Králové léta

• USA The Kings of Summer (více)

Tři teenageři se rozhodnou prokázat svou nezávislost tím, že stráví léto stavbou srubu v lese a budou se živit tím, co dá matka příroda. (Filmbox)

Aljak

Niečo ako detská verzia Into the Wild, avšak trochu komickejšia, aj keď aj to sa neskoršími okolnosťami dosť zmenilo. Trojicu dospievajúcich chlapcov už unavuje domáca atmosféra a zlé vzťahy s ich rodičmi, a tak sa rozhodnú ujsť do lesa, kde si chcú postaviť domček a budú v ňom žiť nezávisle v obklopení prírody. Celý dej mi prišiel taký dosť vlažný, sem-tam nejaká dobrá scénka alebo hláška, ale nič extra. No až príchodom Kelly sa začínajú vzťahy výrazne komplikovať a film konečne naberá na spáde, a od tej chvíle ma to začalo dosť baviť. No škoda, že ten zlom prišiel relatívne neskoro. Ale v konečnom dôsledku film ako celok mi prišiel celkom milý a zaujímavý, veľmi pekné zábery z prírody a chválim aj to vykreslenie vykreslenie meniacich sa vzťahov. ()

M.i.k.e

Coming of age filmů vzniká v poslední době celkem dost a tohle je jeden z těch méně vyrovnaných.Pár scén sice stojí za to a postava Biaggia je výborná (a hodila by se spíš do Prciček),ale zbytek už bohužel taková sláva není.V tomhle směru jasně vede Way Way Back...60% ()

Lischai

Znáte ty filmy co jsou komedie - ha, ha - a než se nadějete je to najednou o životě a strašně smutné, všichni dělají pořad ha, ha, ale vy jste v melancholické spirále do dětství? Inu, Kings of Summer. Ha, ha. ()

BarryLyndon

Hodně hodně pohodová věc, i když jsem z trailerů čekal asi něco trochu jiného tj. takový Mud bez McConaugheyho a ono je to vcelku zábavné. Víceméně je to čistá komedie s postavami vytaženýma do absurdna až parodična. 7/10 ()

Nach

Technicky opravdu výborný film. Hudba, kamera, střih, to vše je zde dokonalé. Příběhově a herecky a hlavně atmosféricky však o něco málo slabší, než Mud. I když se však od sebe žánrově liší, na jejich srovnání vyplynou silné stránky obou snímků. Musím přiznat, že jsem třem hrdinům fandil a každou vteřinu snímku si užíval. Nejvíce však drobné technické vychytávky a umě složené sestřihy, které tomu všemu dávají ten správný drive. Za mě rozhodně nadprůměrný rodinný snímek. Palec nahoru. 75% ()

cubajz

Nebýt Biaggia, je to příjemná oddechová komedie, braná z puberťáckého úhlu pohledu a vysloužila by si ode mě krásné čtyři hvězdy. Takhle musím za pět, hlavně díky scéně se zaháněním hada:) ()

C0r0ner

Schválně, kdo někdy nezažil pocit, že ho všechno a všichni serou a nechtěl se sebrat a jít někam do prdele? Králové léta jsou příjemným filmem o pár lidech, kteří to udělali a chvilku si žili, aniž by je cokoli obtěžovalo. Ne, že by to byl kdovíjaký filmařský zázrak, ale na jedno podívání to byla moc pěkná věc. 80% ()

Pajky3

Příběh, který mi nápadně připomíná kombinaci Útěku do divočiny a kamarádského dobrodružství z filmu Stůj při mně, o kamarádech, kteří se rozhodnou téct o svých rodinných problémů a žít spolu v lesích. Jak už to tak bývá, vždycky je za tim ženská a tak nepřekvapí, že je tomu tak i tady a ženská je tím elementem, který partu rozvrátí. Jinak je to příjemný letní film plný ideálů, které ne vždy najdou naplnění. P.S. Biaggia bych za kamaráda asi nechtěl, mě by šíleně děsil.. ()

campix

Joe i Patrick nejsou šťastni pod jednou střechou u svých rodičů a tak se jednoho dne rozhodnou, že si uprostřed lesů postaví chatrč, ve které budou žít a prakticky si budou moc dělat, co budou chtít. Když se k nim přidá ještě podivín Biaggio je o zábavu postaráno. Hodně příjemná komedie naplněná až po střechu feel-good momenty. Dětští herci podávají celkem slušné výkony, ale co film brzdí jsou dialogy. Opravdu nevím, kdy jsem slyšel větší nesmyslnosti během dialogů, které následně vedou k opravdu hloupým situacím. Překvapil mě Nick Offerman, sice mu prořízlá pusa zůstala, ale na něj je tohle poměrně vážná role. Příjemná a nenáročná záležitost. ()

dr.fish

Nedokoukal jsem. Stavění bunkrů mám pár let za sebou a nedokázal jsem si to prožít znovu. Ty postavy mi přišly vyumělkované a za každou cenu vtipně napsané, vtip se ale zas až tak nekonal. Pointy jsem se tedy nedočkal. 50% ()

kinghome

Film s hromadou chyb a debilním nedokončeným koncem, ale i přesto 4*. Proč? Protože to je úžasně uvolňující příjemná komedie, u které se skvěle zabavíte a skoro celou dobu se usmíváte a máte u toho dobrý pocit x) K tomu potěšila účast Gabriela Bassoa, kterej hraje stejně skvěle jako v Big C a potom menší role Alison Brie, to jsou taková malá plus, ale co jsem nečekal a strašně mě překvapil byl Moises Arias, kterýho si vybavuju jen jako Rica z Hanny Montany... ehm né že bych na to někdy koukal, ale no radši nic.... Prostě v Kings of Summer hraje naprosto úžasně a role naprostýho magora mu strašně sedí! Bavil mě celej film a hlavně díky němu 4*. ()

Qitek

Taková o ničem pohodová podívaná, která v podstatě nic nenabízí. Příjemná hudba zde je ale z filmu tak nějak vše vyšumí do prázdna tak, že si na něj druhý den možná ani nevzpomenete. ()

venison

"King of Summer" je odlehčené letní drama s dětmi na prahu dospělosti, které může zaujmout zejména svou vizuální podobou (lepší střih a kameru jsem dlouho u žádného filmu neviděla) a výborným soundtrackem.. Příběhově malinko pokulhává a scénář na mě působí poněkud chaoticky.. Charaktery postav (především těch rodičovských) jsou hodně nestabilní.. Každopádně mě bavil sarkastický a přisprostlý tatínek Toy (jen díky němu bych film dětem rozhodně nepustila) a kamarád mimoň Biaggio, kteří dodávali snímku komediální část.. Nick Robinson mi připomínal našeho herce Adama Nováka v jeho mladých herecky aktivních letech.. Lepší průměr ;-) ()

terunka003

Klučičí ,dobrodružné, zábavné, osvobozující, volné, přírodní, táborácké x zase ti rozmazlení američtí děcka. Pohodový vtipný snímek o třech kamarádech, kteří v létě utečou do lesa, postaví si chatrč a jsou sami svými pány, až na lovení zvěře a obstarávání potravy. Každý z nich má nějaký rodinný deficit. A jak je zvykem - na konci se vše uklidní a můžeme očekávat happyend. Trochu mi vadil hlavní hrdina, takový rozmazlený frocek, no tak co, holka se místo něj zamilovala do kámoše, komu se to nestalo, kvůli tomu se nemusí chovat jako vopičák. Film, který nic nevezme. ..nebýt postavy Biaggia, tak je to totálně o ničem, ten kluk je z jiné planety.. ()

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

16.03.2015

Jordan Vogt-Roberts na sebe upozornil indie Králové léta a momentálně chystá dobrodružné retro Kong: Skull Island. Návratu nejslavnějšího opičáka se zúčastní třeba Tom Hiddleston (Avengers), Michael… (více)

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře… (více)