Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

Hugomil

Novodobá pocta starým Bondovkám, jen tak trochu v odlišném podání. Film nad kterým nemusíte nijak přemýšlet, jen si jej užívat....a já se bavil dokonale. ()

Shimargh

M. Vaughn si splnil svůj klukovskej mokrej sen, po Strážcích Galaxie další snímek co mě vrátil do dětskejch let a dvě hodiny jsem vrněl blahem, ryzí zábava a relax, chci víc takovejch filmů... PS: Maličko slabších **** , ale scéna v kostele a SPOILER: vybuchování hlav světové smetánky, mops, dokonalej záporák a spousta maličkostí to zvedají na lepší 4*. PPS: Kdo očekává něco jiného než pubertální brakovou zábavu ať na to ani nekouká :-) ()

kill-tec

Geniální. Matthew Vaughn nasazuje každým dalším filmem laťku výš a výš a bez problémů ji dokáže stále překonávat. Skvělé herecké výkony dominují v parádním scénáři, který diváka baví každou minutou. Už při první rvačce v Argentině si říkám, že přesně tenhle film je pro mě. Úžasné bitky (zvlášť ta v kostele) je akční filmařský skvost. Různé bondovské vychytávky, rekrutace nových Kingsmanů a závěrečné souznění protagonistů v horském hangáru jsou prostě lahůdky a patří do síně slávy. Paráááda!! ()

bloodcountes

Po pravdě řečeno vlastně nevím. Byl to takový kočkopes, jehož součásti do sebe moc nezapadaly. Nadsázka místy byla a místy úplně chyběla a témata, která se ve filmu řešila, mi vůbec nepřijdou legrační. A jelikož nebyla nadsázkově zpracovaná, tak to drhlo a já jsem se nějak rozdvojila - jedno já se snažilo bavit, druhé já se zaobíralo tématy přelidnění, teploty zeměkoule a možností řešení (bohužel mi z toho vycházelo něco velmi podobného Valentinovu řešení, hehe). Zasmála jsem se až úplně na konci a to ještě jenom díky rozkošným titulkům (ahoj Sárinko:)) Pár scén pobavilo, akční scény byly super, některé mi ale přišly zbytečně zdlouhavé. Tempo a rytus jaksi nekomfortně hrkavé, kolísavé. Dala bych tomu tři hvězdy, ale díky Colinovi a Marku Strongovi jednu přidám, ať nežeru:) Zajímavé komentáře: Matty, J*A*S*M a Marigold.... .........Od té doby jsem to viděla už třikrát a shledávám to naprosto doknalým! :) 8.1.2018 ()

Wishkah

Freebird už mi asi nikdy nebude znít jako dřív. Matthew Vaughn mě znovu dostal. Výborně natočená špionážní akce, která se bere s nadhledem a přitom pěkně z ostra. Některé nápady by mohl závidět dokonce i James Bond sám...včetně análního sexu jako odměnu za záchranu světa. Navíc musím přiznat, že Matthew Vaughn rozhodně má talent na výběr mladých herců. Povedlo se mu to v X-Men : First Class, v Kick Ass a představitel Eggsyho Taron Egerton je jen potvrzením tohoto talentu. Egerton je vynikající a rozhodně se nenechává zastínit zkušenějšími hereckými kolegy a skvěle táhne film v závěrečné části.....po druhém shlédnutí musím svůj komentář pouze potvrdit. Je to fakt parádní zábava. K tomu abych jim miloval jako Hvězdný prach nebo užíval jako Kick Ass tomu trošičku něco chybí, ale i tak se jedná o suprovou a lehce nekorektní zábavku s výborným hereckým obsazením. Vhodné pro opakované shlédnutí ()

Tristaver

Snímek, na který jsem se neskutečně těšil, a který mne bohužel neskutečně nudil. Herecké výkony boží, Firth, Egerton, a především Strong byli výborní. Ale obecně film poněkud postrádá tempo, je hrozně roztahaný, až téměř uspává. Kromě toho mě opravdu naštval naprosto nevyužitý potenciál SLJacksona. ()

Jespi

Tak trochu nechápu ten všeobecný "boom" nad filmem. Mně se zase tak nelibíl, abych z něj byl odpařený. Na jednu stranu chválím věci jako, "ale tohle není ten druh filmu", a PRÁSK do Firtha. Chválím absenci otravných keců mladého, hlavního hrdiny ve stylu, "ale já se o nic neprosil, chci být jen normální kluk" (Čarodějův učeň). A chválím tu lehkou, elegantní ironii, ve které byl film natočen. Ale celkově, dohromady, mi to nepřijde jako nějaká pecka, ale průměrný - lehce nadprůměrný film. 70% ()

Marrty3

Trošku přehnané a předem jasně nalajnované. Idea filmu je originální. Vcelku slušná akční komedie u které asi nezapomenu na skvělou práci s kamerou. Ubral bych "frajeřinu" od většiny zúčastněných a snímek by byl podle mě mnohem lepší. Zhruba takový film jsem od Vaughna čekal. Bavilo. ()

Hanes88

No tak to klobouk dolů...Žádný film mě už dlouho takhle nepřekvapil. Jsem naprosto nadšený. Herci super výkony, navíc akční komedie se vším co by to mělo mít. Navíc si na nic nehrali, až mi třeba v té scéně v kostele připadalo, že to režíroval Tarantino :D. A ten závěr? :) SUPER!!! :) 95%. ()

buzzwoody

Parodie na Bondovku, která se narozdíl od současných klasických parodií zatraceně povedla. Colin Firth jako badass tajný agent, co nahodí rage mode a precizně seřeže kostel fanatiků na hromadu? Yes please. Šišlající Samuel L. Jackson jako "bondovský" záporák, který není tak blbý a umí zajatého hrdinu bez použití masožravých úhořů jednoduše zastřelit? Yes please. Kvalitní dvacetiletý hlavní herec, který není afektovaný, prkenný a tak dále, a navíc je ještě k tomu sympatický a vtipný? Yes please. A k tomu režie a scénář od Matthewa Vaughna a hudba Henryho Jackmana? YES PLEASE!! Neskutečná, vtipná jízda se skutečně vtipným fórem na každém rohu, narvaná známými herci, která je lepší než většina opravdových Bondovek, a člověk si nemůže vybrat nejoblíbenější postavu ne proto, že by jich tam byl nedostatek, ale naopak přebytek. Prakticky stejná záležitost jako Kick-Ass, jen ve světě 007. A když vyměnili americký humor za britský, nasadilo to tomu korunu. Nejlepší komedie, kterou jsem v roce 2015 viděl. ()

Paldiny

Ak ste film nevideli ani nečítajte ďalej. Ťažkotonážna haluz! Takto by zrejme Kingsmana neopísal elegán v smokingu, ale to nevadí. Títo džentlmeni by ma pokojne presvedčili zmeniť šatník, kúpiť dáždnik, upraviť slovník a naučiť sa vyberavým spôsobom. Že prečo? Nežartujte. Hovorím vám, ak ste film nevideli, nečítajte ďalej. Pre tie božské benefity som ochotný obetovať nedeľné ráno a poslušne sledovať v chráme Božom postaršiu pani prispievajúcu farárovi na vysokooktánový benzín. A ak sa k tomu pripočíta trinásty plat v podobe princezninho pozadia, skutočne ten svet za záchranu stojí. ()

jasiska

No maximálna blbosť, ale celkom zábavná. Niekedy sa film tvári vážne a niekedy paroduje sám seba a žáner samotný. Miestami je snímok veľmi štýlový a rozhodne má zaujímavých záporákov. ()

orkadimenza

V porovnání slabší než Kick-Ass, hlavně po příběhové stránce, ale film tak nabitý energií, že není možné vstřebat všechen náboj. Takhle rozproudit krev v žilách umí jen Matthew Vaughn. Ten chlap si vydobývá slušné místečko na výsluní nejlepších a nejoriginálnějších režisérů. Už se těším na pokračování v kině. ()

Patrik256

Rozpočet_ 81 milionov dolarov // Tržby_ 414.3 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 15 021 184 Kč // Diváci v ČR_ 109 542 // Tržby v USA*_ 128.2 miliona dolarov ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě