Když se světově proslulý letecký závodník Prášek dozví, že má poškozený motor a už možná nikdy nebude moci závodit, je nucen zařadit jiný rychlostní stupeň a vrhá se do světa vzdušného boje s požáry. Prášek spojí své síly se záchranářským a hasičským veteránem, vrtulníkem Strážcem Břitvou, a s jeho odvážným týmem, jehož členy jsou mimo jiné odvážná hasička Kapka, nákladní vrtulník Větrník, bývalý vojenský dopravní letoun Cabbie či veselá parta neohrožených terénních vozítek, která si říkají Kouřoví skokani. Společně se tento nebojácný tým pouští do boje s rozsáhlým lesním požárem a Prášek zjišťuje, co je třeba k tomu, aby se z vás stal skutečný hrdina. (Falcon)

salalala

Očekávaně povrchní animák určený jen a pouze nejmenším dětem. Gannaway asi větší ambice ani neměl, protože od začátku se nepokouší bavit dospělé, ale cílí opravdu hlavně na děti. Veškerý humor je tak hodně primitivní a celkový příběh banální a nijak originální. Na animaci je vidět, že nejde o něco, na čem by studiu až tak záleželo, protože není úplně dokonalá a je znát, že rozpočet byl nižší než v jiných případech. Naštěstí je to celé krátké, protože dospělí se u toho budou nejspíš dost nudit, jelikož tu prostě není čeho se chytnout - všechno už jsme viděli jinde a většinou lépe. Na druhou stranu bych ocenil to, jakým způsobem tu tvůrci ukazují dětem, že hasičská práce opravdu není žádná legrace a jsou u ní důležité odvaha a sebeobětování - sice je tohle poselství opravdu viditelné zdaleka, ale vzhledem k tomu, že je to pro nejmenší, je to tak asi v pořádku. Jediné, co se snad dá vyzdvihnout, je pár nápaditých záběrů přímo z pohledu letadel, které to občas oživí a vytrhnou z nastalé nudy. Ve výsledku ale jde o levnou záležitost, která měla zůstat na videu, kam byla primárně určena. 40% ()

dom156

Letadla 2 jsou slabší než jednička a to primárně v jednom ohledu. Nejenže mi přišel film velmi krátkej, bez závěrečných titulků snad jen 79 min, ale celý film byl příšerně uspěchanej, které korunuje křečovité vyvrcholení a co možno nejrychlejší ukončení filmu. Ještě bych zmínil jednu prapodivnost, když Prášek přelétá nad lesem, můžeme si všimnout, že i ptáci vypadají jako malá letadýlka to bylo už i na mě moc. Za mě nedoporučuji. ()

M.i.k.e

ne snad,že by se stále nejednalo o ždímačku peněženek nebohých rodičů,nicméně oproti jedničce je tu posun minimálně o třídu.Příběh sice pořád vrší jedno klišé na druhé,ale v příběhu pro děti (a apriori pro ty menší) to až tak nevadí.Narozdíl od jedničky má ovšem tenhle příběh mnohem větší spád a dokáže i díky opětovně špičkové technické stránce vtáhnout.Díky tomu všemu vypadá i mnohem dospěleji,což taky není úplně k zahození.Po jedničce jsem nic moc nečekala nakonec jsem mile překvapen...70% ()

Aljak

Podstatne lepšie ako prvé Lietadlá, ktoré sa v podstate stále točili okolo toho istého. V tejto "dvojke" už Dusty výrazne dospel, a nadobudlo to tak oveľa vážnejšiu atmosféru záchranárskeho povolania. Takže vďaka tomu to malo oveľa väčší zmysel a pôsobilo to rozmanitejšie ako len obyčajné závody. Opäť sa podarilo aj niekoľko dobrých a viaczmyselných hlášok, ktoré tomu ešte viac pomohli. Prvému dielu som dal 3*, tak aby to bolo fér, v tomto prípad dám 4* (aj keď reálne je to len 3 a pol). ()

Figu

Prostě až Figusek jednou bude mít svoje Figusčátko, bude s ním čubrnět na Auta s Burákem a Letadla s Práškem. Tyhle filmy jsou k nezaplacení, když je můžete sledovat s nějakým dítkem, nebo třeba jako já s milovníkem pohádek! Navíc oproti jedničce, je zde daleko propracovanější prostředí i samotní hrdinové tohoto rodinného bijáku, tudíž to na pohled vypadá opravdu pohádkově. 75% ()

Streeper

První díl jsem sice neviděla, ale musím říct, že mi v tomhle něco chybělo. Začalo to docela slibně, těšila jsem se na něco podobného jako Auta, ale nevím. Nic moc originálního to není, žádný velký příběh, který by mě zaujal taky ne a spíše jsem se nudila. ()

Rodriguez

Málokdy se stane, že pokračování předčí svého předchůdce. Ale u mě se v tomto případě poštěstilo a Letadla 2 jsou svěžím animákem roku 2014! 90% ()

Martrix

Stejně jalové, nudné, nezajímavé a mizerně animované, jako byla první Letadla. Skoro to vypadá, jako kdyby to bylo točené na jeden zátah stejnou partou lidí. Pokud by se oba filmy rozsekaly na deset seriálových epizod, asi by mohly konkurovat třeba: http://www.csfd.cz/film/254983-auticka/. Pro prcky dobrý, ale starší 12-ti let, tohle asi moc neocení. ()

necisty

Výhoda studia Disney je, že ve svém filmu můžou udělat prakticky cokoliv a nemusí se spoléhat na speciální efekty. Nevýhoda studia Disney je, že jsou jejich filmy směřovány asi jen dětem. Vzhůru do oblak byl typickým příkladem toho, jak to být má, tohle, jak to být nemá. ()

majo25

Animák si v dvojke zachoval solídnu úroveň jednotky, čo sa často v pokračovaniach nestáva. Je síce menej zábavný ako prvý film, ale zasa svojou dramatizáciou ho naopak mierne predčí a má aj o čosi lepší príbeh ako iba nejaké (toľkokrát) omieľané preteky. Chýba mu iba viac toho vtipu - 1-2-krát sa zasmiať je trochu málo. ()

LiborGondek

Po tragickém prvním díle Letadel jsem dlouho přemýšlel, má-li vůbec smysl koukat na dvojku. Má. Je to po všech stránkách lepší film, pravda, stále kopie Aut, ale už ne tak debilní. Letadla 2 mají konečně i nějaký děj. Dokonce se přeměně hnojícího letadla v hasičské dá věřit spíš, než že v závodě kolem světa porazí na rychlost proudové motory a stíhačky... Takovéhle měly být Letadla od začátku a bylo to OK. ()

Ryuuhei

Lepší než první díl? To vážně? A čím? Příběh měl v podstatě podobnou pointu - opět tu figuroval nějaký letoun s tajemnou minulostí, jenž se stal hrdinovým koučem a společně se postupem času spřátelili. Opět hromada postav, které pořádně nedostávaly prostor. A na vrch toho až přehršel narážek pro dospělé diváky, které byly tak časté, až vůbec nebyly vtipné. Naprosto nechápu, jak někdo může toto mdlé hasičské dobrodružství považovat za záživnější, než příběh prvního dílu, který pojednával o překonání sebe sama. Ale jak myslí, za mě to byla zkrátka docela nuda. ()

Mrkvič

Dětem jsem doma udělal kino a bohudík padl návrh na Letadla. První díl byl příšerný a tak jsme raději navrhl druhý s oblíbenými hasiči. Moc dobře jsem udělal. Dvouletý syn přestal sledovat po půl hodině, pětiletý po hodině. Já nadšeně dokoukal. Scénář jak pro hraný film, až mi to animování trochu vadilo. Silná zápletka, silné emoce a silné osudy postav. Sice je možná v každém třetím animáku snaha nacpat takové ingredience, ale v Letadlech je pomálu jiných blbostí, které by tyto ingredience rozmělnily. A tak jsem si užil silný příběh v pěkné grafice. ()

Yoshimitsu

Prášek Skočdopole se vrací ke svému původnímu práškování, ale jedině, že teď práškuje požáry a má trochu rozesranou převodovku. Dávám 50% ()

Lukyn007

Je to lepší než než první díl, to je jasná věc. Příběh, byť šablonovitý jak hrom, je docela dobrý. Nejvíc mě však potěšil Mark Mancina, jehož hudební doprovod byl úžasný. U prvního filmu jsem psal, že je to možná jeho comeback, tak teď to definitivně potvrdil!!! 60% ()

Fisek

Po znechucení z jedničky a očividného ždímání značky, které vždy tak moc rád vidím, jsem se na dvojku ani dívat nechtěl, ale vypadalo to, že se snažili přijít s něčím originálním a ukázat, že stále mají, no… co ukázat přece. A hezky jsem se bavil, dokonce to bylo nevídaně legrační, což o jedničce říct nemůžu, ani kdybyste mi vytáhli roubík z pusy. Snad se mnou není něco špatně, když jsem se já, téměř dospělý člověk, dokázal pobavit a zasmát u filmu pro děti… Každopádně, skvělá změna povolání a trocha adrenalinu navrch… posílám pochvalu s úsměvem na tváři. ()

kenkaku

Chybu může udělat každý, ale jen idiot udělá tu samou 2x. Pixar se nepoužil. U Aut trávili hodiny dumáním, aby vše co postavy dělají, mělo logiku a smysl (když už jsou auta a nemají ruce). U letadel se na opět vykašlali... tedy letadla aby jela po zemi někdy vrtulí točí, někdy ne. Prášek má interiér (?!) tam co má "mozek" a vidí si na kontrolky (očima co jsou na předním skle). Vrčí motorem když se se zadřeným motorem (a stojící vrtulí) řítí k zemi a to že vrtulník prorazí bariéru čumákem a neponičí si vrtuli je jen třešinka na dortu. Jasně... je to pro děti, mě jen vadí jak to Pixar opět odfláknul. Ano, děj je zajímavější, ale paradoxně nudnější... ()

Koda

Změna je život!... to je asi krátká recenze co? No, tak to tu zkusím nějak okořenit a hlavně to nesmím moc přehnat, jinak bych z toho dostal horečku a celý bych hořel... NO A CO! TO JE JEDNO! Vždyť tu máme naše nejrychlejší letadlo Práška, kterého známe jako rychlého šampiona. Ale jestli čekáte, že opět tu bude parádně závodit taaaaak... to vás zklamu, ale o tom ten film tentokrát není. Nooo vlastně za všechno může jeho převodovka, která ho zradila a prakticky změnila jeho povolání. Jak? No, to se podívejte na tento film. Nebudu tady tvrdit, jestli dvojka byla lepší, než jednička... i když dvojka má vyšší hodnocení, na druhou stranu si myslím, že i v tomto filmu se pořádně zapotíme a bude nás hnát čas ne do cíle, ale uhasit rychle oheň, než bude pozdě, a to se mi právě líbilo na tomto pokračování, že už to nebylo zas až tak předvídatelné, jak u prvního dílu. I zde náš Prášek dostane pekelně na frak a často doletí i k problémům. A TO DOSLOVA! Seznámíme se tu s novou partičkou záchranářů, kteří se celkem skamarádí s Práškem, ale určitě se tu najde pár záporáků. Co mě ale doslova odrovnalo do kolen a měl jsem z toho totální výbuch byla hláška dvou karavanů, kdy se bavili o gumách a použili slovo - "ojeli" jsme gumy. To nemyslíte vážně! :D To mě teda doslova zarazilo dech. Příběh jako takový mě moc bavil, bylo zde spoustu drsných momentů a nakonec v jednu chvilku jsem si opravdu myslel, že Prášek zemře, potom bych ale hodnotil ještě lépe, za jeden z nejdrsnějších filmů vůbec. Každopádně to, čeho si nesmírně vážím je, že před začátkem filmu poděkovali všem hasičům, kteří riskují, aby zachránili životy druhým. A to musím opravdu zatleskat a máte můj obdiv. Za mě jednoznačně 4 hvězdičky! ()

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2