Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

hofiktom

Tenhle film je pro mě jeden z nejlepších, které jsem kdy viděl. Až neuvěřitelně se občas jeví spojení akčních a komediálních prvků, když v průběhu vážné scény najednou nastane komický zvrat, který by nikdo nečekal, jako například ohňostroj při vybouchutí čipů v hlavách. Takové scény dodávají filmu neskutečnost šťávu a já jsem se ani sekundu nenudil. Colin Firth opět ukázal, jak širokou škálu rolí má ve svém arzenálu, novodobého "Jamese Bonda", který zaučuje svého nástupce, zahrál excelentně. Kdybych mohl, dávám 6*. ()

MekGajvr

Dobrá pocta komiksu, bohužel všechny dobrý scény ve filmu z nějakýho důvodu nejsou.Komiks je hlavně o změně z bezvýznamnýho blba na superagenta a padouchův plán je vedlejší. Chybí úvodní scéna, nečekaná smrt a závěr. Výcvik je sestříhán do několika sekund, přitom to je to nejdůležitější. ()

Péča

Ale jo, taková lepší neoficiální bondovka, která víc baví a není nijak nudná. Vaughn je prostě borec, zatím nezklamal. ()

Slapy

Skvelá hudba, skvelý príbeh, skvelý humor. Niet čo dodať. Na filme som bol v kine a rozhodne to stálo za to. Úžasný zážitok. Celý film som si riadne užil a bol som rád že som po dlhej dobe videl zase raz niečo kvalitné. ()

inhotep

Tak to byl náhul. Nečekané prolamování klišé špiónských filmů (jakože každý asi čeká, že se nepojede v zajetých kolejích škatulky, ale tady padají i ta klišé, které jsem fakt nečekal že padnou). Částečná pocta klasických bondovek a zároveň jejich částečná parodie. Výborná a nápaditá akce. Zaokrouhluji nahoru. ()

Ekdahl

Béčková slátanina špionážního filmu/akční komedie/komiksu/sci-fi - naprosto nefunkční, bez humoru (anglický film bez humoru, šmarja boha..), s pokleslou vtíravou hudbou, teda kromě těch Dire Straits na začátku. Čirá ztráta času. ()

radek.896

Prvních 15 mimut plus i posledních byl fakt nářez, zbytek trošičku pokulhával. Párkrát jsem se zasmál a děj byl celkově fajn, akce se podařila, hlášky byli výborné a herci hráli velmi kvalitní podívanou. Vyzdvihl bych scény se psy v klecích, napuštění vodou ve spací místnosti, kostel a řádění v autě/baru. Celkově to je režisérsky na velmi vysoké úrovni a taky pochvaluji střihače... ()

Buzzo

Podľa mňa bez chybičky tie hlášky čo tam sú tak to je koniec som sa nenasmial už dlho tak na nejakej komédii ako na tomto! fakt skvele akcia, hlášky, hlavne ta princezná na konci tak to som kapal!!! :-) ()

lebrond

Přeplácané, přehnané a lehce zmatené jako když kočička a pejsek vařili dort, ovšem velmi zábavné a poměrně nadčasové. I když se Kingsman tváří jako seriózní "akčnák" bohudík se jedná o povedenou komedii. Agenti v obleku, neprůstřelný deštník a Samuel L. Jackson jako padouch??!! Mladší generace Kingsman určitě pobaví, starší si na něm vylámou zuby. ()

mad.dog

Vaughn, to je můj šálek čaje. Jeho filmy mají spád, jsou vtipné a neskutečně cool. To platí o Kingsman trojnásob. Nejen suprová režie, ale především scénář si zaslouží pochvalu, chluchých a nudných pasáží jsem si nevšiml. Hudba skvěle ladila k filmu a kamera byla nápaditá. Herci úžasní. Nevidím jediný důvod tomu nenapálit plnej počet! ()

Danny727

Konečně něco nového. Dlouho jsem neviděl tak zábavný film. Akce, humor a napětí. Vaughn se vždycky trefí do černého a snad to tak bude i nadále. ()

PStasek

Od Bonda k Análu, není co vytknout Vaugníkovi...:-). Žádné další ani delší rozepisování nemá cenu. Bylo to just a perfect. Ale né úplně, mínus jedna hvězda z pěti za likvidaci mého oblíbence Colina v divnoakci v divnokostele. Ale pouze můj subjektivní názor, který se nemusí a ani asi nebude stotožňovat s ostatními...:-). Jinak opravdu skvělé, chci být KINGSMENEM co dělá ANÁL se švédiš princeznou...:-) ()

Mr.Dude

Nemůžu si pomoct, ale Kick-ass mě bavil o trochu víc, ale to nemění nic na tom, že Kingsman je svěží krvavá orgie, kde nepochybně nechybí skvělé hlášky, originální nápady a výborné sympatické herecké výkony. A hlavně, finále bylo ohromný, Matthew Vaughn si prostě vybírá látky, které ho baví a dává jím tak prvotřídní péči. ()

skipik12

Kombinovat spionazni film a komedii- uz jsem se dlouho takhle nepobavil :)))) Za me uuuuuuzasna akcni (a i dost stupidni pecka) ale hlaska na konci- pokud zachranis svet muzes me to udelat i do zadku!!!! me uplne odrovnala!!! :))) proste parada :)) Nic intelektualniho, proste supr film :)) ()

toy.ota.car

Drzý film prolezlý sarkastickým opovržením vůči elitám, ale paradoxně zároveň dychtící po tom do lepší společnosti patřit. Což nutně nemusí být rozpor: skoro všichni toužíme poskočit o společenskou třídu výš a přitom ty nad námi nesnášíme a zoufale se snažíme prodrat do skvěle padnoucího drahého obleku. Ale málokdo z nás u toho zvládá zůstat gentlemanem - ale skoro všichni si to o sobě myslíme. Mimochodem výtka, že je film sociálně schematický, mi nepřijde podstatná: kdyby totiž nebyl, nestíhal by ukočírovat všechny dějové linie a dost pravděpodobně by přišel i o svoji zábavnost. U komedie se totiž vždycky rozhodujete mezi sociální realističností a humorem. A tohle je navíc akční komedie! Ale na Kingsmanech mi vadí, že mají mnohem míň originální zápletku a postavy než v Kick-Ass. Já vím: ta zápletka je žánrově stereotypní, protože je vypůjčená z jiných filmů, aby si z toho všeho mohli dělat srandu. Ale já už jsem takových žánrově obdivně parodických filmů viděl tolik, že už mi to prostě nestačí. Navíc akční scény jsou sice vtipné a ambiciózní, ale nejsou nijak zvlášť dobře natočené. A právě jsem napsal a zase smazal a teď zase napsal, že jsou samoúčelné, protože chápu, že to k tomu taky tak nějak patří, ale je to otázka míry, kolikrát vás to slovo během koukání napadne. Suma sumárum ten film bez těch roztomile nekorektních hlášek splaskne jako vaše sebevědomí, když v hospodě potkáte Colina Firtha s deštníkem. A pokud vám konec mého komentu nepřišel dostatečně vtipný, tak mám pro vás ještě jeden alternativní ale se spoilerem: film bez hlášek splaskne jako vaše vyhlídky, když kolem vás začnou barevně bouchat hlavy vašich soudruhů na jednom fakt snobském večírku. ()

Major776

Skvělé je pouze netradiční a zajímavé zpracování soubojových scén, jestli se tyto dají takto přesně nazvat. Co filmu však nelze uvěřit je nelogika skutečnosti a to především v závěru filmu. Celou dobu je divák jako by držen v povzdálí a není tak možno být filmem pohlcen a to je prostě filmová magie, která zde úplně chybí. Je Vám sice servírována vyjímečná lahůdka, ale můžete jen slintat nad tou vůní - ochutnávka se nekoná. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě