Blade Runner 2049

• USA Blade Runner 2049 (více)

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný. (Falcon)

Eduardo

Myslím, že komu sa páčila jednotka, ten bude spokojný aj s pokračovaním. Mňa však jednotka kruto nudila a tu to bolo veľmi podobné. Vizuál parádny, atmosféra tiež, celý ten svet okolo sa mi páčil, kopec super detailov a celkovo je to veľmi dobre natočené, ale bolo to jednoducho tak neskutočne zbytočne naťahované, že som sa rovnako ako pri jednotke nevyhol neustálym driemotám a ledva som čakal, kedy to skončí. Prečo musia mať dnes všetky veľkofilmy za každú cenu tri hodiny aj bez toho aby ich mali čím vyplniť, to proste nikdy nepochopím... ()

Utero

Nový Blade Runner má svoje mouchy, ale vizuálně a atmosféricky je to něco neuvěřitelného a plný počet si prostě zaslouží. Určitě to není film pouze na jedno zhlédnutí. Běžte na to do kina, stojí to za to! ()

Stíba

Fanouškem původního Blade Runnera nejsem a v přímém porovnání, kdy jsem si ho před návštěvou kina po pěti letech naservíroval znovu, se jen potvrdily mé původní pocity. A byť se nestává často abych po u úspěších originálů měl u jejich pokračování o pár dekád později pocit, že film konečně dozrál ve všech ohledech, tady jsem v to věřil a jsem rád, že došlo k naplnění. Příběh tu konečně dává smysl, není nikterak komplikovaný ale ani plitký a nechává dostatečný prostor aby se divák nechal unášet vizuálem i hudbou. Mimochodem právě vizuál je vedle příběhu druhou věcí, která mě na Scottově filmu nechala nejvíce chladnou ale tady je to v podání Villeneuvea jiná báseň. Celkově jsem určitě spokojen a byť ve mě film nezanechal nějak extra hluboké stopy, vždy jsem rád za takhle osobitou a nezaměnitelnou tvorbu. Villeneuve opět ukázal jak kvalitním režisérem s velkou budoucností a že zde byl správnou volbou. (Kino Benešov 3D - 9. 10. 2017) ()

FanKalEl

Pokračovanie ma presvedčilo, že to ako milujem kyberpunk, o toľko menej som fanúšik Blade Runnera. Veľmi rozťahaný film ktorý na prvé zhliadnutie neurazí, no na druhý krát o neho určite nezakopnem. Gosling prevažne baví, hutná atmosféra a 3D zoceluje pozornosť takže som nezaspával ale dával pozor pocelý film, no žeby tu boli nejaké silné momenty alebo zapamätateľné scény, vyryté do hlavy, o tom žiadna. Škoda, ako celok je to u mňa iba solidný priemer a to som na to tešil jak malý. (60%) ()

Dillon

Téměř tříhodinový majstrštyk, který má až maniakální režisérskou pečlivost a detailnost. Když jsem šel do kina, byl jsem skeptický. Odešel jsem opojen neskutečnou vizuální i hereckou parádou, která se už dneska točí jen zcela výjimečně. ()

Torpid

Viděl jsem pouze kinorip a jsem si téměř jistej, že po kině bych dal 4*, protože technická stránka by mě převálcovala. Hodně se tady píše o tom , že nic neočekávat a nesrovnávat. Jak to ale udělat, když to má stejný název, herce, příběh navazuje, hudební motiv se rozpracovává a vizuální stránka cituje předlohu. To prostě nejde. Kultovní se to nestane, protože k nerozeznání antropomorfní umělá inteligence byla in před 70 -50ti lety. Kdo si dnes takto představuje budoucnost. Kdo dnes není alergický na klišé typu " robot byl lidštější než lidský". Taková vize budoucnosti už neosloví. Druhá myšlenka, náhražka vs. skutečnost - to už je jiný kafe, touha žít opravdově - fajn, ale tady je to jen tak nahozený v cákanci na zeď a energie tvůrců se spíš soustředí na to, aby se každý záběr stal "uměním". Ono se jim to na dost místech i neuvěřitelně daří, ale oproti slavnému prvnímu filmu se celé vyprávění drží míň při zemi, nepůsobí civilně a tedy i uvěřitelně a navíc jsou zde dvě skutečně iritující trapnosti, na které nemůžu zapomenout i když chci. Totálně, operně přehrávající postava Jareda Leta a nelogické wtf zvraty v závěru /zejména ten odboj/ doplňované doslovnými komenty. Je to mírné zklamání, protože od značky a režiséra jsem čekal trochu víc. ()

HenryIvan

Bol som veľmi zvedavý, ako sa dokáže Dennis popasovať s touto ťažkou úlohou. Blade Runner je kultový film a nie je vôbec ľahké natočiť čo i len z polovice taký film, aký by fanúšikovia chceli. Ja sa však veľmi za fanúšika originálu nepokladám. Úprimne povedané som sa pri Scottovom filme nudil a nechápal som súvislosti. Pri počine Dennisa som sa však nenudil. Aj napriek tomu, že má film cez dva a pol hodiny, som bol schopný plne venovať pozornosť všetkému, čo môj zrak dokázal postrehnúť. Schválne používam tieto slová, lebo tuna máme opäť výraznú prácu so svetlom a režisér nám pomocou kamery a zmeny svetelného toku navodzuje podobnú atmosféru, aká bola nepopierateľne vo filme z ’82 roku. Herecky nemám čo vytknúť. Ryan Gosling mi tam sedel, na Harrisona Forda sme si síce museli počkať, no oplatilo sa a aj Jareda Leta sa oplatilo vidieť v role Wallace-a, aj keď len na pár minút. Všetko precízne zrežírované, presne ako môžme od Dennisa čakať. Už sa len dočkať Duny. 85%. ()

Dm1tr1j

tento film je slabý. Neponúkne nič k temnej a smutnej atmosfére, žiadne strhujúce dialógy či monológy, nie. výbornú réžiu, nie. Super kameru, nie. Zážitok po ktorý by sa človek vrátil, nie. Bezducho výsť z kina a oľutovať vstupné, áno. ()

gazogazo odpad!

Debilní pohledy Ryana Goslinga . Prázdnota a příprava na dunu. No potěš! Přestávám Denisovi věřit ! Edit: vizual supr. Ale somotnej to nemůže utáhnout. Dávám odpad protože jsem odešel z kina a to se mi snad nikdy ještě nestalo:) ()

PEZ

Najlepší blockbuster tohto roku. S Villeneuveom pri kormidle a spolu s Fancherom (scenárista pôvodného Blade Runnera), Fordom a Goslingom na palube som dúfal v prinajmenšom slušné pokračovanie filmovej klasiky a som nesmierne rád, že som dúfal správne. V podstate sa podaril malý zázrak - za veľké štúdiové peniaze sa natočil neziskový veľkofilm, ktorý rozhodne nie je určený pre masy. Témou, ani spracovaním, ani dĺžkou. Nechcem byť elitársky, ale zisky v kinách to potvrdzujú (už teraz je jasné, že sa film čisto kinoprojekciami nezaplatí). Krásna (aj doslova) pocta originálu, zároveň podarené rozšírenie príbehu do budúcna. Kamera Rogera Deakinsa ako vždy unikátna, hudba Zimmera a Wallfischa ohúrujúca (v IMAXe to fakt burácalo), herci prvotriední (Gosling to zas svojím minimalistickým hraním dal na jednotku), ukážka možnej budúcnosti nemilo odstrašujúca. Vôbec mi nevadila dĺžka - ani pri druhej projekcii. Skvelý film, ktorý bol správne namixovaný, jediné čo mu chýba je málinko silnejší záver. Inak topka. 9/10 ()

Dimo

Už jsem to u nějaké "dvojky" psal. Pokračování, která jsou lepší než první díl je pomálu a tady u tohoto druhého "utíkajícího ostří" jsem opravdu a v pravdě nadšen, narozdíl od jedničky, ze které mi narostl nad hlavou otazník, načež jsem u ní usínal. "2049" má silnou atmosféru postapolykptického prázdna, nevlídna a novodobého neštěstí, kam skvěle sedne Goslingův prkenný pohled týraného baseta. Hudba je už tradiční, Zimmermanovský minimalistický maximalismus, ale baví mě to a ke trochu unylému plynutí filmu jde o příjemný kontrast. Jedno je jisté, tenhle mimořádně zajímavý snímek si chci nejednou vychutnat doma. ()

Kingjiri

Původní Blade Runner šel těžce mimo mě a Villeneuve mě žádnym svym filmem vyloženě nezaujal, což ve mě při pohledu na téměř tří hodinovou stopáž vyvolávalo obavy. Bohužel naprosto oprávněně. Příběh je sice stravitelnější a uchopitelnější než v případě předchůdce, ale v obří stopáži se nachází naprostý minimum akce nebo napětí a jen o trochu víc možností pokochat se vizuálem futuristickýho světa. Uplně nejvíc prostoru pak tvořej místama až artově laděný ucajdaný dialogy o ničem, popřípadě prostý zírání do blba (což si Gosling v minulosti pilně natrénoval). Tempo vyprávění je vražedně pomalý. Fascinaci Blade Runnerem fakt nerozumim, ale pohled na kasovní výsledky svědčí o tom, že rozhodně nejsem jedinej a jde předevšim o biják pro tvrdý fanouškovský jádro. Druhá silná hvězda za vizuál a náznaky solidní atmosféry. ()

misbos

Svatá prostoto, to byl ale voser! Dobře, obrázky byly komponovaný pěkně, ale když se mi film upachtěně po několikátý snažil nějakou kostrbatou prkennou promluvou nezajímavý postavy nacpat, cože se to vlastně děje, místo aby mě to nechal domyslet (show, do not tell... že?), zlomil jsem hůl. Gosling, kterej jinak hrát dovede, se tady ploužil odnikud nikam, vejral na holografickou bábu, a jednou zařval (vole emoce, né), a ostatní včetně Forda byli jen křoví. A když pak robotka s francouzským přízvukem začla patlat o revoluci (Francie...revoluce... horší klišé aby pohledal), a kanál za ní se začal plnit robotíma revolucionářema, udělalo se mi zle. Možná by to dopadlo jinak, kdyby Villeneuve neměl za zadkem producenta Scotta, ale na "kdyby" se nehraje. Tohle bylo opravdu neúnosně mizerný. poznámka 1 : Půlminutovej Jared byl opět TRAPNEJ. Poznámka 2: .... jo, a Refnovi budete pořád předhazovat "vyprázdněnost". Špunty ven. ()

Charlie84

Po dlouhé době se mi stalo, že jsem na konci nejen nechápal, o co komu vlastně šlo, ale ani proč jim o to šlo, a proč pro dosažení svých cílů zvolili zrovna tenhle postup. Myslím postavy, i když pro tvůrčí tým to možná platí taky. Původního Blade Runnera jsem neviděl a jedno z vysvětlení je, že se skutečně předpokládá, že postavy známe a u těch, kdo se tam objeví na pár momentů, prostě víme, proč se tam objevili, o co jim jde a proč. Protože z filmu se to fakt nedovíte. Je až s podivem, kolik nedořečeného se vejde do skoro tříhodinového (!) materiálu. Když jsem u Blade Runnera usnul poprvé, táhlo na desátou, ok. Podruhé jsem usnul v šest v podvečer, což se mi stalo naposledy u Lynche na střední. Hypnotický střih/hudba/kamera/režie je působivý, ale má silnější účinky než Hypnogen (ano, dal jsem si práci, a jen kvůli tomuto komentáři si vyhledal nejznámější lék na nespavost:). Villeneuve mě nenadchnul už příchozími, zde jen potvrzuje škatulku člověka, který si zjevně točí co chce, točí to kvalitně s jasným záměrem, ale mě to míjí. Alibistické tři, ale jestli se mě na nového Blade Runnera někdo zeptá, fakt nevim, co o tom říct. PS: řada postav se chová vyloženě idiotsky, Raynolds aka K měl tak třikrát schytat kulku do hlavy. Místo toho mu dají nakládačku a postava, která doteď všechny zabíjela na počkání, ho nechá ležet na zemi a odejde, aby ho někdo jiný zachránil. Což tak nějak čekáte u komiksu, kde pobíhá chlapík v legínách se štítem s americkou vlajkou, tady je to až absurdně nemístné. ()

michald99

Neskutečně kvalitní filmařina, které nesmírně prospěla ta téměř tříhodinová stopáž, protože z motivů, které film představil, bych si nechtěl nechat ujít ani jeden. Všechno vypracováno do nejmenších detailů a hlavně kvalita vykreslení okolního světa, stejně jako postav i vedlejších až titěrných dějových linek byla naprosto overwhelming. I to, s jakou lehkostí implementovali Forda do příběhu. Tohle není dílo na jednu projekci a musím si trochu utřídit myšlenky, než se do týhle kinematografický lázně ponořím znovu - a to ani nejsem kdovíjaký fanda prvního Blade Runner. ||95%|| ()

Cryptkeeper

Bál jsem se toho,říkal jsem si,že tohle nepřekročí genialitu a preciznost prvního Blade Runnera. Nepřekročilo. Každopádně,dostal se mi ke shlédnutí úžasně ponurý kousek. Města,vozidla,uličky,kluby,všude dýchající nelítostná mlha tohodle bizarního světa mi plně učarovala. ()

dalziel

Nič nenasvedčovalo tomu,že sa vôbec podujmem tento film si pozrieť.Nelákalo ma obsadenie ani režisér,nakoľko som si myslel, že Denis dosiahoľ svoj vrchol pri Príchodzích.Taktiež predstava že pôvodný Scotov Blade Runner bude mať pokračovanie ma vôbec netešila.Nakoniec boli všetky moje obavy zbytočné. Pre mňa jednoznačne prekvapenie roku 2017. ()

DAPDO

Fuj, hrozný...Musím se pochválit, že jsem tohle velkodílo dokoukal, dobře já. Ale dalo to teda přemlouvání. Prostě mě není souzeno, narozdíl od většiny zdejších uživatelů, abych si tyhle sci-fi pohádky užíval a ukájel se nad nima pětihvězdičkovým hodnocením. Jebu na nějáký vizuální efekty, to si můžu hodit vajíčko do mikrovlnky a bude to to samý. V tomhle filmu bylo tolik hluchejch míst a tolik nudy, že přetáčení by nebyl tak špatnej nápad.Proč bych se měl ptát a pídit se, proč to dělá, co to dělá, kdo to je, o co tam jde ? Holt nejsem narozdíl od ostatních fajnšmekrů nadanej na sci-fi. Jednu hvězdu dávám nakonec za to, jak se virtuální manželka, nebo co to bylo, synchronizovala na štětku, aby mohla obskákat svoje Káčko a za hezkou prdel té s fialovou parukou. Za Goslinga, kterýho mám vcelku rád, určitě ne, protože ve filmu víc čučel do blba, než hrál a za Fordku, kterej je napsanej v druhé hlavní roli a nakonec se objeví až skoro po dvou hodinách, taky ne. Omlouvám se vážení fanoušci sci-fi, ale takhle to cejtím já. ()

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce