 400 mil je ovšem téměř nad její síly a proto si na výpomoc najme odpadlíka George Briggse (Tommy Lee Jones). Tato nesourodá dvojice čelí během vyčerpávající cesty prérií neustálým hrozbám a psychickému vypětí. Podaří se jim dovézt jejich zvláštní „náklad" až do cíle? (Magic Box)

TedGeorge

Rozhodne zajimava vec. Hodne necekany vyvin deje, vyborny herecky obsazeni, konec vylozene na potlesk. Druha pulka filmu rozhodne lepsi jak prvni. Doporucuju 7.5/10 ()

Big Bear

,,Spíte? Já nemohu usnout'' - ,,Já ano'' :-) ---- Amerika polovina devatenáctého století byla hodně drsným koutem země a to i tam kde již byla ,,civilizace'' v podobě velkých měst. A což teprve v těch odlehlých končinách západu i východu USA, kde jste mohli pojít na sto způsobů. Konec konců perfektně si z toho dělají srandu v komedii Všechny cesty vedou do hrobu. Stačila drobná infekce, kopnutí koněm, zkažený zub, pak tu byla samozřejmě sucha, hladomory, nemoci jako tyfus, bandité, divoké bandy i všehochtiví kočovníci, osadníci a v neposlední řadě původní obyvatelé Ameriky, kteří k nově příchozím neměli vždy jen náruč plnou pochopení a lásky jako to máme my dnes V Evropě pro připrchlíky ze zemí Alláha. A do tohoto prostředí nás zavádí tento příběh. On sám je vlastně roadmovie širokými pláněmi USA ...Hillary Swank na této cestě doprovází jako vždycky skvělý Tommy Lee a tady mu ta role zase perfektně sedla... Někdy vás taková dlouhá cesta plná sebeobětování a lásky k druhým může nenapravitelně změnit... Opravdu nechápu zdejší podhodnocení, protože tohle byl perfektní (pravda místy drsný) western moderního střihu. A řeknu vám jedno, ty kombojky s Waynem a Grantem atd... mne moc nebaví, ale tomuhletypu westernů začínám čím dál více holdovat. letošní víkend se mi filmově podařil. nejprve Kosti a skalp a nyní toto. Paráda, doporučuji. ! Dávám můlám za 4 hrsti kvalitní kukuřice. * * * * ()

Aky

Trošku zvláštní ne zcela western. Scénář občas zavangluje, přičemž zpět do průměru ho vytahují Tommy Lee Jones (ovšem v postavení herce, nikoliv režiséra) a Hilary Swank. ()

Omnibus

"Visí, visí, Visatec... odřízla ho Zubatec. Visec přefik Zubatou, hrob jí kope lopatou." Ha! Takže nejen kluci, ale ani farmářky nepláčou? A ženy jsou v zoufalých životních situacích daleko tvrdší a statečnější než srabi chlapi? Zapomeňte, milé dámy, držte se u plotny a v posteli coby matrace, to vám vzkazuje macho par excellence Tomy Lee Jones, svým podivně zabitým antifeministickým westernem "Slabost života". Výsledek setkání jednoho neprovdatelného, panovačného "prázdného vědra" s jedním desertérem, vrahem a zlodějem okrádajícím mrtvoly, je tristní. Pod tíhou ran osudu třem ženám definitivně (byť uvěřitelně) hráblo a Mary se zničehonic oběsila (aniž po šuku počkala na zpětnou vazbu od Briggse), navíc aniž splnila misi. WTF? Zatímco slabí chlapi, ti přežili všichni! Nakonec se Briggs ožral a radostně si zazpíval a zatrsal. Blbé, nesmyslné, rozčilující.  A to říkám coby chlap. ()

InJo

Neotřelá zápletka (žádná pomsta, žádný boj s chamtivými rančery, či honba za pokladem), pomalé tempo, velice komorní pojetí (kvůli akčním scénám na to v žádném případě nekoukejte) a místy nehorázně drsné a syrové scény (na dvě z nich jen tak nezapomenu). Totální antiwestern, v němž prim hrají realistická atmosféra, psychologie postav a výborné herecké obsazení. Pro každého to ale rozhodně není (vsadil bych se, že v nějakých 13-14 letech by se mi to moc nelíbilo). 70 % ()

Anderton

Tak tu som si každú chvíľu hovoril, že toto som vo westerne ešte nevidel. Alebo že tento zvrat som ani v najmenšom nečakal. A že T.L.Jones v podstate pokračuje tam, kde začal vynikajúcimi Troma pohrebami, za ktorými výraznejšie kvalitou nezaostáva. Opäť tu sledujeme nejaké tie sexuálne rýchlovky a i keď to začína zhusta depresívne a v podstate aj celý dej žiadnym optimizmom nesrší, tak po filme sa nebudete cítiť zdeprimovaní a možno za to múže ten záverečný spev a tanec. Množstvo známych tvárí považovalo za česť sa v tomto dielku objaviť a aj ich vždy nečakaný príchod na scénu môžete považovať za plus snímky. A pochybujem, že niekto z nich očakával nejaký komerčný úspech, western je dnes čistý underground (kdeže naňho naraziť v kine), i keď sa stále nakrúca. ()

DwayneJohnson

Naprosto souhlasím s některými názory, které tu a tam čtu pod sebou. Proč se vlastně tenhle film natočil a k čemu měl sloužit, to je mi naprostou záhadou. Nepůsobí ani jako čistokrevný western a vlastně mám i problém, do jakého žánru bych ho vlastně zaškatulkoval. Když pominu tradičně herecky přesvědčivou Hillary a také Tommyho není zde vůbec nic, co bych mohl nějak vychválit. Ostatní, vedlejší herce, ty snad obsadili jen z nostalgie, (Miranda Otto), nebo snad jako evropské zpestření, ( Sonja Richter) a tak jediný, kdo stojí za zmínku je bezesporu James Spader, v roli „hodného“ hoteliéra, který si svou roli střihnul s neskutečnou chutí a noblesou. Příběh sám o sobě je k uzoufání nudný a na konci vyznívá úplně do ztracena. I s Meryl Streep. ()

cukorek

Úvodné zahájenie filmu úplne bez chyby v duchu som si pomyslel presne také filmy mám rád, skutočné a presné snímky kamery urobili na mňa naozaj dojem. Otvorenosť postavy Mary Bee vynikajuco okorenila drsnosť západu a to ako to zvládla H. Swank netreba ani komentovať. V druhej polovici filmu však nastal zlom, keď cesta dostavníka začla byť naťahovaná a nudnejšia. Výraznejší zvrat došiel takmer ku koncu, keď sa mladá Mary vykúpila smrťou, čo zároveň odporovalo jej sľubu o dopravení chorých žien na východ krajiny. Tiež som čakal nejaké vysvetlenie prečo sa tie ženy zbláznili a nejak mi nesadlo, že zo starého, egoistického chlapa sa zrazu stal samaritán. Film hodnotím na 70%. ()

Morholt

Druhý western v podání Tommyho Lee Jonese a opět je to netradiční podivnost. Ale narozdíl od Třií pohřbů se mi Homesman líbil. A nevím čím to, protože se ve filmu vlastně celou dobu, až na občasné záblesky, nic moc nedělo, ačkoliv třeba u scény s kadibudkou jsem nadskočil až to hezké nebylo. Ale jinak, když to ohlodám na kost, to byla jen utahaná western road movie, která se nemohla pyšnit nějakými oslňujícími exteriéry a už vůbec ne nějakými adrenalinovými střílečkami. Jenomže jsou tu Hillary Swank a Tommy Lee Jones, sestava tří šílených divoženek byla také ucházející, plus tu byla další řada osvědčených jmen v překvapivě malých rolích. No ale hlavně tu byla ta nepojmenovaná přidaná hodnota, kterou se Jonesovi podařilo přikovat mě na dvě hodiny k obrazovce a ani nedutat. 75% ()

mm13

Hlavne teda nešlo predvídať, čo sa kedy udeje a tak mal vlastne tento pomaly plynúci komorný western väčšie grády, než každá druhá akciou nabitá mega-produkcia. Nehovoriac o jednom krajne neočakávanom momente... Tommy Lee Jones potešil; za kamerou aj pred ňou. ()

Lacike

Kto od toho ocakava western plny prestreliek bude sklamany. Je to skôr dobovy film a zanrovo najviac pripomina road movie. Vysledok je velmi kvalitny. Herci podavaju chirurgicky presne vykony aj v tych najmensich ulohách. Tommy Lee Jones a Hilary Swank predstavuju skvelu dvojicu a ta zvlastna chemia medzi nimi funguje na 100%. Technicka stranka je tiez spickova. Tak preco davam tak nizke hodnotenie? Pretoze ma sklamalo vyustenie pribehu. A to je este slabe slovo. Doslova ma to nasralo a znechutilo. Dufal som, ze to dopadne nejak inak a zmysluplnejsie. 7/10. ()

Dale

Nudný a úplne zbytočný film s kvalitným hereckým obsadením. Samotný nápad viezť tri vyšinuté ženy cez divoký západ je síce originálny, ale minimálne rovnako šialený ako tie ženy. Je veľká náhoda, že v nejakom zapadákove, kde žije sotva 20 obyvateľov sa v istom okamihu úplne zbláznia tri ženy. Na začiatku cesty sú všetky na zvieraciu kazajku, no behom cesty sa vyskytnú okamihy, kedy celkom spolupracujú s Jonesom a vyzerajú, že vnímajú svet okolo nich. Proste celé je to veľmi divné s jedným nečakaným okamihom asi pol hodinu pred koncom, ktorý vás na chvíľku vytrhne z polospánku. ()

DEXTER099

Zase je tu po čase jeden western na který se dobře kouká.Sice příběh je silný,ale nějak mě to nevtáhlo ,spíš je to dobré jako dobrá ukázka tehdejší doby a pokud šlo Tommy Lee Jonesovi přesně o tohle tak se mu to opravdu povedlo,ale jinak mohla být délka filmu i kratší.Za mě 60 % a tři hvězdy. ()

maddy

Tommy Lee Jones si na staré kolená natočil nekompromisný western v štýle McCarthyho knižných adaptácii, ktorý však westernom vlastne ani nie je, len sa odohráva v tomto období. Na Homesman sa dá pochváliť hocičo, od tradične výborných hercov (výber Hilary Swank do hlavnej úlohy ani sklamať nemohol a Tommy Lee Jones je osvedčená záruka a sám sa obsadil do úlohy jej partnera), po slušnú kameru, výpravu, hudbu, až po celkom silnú režisérsku ruku Tommyo Lee Jonesa, u ktorého badať, že to má celé pod kontrolou a presne vie čo chce natočiť. Ale to by ten film nemohol byť tak zúfale nezáživný a príbeh vyznieť úplne dostratena. Nedokázalo ma to ani na sekundu vtiahnuť, upútať a to psychotické správanie postáv od polovice vyššie ma nesedelo už vôbec, navyše tomu nedopomohla ani objemná dĺžka cca dvoch hodín, po ktorých som mal pocit, že sa v nich za celý čas nič nestalo. Záver so zbytočnými cameo úlohami (vedie Maryl Streep v najnepodstatnejšej roli za celú kariéru) ma utvrdil, že v tomto prípade som šliapol vedľa. Chápem čo sa komu môže na tom filme páčiť, ale toto nebol, ako sa hovorí, môj šálok kávy. ()

UncleG

Nejlepší western poslední dekády. Film téměř bez děje, ovšem paradoxně taky film s obrovským příběhem. Tommy Lee Jones vytvořil něco tak bezprostředního a zároveň smutně lidského, že nezbývá než smeknout a v úctě kleknout do prachu. ()

kaylin

Western žije i v dnešní době a já jsem tomu skutečně rád. Tenhle můj milovaný žánr potřebuje resuscitaci a myslím, že snímek jako "The Homesman" je tou správnou cestou. Není to "Django", to se čekat nedá, ale Tommy Lee Jones ukazuje, že má cit hlavně pro postavy, ale i pro příběh, který není nudný, i když jeho tempo je pomalé. Jako režisér a scénárista je dobrý, ale jako herec ukazuje své nejlepší schopnosti, kterým v tomto díle konkuruje jedině úchvatná Hilary Swank. Ona je tak maskulinní a ošklivá, až je prostě krásná. Úžasná herečka. ()

..Lucas..

Hilary je skvělá všude, ale musím říct, že tenhle rok byla mnohem lepší v You're Not You. Tady vlastně neměla příliš co hrát. Ona a Tommy jsou výborně vybraní hlavní herci, ale bohužel byl film na mě příliš dlouhý a nezajímavý. Moji pozornost si opět našel ke konci, kdy se bohužel na příliš krátkou dobu objevily Meryl Streep a Hailee Steinfeld. ()