Černá komedie vypráví příběh herce Riggana Thomsona (Michael Keaton), který se v minulosti proslavil filmovou postavou kultovního ptačího superhrdiny Birdmana, a nyní se s vypětím sil snaží o svůj divadelní debut na Broadwayi. Riggan doufá, že když uspěje jako režisér a herec nového ambiciózního představení, oživí svou upadající kariéru. V mnoha ohledech to je riskantní krok. Ale bývalý filmový superhrdina si dělá velké naděje, že díky tomuto konečně získá uznání jako umělec a všem včetně sebe dokáže, že ještě není odepsaný. Premiéra se pomalu blíží, když se představitel titulní role v jeho hře během zkoušky za podivných okolností zraní a je třeba ho rychle nahradit. Na základě doporučení hlavní herečky Lesley (Naomi Watts) a na naléhání Rigganova nejlepšího přítele a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakonec neochotně přijme Mikea Shinera (Edward Norton), který je naprostou neřízenou střelou. Mike je ale zárukou toho, že se představení vyprodá a sklidí chválu kritiků. Kromě samotných příprav na premiéru se musí Riggan vypořádat i se svou přítelkyní a herečkou ve vedlejší roli, Laurou (Andrea Riseborough), se svou dcerou Sam (Emma Stone), která právě prodělala odvykací léčbu a nyní pro něj pracuje jako osobní asistentka, a také s bývalou manželkou Sylvií (Amy Ryan), která se čas od času objeví v zákulisí. (Cinemart)

Jarda68

Originálně nasnímaný,perfektně zahraný,artový snímek o jednom ztroskotanci,který má poslední šanci něco dokázat...Nechápu,jak mohl uslintaný blbeček Eddie Redmayne vyhrát Oscara namísto opravdu perfektního Michaela Keatona,který už v životě takovou roli nedostane....Původně jsem chtěl dát pět,ale kvůli tomu zvláštnímu konci dávám lepší čtyři hvězdy.....Každopádně ale povedený film... ()

Motyuek

Příběh o chlápkovi, na kterého toho už bylo nejspíš moc. Chápu co tím básník chtěl říci, nemám ani ň proti výkonům herců, ale mě to nějak neoslovilo. ()

stret

Banálny príbeh o stárnutí a úsilí o uznanie (usiluje o to 98% populácie). Hlavná postava ale trpí duševnou poruchou, je špecifická a brandžová. Režisér možno vedel aký konkrétny osud popisuje, ale nedokázal ho odovzdať divákovi, a ostal len v masovej rovine všeobecnej snahy o uznanie a problému starnutia z pohľadu nejakého podivína. Herecké výkony amerických profesionálov sú v poriadku, preto to nie je "odpad". Hoci režisér je mexičan, výsledok je zrazený k zemi silne európsky zaváňajúcou snahou o "veľké umenie". Podobne slabé ako 21 či Babel. Vlastne slabšie. ()

ohinek

Snímek má sice vtip, nápad, filmařskou kvalitu, i skvělou kameru a hudbu, tedy vše co potřebuje, a i když nuda to není ani zdaleka, přeci jsem jen musel místy mé pozornosti pomoct nějakými bezvýznamnými vedlejšími činnostmi...je to přece jen jedna hvězdička na ČSFD. Nemohu posoudit, jestli si film zasloužil všechny ty oscary na úkor ostatních nominací nebo nikoli, mohu však říct, že předpoklady k tomu film určitě má, takže proč ne. ()

shinlove

Nechápu Oscara, nechápu jeho oblíbenost, nechápu asi vůbec smysl tohoto filmu. Pro mě hvězdy jen za herecké výkony Keatona a Nortona. Když může tohle dostat Oscara, DiCaprio se asi někde hlasitě směje a nebo brečí... 2* ()

Kanec.Pumba

Na filmu je zajímavá plynulá kamera - žádný střih. Ale místy mi přijde dost překombinovaný, těžký a určitě ne k plnému pochopení za první shlédnutí. ()

MotMotkovich

1* za postavu Edwarda Nortona. Jinak naprostá zbytečnost ve světě kinematografie. Nevím proč, ale přijde mi, že čím dál více filmů si hraje na něco, na co nemá. Nezajímavé a nudné. 23% ()

knoxwile100

Absolutně nechápu, za co proboha Birdman sklidil tolik úspěchů, bohužel jsem na něm nic vyjímečného nenašel. Naopak jsem se kurevsky nudil a ani jsem neměl tu sílu se dodívat do konce a to se mi dost dlouho nestalo. No asi ani nikdy nebudu patřit k těm, co filmu "rozumí", nicméně mě to ani nemrzí. Ok beru, herecké výkony, především Michaela Keatona, jsou nadprůměrné, ale ten zbytek? Ptfuj !! Filmy se snažim hodnostit dost objektivně, nehodnotím hned jako odpad pokud se nejedná o můj oblíbený žánr nebo pokud scénář stojí fakt za hovno, ale u Birdmana se mi nelíbí téměř nic. Pokud, by mi někdo někdy dokázal vysvětlit, co je na Birdmanovi vyjímečného nebo proč si Iñárritu vysluhuje obdiv jako režisérská špička, nechť se mi ozve, budu ochotný mu celý život dělat otroka. Nic tak absurdního se ale nestane... ()

Fartacus

Nevím, jak to mám ohodnotit. Bylo to divné. Asi jsem to nepochopil. Ale líbil se mi kameraman, jak všude chodil s herci. Je to borec. ()

Danny.cz

Tento film je unikát. Unikát snad ve všech směrech - ať už jde o režii, kameru, scénář, střih nebo hudbu. Herci geniálně "hrají, že hrají" (na čemž celý film stojí), scény odehrávající se v mysli hlavního hrdiny jsou neskutečně zajímavě zpracované a přechody mezi záběry, či typické průchody hrdinů chodbou jsou vskutku revoluční. Avšak forma, jakkoli intenzivní a osobitá, není vše. Samotná zápletka totiž není zdaleka tak bohatá, aby mohla uživit celý film, a tak se v podstatě často stává, že sledujeme jen a pouze onu formu. Tedy teď už naprosto chápu proč tento film získal Oscara... Ale nejspíš bych mu jej nedal. - 70% ()

PoprockCZ

Za mě Birdman rozhodně nepatří na post nejlepšího filmu roku v rámci Oskarů. Ano, oceňuji zajímavé pojetí kamery, které zaslouží pochvalu, ale zbytek? Děj téměř o ničem, dialogy plné nadávek a vtip film naprosto postrádá. Výsledek není ani dobrá komedie ani napínavé drama, ale míchanina čehosi, která ve mně nezanechala nic hlubšího. ()

Naby

Určitě hodně zajímavej film. Já původně čekal nějakýho novýho hrdinu, ala americké ptákoviny. Moc teda nechápu proč je tady u toho filmu napsáno komedie, ale drama to bylo opravdu slušný. Ve filmu jsou sice části, které už i moje fantazie na konci přestávala přijímat, ale rozjímání nad filmem určitě může pokračovat i po filmu. Pro koho je teda film určen? Pro někoho s velkou představivostí a pro někoho kdo nechce koukat na jednolitý americký ptákoviny bez srdce. Celkem 3,7* ()

johnny_vasku

Pokud milujete filmové řemeslo, budete u Birdmana od začátku do konce spokojeně příst a říkat si, jak je Iñárritu geniální. Dokonalé spojení formy a obsahu, respektive významu. Film o poslední šanci ukázat světu, že ještě za něco stojíme, film o vystoupení z nám (ale ne námi!) přidělené role, film o mezigeneračním střetu, film o ignoranci, film o egu, film o lidské psychice... Ve 120 minutách je zde tolik motivů, ať už skrytých či explicitních, že je nemá cenu vyjmenovávat, jděte a na film se podívejte sami, na nic lepšího z poslední doby rozhodně nenarazíte. Po opravdu dlouhé době můžu s klidným srdcem a svědomím dát 100 %. ()

lusst

Pustil som si to 2X. Prvý krát som vydržal 20 minút, druhý krát pol hodiny. Sory, ale fakt ma to ani trošku nebavilo. ()

Dupac

Na filmy, kde se vyjebává s Hollywoodem, a z herců to nemá jisté nikdo, kdo zrovna není na place, jsem obzvlášť zatížený. Rád vezmu zavděk i nějakým tím cynickým výlovem českého rybníčku. Birdmana jsem začal mít rád zhruba po půl hodině, kdy postupně ochabovala režisérova erekce a obrazovka začala patřit hlavně hercům (exhumace Michaela Keatona je castingový počin desetiletí!). Díky za každý film, který ve mně vyvolává podnětné otázky a nutí k přemýšlení. Jako například: Má dnešní filmový svět ještě koule a peníze na opravdovou originalitu? Přemýšleli jste někdy o tom, jestli namísto vysedávání u ČSFD raději sami nevzít do ruky kameru a nejít si taky zkusit jít s kůží na trh? Má v upřímné umělecké výpovědi místo product placement? (nebo jak to bylo s tou Stellou natočenou do kamery skoro minutu?). Pokud v případě Birdmana někdy budu mít chuť nebo potřebu dát si repete, pokusím se o pátou hvězdu. ()

kodwin

Takový řekl bych "úzkoprofilový záležitost". Hercům se musí líbit, jak režisér vystihl atmosféru známého, ale průměrného diváka trochu nudí. Asi by bylo zajímavější natočit psycho film třeba z hornického prostředí, ale najděte režiséra z báňské rodiny ... Pro mě ani zázrak ani úlet, ale sonda do specifického prostředí. ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka