Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

Teg

Sledovat Kingsman bylo jako kdyby přišel Verbal navlečený do luxusního saka, celý večer vás nad sklenkou vína bavil vtípky ze života londýnské smetánky, pak vás brutálně znásilnil do análního otvoru a na závěr večera měl přednášku o tom, že si z toho máte vzít ponaučení. Necítíte se nijak zvlášť nadchnuti, spíše zneuctěni a ponaučení si vezmete. Více viz Matty. ()

farfalla

Velmi zábavný film. Vychází z komiksové knihy ´The Secret Service´ z roku 2012 od Davea Gibbonse a Marka Millara. Používá všechna možná klišé ze špionážních filmů (tréninkové centrum, výběr nejlepšího adepta), Jamese Bonda (výběr zbraně, nepřátelská organizace, technicky vylepšený pomocník), ale všechna hezky spojí chladným, neohroženým, britským přístupem. Kingsman je tajná bezpečnostní informační služba, jejíž členové mají anglická historická jména – Galahad (Colin Firth), Merlin (Mark Strong), Arthur (Michael Caine) and Lancelot (Jack Davenport and Sophie Cookson). Jenom Eggsymu (Taron Egerton) zůstane jeho přezdívka. No, a Marka Hamilla (Luke Skywalker z ´Hvězdných válek´) jsem v profesorovi Jamesi Arnoldovi nepoznala. (Brian Ferry – Slave to Love) ()

bloodline

Pocity plesavé ako pri nereálnej výhre jackpotu na najmenej pravdepodobnú kombináciu čísel. A predsa prišla! Kingsman triumfoval na plnej čiare, lebo z klobúka vyčaroval pána kúzelníka Vaughna. Režisérsky a scenáristický módny guru stvoril ďalšiu satiricky nadhľadovú nádheru, ktorej každé zrnko neuniklo môjmu zobnutiu. Réžia, scenár, hlášky, humor, vtip, recesia, bitky, herci (Firth, Jackson, Caine... bomba), výprava, strih, jedny, druhé efekty... Zoberte bárs čo, Kingsman: The Secret Service úradoval na každom fronte s britskou noblesou v kombinácii s americkým megalomanstvom. Jeden túžobne očakávaný agent toho roku musí odviesť Quantum práce, aby Spectre neskončil s nášivkou Kick-Ass na Spektre ako náučno-zábavný program pre grambľavých agentov. No a nemôžem nevyzdvihnúť dve veci, ktoré Kingsman povýšili na mokrý sen filmového labužníka - fenomenálna kamera a, trúfam si tvrdiť, legendárna scéna v kostole. Povinný večerníček pre pána Tarantina :) ()

Neshika

Nostalgie nabušená sebekritickým humorem se sice tváří, že má parádní rozpočet, ale v jednotlivých scénách je vidět, že nemá. Nejde o to, že bych chtěl soudit podle rozpočtu, ale když ho film nemá, proč točí tak drahý scény? Hlavně scény s greenscreenem vypadali, jak z osmdesátkovýho videoklipu. Vaughn se měl spíš držet těch praktických (zatopená "kasárna"), ty byly parádní. ()

Junglista

Klasická Vaughnovka, takže já nemůžu říct ani fň :-) P.S. Bondovci, vyměňte neherce s betonovym xichtem za Colina Firtha! ()

MareT.

Paradni jizda, skvele herecke vykony a kdyz odpustim vybuchujici hlavy, tak to je rozhodne jeden z nejlepsich akcnich filmu posledni doby. ()

Stružák

Scénář je místy děravej jak ementál, Samuel L. Jackson je nevýraznej (nebo jenom dostal zbytečně málo prostoru), některé postavy tam jsou jenom "na oko" a celý děj je hodně přitažený za vlasy. Z nějakého důvodu to ale funguje a já jsem se docela bavil. Jenom mám takovej pocit, že za půl roku si z fimu budu pamatovat jenom tu švédskou princeznu... ()

Hanys_

Slabší čtyři. Zatímco Kickass bodoval humorem a non stop akcí a First Class zase retro vizuálem s osudovým příběhem, tak Kingsman je v tom všem na půli cesty. Bavil jsem se, ale rozhodně to v nejbližší době vidět znovu nemusím, což se mi u Vaughna stalo poprvé. Každopádně tenhle člověk je fakt bezedná studnice nápadů. ()

tom.nosek

Toliko k tomu, že by old-school bondovky na dnešního diváka nezapůsobily. Kromě kvalitního bondovského základu ještě připočtěme velice dobře zvládnutou akci, 129 minut nabušených hláškami, super soundtrack a ty nejkvalitnější britské herce se Samem Jacksonem (a s vtipným cameem Marka Hamilla). Víc takových! ()

SpaceOdyseus

Zivocisne natocena zanrovka, ktera umi prekvapit i kdyz dukladne sleduje pravidla spionskych filmu. Vaughn ma rezii pevne v ruce v kazdem okamziku a at uz jde o akce, nutny vycvik, rodinne drama nebo zaporakovo pikleni, dodava skvele natocenou zabavu, kterou snad neni mozne videt u nekoho jineho. ()

noby

Tolik nádherných nápadů…a tolik neutuchajícího tlačení na pilu. Gentleman nikdy netlačí na pilu! ()

Ledkodlaq

Tohle jsem od spojeného království opravdu nečekal, překvapivě sebekritické, suchý humor je nahrazen více navlhlým a triky jsou o poznání lepší než špatné, ve všech směrech příjemné překvapení. ()

Litvicek

Komentáře níže o tom, jaký poklad tenhle film je, jsou velice ale velice přehnané. Minimálně dvě scény bych udělal jinak, neboť nedávali smysl ale musím uznat, že za celou dobu jsem se od filmu nehnul. Zábavná podívaná s velmi přehlednou a výborně uspořádanou akcí, doplněnou výborným hudebním doprovodem. To je největší plus filmu. Líbilo se mi to velmi, i to skvělé grandiozní finále mi připadalo jako taková třešinka na dortu. Krom dvou scén a minima nudných jde o překrásně zábavnou podívanou. O tohle jako divák stojím a tady se to velmi povedlo. Řeči ale typu "patří to do Louvru", nebo "Vaughnovky už jsou žárnem pro sebe sama" jsou absolutní sračky a nesmysly. ()

ti88na

Som tak nejak na vážkach. Príliš málo som sa smiala, aby som ľahko niesla tak vážnu zápletku akú film spracoval. Okrem toho sa mi ten rozbeh zdal trochu dlhší a nezáživný, popravde som od toho po 15 minútach odišla a vrátila sa až neskôr. Ale ako minúty plynuli Kingsman naberal grády a nakoniec môžem povedať, že je to fajn ale mohlo byť aj lepšie. Akčné scény sú parádne, tie som si naozaj vychutnávala a tiež skvelé obsadenie predovšetkým Firtha, Stronga a Caina. Po dlhom čase potešil aj Davenport, no Egertona som brala ako nutné zlo. Jeho postava čo mala akože odžité všetko možné a pritom vyzeral ako krpatý pubescent s rovným šiltom, to vôbec nemusím. ()

showxman

Skvělá oddychovečka, která se stala jedním z překvapení na poli komedií i špionských filmů roku 2014. Zejména S. L. Jackson každou svou replikou pocuchává bránice diváků. Kingsman je svěží parodie všech Jamesů Bondů (i když ten už je parodií sám o sobě) s povedenou zápletkou, znamenitým padouchem a mohutným drivem. ()

F.W.Colqhoun

Filmový víkend ČSFD 2015, 1/6. New Moonraker. Matthew Vaughn nosí své cinefilské srdce na dlani - až tak, že postavy jeho posledního triumfu prostřednictvím metahumoru komentují důvody produkce filmu, v němž figurují (I always felt that the old Bond films were only as good as the villain. As a child, I rather fancied a futuristic colorful megalomaniac.) Kompetence nechybí. Vaughn je má v malíku a napovídá, kam by se mohla bondovská frančíza pohnout, až se přestane brát tak vážně. Kingsman jako kvazi-bondovka dokonale táhne: disponuje miliónem koukavých xichtů, které navíc produkují intertextuální blaho (Cain, Strong, Jackson, i ten Firth) a smysl pro komponování sezónně kultovních scén (ohňostroj). Kapitolou samu pro sebe je roztomilá snaha to make Great Britain (look) great again. Takže když Vaughn v plánované dvojce opustí podezřele protěžované téma trénování dětí na zabijáky, mohli bychom už hovořit o nové truc-sérii (ano, jako v Mooreových časech). ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě