Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (CinemArt)

Hurikan_mdx

Naprosto boží akčňák, u kterého jsem se nepřestal smát. Není to totiž jeden z těch,které udržují diváka v údivu svojí surovostí, schopnostmi hlavního hrdiny, ale nápadem a vtipem. Akční scény občas vypadají trochu komicky, ale řekl bych, že to je záměr, který dokresluje schopnosti agentů. Z traileru jsem byl lehce nejistý, ale kdo viděl, ví své, kdo neviděl honem to napravit! Lehce mi svou propracovaností a vtipem připomíná Slídily. ()

Bajerys

100% Tento film má úplně všechno. Skvělou režii, skvělý scénář, výborné herecké výkony, skvělou hudbu, megahusté akční scény, velkou proci zábavy prostě všechno. Po shlédnutí v kině jsem byl z filmu neskutečně nadšený a neskutečně vysmátý. Dlouho se mi nestalo, že bych viděl film, který mi přirostl srdci a jsem moc rád, že to byl zrovna tento film. Na tomto filmu je totiž vidět, že režisérova práce Matthewa Vaughna, který natočil dost úspěšných filmů (X-men: První třída, Hvězdný prach, Kick-Ass) ho velmi tato práce baví a snaží se film udělat co nejvíc COOL. Ve filmu není snad není ani sekunda toho, že by mě film nějak nudil ba naopak film mě neskutečně bavil a přeju si aby se Kingsman dostal obrovského úspěchu, tento film si to totiž zaslouží. I když je film tak trochu parodií na Jamese Bonda, dokonce se ve filmu o bondovkách mluví, tak stejně je tento film výrazně lepší ve všech ohledech než leckterý James Bond. Tím samozřejmě nechci říci, že Bondovky jsou nějak špatné, to ne to nejsou. Ale po všech stránkách je pro mě vydařenější film Kingsman, který je režírován s naprostou profesionalitou režiséra, bravo Vaughn. Těším se na další filmy od tohoto režiséra. ()

cumimnabednu odpad!

Začíná to být úděsné, co se tvoří za filmy prnoplánovitě zacílené na náctileté. Tolik násilí, až je z toho člověku ouvej. Co to dáváme mladým za příklad? Že mohou být vyvolení? Že mohou absolvovat nějaký několikaměsíční či roční výcvik a pak budou ti nejlepší zabijáci či lidi s neuvěřitelnými schopnostmi? To už je skutečně vymívání mozků toto. Víte, v mých nácti letech jsme taky koukal na akční snímky, ale v nich hráli Stalonové nebo Schwarzneggerové hrdiny, a to většinou kolem 30-ti let a byly namakaní, protože řadu let posilovali. A taky už měli nějaké zkušenosti. Od takových hrdiinů mi pak přišly příbehy reálné a uvěřitelné. Ale od kloučků, kterým není ještě ani dvacet? A že takových nesmyslných filmů je, jmenovat nebudu. Snažil jsem se sice přinutit brát film jako parodii na špionážní filmy, ale nejde to. Je to jeden velký hnus, jak herecké výkony, tak násilné scény, tak humor, který se nikdy nedostavil. A Colin Firth jako agent? Kdyby hrál sluhu, tak super, ale agenta? Vůbec mi k tomu nešel. Samuel L. Jackson měl být vědec? Vždyť chodil oblečený jako nějaký pubertální adolescent? Prostě jim to neuvěříte ty role. Jak takové filmy tu mohou mít 83%? Začínám se bohužel obávat, že by ČSFD mělo začít rozlišovat hodnocení dle věku účastníka, nebo už je český národ možná tak degradovaný, že se toto líbí většině diváků? ()

Lazy87

Hoďte Bonda a Tarantina do mixéru a zapněte play. No tak to byl tento film v jeho nejsilnějších chvílích. ()

veronique22

Na muj vkus byl zacatek strasne kycovitej a rozjezd filmu dost kazil. Pak film ale nabral ty spravny obratky, akce, hlasky, vychytavky, super. Velmi me prekvapil Colin Firth, ale musim rict, ze mile. 5 hvezd a rada mrknu priste znova. ()

megadony

Černý humor, nadsázka, nějaká ta akce, britská elegance...super film. Hodně jsem se bavila. Upřímně, Colin Firth by si mohl klidně střihnout Jamese Bonda ( aspoň nevypadá jako ruský agent). ()

eoj

Chvíli už jsem si říkal, že je to asi pro jinou věkovou skupinu. Ale poslední půlhodina byla sou kuuul, že si 4* zaslouží. ()

ErzebethB

U několika posledních filmů pozoruji, že nedokáži vydržet dvouhodinové filmy... Po hodině a půl už se začínám vrtět, koukat do telefonu a přemýšlet o tom, co budu dělat, až skončí titulky.... u tohoto filmu se to stalo taky, cca po hodině jsem se začala neskutečně nudit... nezachránila to ani skvělá bitka v kostele... nicméně film jsem dokoukala a musím říct, že kdyby byl o půl hodiny kratší, nic se nestane, ale konečná scéna u Valentina byla opravdu pěkně natočená a zábavná... Herecké výkony byly skvělé a Colina zbožňuji, čím je starší, tím má větší "štávu" :) ()

Mishi

Veľmi zaujímavé herecké obsadenie, nápaditosť, prvky humorné s miestami pocitom, že ide o paródiu na "bondovky", miestami však pocit, že to mal pod taktouvkou Quentin Tarantino. Preto tie zmiešané pocity. Ale v pôvodnom znení to stojí za to :) ()

tompolicky

Hele lidi, dost dobrý. Od shlédnutí mě zrazovalo pár známých, kterým se snímek nelíbil. Já však říkám WAU, na angličany paráda. Má to koule, má to scénář, vtip, spád, pár dějových překvapivých zvratů, prostě bomba. Bavil jsem se od první do poslední minutky. Co se mi velmi líbilo, bylo zakomponování jakési "parodické vložky" v dialozích , např. při rozhovoru hlavního protagonisty kdy se vysvětluje proč si vzal přezdívku J.B. ( čti Džej Bí ), nebo slogan typu : " Kámo, tohle je ale jinej film". Další topovou záležitostí bylo pojetí výbuchu hlav přeživších....super. Podobných míst bylo víc, nechci se ale víc rozepisovat, stojí za zhlédnutí a každý sám uvidí. Na všechny herce se dobře kouká, obsazení perfektní, zde vyšlo skloubení známých a neokoukaných tváří úplně skvěle. Trochu zklamáním pak byla výprava a nedokonalé speciální efekty. Naopak vychytaná muzika skvěle doplňovala dané scény. ()

ters

Tak tohle můžu. Pořádná snobská tajná služba s okouzlujícím Colinem Firthem je vše, co potřebuji. ()

dedavena

Gdyž maš byť dobry, tuž sa musiš učiť. Gdyž si bohaty, tmavy a chytry od přyrody, přiděš na fantastycku věc. Daš luďam zadarmo špecialne simki do mobiluf a uvidiš, jak se robi fajny ohňostroj. Gdyž potom zachraniš svjet, možeš to zrobiť pryncezně do dupki. ()

Olixen

Film se tváří ze začátku jako obyčejné krimi až do jisté chvíle v kostele. V ten moment mě ohromě překvapil, stejně jako Kick-Ass. Výborná "parodie" starých bondovek. Jasný plný počet. ()

kratajirka

105% ladies and GENTLEMEN. Tohle je bezpochyby nejlepší movie tohoto roku. Ujetě sjetej Samuel, princezna AM(N)ÁLKA, ledovej britskej humor a špionská tematika. Thumb's up!!! ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě