Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

Foxhound#1

Film který vzdává holt starým bondovkám a jde mu to náramně, místy až naprosto šíleně. Tempo filmu je brilantní, gadgety vychytané a nový poznatek do budoucna - když zachráníte svět, můžete to udělat do zadku švédský princezně. To beru. ()

Jaro_slav

Když jsem "kdysi" poprvý viděl Kick-Ass, řikal jsem si, že něco tak novýho a skvěle drzýho se těžko bude opakovat. A on mi to za necelejch pět let naservíroval ten samej rejža. Kingsman: The Secret Service je Kick-Ass po velkobritánsku. Hned první scéna s hudbou Dire Straits a nápaditě zobrazenejma úvodníma titulkama je retro podobně hravym způsobem jako úvod Iron Man 3, což mi (opět) stačilo k naprostýmu nadšení. Zatim neznámej Taron Egerton naprosto v pohodě zvládá držet úroveň ostatních čtyř superstárs, což je daný i tim, že úkolem všech je trošku přehrávat. A skvěle se na to kouká! Film je taky trošku výsměšnej prostředník všem konspirátofilům, protože způsob nastolení NWO zde nápadně svou stylizací připomíná něco, co spáchal Tim Burton. Mě ale ze všeho nejvíc nadchlo další zajímavý filmový použití Freebird od Lynyrd Skynyrd - nevybavuju si, zda jsem někdy viděl takhle skvěle nasnímanou bitku. Ač je tam přímo zběsilej střih (digitálně propojenej do několika delších záběrů), je to furt dokonale přehledný a plný drobnejch zábavnejch nápadů. A do toho naprosto trefně hrajou "Lynyrd Fucking Skynyrd", takže i když je to skrznaskrz násilný a krvavý, je to dočista nádherný... Přestože si film pučuje kdeco a leckde (Bondovky, MIB, M:I atd.), vždycky je z toho cítit určitá poklona danýmu filmu, byť složená s jakymsi potutelenym úsměvem - a celej ten mix je opravdovej zážitek. Mirka tomu dala "jen" 65% a jsem přesvědčenej, že hlavně z naštvání, které naznačuje ve svém posledním odstavci. A i když dávám pět rudejch, taky jsem trošku naštvanej, páč případný pokračování musí přijít fakt s nějakym hodně dobrym nápadem, aby taky takhle fungovalo. PS: NEMÁ to rating PG13! :) ()

NaughtyKoopa

Do teď mi jméno Matthew Vaughn nic neříkalo, ale po tomhle filmu jsem se na něho koukl a nevěřím svým očím. "Stardust, Kick-Ass, X-Men: First Class? Are you fucking kidding me? How could I miss this guy?! He's pretty good!" A Kingsman je jen pokračováním v jeho produkci výborných filmů. Badass džentlmeni s dokonalými kostýmy v čele s Colinem Firthem nakopávají zadky v revolučně pojatých akčních scénách, na které je radost se koukat a to vše podkresleno chytlavým soundtrackem. Scénář plný chytrých vtipů, skvělých postav a několik scén, které se zapíší do historie (kostel) vás nepřestanou bavit. V první půli bylo možná až moc expozice, která ale nenudila. Také si říkáte, že akční filmy jsou poslední dobou špatné? "This is ain't that kind of movie." - Richmond Valentine 9/10 ()

Marys

Spočiatku to bolo skrátka dobré. No ku koncu sa snímok tak šialene a nečakane rozbehol, že sa dobré zmenilo na skvelé. Krásne pripomenutie starých bondoviek a dôkaz, že si briti s trochou inšpirácie vedia spraviť srandu zo všetkého, no najmä zo samých seba. Je to znamenitý humor, ktorý neomrzí a tento film bol priamym páchateľom výbuchu po náraze vtipu a akcie. A mladý Taron Egerton prekvapil mimoriadne sympatickým výkonom. ()

Ollie235

Byť jsem asi čekal trochu víc, musím říct, že mě Kingsman bavil ať už svým stylovým pojetím či solidní porcí britského humoru. Především postava Samuela L. Jacksona mě dokázala rozesmát kdykoliv dostala prostor a ani ostatní nezůstali daleko pozadu. Scénář nebyl bezchybný, ale působil poměrně originálně a jako parodie špionážních filmů určitě zabodoval. Možná šlo v některých situacích zajít trochu víc do extrému, ale celkově jsem spokojen. Jeden z nejzábavnějších filmů poslední doby. ()

Yardie

Lepších 80%. Skvělý film natočený s totálním nadhledem a na pohodu. Skvělá akce, nápady, atmosféra, hudba, záporák, kamera, a vůbec vše. Čekal jsem trošku více humoru, resp. anglického suchého. Toho tam tolik nebylo. Ale jinak velmi dobrý film. Každopádně na pět hvězd to není. Nevím proč, ale něco mi tam "chybělo", resp. to na mě nezanechalo takový maxi dojem, jak by se dle hodnocení mohlo zdát. Ale i přesto skvělý počin, na který se rád podívám znovu. Howgh! ()

Sochorisko

Takže přátelé, byl jsem nakupovat v Globusu, nedaleko kina, když tu si pomyslím. Jdu na Kingsmana, konečně! Tolik lidí mi vyprávělo jak je to super a že by na to mohli chodit pořád dokola a já byl za ostudu, že ještě nic.. To se dnes změnilo, absolutní pohlcení filmem, na který jsem se tak těšil. Padlo zde již mnoho názorů a chvály a já musím se vším souhlasit. Absolutní shrnutí všech akčních filmů za posledních 20 let, kam se hrabou bondovky, sice jich je víc a všechny jsou kvalitní ale tady je obsaženo něco navíc. Člověk se zanoří do filmu a nemůže ven. Z akčního trháku se znenadání vynoří tak komická scéna, že by se vážně jeden posral, a to prosím bez hvězdičky. Jakožto obrovský fanoušek Tolkiena jsem zvládl jít na Hobbita třetí část 4x v jednom měsíci. Na tuto velkolepou show bych zvládl chodit každý den, poněvadž vždy si člověk všimne něčeho jiného. A to obsazení!!? Naprosto famózní myšlenka, totiž spojit všechny akční filmy jaksi dohromady a udělat konečné suma sumárum ze všech Spy filmů. Nemohlo vzniknout nic brilantnějšího. A prosím, jděte do kina a nečekejte na pirátskou verzi na internetu, která bude jaksi bez šťávy a bez potěšení.. ()

jarmik

Skvělá akční a velice vtipná věc, opravdu spokojenost! Ne nadšení, jaké jsem čekal, ale spokojenost veliká! Finále bylo pro mě přehnané, asi se to dalo čekat, ale škoda, k dokonalosti nechybělo mnoho. ()

Mikino00

Film bondovatější než současné Bondovky, avšak ve slušivém kabátu pro toto století. Vaughn je fanoušek a film cílí na fanoušky. Při druhém shlédnutí jsem si film o poznání více užil. Vypilovaná a nápaditá akce, dějově zajímavý film, výborná volba hereckého osazenstva a hlavně příjemná míra humoru vytváří ve výsledku zábavnou i zajímavou neotřelou podívanou. Jak by ti asi dopadlo, kdyby Bondovku natočil právě Vaughn? ()

petrskoc

Nic nového, co by mělo nějak oslnit. Slušně natočená žánrovka, která si bere na paškál všemožné špiónské filmy, jednu chvíli je vážná, aby vzápětí parodovala sama sebe. Stejně tak ale dává bondovkám a dalším podobným filmům počest (filmové fajnšmekry potěší scéna s pojmenováváním psa). Matthew Vaughn je hračička - servíruje prvotřídní zábavu, která ale nikdy nepřinese nic víc. Nebýt až skoro přepáleného konce, který tak nějak s nadhledem dokázal, že celý snímek sám sebe nebere příliš vážně, šel bych s hodnocením ještě níž, jelikož je to celé jak přes ten nejprovařenější kopírák. Viděno v kině, takže zážitek z podstaty o něco větší, ale celkově nejvíc bavil šišlající Samuel L. Jackson a ledově precizní dvojice Firth + Strong. Akce natočená sice dost divoce, ale přece je zde alespoň vidět, že se kluci za kamerou snažili přijít s něčím originálním. Sem tam nějaké svěží režijní nápady také potěšily. Ač řemeslně a a hlavně zábavou kvalitní film, stejně tam toho spousta chybí. A přitom stačilo jen lehce vykročit mimo mantinely toho, co si tvůrci (špatně) myslí, že je publikem (správně - a přitom nesprávně) nalajnováno a co bude mít zdánlivý úspěch. Jak bylo řečeno v jednom geniálním filmu: Take a leap of faith... (a zde bych za tečky doplnil jméno Matthew). ()

Zombi

Upřímně, čekal jsem trochu víc. První dvě třetiny jsou takové vlažnější, seznamujeme se s postavami, s Kingsmany a začleňujeme se do jejich světa. S vyjímkou naprosto parádní akce v kostele, která je předčasným vrcholem filmu, je to klasické verbování nováčka do tajné služby, trošku drzejší a vtipnější, ale nic nového. Ke konci se to pak po akční stránce rozjede a je to šleha. Překvapil Firth jako drsnej agent, ta role je parádní. Mohlo to být celkově trochu akčnější, ale jinak fajn. 4 hvězdy. ()

Frederika

Slabší 4* a to za tu prvoplánovou vtipnost, drsnost a nekorektnost. Jako ono to je vtipné, ale člověk se u toho maximálně pousměje, nikdy se nebude válet smíchy na zemi (možná kromě scény s ohňostroji :) ()

Vejrrr

Myslím, že Britové strčili do kapsy celej akční Hollywood a udělali si z něj prdel přesně tak, jak Britové umí :) ()

H4ku11

Strašne nemám rád Samuela L. Jacksona a každý film, kde hrá mi kazí. Naproti tomu Colin Firth to vie málokedy u mňa pokaziť. Najlepších 15 sekúnd filmu počas scény v kostole: "I'm a Catholic whore, currently enjoying congress out of wedlock with my black Jewish boyfriend who works at a military abortion clinic. So hail Satan, and have a lovely afternoon madam." ()

simply

Matthewovi filmy miluju a Kingsman se mu znovu povedli. Taron Egerton vypadá zajímavě, možná nový herecký talent? Místy to bylo dost vtipné a poslední závěrečná akce naprosto brilantně natočená. Jinak co mi trochu vadilo byl Samueluv záporák, možná bych ubrala trošku na tom přehrávání...ale dohromady skvělý svěží snímek. I když je fakt, že Kick- Ass mě chytlo víc za srdce ()

gurmanik

tak tohle jsem nečekal.. naprostá bomba!! rozhodně to nesedne každému, ale mně se to přesně trefilo do noty.. mix akce, humoru, noblesy a brutality v naprosto vyváženém podání s perfektními hereckými výkony! ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě