Portrét sedmnácitileté dívky během čtyř sezón a čtyř písní.... Studentka Isabelle během léta v jihofrancouzském letovisku absolvuje svou první sexuální zkušenost. Prázdninová epizoda je však jen začátkem příběhu zvídavé dívky, která se po návratu do Paříže začne za peníze scházet s nejrůznějšími staršími muži. (oficiální text distributora)

Schmudlinka

Ano, Isabelle byla krásná, ale tím to pro mě bohužel končilo. Na film jsem se těšila, ale dívat se na sled plytkých sexuálních scén mě velmi rychle omrzelo. Nic jsem u filmu necítila, žádné emoce se ke mně z plátna nedostaly, humor jsem asi nepostřehla, hlavní hrdinka mi začala být protivná a ten konec byl opravdu trapnou tečkou. Škoda. ()

Heyyy

Jelikož mne film dost znechutil (opravdu nemyslím ty chladné sexuální scény) nemůžu říct, že bych ho někomu doporučila. Motivace hlavní hrdinky neznámá, nejhorší pasáže nastaly po tom když se ukázala pravda, to jak se chovala ke svý rodině, jak si ze všech utahovala a chovala se jak fracek. Enormně nesympatický charakter. Jelikož tři hvězdy dávám v případě, že by mi nevadilo film někdy znova vidět, bylo by to na dvě, ale přeci jen se mi líbilo zpracování (kamera), takže nakonec dávám tři. Btw. proč se lidi v sále (návštěvníci FFF) chechtali u každý kraviny a u podle mě smíchu nevhodných situací jak největší puberťáci?? Doplnění: Po přečtení několika úryvků z rozhovoru s Ozonem kde mimo jiné říká, že "It had to be an actress that the viewer, and myself, wanted to look at – almost as you'd look at an insect" - už aspoň chápu, proč byl její charakter natolik nesympatický. Cíl byl splněn na 200%. ()

Krori

♪♫ ♪ ♫ ♪....„ Já, která se jej bála, všeho a ničeho... Hodně jsem se změnila...hodně změnila. Převrátil mne...vidím to jasně. Jsem úplně jiná. Ano, už nejsem...kým jsem byla. Tou holčičkou, kterou jsi potkal. Ne, už jí nejsem, miluji chlapce...Může vše změnit, moc dobře to ví. Proto každý dotek a polibek Tvůj ze mne dělá, jen pro tebe, tu kterou teď jsem...Ženu, která Tě miluje víc než život svůj...To co jsi viděl, byla láska tvá”. ()

MaxForValue

Francúzsky režisér Francois Ozon je v našich končinách doposiaľ najviac známy vďaka svojmu autorskému snímku 8 žien z roku 2002, v ktorom dal v jednom filme dokopy tie, snáď najväčšie, francúzske herečky posledných desaťročí. Pri svojom poslednom filme, Len 17 (v originále Jeune & jolie) sa vracia k téme dysfunkčných vzťahov. Kým v 5x2 (2004) to bol partnerský vzťah, tak v Len 17 sú to vzťahy medzi 17-ročnou prostitútkou a jej okolím.Študentka Isabelle pochádza z úplnej, naoko fungujúcej a dobre situovanej rodiny. Leto trávi mimo domova a tu sa zoznámi s jedným mladíkom. Zažije s ním svoju prvú sexuálnu skúsenosť. Tá však nesplní jej očakávania. Po návrate do rodného Paríža sa tak vrhne do víru sexuálnych eskapád so staršími mužmi, s ktorými sa snaží objaviť to, čo sa vlastne skrýva za pojmom sex. Stáva sa platenou spoločníčkou, prostitútkou a v tomto novom povolaní začína nachádzať, v istom zmysle, zaľúbenie. //// Isabelle svoje správanie ospravedlňuje snahou si ľahko zarobiť, pravdou však je, že ju tiahne zvedavosť, túžba objavovať. Keď je však jej tajomstvo prezradené, je konfrontovaná so svetom naokolo, predovšetkým rodičmi. Tí, pochopiteľne, ťažko znášajú, že ich dcéra pracuje ako prostitútka. Ani jeden z rodičov však nie je úplne bez viny. Matka má potajme pomer s manželom kamarátky, nevlastný otec vníma svoju dcéru viac ako ženu, než ako vlastné dieťa. Najliberálnejšie uvažujúci je mladší brat, s ktorým má Isabelle najlepší vzťah a pri ktorom sa dokáže otvoriť.//// Keď hlavná hrdinka odhalí neveru vlastnej matky, uvedomuje si, že vlastne žije vo svete bez lásky. Taká bola aj z jej pohľadu jej prvá sexuálna skúsenosť, ktorá bola len sexom, nič viac. Rovnako také falošné je aj manželstvo jej rodičov, ktoré je založené na klamstvách. Jej biologický otec o ňu záujem príliš nejaví, párkrát do roka jej pošle peniaze, čím jeho povinnosť prakticky končí. Komu teda veriť, keď nie dospelým? Preto aj Isabelle cíti, že životná cesta prostitútky, pre ktorú sa dobrovoľne rozhodla, je ospravedlniteľná. Vo svete bez lásky je totiž láska prílišným luxusom. A tam, kde nie je láska, nie sú ani city. //// Francois Ozon však vo svojom poslednom filme zachádza ešte ďalej. Jeho chladne dokumentárny, citovo „nepriepustný" snímok, ktorý je štúdiou života 17-ročnej dievčiny na prahu dospelosti, sa zaoberá aj otázkami čistoty ženy, vykúpenia či hľadania vlastného ja. Isabelle ako archetyp, je v rozličných podobách prítomná v každom z nás. I my hľadáme odpovede a občas nenachádzame. Ozon si zachováva odstup a na mnohé otázky odpovede exaktne nevysloví. Necháva teda, ako to býva jeho zvykom, odniesť si z Len 17 to svoje. Či už opovrhovať hlavnou hrdinkou za jej necitlivosť, sebeckosť, alebo s ňou práveže súcitiť a hľadať príčiny toho, prečo sa z nej stala prostitútka. ()

dzberry

Laskavá sonda do života mladé sexuální fluktuantky...film pro tatínky a maminky, kterým doma dospívá dceruška a kteří se bojí jejích prvních sexuálních zkušeností, potažmo všech zvrhlých chlípníků, kteří by se mohli jejich milované a neposkvrněné dcérenky zmocnit hned za dveřmi jejich bytu, pokud by ji vypustili do světa samotnou... To aby viděli, že mladé holky jsou moc a moc šikovné, a proto není třeba se ničeho obávat. Zvlášť když si během té bohulibé zábavy, které se oni – rodičové – tolik bojí, dokáží vydělat za prázdné kule nemalé prašule... ()

gicous

Jak se mladičká cácorka stala luxusní prostitutkou. Její příběh vyprávěn hlemyždím tempem není nic světoborného. Je málo skandální, málo pocitový, málo konfrontační. Nese se v pomalých, melancholických tónech, jenž spíše uspávají, než že by zaujaly. Jediné, co si zaslouží pozornost, je krásná hlavní hrdinka, které to nejvíce sluší v erotických scénách. 4/10 ()

vitac.

Poslední sezónu bych smazal, písně všechny čtyři (blééé... zajímavá hudba pouze na večírku). Francie, franština, hlavní hrdinka je škaredá a nesympatická nána o které víme pouze to, že "občas dělá i něco jinýho". Tolik k záporům. S dobrým překladem titulků film místy funguje aspoň jako decentní konzervverzační komedie:) Původně měl komentář obsahovat pouze "Druhá projekce - kino Art (13. 11. 2014).", ale to mi bylo blbý, čili jsem překonal sám sebe a aspoň pár poznámek doplnil:) ()

Mire

Ako jednohubka na nudný večer poslúži tento film celkom dobre. Navyše Marine Vacth je veľká kočka a pozerá sa na ňu jedna radosť (hlavne v scenách, kde obcuje s nechutnými starcami, haha). Len nechutné bolo práve to, ako sa dokázala kurviť s týmito nechutnými starcami. Toto bol síce len film, ale v realite sa to deje bežne. Fuj. Ale trochu som sa divil, ako rýchlo jej matka dokázala odpustiť, aj keď bola jediná kto ju za to zvozil. ()

Pete

Tak o tomhle Ozonovi úplně nevím, co si mám myslet. Tváří se jednoduše, ale poskytuje opravdu košaté téma k diskuzi. Každý se k tomu jistě postaví jinak, já spíš jako otec - tu dívku jsem nechápal, ale budu se ve vlastním zájmu snažit dál. Nová Kráska dne to každopádně není, spíš slabší 3*. ()

ostravak30

Marine Vacth si pomalu začala zvykat na role v erotických dramatech. Ve Dvojitém milenci od stejného režiséra dostala také možnost se často svlíkat a pelešit. Akorát, že zde hraje sedmnáctiletou dívku, která tak nějak neví co se sebou. A pro mě je těžké ji porozumět, ačkoli na svou pubertu si vzpomínám. Jenže dívka sama pořádně neví, proč se vlastně s muži setkává. Jde jí o peníze? Těžko. Přišla na chuť sexu? Nebo se jí líbí hlavně to, že ji muži oceňují, někdo se jí vyznává a má si s kým promluvit. Vzhledem ke složité komunikaci, kdy hlavní hrdinka vše prožívá spíše mlčky očima je těžké odpovědět. Vše nechává na divákovi, ale z děje filmu nakonec vyplyne, že to vše byla spíše epizoda jejího života, která se jí ale tak nějak zalíbila. Vše ostatní filmaři nechávají na nás, ať máme o čem diskutovat. ()

maniacxl

Nymfomanka v takovým odlehčeným ozonovským kabátku bez většího překvapení,ale koukat se na to dalo.Už kvůli Marine Vacthové,která je nesmírně sexy,ouu!! ()

elanista1

Mlada sa ide kurvit a zarobit love, a co s tym dalej? Citelne tu chyba nejaky silnejsi pribeh, nejaka scena co by ma vytrhla z pohodlnej sedacky. S vynimkou strednej tretiny je film chladny ako psi cumak, ku koncu som uz seriozne zaspaval. Vo filme je plno nahoty /vlastne sa vyzlecie len hlavna hrdinka/, reziser sa vsak zamerne vyhyba otvorenej sexualite /aj ked...,co jeden vidi ako lahke milovanie, druhy moze pokladat uz skoro za porno/, alebo nejakemu explicitnemu nasiliu, ktore by sa tu podla mna hodilo. ()

AAVATARR

Pre mňa osobne to nebol pohľad do 17 ročnej duše mladej ženy (asi aj preto, že som muž a neviem aké to v tomto veku presne je), ale bol to dosť chabý pokus o čokoľvek. Ani porno, ani dráma. sem tam prsník,sem tam starý zošuverený dedo, nejaký ten pokus o dohovor zo strany rodiny, úchylný brat. No proste úplný guláš, ktorý si mohol užívať jedine tak štáb keď sa pred nimi vyzliekla hlavná protagonistka vychcanej prostitútky túžiacej po ... neviem.... Neviem aké ponaučenie si z toho majú zobrať dnešné 17 ročné dievčatá. Akože spávajte so starými šulinmi za prachy a buďte duševne ploché a v prípade že to praskne tvárte sa, že o nič nejde, veď ste si chceli len našetriť na kabelku a na školu a hlavne nonstop sa tvárte ako na heroíne. Výchovné jak hovädo. Kladivom po genitáliách takýmto maškrtníkom s potrebou stále sa vnárať do niekoho duše (a už toľký krát neúspešne). Keby som ju nevidel nahú a bolo by to možné tak dám mínus dve. :) ()

DonBraso

Krásné Isabelle která se dala jednou na prostituci,protože to zahlídla v bedně,tak jí nejspíš naskočila husina v rozkroku a ne nějakých 18let aby šla zapařit a měla občanku.Ozon typicky začne zas na tom idylickým venkově Francie,kdy si říkám,proč si rovnou nešli ještě do bazénu,jako v jeho stejnojmeném filmu a jdeme rovnou na věc.Čtyři roční období a vcelku stejné vyprávění,která oscilujou s trochou stejným principem,kdy naposled se jednou stane větší údalost,která se řeší do konce filmu.Konec mile překvapil a jako celek je to lepší průměr.Nejlepší je,že Němec může stát za tím,že se vlastně stanete "kurvou". ()

psynoxious

jedna * za krásnu, mladú, štíhlu herečku :) Inak má celý film asi takú výpovednú hodnotu, ako keď lúpete orechy. Odrazu rozlúsknete orech, kde vnútri nič nie je, len cítite hnilobný pach a prach. Myslím, že biografia herečky hovorí za všetko - otehotnela so svojím fotografom a utiahla sa do ústrania. Škoda takého pekného dievčaťa.. ()

megajalec

Len 17 sa dá brať z viacerých uhlov. Buď ako soft porno, v ktorom 17-ročná dievčina sexuje so staršími mužmi (a uvidíte toho dosť, navyše na nahú Vacth sa naozaj dobre pozerá) alebo ako príbeh mladej holky, ktorá spoznáva sexualitu. Prečo sa dala na sex za peniaze? Kvôli rozkoši? Pre zábavu? Pre peniaze? Pre slabosť k sexu? Z nudy? Alebo pre niečo iné? Vo filme to vypovedané nie je, odpoveď je na divákovi. V tomto prípade to celkom beriem. ()

PF 2014

PF 2014