Méďa 2

USA, 2015, 115 min (Alternativní 126 min)

Některým plyšovým medvědům nestačí, že umí chodit, mluvit, hulit a milovat se s prsatými blondýnami. Někteří si dokonce chtějí pořídit vlastní dítě! Mimořádně úspěšná komedie Méďa názorně předvedla, že když jste z plyše, nic vás nezastaví, aspoň co se humoru týče. Dobrou, i když možná i lehce znepokojující zprávou je, že v pokračování se Méďa Ted vydává v doprovodu věrného parťáka Johnnyho v podání Marka Wahlberga ještě o pár kroků dál. Dobré příběhy končí svatbou, ten náš jí začíná. Urostlé a blonďaté pokladní Tami-Lynn nevadí, že je její manžel chlupatý po celém těle a navíc měří o metr a půl míň než ona. On by jí na oplátku chtěl dopřát miminko, jenže jaksi technicky... plyšák a lidská bytost... Nakonec se rozhodnou pro umělé oplodnění. A v okamžiku, kdy Ted s Johnnyho pomocí má potřebné sperma takřka na dosah ruky (či spíše packy), zařehtá úřední šiml, který rozhodne, že medvěd původem z hračkářství nemá na potomky nárok. Jenže Méďa a Johnny jsou hromský kámoši, jen tak něčeho se neleknou, a tak si najmou právničku (Amanda Seyfried). Je blonďatá, okatá a taky trošku hulí, takže veskrze sympatická. Nesourodá trojka se pustí do předem prohraného boje s takovou vervou, že se nebudete stačit divit. Sice jim to možná k vítězství nepomůže, ale hlavně že bude sranda. (Cinemart)

Benedygtus

Strasne me nastvala zaverecna scena z Comic-conu, kde "rozpoznani" pachatele probehlo za pomoci te trapne pisnicky. Budu delat, ze tato scena tam nebyla a musim uznat, ze jsem se i na podruhe bavil, ikdyz o trochu mene. P.S.: Klucici film ()

korndaddy

Seth rozjel podívanou pro dospělý a za to díky... Ale jak už to tak bývá i v lepších rodinách málokdy se podaří překonat prvotní úspěch... Pár vtípků, budiž ale víceméně vaření z vody.... ()

wooozie

Překvapivý progres oproti jedničce, která měla bohužel mnoho hluchých míst a celkově byla nedotažená a ten promarněný potenciál tam byl velký. Dvojka je už ale lepší v mnoha ohledech. MacFarlane jakoby trochu režisérsky vyzrál a natočil film, který překvapivě rychle ubíhá a slabší a hluchá místa omezil na minimum (přestože zde opět nějaká jsou). Zasmál jsem se ale daleko více, než u jedničky a u některých scén jsem se doslova válel smíchy (za zmínku stojí především dokonale zruinovaná improvizační show, kde ten černý humor dosahuje v hollywoodském filmu konečně těch správných výšin). ()

radecacek

Pokračování oživlé chlupaté hračky je jen o chloupek horší než první díl. Opět se střídají geniální scény s těmi naprosto dementními. Škoda několika opravdu hluchých míst (zejména romantické nebo vážnější scény), jinak bych nějakou hvězdičku přidal :) ()

Loki_Six

Female Nurse: Well I guess it's alright - those are the rejected sickle cell samples. Ted: Did you hear that, Johnny? You're covered in rejected black guy sperm. You look like a Kardashian. ()

iXtr3m3

Ešte lepšie, ešte drzejšie a ešte uletenejšie ako prvá časť. Chcelo by to do tretice riadny zásah do čierneho. ()

bruceman7

Asi jsem pod zatížením toho, že jsem byl nucen vidět dabovanou verzi. A to byla hrůza. Obecně mi to nepřišlo nijak zvlášť vtipné. Ale přežít se to dalo. 3,5/10 ()

bloodline

Trend pokračovateľov úspešných debutov, ktorí prešľapujú pri tom istom pisoári a držia v rukách tú istú dĺžku a hrúbku humoru (alebo iný copyright na úspech), pri čom jednotku nepreštia, pokračuje aj v prípade Ted 2 vs. Giovanni Ribisi. Macík z našľahaného tempa ikonických, smiech berúcich, sloganov ubral etc., ale v porovnaní s predchodcom dostane divák +/- rovnaký materiál. Čo možno Ted neutiahol po prednesovej stránke, dokonale, opakujem dokonale (!), rozkopal zostupné ambície v hodnotení zákulisnými parodickými narážkami a cameami. Zadosťučinenie síce neprišlo v prípade zhulenej Mily Kunis, ale Amanda Seyfried obstála k spokojnosti, aj keď pohľad na ňu bolí sťa zaschnuté semä vo firhánku. ()

AdamesWWE

[8/10] Macík je po troch rokoch spať a som rád že môžem skonštatovať že sa dvojka rovnako kvalitne podarila ako prvá časť. Bývajú prípady kedy sú pokračovania nevydarené alebo slabšie ako prvá časť, ale vrátit Teda späť na plátno je dobrý nápad. Film má celkom dobrý zábavný príbeh, síce pre niekoho iba taká obyčajná zápletka, ale pôsobí to dobrým dojmom, je to zábavné, svižné. Sú tu aj nejaké hluché miesta ale to sa dalo vzhladom na dvojhodinovú dlžku čakať. Ted hláškuje ako pán, Walhberg je dobrý a ani ženské postavy nezaostávajú. Freeman v úlohe obajcu potešil a aj Neeson v scénke s Macíkom pobaví. Humor je presne taký aký sa dá očákavať, dosť vulgarizmov, tupé výrazy, sexuálne narážky atd´, ale celkovo je to podanie humoru velmi dobré. Samozrejme že nie každému to sadne ale mna to bavilo. A navyše nám tu Ted spieva aj Rockyho soundtrack Gonna fly, spomína Indiana Jonesa alebo začujeme aj soundtrack z Jurského parku pri "ganžodovom" poli. Takže dávam 4*, rovnako ako jednotke, tažko povedať čo je lepšie, ale myslím si že toto ma bavilo trocha viac. A nebránil by som sa o pár rokov ani tretiemu pokračovanie. ()

jakeer

To najlepšie z humoru Setha McFarlana. Po toľkých sériách "Family guy" sa to možno ani nezdá, ale Seth je v oblasti humoru neskutočným inovátorom a na počudovanie to funguje aj v hranom filme. Ostáva pre mňa len zbožným prianím, aby niekto natočil niečo podobné so slovenskými reáliami. ()

Corpsegrinder

Místama trapný a místama velice dobrý, scény jako Neesonovo cameo, rvačka na Comic Conu nebo luxusní scéna u stand-up komiků jsou mnohem vtipnější než cokoliv z jedničky. Bohužel scénář stojí za hovno a je tu akorát jako vedlejší lepidlo zmíněnejch scén. Solidní pokračování. ()

MareT.

Je to slabsi, nebudeme si nic namlouvat. Porad povazuju Setha za krale moderni komedie (hlavne te televizni), ale Ted ma vse co standartni pokracovani miva. A tak se par krat zasmejete, pribeh je taky v ramci komedie v pohode a herci hraji dobre. Cisty prumer. ()

Hanys_

První dojmem bylo sice mírné zklamání, že už to prostě není taková pecka, ale po pár dnech to chci vidět znovu. Pár scének zase sahá po přídavku "kultovní". ()

tom.nosek

Jednotlivé skeče sice možná byly občas dobré, ale celkově to byla docela slabota. Jako nejvtipnější části bych zvolil večerní vloupačku, Comic Con, duo Patrick Warburton a Michael Dorn a samozřejmě Liamovo tvrďáceké cameo... Škoda, že vystříhli cameo The Hoffa. ()

Giggs

Pre mňa zaujimavejšie ako ako jednotka. Linia pribehu prepracovanejšia, hlašky ostrejšie. Aj ďalši diel by som privital. ()

dopita

Pokračování je mnohem sprostší (což mě moc nebere), ale taktéž vtipnější. A především neobsahuje tolik hluchých míst, i když i tentokrát by chtělo film trochu prostříhat. Nejvtipnější scény byly házení jablek na běžce (kterou ve finále Ted okořenil tak famózně absurdní hláškou, že jsem si málem pochcal sedačku) a mohutné šťouchnutí do Jurského parku – to byla bomba! Ale humoru je filmu hromada a většinou je to fakt prdel! Trochu je škoda, že ve filmu tentokrát nehraje Mila Kunisová, no ale zase díky ohromným Amandiným očím mohl rejža vytáhnout další extrémně vtipnou scénu s glumem. Pokračování se povedlo, ale těch sprosťáren nemuselo bejt tolik. ()

ti88na

Pobavila som sa, bolo to ešte sprostejšie ako jednotka, Amanda mi sadla viac a súdny spor bol fajn nápad, ale napriek tomu mi niečo chýbalo. Neviem ani presne definovať, čo ale už to nemalo ten šmrnc a čaro ako prvý film. ()

veronica_mac

V porovnání s prvním dílem mě díl druhý mile překvapil. Jednička mi přišla suchá s nezajímavým což o dvojce říct nemůžu. I tak dávám tři hvězdy, neboť je to jedna z těch průměrnějších komedií, ve které se prostě občas zasmějete. Příjde mi, že film je nadhodnocen, ale to je možá jen můj subjektivní názor. ()

Co čeká Liama Neesona?

06.08.2015

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015