Acrobat

http://www.youtube.com/watch?v=xMEx1ukV0eM „Kam utekáš? Čo si rozum potratil?“ reval Plínius ako zmyslov zbavený. „Chcem...idem ich zachrániť, aspoň, čo sa dá..“ Vedel som, že klamem sám seba. Jednak tú bezbožnú a amorálnu chamraď ani zachrániť nechcem, a jednak ani moc, ani zbrane mne dané, ani ochota nemohla poznačiť môj osud ako hrdinu. Zatratenie ako Sodoma. „Kto bude ďalej ponúkať erotickú zábavu a potešenie?“ Trpko sa zasmial a nerušene niečo zapisoval. Gýčový a kŕčovitý miliónkrát v telenovelách omieľaný príbeh zasadený do kópie Gladiátora. Nedej, spiatočníctvo, anticharizma a láska. Paul WC Anderson nikdy nebude režisérom filmových dejín stúpajúcich na výslnie. Zahaľuje ho hustý prach, dym. Jeho túžbou je niečo zasadiť, ale semeno hádže na neúrodnú pôdu vlastnej neschopnosti. Odhliadnuc od filmu, však víťazí dusivý pocit vedomia, že koniec je neodvratný. Vie každý, že osud sa naplnil roku 79. Čo vzišlo, bolo pochované. Sám ako divák si vyvolávam pocit, že reset vzťahov, činov, rečí, je nablízku, príde s neochvejnou istotou. To aké efekty sa prenášajú z plátna na mňa, je sodomizované prenášaním mysle do vtedajšieho času. Matka Zem málokedy takto berie a víťazí. O to viac je historicky významný počin Giuseppeho Fiorelliho, ktorý sadrovým liatím uchoval pozície. Nie Kámásutry, ale zbytočného boja o život, a vlastne smrť samotnú. Efekt historickej nevyhnutnosti mi nedovolil plakať, keď ma loď s Plíniusom odvádzala čoraz ďalej a ďalej. Zádumčivo, hľadiac niekde nad horizont som premýšľal iba o jednom. Či ešte uvidím tak filmovo brilantný a osudový bozk zoči-voči metaskaze ako v Pompejách na zelenom svahu, dvoch mne neznámych ľudí.... (videné 04.05.2014, 09.05.2014, BDrip) ()

Philip_Fry

Jednu hvězdu za... No za co vlastně? Nejspíš za chuť navštívit toto archeologické naleziště nebo nevím (vlastně jo, za Kiefera, ten je boží:-)... Hlavní hrdinka škaredá, většina filmu nepěkně digitální a ještě si to hraje na Gladiátora... ()

Shaleman

Takový obyčejný průměr, jaký se od Andorsena dá čekat. Žádný převratný příběh na který se dá vzpomínat, žádný převratný střih (což ničemu nevadí, protože akční scény stejně nejsou nijak zvlášť zajímavé), ale co musím Andersonovi nechat je jeho zapálení. Sice si nechá herecké výkony odbýt, ale dokáže to vynahradit jinde. Možná proto necítím zklamání a těch několik patosů v první půli a hlavně na konci přejdu. Nejspíše si to nikdy nezopakuju stejně jako žádný jeho film, ale času nelituji. Čekal jsem tipického Andersona a toho jsem taky dostal. Proč jste čekali víc, že tak plivete oheň a popel? ()

Eventyrer

John Snow... chcem povedať Kit Harington, je jeden z mála hercov, čo sa minuli svojmu povolaniu. Ak nemasakruje Divokých tak sa bije s Rimanmi, alebo nakopáva zadok Kieferovi Sutherlandovi, alebo sa snaží zachrániť malú, ušatú občianku Pompejí alebo v neposlednom rade, na ňu robiť dojem tým, že zlomí väz zranenému Pejkovi. Jeho nemožnosť ukázať v tvári aspoň jeden prejav emócii je zjavná a iritujúca. 15 rán bičom Majlo - čo je samozrejme, veľmi typické keltské meno - strávil bezproblémovo a mohol hneď vhupnúť do ďalšieho nelákavého a priam nudného súboja a sem tam vytrepnúť repliku z papiera, ktorý mal tú poctu, že ho nazvali scenárom. 15 rán bičom by si zaslúžil ten inteligent, ktorému skrsol v hlave tento stupídny nápad. Mimochodom, ten posledný pokus Kiefera Sutherlanda utiecť z mesta aj s Emily Browning pripevnenou k jeho vozíčku zatiaľ čo sopka chŕli žeravé kamene, nebol ten najlepší nápad, ale chápem, že sme museli byť svedkami bitky medzi ním a hrdinským Majlom, ktorý pre záchranu devy, ktorú poznal dlhé dva či tri dni urobí všetko na svete. Pekný nepodarok rovnako ako nový Súboj titanov a jeho brat Hnev titanov. Možno by sa mali niektorí ľudkovia od filmu naučiť, že kostými nie sú všetko. ()

netWoor

překvapivě pěkný. Ano, Gladiátor si víc hraje na dospělej film a Spartakus si víc hraje na akční řežbu, ale toto je tak něco mezi. Příběh je tisíckrát ohrané klišé, ale co tak asi vymyslet, že? Opravdu se mi to líbilo (byť netvrdím, že bych u toho .... se na to díval víckrát) ... stejně by mě zajímalo, v čem je ten Gladiátor (o tolik líp hodnocenej), vlastně lepší ... ()

deLaFere odpad!

Co bychom tak mohli natočit? Říkají si dva obtloustlí hollywoodští matadoři. Pompeje!!! Uděláme céčko, co se tváří jako áčko. To už tu dlouho nebylo!!! Dáme tam mraky efektů,popřeme fyzikální zákony, dáme tam lásku, přátelství, boj, nedáme tam moc krve, aby na to mohli chodit mlíčňáci, dáme tam Řím, gladiátory, politiku, milion efektů, sopku, moře lávy a necháme je tam bojovat, to bude bomba, všechno to smícháme a voni nám to sežerou.Potřebuju jubilejní padesátý ferrari, dem do toho. Hollywoodští producenti nejsou hlupáci, oni ví jak a pro koho mají točit, mají to spočítané, prověřené a takřka jisté. O to je to horší, vědí, že na tomhle neprodělají. Co více říci? ()

Tamten

První polovina filmu je zkopírovaný Spartakus: Krev a písek, jen (bohužel) bez jakýchkoliv erotických scén. Ale ještě by to bylo přijatelné. Druhá půlka je pak příšerný "katastrofický" spektákl o romantické lásce dvou lidí, kteří se téměř neznají na pozadí ničeného města. Takových nesmyslných scén, náhod, dojemných proslovů a špatných CGI efektů hned tak jinde neuvidíte. ()

Trixinka

3,5* si to zaslouží. Škoda jen, že k ničení Pompejí dochází až k závěru filmu. Jinak pro mě příjemné překvapení, čekala jsem podle místních odborníků značně špatný film. Herci to zvládli dobře, jen KS jsem nějak toho senátora nevěřila. Hraje tak nějak všechno stejně. Příběh trošku klišé, ale to se dá odpustit. ()

j.linhi

Tak sem si Pompeje konečně pustil a při sledování jsem si chvíli připadal že koukám spíš na Gladátora a najednou si film začnu plést s Titanicem. Celá linie filmu je naprosto zbytečná ptz.... SPOILER: hlavní hrdinové utíkaj z města jen proto, aby se pak najednou zastavili a stejně chcípli. Takže za mě 2* ať nežeru. ()

E lan

Solidní, jedním slovem solidní záležitost, která je určitě stupidní, ale celou dobu docela dobře baví. Navíc několik akčních scén je zajímavých... ()

RajAthen

Nad plakátem na tento film jsem se upřímně zasmál. Stačí vidět jen několik málo filmů a pozorně si přečíst hlavní slogan filmu a zkrátka Vám MUSÍ být jasné, jak se věci budou ubírat. ...a ono ano. Bez jediného překvapení, a to včetně velmi prvoplánového herectví, Doufám, že nebudu spilerovat, ale ta sopka opravdu bouchne, a budete se těšit, jelikož do té doby musíme sledovat příběh nejlépe učesaného gladiátora všech dob. Ale pokud budu upřímný, pak jsem čekal horší, poslední scéna se mi docela líbila (jakkoli byla nablblá). Zkrátka pokud máte chuť na tuto dějovou "krabicovou frankovku mezi filmy", jděte do ní, na patře Vám zůstane jen trocha usazenin. ()

Kotsour

Fakt jsem si přál, aby to byl dobrý film, protože je to úžasné téma. Jenže ono je to tak strašně blbý, že to nezachrání ani herci. Scénář napsal někdo z Marsu, jak zpívají Harlejáci ve své písni, celý je to strašlivě přitažený za vlasy a jediné, na co se dá opravdu koukat, jsou souboje gladiátorů. Jenže to je dost málo a celý je to tak emotivně plochý a navíc strašně naivní, že to vychválit nejde snad za nic. Když se zamyslím, tak se to celé odehraje ve dvou (třech?) dnech, v nichž se hlavní hrdina zamiluje - pochopitelně do dcery vysoce postaveného Římana -, stane se přítelem na život a na smrt s gladiátorem, se kterým proti sobě mají nastoupit a navíc ještě k tomu všemu stihne pomstít genocidu svého kmene. To vše za otřesů země, které kdo ví proč nejsou dostatečných varováním, že by se mělo vyklidit pole a následného ohňostroje z Vesuvu. Co víc si přát, že? :-) 2* za výpravu, kostýmy a herce. ()

Likan7 odpad!

Podpásovka. Pro někoho možná guilty preasure, pro mě naprostá srágora. Nevím, jestli to bylo záměr nebo jen neštěstí, ale do teď nevím, jestli to byl katastrofický film nebo film typu Gladiátor. Pokud chcete to první, tak se tomu vyhněte obloukem. Sopka se probudí po přesně jedné hodině a dvou minutách a celou dobu je tak nějak na pozadí hlavní zápletky, která je trochu romantická, trochu hrdinská, trochu gladiátorská ale taky otravná, že chcete aby ten blbeček natáhl bačkory nebo ho Bauer rozsekal na maličké kousíčky. Ani Kiefer to nezachraňuje, a že se snaží. Sám ale ví v čem to hraje a celou dobu jakoby říkal: "Do čeho jsem se sakra uvrtal?". Digitální výbuch sopky už fakt dneska nestačí ani na jednu *. Stejně to běhání sem a tam bylo k ničemu. ()

Armin82

Cca o 13 let mladší Gladiátor s katastrofákem na závěr, akorát s daleko slabšíma hereckýma výkonama, slabší výpravou, slabším příběhem a vlastně slabším vším. Hlavní hrdina si asi myslel, že jeho tupý výraz alá Hra o trůny, asi posadí všechny diváky na zadek, ale bohužel. Tohle nemohl potahat ani můj oblíbenec Agbaje ----50% a už nikdy víc ()

Forty-

Ah no chcel som sa nieco dozvediet o Pompejach a nasat historicku atmosferu ... ja blbec, mal som si citat wikipediu alebo tak. Toto je proste totalne typicky Hollywoodsky bullshit, fesak, princezna, efekty, pribeh nuda, scenar predvidatelny, nuda, nuda, nuda ... preco som to pozeral :( ()

rublik05

Ačkoliv jsem očekával nějakou kanadskou slátaninu, překvapivě jsem se docela dobře bavil. Pompeje nejsou žádným historickým veledílem, natož tak přesnou historickou rekonstrukcí. Divák musí počítat s americkým/kanadským pohledem na antický Řím, pokud ale neočekáváte historický film, nýbrž takový volný pohled na antickou katastrofu s akčními prvky, patrně budete, stejně jako já, spokojeni. Vizuálně je snímek kupodivu v pohodě, na efektech se rozhodně nešetřilo, filmařsky je taktéž na dobré úrovni. Příběh není nikterak složitý, avšak není ani hloupý, na daný žánr zcela dostačující. Herci jsou v pohodě, těšil jsem se na Jona Sněha, jeho postava mě moc bavila. Líbila se mi postupná gradace, monstrózní finále a spousta dobře natočených zápasů a soubojů. Stopáž je podle mě tak akorát, prostor pro nudu je minimální. Pěkný, oddechový katastrofický historický akčňák, který nepřináší nic světoborného, ale dokáže příjemně pobavit, takže za mě spokojenost. 7/10. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Film, ktorý má historickú predlohu a je to nie síce najlepšie ale slušne spracované. Príbeh je zaujímavý ale tak nejako mi tu prekáža jedna dosť slabo rozvinutá zložka a to je romantika medzi hlavnými postavami. Je síce načrtnutá ale veľmi mierne. Kebyže má film namiesto 105 min aspoň 120 min a bolo by to tam viac rozvinuté, tak by tento film bol o niečo lepší. Herecký je to slušne zahrané. Katastrofa je tiež veľmi dobre spracovaná. Film môžem odporučiť, každému kto má rád historické, katastrofické a s veľmi miernou romantikou filmy. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Lavinia

Koukatelný film se snesitelným patosem, rozhodně snesitelnějším než byl Gladiátor. Vzhledem k tomu, že předem je jasné, že na všechny čeká záhuba, napětí se moc nekoná, snaha předvést člověka jako mravence, který se slepě pídí dál za svým ubohým cílem, načež mu na hlavu spadne láva, šutry a dopuštění boží, se moc nepovedla, zejména kvůli tomu amerikanizovanému hysterickému vyskakování. Nicméně spokojenost. Faktická připomínka: během filmu u mě došlo k lehčí otravě testosteronem, který se na mě vyléval z plátna, ale k ohrožení na zdraví naštěstí nedošlo. ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí