Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

jiri.juricek

Na Kickass jedničku se dívám několikrát do roka a tohle myslím nebude vyjímkou. Druhá polovina filmu je hodně velká sranda, mnohdy i dost morbidní. Jednu hvězdu jsem srazil za pomalejší rozjezd filmu, ale pak to stojí za to a budete brečet smíchy. ()

Lupinek88

Matthew Vaughn to prostě umí. Je to takový filmovej Mourinho. Do obrany postaví zkušené borce (Colin Firth, Samuel L.Jackson, Michael Caine) a do útoku nasadí mladé neokoukané pušky(Taron Egerton, Sophie Cookson) a jako eso ze střídačky vytáhne lascivní análu chtivou švédskou princeznu.Výsledek je úchvatná akce ,při které se divák nenudí ani sekundu a má svou vaughnovskou originalitu což si cením.- 85% ()

Foofie

Po dlouhé době osvěžující podívaná. Samuel debilně šišlá, Colin s Markem hláškují, mladej je v poho. Nu, dalo se to. Za mě plný počet. ()

poola

Chtěl jsem dát 4*, ale za barevně explodující hlavy dávám o 1* navíc. Od filmu jsem čekal zábavu, dostal jsem zábavu a to nadmíru dobrou. ()

Wiceman

Gentlemanskej nářez, u kterýho se člověk nenudí ani jednu vteřinu. Hlavní postava Eggsy je sympaťák na entou a hlavní záporák, i když si šlape na jazyk a nosí ošklivý brejle, taky funguje velmi dobře. Komiks jsem sice nečetl, ale po tomhle si na něj už taky brousím zuby :D ()

vincenzzo7

Mělo to na můj vkus až moc velký ohlas a pak mě to trochu nudilo, příběh ,herci, akce- prostě klasika žádná velká paráda. Za mě jednou se to dá vidět dávám slabé 4 hvězdy něco mi tam chybělo hmm asi moc uspěchaný vývoj děje nemohl jsem se do filmu ponořit :-( ()

Profík

Tak tenhle režisér umí držet laťku proklatě vysoko, jen co je pravda, trochu jsem se bál, mkdyž jsem viděl trailery, ale ukázalo se, že není čeho. Je to nářez. Opět jako u Kick Ass trochu slepenec různých žánrů, které výtečně drží pohromadě a vzájemně se doplňují, akční scény jsou vynikající a herecké obsazení je naprosto skvělé a přesné a mimochodem, POZOR SPOILER!!! jsem se konečně dočkal pěkné velké kladné role pro Marka Stronga KONEC SPOILERU!!!. Kromě různých dějových kotrmelců jsem měl strach i z Tarona Egertona, ale příjemně mě překvapil. Sice není až tak výrazný, ale přeci jen, má až příliš hvězdné spolu a protihráče, kteří ho občas prostě zastínit musí, ale tohle se vlastně trochu stalo i Tayloru Johnsonovi v Kick Ass a nijak to nevadilo. Rád bych pokračování, dávám 97%. ()

JancakV

Kupodivu skvělá zábava. A [spoiler] úžasná exploze "VIP" lumíků [konec spoileru], která mi připomněla úžasnou a prastarou hru, to korunovala. Colin Firth jako agent opravdu skvělý, převyšuje současného Bonda tak o tři třídy. Jen mohli toho potencionálu využít víc. ()

stuj

Očekával jsem spíš bláznivou komedii ve stylu Austina Powerse. Povedenější. Ale ona to bláznivá komedie zas tolik nebyla. Spíš taková uvolňující, kdy si na své přijdou i ti, co rádi akci. Firth a Jackson tomu dávali dobrou šťávu a Caine byl dobrý bonus. Nějak ale nevím, zda tomu dát 3 nebo 4. Originální vtipy tam byly, to jo. Ovšem zas né tolik. Resp. pamatuju si už jen dva, které se ovšem opravdu povedly :)) Akční párty v kostele (naturální vraždění se už tolik nevídá, navíc s Firthem v hlavní roli) a "hlavní" ohňostroj na Čajkovského Předehru 1812 (to bylo best). Mno, dávám tedy nakonec 4. ()

lukas.frydry

Dle mě klasická teeange dobrodružná komedie, ve stylu rádoby bondovky, která prostě vsadí na osvědčenej příběh a dějovou linku a podel té jede od začátku do konce, ovšem záporák v podobě filantropickýho S.L.Jacksona, to je paleta, která minimálně pro mě dala tomuhle filmu nějakou šťávu... zahrál si tu roli fakt na frajera :D ()

lukas_flek

parádní komedie! stejně střelená jako bondovky, ale narozdíl od bondovek se netají tím, že je to jen sranda. skvělá hudba - hledal jsem v tom zimmera. no ale hlavní myšlenka je vážná a skličující, protože to myslim mimo mísu vůbec není ()

r3musko

Veľmi dobré, originálne, akčné a miestami vtipné. Film sa úspešne vyhýba zaužívaným klišé a baví nás každou minútou, od začiatku do konca. Nemám čo vytknúť. ()

BMWM3

Nevím co na tom bylo komediálního,tudíž bych vyřadil žánr komedie,který do toho nepatří.Jinak nechápu tak vysoké hodnocení.Ujetý akční thriller s nesympatickým jak hlavní hrdinou tak i záporákem.Jednu hvězdičku si rozdělí švédská princezna a Mark Strong a ty jeho hlášky. ()

RonnieR

Samo neni ti Kick-Ass, ale Vaughn dokázal že patrí do extraligy! Šušlajúci SLJ, presvedčivý CF a MS, trochu už otravný MC a ktomu bonus ženský Pistorius!!! 77%. P.S. Jatky v kostole no teda... ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě