Další brilantní film Woodyho Allena. Harry Block, spisovatel středního věku, píše romány a krátké příběhy na základě vlastních zkušeností. Trpí zábranami, je neurotizován svou posedlostí sexem, šestkrát se zhroutil a život mu komplikují i jeho tři ženy, Polyká prášky, moc pije, spí s prostitutkami , lže, je zbabělý, zbytečný, starý Blíží se oslava jeho životního úspěchu a Harry se bojí, že s ním jeho radost nebude nikdo sdílet. Bývalá přítelkyně Fay si právě bere jeho nejlepšího přítele Larryho, syna Hillyho zase nepustí bývalá manželka a doktorka psychiatrie Joan. Harry nakonec svého syna unese a doprovod jim dělají přítel Richard, nevlastní sestra, její manžel Celý film je plný malých postav a postaviček, které v podobenstvích představují Harryho v různých etapách jeho života. A přesně v tom stylu, na jaký jsme u Woodyho Allena zvyklí! (oficiální text distributora)

MaxForValue

Prekombinované, nevýrazné, s orientáciou na humornú stránku bez akéhokoľvek hlbšieho náznaku o snahu reflektovať hlbšie životné pravdy ako je Woodyho dobrým zvykom. ()

iz67

Jedna z nejlepších komedií od WA bez Keaton. Výborné dialogy, výborné mosty, velká legrace. 2020: Jako v mnoha pripadech - zoufaly preklad názvu. O fatalnich partnerskych situacich a o tom, ze je muzeme brat, jak z tragickeho, tak komickeho pohledu. Gejzir postav. Hrozne me bavi vsechny zenske postavy. Trochu stylizované (coz me vetsinou vadi), ale tady je to lahudka, protoze stylizace ma smysl (hlavne Alley, Davis, Hamingway). Ale i chlapci jsou fajn (Williams, Maguire). ()

kubilov

"Slyšela jsi někdy o černý díře? To víš že jo, právě ta mě živí." Pozor na Harryho je další z řady lehce přisprostlých filmů Woodyho Allena, ke kterým logicky inklinoval spíše ve svých filmových začátcích, přesto lehce peprné debaty nejsou nijak trapné ani od životem protřelého mazáka, jak jinak než ve ztvárnění od samotného Woodyho. Celý film je postaven na jednom totálně amorálním člověku, který je sice úspěšným spisovatelem, ale na druhou stranu ho to stojí rodinou přízeň, jelikož právě z lidí ve svém okolí čerpá své nápady pro psaní. Jako většina Woodyho filmů, tak i tento obsahuje typické vychytávky, zde například rozostřenost Robina Williamse (pak i Woodyho), debata Tobey Maguireho se Smrtí nebo dost neobvyklé vykreslení samotného pekla. Mezi filmy mistra Allena lehký nadprůměr. ()

Gothard

Od roku 1982 točí Woody Allen jeden film ročně. Vzhledem k poměrně vysoké a vcelku vyrovnané úrovni jeho filmů je to produktivita naprosto fascinující, i když s postupujícím stářím mistr stále více opisuje sám od sebe; na druhou stranu chtít nyní od starého pána něco opravdu originálního by snad bylo až nevhodné. Film Pozor na Harryho ovšem po svém uvedení do kin vzbudil celkem rozsáhlou diskuzi. Zejména konzervativní fanoušci Woody Allena zvyklí na velmi sofistikovanou zábavu, dokonale prokreslenou psychologickou charakteristiku jednotlivých postav a jiskřivé dialogy s mnohdy téměř filozofickým podtextem byli zaskočeni živelností filmu, nesourodostí scénáře, množstvím vulgarit i místy i poněkud přízemním humorem. Jeden z našich tehdy zasloužilých filmových kritiků, který dlouhá desetiletí bez zábran nadšeně chválil socialistickou produkci toho nejstrašnějšího typu, dokonce svým jasnozřivým pohledem podepřeným alespoň dvaceti dioptriemi na každém oku poznal, že Allen se příklonem k sexu a vulgaritám snaží oslovit nejširší konzumní publikum a zcela vážně vyjádřil obavy o další směřování jeho tvorby. Myslím, že Allen se prostě rozhodl natočit film, který bude alespoň v některých ohledech jiný než jeho předcházející tvorba, i když mnoho znaků společných pro téměř všechna jeho díla zde samozřejmě bez obtíží nalezneme. Je to jeden z jeho nejvtipnějších a zcela jistě i nejnápaditějších počinů. Jistá roztříštěnost vyprávění byla dost možná záměrná, jednak poskytovala autorovi prostor k vypravěčskému hýření, jednak snad měla zobrazovat i roztěkanost a nesoustředěnost hlavního hrdiny. Toho samozřejmě nemohl hrát nikdo jiný než Allen sám, protože snad žádný jiný herec by v této roli neobstál. Film obsahuje velké množství zajímavých nápadů (byť někdy poněkud samoúčelných - ovšem rozostřený Robin Wiliams je prostě geniální) a řadu dokonale vypointovaných scén - místy snad poněkud nekorektních, avšak úžasně zábavných. ()

adamix

U mňa zatiaľ najslabší Woody. Skoro vôbec sa tu nedá zasmiať, vlastne VÔBEC. Dejovo slabé a nezaujímavé, proste škoda. A ten vulgarizmus sa sem vôbec nehodí. Pri filme niekoho iného by som to zniesol, ale na Allenov film sa to proste nehodí. Slabé 2*. ()

Blazkowicz

Kdo je doprdele nějaký Woody Allen. Nevím, nezájem a nechci to vědět. Asi nějaký datel. Viděl jsem od něho přesně nula filmů, když nepočítám tento a nehodlám na tom nic měnit. Beztak točí podobné blbosti jako tady toto. Hodina a půl žvatlajícího, vyšinutého spisovatele a do toho jeho debilní povídky, ktere se míchaly s realitou. Nebo něco takového. Za těch pár minut (víme kterých) to rozhodně nestálo. Já jsem to věděl, že se to nevyplatí. 2-* ()

Edeltruda

Hlavně na začátku starý dobrý Woody Allen, ale od zhruba poloviny jako by se všechno už opakovalo a i pouhá hodina a půl se zdála být nekonečná. ()

kolodej1

není to asi úplně z těch špičkových Allenovek, ale i tak to bylo moc dobré a vtipné. Skvostné momentky - rozhovor s Alley o jeho nevěře, hovor v pekle, rozostřený Williams. Na Allena tedy průměr, jinak celkově stále vysoce nadprůměrné a výborné, se skvělými postřehy a řadou vtipných narážek ()

Peedzey

Úžasně vtipný film. "Dejte jim požehnání, nebo vás zavřu zpátky do té cely a přefiknu vás." "Jsem tu, protože jsem vynalezl překližku". Woody je nejlepší, když je takhle upřímný. Dostaly mě rozostřené postavy a zobrazení pekla. Hvězdičku strhávám za sprostá slova a někdy nudně dlouhé a složité dialogy. ()

ragtime

Genialita tohto pána ma niekedy naozaj zaskočí. Woody dokáže sám o sebe natočiť film, ktorý aj keď sa venuje jednej téme, tak je pútavý až do konca. A on je schopný natočiť toto. Sled scénok s rôznymi hercami ako spomienky jednej postavy a jedna lepšia ako druhá. Pre mňa top: Demi Moore ako judaiská kráľovná, rozmazaný Robin Williams, scéna s cestou do školy pre vyznamenanie a hlavne záver v pekle. "The most beautiful words in english language are not 'I Love You', but 'It's benign'." ()

Ferguson

Já osobně tento film miluju a považuji ho za nejvtipnější Allenův počin. Film tématicky vychází z Bergmanových „Lesních jahod“ a myslím, že i sám velký Švéd by se u tohoto filmu od srdce zasmál. Nikdy asi nepochopím, proč ho kritika tak přehlíží (kromě povinné nominace na Oscara za nejlepší scénář – ani nechci vědět, kdo ho tenkrát vyhrál). ()

davidh76

Nezapomenutelná úvodní záletnická scéna se slepou babičkou. To je zlatý fond Woodyho Allena. Ale pak... už žádná velká paráda. Pořád však ještě dobrá zábava, která je hodna jména svého tvůrce. ()

L.Wayne

Woodyho komédia nemôže byť nevtipná, to je fakt, ale tu mi predsa len niečo vadilo. Priznávam, kým som pochopila, čo je fikcia a čo je realita, trvalo mi to dlhšie. Ešte k tomu to neustále fuck-ovanie, to mi k nemu jednoducho nejde. Tie dialógy neboli tak poetické a inteligentné ako zvykli bývať, zato sa tam mihlo veľa hereckých hviezd, no môj dojem to nezmenilo. Nepomôžem si a musím porovnávať, z čoho mi vychádza, že Annie Hall bude vždy jeho vrchol. ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley