Krutá macecha zakáže Popelce jít na královský ples. Naštěstí je tu hodná kmotřička víla, která svou kouzelnou hůlkou vyčaruje nejen nádherný kočár, ale také promění Popelčiny roztrhané šaty v překrásnou plesovou róbu. Na královském zámku je nejkrásnější tanečnicí ze všech a vzápětí se zamiluje do prince. Když na hodinách odbije půlnoc, musí Popelka rychle spěchat domů, protože kouzlo přestane účinkovat. Zůstane po ní jen jeden křišťálový střevíček... (TV Nova)

corpsy

Disneyho štúdio snáď nevie sklamať. A hlavne jeho skoršia tvorba. Milé, remeselne dokonalé dielo s rozprávkovou atmosférou a postavičkami, ktoré si neexistuje nezamilovať. ()

Tryskomyš

,,Čosi mi je na něj, veru, povedomé.´´ Krásná pohádka. Tentokrát mi přišlo dokonce i milé, jak byla namluvená ve slovenském znění. ()

MikO_NR_1909

Klasika ako sa patrí. Toľko nápadov (!) a pritom keď sa to celé skĺby do konkrétnej formy, zgustnú si na tom deti rovnako ako dospeláci... Tak to proste býva, niektoré diela prežijú večne. ()

PKD

Film z vrcholné éry Disneyho studia (viz.Alenka). Kterému ale kvůli té cukrkandlovosti nemohu dát plný počet,ale jinak,po technické/animační stránce to opět nemá chybu. A skvěle se na to kouká i dnes a určitě ještě bude hezkých pár let. ()

kaylin

Ty princeznovské filmy prostě studio Disney umí a dokazuje to i novějšími kousky. "Popelka" je prostě klasika, takové to standardní americké provedení, které více dá na kouzla, než ta naše Popelka česká. Jsou zde výborné kousky, stejně jako výborné písně, ale myslím si, že dnes už tenhle film nemůže svým pojetím nijak překvapit. Škoda, že to člověk - tedy alespoň já - nemohl vidět v kině v době uvedení. ()

..Lucas..

Animovanou Popelku jsem možná viděl jako prcek, ale vůbec jsem si ji nepamatoval. Hlavními hrdiny jsou v podstatě myšáci a ne Popelka, což mě trochu překvapilo, ale vůbec mi to nevadilo. Překvapilo mě více věcí, ale to je jen dobře, kdo by to byl řekl u takové klasiky. ()

swed

Pro děti ideální, pro dospělého diváka už méně. Uvítal bych více invence (kočko-myší honičky jsou fajn, ale po chvíli upadnou do stereotypu). 7/10 ()

L_O_U_S

Popelku jsem neviděl už řadu let. Na čtyřhvězdičkovém hodnocení se podílí taky z velké části nostalgie. (292.) ()

togaf

Popelka je skvělá, není to žádná slepice jako jiné Disneyho hrdinky a má skvělou zápornou postavu. Macecha je naprostá a vychytralá mrcha. Plus jsem vždycky milovala Popelčiny malé nožky. ()

kajas

Chápu, že nějak se ten jednoduchoučký příběh natáhnout musí, ale honičky myšek s kocourem teda půl hodiny zabrat nemusely. Víc ale vytknout nejde, jedná se zkrátka o další kouzelnou disneyovku. ()

Aleee89

Popelka je klasika. Archetypální příběh tolikrát variovaný ve filmu i literatuře funguje i v podání Disneyho. Není to sice taková zábavná taškařice jako Alenka v říši divů, ale je to milá pohádka, kde všechno běží, jak má, film pobaví, poučí, určitě nezklame děti ani jejich rodiče. ()

Hees

Je to klasická krásna rozprávka. Určite je schopná v konkurencii iných filmov pre deti stáť zo vztýčenou hlavou. Ale keď si zoberiem konkurenciu veľkého množstva filmov pre deti aj dospelých už nie je na tom tak dobre. ()

vydumnica

S velkou radostou udelujem Popoluske 5* a musim povedat, ze 85% na csfd ma naozaj zasluzene. Nadherna a dokonala animacia a to hovorime prosim pekne o roku 1950! Pribeh o Popoluske pozna kazdy a aj napriek tomu, ze pribeh nie je pre mna novy, vobec som sa nenudila, prave naopak bola som dokonca napata, ako to cele dopadne a vsetko naplno prezivala s Popoluskou a s tymi mysickami. Tiez pekna hudba, pesnicky. Pozerala som to v originalnej verzii. Musim tiez povedat, ze Cinderella je ta najkrajsia kreslena postavicka a princeznicka. Myslim si, ze predstavuje nejaky taky americky ideal 50tych rokov. A ako animovany film je urcite jeden z najlepsich!!! Z tych novsich sa mu vyrovna mozno Shrek a Frozen, ale z tych starsich je prave Cinderella my number one. Uz len ta samotna hlavna myslienka, aby clovek nikdy neprestal snivat, je krasa. Chapem, ze tolkym tato rozpravka prirastla k srdcu a snad kazdy by chcel byt aspon do polnoci Popoluskou na bale. Vdaka takymto rozpravkam je svet krajsi. Dakujem! Este jedna vec, ked jej znicili tie krasne saty, az mi bolo do placu...Prekrasna rozpravka. 95%. ()

honajz2

V mnoha ohledech je to velice příjemná a milá pohádka, ještě z dob, kdy Disney dělalo pohádky co byly opravdu pohádky a rozhodně jsem u ní rád strávil čas, ale na druhou stranu musím přiznat, že mě to spíš nudilo. A to i vzhledem k té velmi příjemné stopáži. On je hlavně problém v tom, že je tu vše strašně roztahané a než to začne o něčem být, je už půlka filmu pomalu v háji. Chybí tomu něco pořádného, tohle je místy takové dost unylé a z toho důvodu nemůžu dát víc, jak průměrné hodnocení. I když mi to asi i sedlo víc jak prapůvodní Pinocchio... 3* ()

Elyssea

Skvělá ukázka toho, že ruční a placatá (bez třetího D) animace má své kouzlo a dokáže uchvátit. Popelka je vtipná, ale nepřekračuje mez trapnosti, napínavá, milá a velice dobře nadabovaná. Popelka není žádná fňukna, ale má také svou hrdost a není hloupá. Škoda, že princ má tak málo prostoru, ale bonusem je, že není modrooký blonďák. :) (Tohle už je čistě subjektivní) ()

Streeper

Popela byla můj idol mládí, chtěla jsem být jako ona. Navíc je to moje nejoblíbenější princezna ze všech Disneyho pohádek. Příběh plný tužeb a lásky. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování