Plivu na váš hrob 2

• USA I Spit on Your Grave 2

Katie pracuje jako číšnice, ale chtěla by se stát modelkou. Když se dozví o možnosti nafocení castingových fotografií zdarma, neváhá a navštíví studio. To patří třem bratrům, z nichž se jeden rozhodne Katie znásilnit a za pomoci zbylých dvou i zavraždit. Násilníci ale udělají chybu a pomsta na sebe nenechá dlouho čekat... Katie je mladá číšnice, která pracuje v New Yorku a snaží se stát modelkou. V restauraci se sejde s jednou ženou z modelingové agentury. Ta jí řekne, že by si měla nechat udělat profesionální fotky, aby uspěla. Katie vidí inzerci, která propaguje studio, které profi fotky dělá zdarma. Katie se rozhodne zavolat na inzerovanou nabídku, domluví si schůzku a druhý den dopoledne přijde do studia. Tam jsou tři muži, bratři. Fotograf Ivan ji fotí, ale pak chce něco víc, jinak jí fotky zadarmo nedá. Katie se svléknout nechce a odejde.
Druhý den přijde za Katie domů George, který asistoval u focení. Omlouvá se a dá jí fotky na flash disku. Večer Katie vynese smetí a nezabouchne si dveře. V noci, když spí, se u ní objeví George. Katie je vyděšená a omráčí ho paralyzérem. George ji ale dohoní a v pokoji zbije a sváže.
Volání o pomoc uslyší její soused a kamarád. Když vejde do pokoje, George ho několikrát bodne nožem a zabije ho. Poté Katie znásilní. Pak zavolá bratrovi, aby mu pomohl, protože si uvědomil, co udělal, a neví, co s tím. Na místo přijede jeho bratr Ivan a další bratr Nicolay. Ivan chce zahladit stopy. Společně uklízejí místnost a pak Katie předávkují.
Katie se probudí kdesi ve sklepě, kde je opět znásilňována, tentokrát Nicolayem. Ve sklepě je nahá a připoutaná k trubce. Opět dostane drogy, protože ji chtějí někam převézt. Ty ale tajně vyzvrací, a když ji George chce oblékat a odpoutá ji, praští ho do hlavy a uteče. Na ulici narazí na policisty a ty ji vezmou na stanici. Zjistí, že je v Bulharsku. Na policejní stanici pak přijede žena jménem Anna a tvrdí, že vede azylový dům pro ženy, kterým se stalo něco podobného. Pak Katie veze na americkou ambasádu. Jenže ji odveze zpět do sklepa tří bratrů. Je to jejich matka... (TV Prima)

chytri

Opravdová slabota. Scény z utrpení byly dobrý, ale to je asi tak všechno. Spousta nedomyšlených dějových linií atd. Jak jí asi dostali z Ameriky do Bulharska? Způsob, jak se dostala z bedny na svobodu je také dost jednoduchý. Jednička byla skvělá, ale tohle my přijde jako dost slabý pokračování. ()

Mukade

zaujímavé ako dokonca aj takýto film je možné urobiť prudérne - sexuálneho znásilňovania tam vlastne ani nebolo zrovna veľa (dokonca málo, napr pomerne k tomu filmu s monicou belluci a casselom, zabudol som názov, ba aj k originálu zo sedemdesiatych rokov). Divákov šetrili aj neukázaním rejpu tým starým. A to som videl unrated verziu...........dodatok: heh, ani neviem či som videl sympatickejšieho kňaza ako bol tu vo filme (možno preto že to v skutočnosti nebol kňaz, LOL. s prepáčením :) ..................Ináč ako film sa mi to dosť páčilo, kvalitne natočené, sympatická, pekná :) , hrdinka, dokonca aj jeden zloduch, Iváňuška, bol celkom charizmatický. Pomsta bola postupne až fakt hrôzostrašná (: ()

v0jt1s3k

Koukatelné, i když mi nebylo dobře od žaludku místy, herecké výkony myslím hodně dobré. Jen si myslím, že si to táhne problém druhých dílů - víc, jinak, méně uvěřitelné. Ten přerod z normální holky na někoho, kdo je schopen vynalézt sofistikované mučící nástroje, vyzná se silnoproud slaboproud - tam mi to haprovalo. Ale jako jo, jen doufám, že trojku si odpustí ()

Allein4

Jednička výborná, dvojka příšerná. Vykradené, co se dalo, přitom absolutně nenapínavé a nemastné, neslané. Navíc chudáci Bulhaři... ()

martan271

První půle exceletní si myslím druhá už neměla takový nádech pomsty jako v předchozím díle.Možná kdyby vzaly z tohohle dílu první část a z předchozího pomstu bylo by to nepřkonatelné a hvězdičky by asi nestačily ()

chochi18

Oproti I Spit on Your Grave (2010) slabota. Najviac uskodilo to bulharske prostredie , herci , dej, malo brutality. Jedine co stoji zato,su rozmliazdene varlata vo zveraku. ()

pepca72

Tak plivanec podruhé, se opět v rámci žánru povedl. Film dle mého názoru jen trochu níže srážejí herecké výkony některých herců. Tam to bylo znát a vyrušovalo to z děje, zejména slabší dopad zobrazovaných tortur, které jinak byly do děje dobře zakomponované a vymyšlené. Režisér svou práci odvedl dobře, scénář taky dobrý, ale asi nedostatek financí na dobré herce, si vybral svou daň. Procitnutí v Bulharsku bylo dobrým nápadem, a fakt jsem ji tu zoufalost věřil. Trochu slabší než první dílko, ale i tak dobré, a čekám na třetí flus. ()

NSN

Monotónní vzlykot ubližovaný manekýny příliš obtěžuje a páchaným trestům by slušel neokoukanej styl. ()

TwilightAC

No… jak to říct, bylo to zajímavé. Oproti minulému filmu se to pohoršilo a film se v podstatě ničím jiným neliší až na změnu lokality. I přes můj počáteční strach, že to bude hodně slabé, film dost překvapil. A i přes to, že by někdo mohl konstatovat: „ano, film je dobrý, ale čekal jsem změnu“ … já ne a tento film mi dal vše, co jsem od něj očekávala, co jsem očekávala od R&R. Kdyby byla možnosti udělit ½* dostala bych se na 4 ½ , takhle bohužel tedy dávám jen 4*. ()

johnyoss

Člověk nemůže čekat nic světobornýho, přece jenom tady už se hraje pouze na kreativní a co nejbizarnější způsob zabíjení nebo mučení a to koule ve svěráku jsou. Hodnocení 5/10 ()

Mark1983

Jedná se o stejné téma v tentokrát městkém prostředí,ale musím uznat,že nakonec i druhý díl se mi dostatečně líbil. ()

Punkies

Jednička jako celek víc šlapala, u dvojky se mi nelíbil moc ten začátek, ale jak dojde na pomstu, začne šlapat stejně jako jednička a je i o dost nechutnější :D ()

B.e.r.n.y

7. února.2014 - Aktualizace hodnocení: Nakonec tomu ty čtyři hvězdy přece jen dám. Technicky zvládnuté parádně, kamera skvělá, herecké obsazení též neurazí. Je pravda, že divácký zážitek vcelku rychle vyprchá, ale v takovém případě není problém si film pustit znovu (Stejně jako jsem to udělal já ;-)) ()

Askaneli

Jedna z profláklých destinací výletníků východního bloku a Československa zvlášť a jací výběrový perverzáci se v ní zrodili! Vlastně i jejich fotřík a mamina se docela povedli. Nicméně jejich vývoz za Atlantik se moc nezdařil a tak si nejmladší synek našel pěkné americké děvče, které si pečlivě zabalené dovezl domů. Kvůli jistým, snadno pochopitelným kulturním rozdílům a dichotomním názorům na postavení ženy však dojde k poněkud fyzicky vyhroceným situacím mířených vůči oné dívce ze zámoří. Avšak ve chvílích temna a ponížení najde hlavní hrdinka svou pravou osobnost a pevný charakter a pomocí nejrůznějšího nářadí, elektrického proudu, psychického nátlaku a cílené intoxikace svých hostitelů se jí dostane vytoužené satisfakce. Film je skvělou ukázkou jedinečných dovedností uvědomělé a emancipované ženy. ()

Anette3

Jeden z mála filmů, u kterého se dá i druhý díl shlédnout do konce. Některé záběry byly opravdu nechutné, ale opět dobře ztvárněné. Připomíná mi to toho nemocného Řezníka a jeho nejděsnější song století - Holka v mým sklepě. Asi se měl kde inspirovat :/ Každopádně film, který má cenu! ()

uprchlice

"Tomuhle všemu se dalo předejít, kdybyste nebyli zas*aní čů*áci!"... V roce 1978 nás režisér Meir Zarchi překvapil filmem "Plivu na váš hrob", který se stal pro mnohé nezapomenutelným dílem. Film plný nesnesitelného násilí se stal pro jiné režiséry hlavním zdrojem "zábavy". O 32 let později natočil režisér Steven R. Monroe remake s téměř stejným a drsným příběhem. Peníze byly a tak se o 3 roky později rozhodl natočit druhý díl. Není to pokračování. Nenavazuje to. Oproti jedničce se "Plivu na váš hrob 2" odehrává ve velkoměstě... v civilizaci... ale ani tady není bezpečno a člověk tu snadno přijde k úrazu... Nevyhne se tomu ani hlavní hrdinka Katie, která si malém vykřičela hlasivky, aby přežila! (ne opravdu měla ďábelský křik!). Motiv pomsty je stejný. Katie je ve svém bytě napadena, znásilněna a unesena... To, co dělali oni jí, se mi nelíbilo... to, co dělala ona jim, se mi líbilo... Brutalita se vyhoupla o něco málo nahoru, ale ne o moc. Režisér Monroe dokázal, že se stejným příběhem se dá vytvořit úplně něco jiného, i když znásilňování bylo stejně nepříjemné, kruté, ubohé a hnusné jako v prvním díle... Každopádně jsem nečekala, že "Plivu na váš hrob 2" bude o trochu lepší, než jeho starší "bratříček"... ()

Dvyt

Svkělá atmosféra, stačí nechat v šuplíku rádoby intelektuální předpojatost a nechat pracovat jen podvědomí, film šlape! ()

Richie4422

Očakával som film na úrovni jednotky a jednoducho som ho dostal. Myslím, že od rape and revenge horroru sa neočakáva strašna hĺbka a geniálna originalta. Účel film spĺňa na jednotku. Viac než prvá polovica filmu je strašné odporná a tá druhá na zgrcanie. Trochu škoda odfláknutého lovenia, takto, keď dve "obete" priamo následujú svojho kata bez štipky logiky a racionality to stráca na pôžitku. Ale to je tak všetko. Spokojnosť. ()