Další brilantní film Woodyho Allena. Harry Block, spisovatel středního věku, píše romány a krátké příběhy na základě vlastních zkušeností. Trpí zábranami, je neurotizován svou posedlostí sexem, šestkrát se zhroutil a život mu komplikují i jeho tři ženy, Polyká prášky, moc pije, spí s prostitutkami , lže, je zbabělý, zbytečný, starý Blíží se oslava jeho životního úspěchu a Harry se bojí, že s ním jeho radost nebude nikdo sdílet. Bývalá přítelkyně Fay si právě bere jeho nejlepšího přítele Larryho, syna Hillyho zase nepustí bývalá manželka a doktorka psychiatrie Joan. Harry nakonec svého syna unese a doprovod jim dělají přítel Richard, nevlastní sestra, její manžel Celý film je plný malých postav a postaviček, které v podobenstvích představují Harryho v různých etapách jeho života. A přesně v tom stylu, na jaký jsme u Woodyho Allena zvyklí! (oficiální text distributora)

xaver

Woodyho Allena nemusím. Každým jeho dalším snímkem nabývám přesvědčení, že si filmy točí pro vlastní zábavu a dělá si z diváků srandu. ()

HiddenDragon

"Neuznavas zadne hodnoty. Jen cynismus, sarkasmus a orgasmus." "Ve Francii bych s timhle heslem vyhral volby." :) Zajimavy napad jak hl. dejove linky, tak i zpracovanim. Woody aka Harry Block si jako uspesny spisovatel jede pro cenu na svou materskou univerzitu, z ktere ho kdysi vyhodili. Nechce jet sam, a tak se snazi premluvit pritele, byvale manzelky i prostitutku. Vsechno komplikuji jeho knihy, diky kterym si ze svych byvalych vztahu a znamosti udelal nejvetsi nepratele. Kazdy se v jeho knihach najde a Harrymu to nedaruje. Je to silou prirody sexualni maniak a nevernik, ktery si k realnym zenam nedokaze vytvorit pevny vztah, a tak je aspon rozebira ve svych pribezich. Na Woodyho pomery je tento film nebyvale sprosty (ale opravdu vtipne), a misty mi slovnikem pripominal aktualniho "Vlka z Wall Street" s L. DiCapriem. Harry (Woody - vpodstate je to opravdu on sam) je navic neurotik zavisly na prascich, a tak se jeho rozharany defragmentovany zivot odrazi i v samotnem zpracovani filmu. Strih je roztrzity, vraci zabery, misty to pripomina amaterske video nebo vadny nosic. Ale opravdu je to tak natocene. Nesedlo mi to uplne zcela, ale uznavam, ze to tu roztekanost Harryho povahy evokuje dobre. I zajimavy trik s rozmazanou postavou se povedl (tezko rict, zda to R. Williams ocenil :) - ve stejnem roce si ale odnesl oscara za "Dobreho Willa Huntinga", tak si to aspon vynahradil. Opet je tu tedy spousta znamych hercu, ktere si proste rady u Woodyho strihnou byt kratkou roli (objevi se i M. Hemingwayova ze starsiho snimku "Manhattan" [1979] nebo mlade ucho T. Maguire aka pozdejsi Spider-Man). Zkratka povedena taskarice, ktera si dela opet srandu z manzelstvi, sexu, nabozenstvi, proste vseho :) ()

HarryBlock

Najcynickejší a najúprimnejší Woody! V Stardust memories sa snažil napodobniť Felliniho 8 a pólku, ale až tu sa mu to podarilo typickejšie pre jeho štýl(psychotické prelínanie reality a predstáv teda jeho poviedok a koniec kedy mu prídu na scénu všetky jeho postavy, ktoré sa vo filme objavili). ()

Stružák

Jeden z těch lepších Woodyho filmů modernější doby. Nepostrádá vtipné hlášky, nápady (scény s rozmazanými herci), vtipný střih i kameru. Režisér tak trochu hraje sám sebe (nebo sám se sebou?), naráží na svoje starší filmy a míchá nepřeberné množství postav a dějových linek. Právě různé dějové linky vytvářejí z Pozor na Harryho jeden z nejkomplexnějších filmů, co jsem viděl. Krom samotné hlavní linie (která už je sama o sobě "zdvojená") nacházíme dalších pár příběhů, které na první pohled s filmem nesouvisí. S postupem času ale vše začne do sebe zapadat a Woody Allen tak rozjíždí labyrint filmu, knih, fikce, skutečnosti... Co z toho je vlastně pravda? :-) ()

F.W.Colqhoun

Woody utržený ze řetězu - prasečící, rozepínající i zapínající si poklopec, opakovaně trousící fuck a blowjob, vyjednávající se šlapkami. Není to úplně Tarantino nebo Scorsese, ale blíž k Mean Streets se Woody ještě nikdy nedostal. Vhodně zvolený syžet skýtá příležitost skloubit Allenovy polohy komika i oduševnělého komentátora vezdejší existence. Neurotický spisovatel cestující pro cenu za celoživotní dílo bilancuje prostřednictvím vzpomínek, příznačných úryvků z literárního díla a současných údalostí a zároveň hledá inspiraci pro "román, z něhož už utrácí zálohu". Břitký humor a přisprostlé vtípky závažná témata nemělní, ba právě naopak, když používá vtipem šermující Woodyho postavu jako ilustraci těžké životní krize. Vtipy přirozeně vyvěrají z dialogů, aniž naroubovaně trčí. Řada z nich představuje Woodyho zlatý fond, jiné to nejdrsnější, co lze v prostředí konformní filmové zábavy zažít [Zplynovali 6 miliónů našich! / Je to smutný, ale rekordy jsou od toho, aby se trhaly.] Závěr filmu odkazuje na sentimentální tendenci filmů z rodu Půrpurové růže z Káhiry, které nepatří k mým oblíbenějším, a obrušují hrany jinak břitkého vyznení filmu. Protože je zřejmé, že nejde o kompromis, nýbrž upřímné Woodyho vyznání, smíchem otřesený divák nejlepšímu devadesátkovému filmu rád odpouští. ()

Hanys_

Kdysi jsem to musel vidět, pár scén mi povědomých bylo. Hodně zamotaná taškařice, chvilkama fakt trefná a vtipná, jenže to použití tolika alter eg na mě bylo too much. ()

Schuldiner

V tomto filmu Allen (ve své záletnické roli) přímo perlí :-) Pokud vás opravdu vytočená až hysterická manželka vyhazuje z domu pro vaši nevěru a vy jí na to odpovídáte způsobem: ´´Jsem oběť, tak jako ty! Myslíš si, že nechat se vykouřit...prsatou mladicí, je pro mě kdovíjaký potěšení?´´ ... .. .. ´´Já tomu nerozumím proč kultivovaná žena není schopna rozlišit mezi bezvýznamným... vášnivým vztahem... a poklidným rutinním manželstvím.´´ :-))) PS: Samozřejmě je to vše vytržené z kontextu, takže pro úplné pobavení je lepší to shlédnout:-) -- 87% -- ()

barcaacrab

Víte, když jste pesimista, cynik, alkoholik, trpíte depresí a vaším denním chlebem jsou prášky, umění a orgazmus, musíte být tak trochu cvok. A kdo vám nejlépe porozumí? Vaše vlastní vymyšlené postavy, které jsou zidealizovaným alter-egem vašich příbuzných a přátel, manželek a milenek. A pokud tato komedie odkrývá něco z Allenova světa, tak to si tedy nedokážu představit. To musí tedy být pěkný kolotoč. Jinak chaotičnost mi k filmu vyloženě sedí, jen je ze začátku těžké se zorientovat mezi postavami skutečnými a "alleno-harryovskými". Nejvíce mě snad bavily scény ječících manželek a milenek, které na Harryho nezadržitelně chrlí své myšlenky plné vzteku, zklamání a hlavně pro mě malých vtipných hlášek ("A s mou pacientkou jebat nebudeš!"). Jsou to právě drobnosti, které mi na tomto filmu bavily. A film jako celek? Chaos, chaos, smích, úsměv, chaos, úsměv. ()

Piškotka

Další z povedených Woodyho kousků a další povahová variace Woodyho samého. Mezilidská motanice a míchanice skutečnosti a fantazie nebyla záměrem spisovatele ublížit skutečným postavám, které se evidentně musely poznat. Spíše šlo o důkaz, že jsou v jeho životě velmi důležité a nebo že se jim všem chce omluvit za své přehmaty. Harry, neurotický a hypochondrický, se hodně inspiruje Freudem. Ve Woodyho podání skvělý, nejde si ho neoblíbit. Na veškeré své konání má netradiční zdůvodnění a kdoví, jestli je schopen lásky. Líbil se mi konec filmu, kdy se dočká ocenění za četného potlesku protagonistů jeho knihy - symbolicky za účasti velmi dobrých herců - R. Williams, B. Crystal... ()

Rozjimatel

"Mel's out of focus, he's soft."     Bláznivá komédia s typickou allenovskou smršťou vtipných dialógov, ktorá bola zaradená aj medzi 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Allen tu tak čudne experimentuje so strihom a to až do tej miery, že som si niekedy kládol otázku, či nejde o chybnú nahrávku. Určite ma viac na filme zaujali uletené nápady, ktorými Allen opäť raz hýri, ako sú návšteva smrtky, návšteva pekla, či rozostretý Mel (Robin Williams). Hlavnou postavou je Harry Block, neurotický spisovateľ posadnutý sexom, žijúci v bizarnom svete, v ktorom sú pomiešaní skutoční ľudia s vymyslenými postavami jeho románov (na základe skutočných ľudí).     "I like it, a character who's too neurotic to to function in life but can only function in art." ()

laepus

Slabší čtyři hvězdy - je to až příliš roztříštěné a na můj vkus někdy až zbytečně vulgární, ale jednotlivé scény jsou vynikající a Woodyho scénáristický rukopis a protřelost života jsou nezaměnitelné. ()

Garch

Styl Woody Allenovek sedmdesátých let: S neurotickým Woody Allenem v hlavní roli, vyrovnávajícím se s životem a sám se sebou pomocí postav, které si vytvořil. (dělá to tak většina umělců, ale Woody Allen na tom postavil svou každoroční tvorbu :) ()

toi-toi

Woody je magor. Tento film je demonštrácia. Mám rád Woodyho. Hneď ako som videl ten film, zamiloval som sa doň. Lebo Woody je magor. ()

kamil.i

Ukecaná woodyallenovka s veľmi originálnou naračnou štruktúrou, kde je v prítomnosti prezentovaný lineárny príbeh Harryho cesty za literárnym ocenením druhoradou záležitosťou popri časosled rozbíjajúcim scénkam z Harryho diel a z Harryho skutočného života, ktoré vysvetľujú jeho knihy. Harryho konfrontácia vlastného na fantáziu bohatého umenia so smutným životom plného problematických vzťahov so ženami robí z Deconstructing Harry jedno z najviac autobiografických Allenových diel a my môžme preniknúť do zákulisia tvorby jeho filmov. ()

Kervorkian

Keby Woodyho filmy trvali 30 minút, tak pravdepodobne žasnem, ale veľa krát sa mi stane, že niekde za polovicou ma film prestane baviť a buď ma nudí, alebo mi až lezie na nervy. Môj filmový vkus asi nie je na jeho snímky stavaný. ()

nonick1

Tato, řekl bych, doslova esence Allenovství je jedním z nejpovedenějších a zároveň nejtypičtějších filmů tohoto neurotického mužíčka, celoživotně řešícího obsese, judaismus, traumata, pochybnosti a fóbie, ze kterých se permanentně (a marně) léčí u psychoanalytiků. Pokud se nudíte, nemusíte si kupovat medvídka mývala, pusťte si tenhle film a budete mít o zábavu postaráno. ()

arcticsky

Film, kde se prolíná skutečnost se spisovatelskou fikcí. Má mnoho postav a postaviček, přitom neztrácí nic ze své vtipnosti. Dialogy jsou ironické jako břitva. Moc se mi líbil i závěr. ()

Saur.us

Takhle jsem se u filmu nezasmál hodně dlouho. Film tak nabitý cynismem, sakrasmem, černým humorem a peprnými, trefnými hláškami, že jsem měl dost co dělat abych nespadl smíchy pod stůl. Jasně za plno. ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley