Reklama

Reklama

První republika - Série 2

(série)
Trailer

Epizody(13)

Obsahy(1)

Děj pokračování První republiky začíná na podzim roku 1928. Jaroslav Valenta (Jiří Vyorálek) se vrací domů z vězení a je odhodlaný získat zpátky dobrou pověst, respekt ve společnosti i úspěch v obchodu. V rodinném podnikání o něj ale nikdo nestojí. Bratr Vladimír (Ján Koleník) vede povoznictví, kde těží především z legionářské minulosti a kontaktů získaných za války ve Francii. Osloví jej však bývalý legionář Martin Klouda, který mu po deseti letech připomíná tajemství, na které by Vladimír raději zapomněl. Kromě členů rodiny Valentových, známých z první série, se v pokračování objeví řada nových postav – mezi jinými například dospělé dcery Jaromíra Valenty Irena a Eliška nebo hospodyně Marie Píchová, která se sblíží právě s Jaroslavem. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (18)

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série je oproti první lepší určitě v lepší výpravě, dospělejší filmařině a to je tak všechno. Zato výčet v čem je horší je na nějakou studii: 1) dějová linka kde je všechno jasné kdo, proč a jak od třetího dílu je nuda bez překvapení, napětí, leknutí 2) způsob vyprávění naprosto nuda, která nevtáhne do děje ( některé díly skoro nekoukatelné) 3) krom postavy Jaroslava žádná jiná herecky vymodelovaná osobnost 4)první řada byla zasazena do období se skutečnými událostmi ( např. měnová reforma atd. a bylo to i mírně poučné), druhé řadě je ukradené v jaké době se odehrává 5)degradace milostných scén na americké asexuálno - jednu bradavku ukázala Brigita Cmuntová v milostné scéně s Jourou jinak oproti první řadě cudná bída. Ne že bych byl maniak s potřebou nahých ženských ( na to je net :-)) ale milostná scéna v seriálu má dle mít následující funkci 1) navodit reálnost milostného vzplanutí v příběhu , že to není jen jako 2) potěšit oko diváka ( ikdyby jen na dvě sekundy, má to smysl dokázat že nejsme v americkém seriálu) a to se v druhé řadě oproti první absolutně nahradilo nudou která nemá šmrnc. Chápu, že je pro herečky stresující je točit ( před tolika lidmi, následně reakce lidí na netu atd) a o to víc nechápu třeba postelovou scénu Fredyho s prostitutkou v S02E08 - kdy teda rejže vystresuje chudáka Vandu Chaloupkovou - opravdu nádherná holka , že jí svlékne do naha , pak točí scénu bůhvíkolik hodin a v seriálu se nakonec objeví nahá v záběru sotva znatelně ani ne půl sekundy. - herečka vystresovaná a divák má nulový estetický zážitek. Tak proč to jako točej? ()

Thamilka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velké zklamání, první řada se mi moc líbila. Byla napínavá, dobře promyšlená, na ní mi snad nic nevadilo, teda kromě unylé Kláry, kterou teď nahradili Marií, která je stejně trapná jako ona.. Tato série nebyla až tak dobře propracovaná, konec byl takový divný, nezáživný... snad další série bude lepší, pokud ji natočí. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Více melodramatické a utahané. Tvůrci si opět zvolili jako středobod vyprávění vyšetřování zločinu, je to atraktivní, jen už poněkud nudné. Doba dostává ještě víc na frak, seriál ji téměř nijak nereflektuje. Klidně by se mohl odehrávat v roce 3528 v kosmu, vyšlo by to nastejno. Snad to hospodářská krize vyspraví. Největším a snad i jediným kladem série byl PAVEL BATĚK, který si svého démonického záporáka užíval a v reálu bych ho rozhodně potkat nechtěl. ()

bourec 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I přes dost kritický hodnocení první série jsem šel i do druhý řady.Ale ani tady nic neni.Naštěstí o deset dílů kratší řada,což můžu přičíst k dobru.Ale herectví Bokový,nebo Vyorálka stojí na dost vetchejch základech,zápletka docela na hovno,a postavy policistů Skopala,a toho retardy,co mu dělal poskoka mi hlavně ke konci lezli na nervy.Předpokládám že Kryštof jim ve třetí řadě zavaří.40%. ()

Lachtaan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po excelentní zápletce první řady jsem se na tu druhou ohromně těšil a bylo ubíjející najednou místo sledování klidně 4 dílů za den čekat celý týden na jedinou epizodu. Ona se ale velmi rychle dostavila unylost, která energický dobový seriál proměnila ve sterilní kousek, u něhož jsem se povětšinu času nudil. I tak jsem ale doufal v napravení ve třetí sérii. ()

Galerie (253)

Zajímavosti (1)

  • Ve chvíli, kdy se poručík Andrle (Vladimír Polívka) začne prát s Vladimírem (Ján Koleník), spadne mu z hlavy čepice. Když se ho pak snaží od Vladimíra odtáhnout, najednou má čepici znovu na hlavě. V dalším záběru ji opět nemá a v tom následujícím zase ano. (Krocka)

Reklama

Reklama