Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (Cinemart)

tchempi

Dokonalá psychologická studie manželského života po X letech. Samozřejmě po Fincherovsku. Dr. Plzák by zaplesal. Tzn. Návštěva kina je krajně nevhodná pro zamilované páry, které se chystají vstoupit do manželství. Nebo naopak varovně vhodná? P.S. Rosemund Pike nominuji na Oscara. ()

Cadoras

Kdyby zmizelo pár minut filmu, Barney z HIMYM a na konci nezmizela inteligence vyšetřovatelům, tak by to mohlo být mnohem lepší. Takhle byla výborná prostřední část, Rosemund Pike (furt mi tam leze Pilcher :D) a tradičně hudba Trent Reznora. Méně mě od Finchera bavil snad jen Benjamin Button...natočit to někdo jiný tak kolem toho takový hype není. Takže po Zmizení mě výrazně nezaujala ani Zmizelá. Zavěrem nesmím opomenout spíše nechtěnou komediální stránku. Nasmál sem se u toho více než u lekteré komedie.... ()

BarkaS

Připadá mi, že jsem viděla úplně jiný film, než většina hodnotících. Zoufalý manžel hledající svou ženu? Ben Affleck (nebo jeho postava - i když na konci víme, že je všechno jinak) je věrohodný asi jako Pinocchio ve Shrekovi (I´m a real boy!). Základní zápletka celkem slušná (i když stokrát omletá), ale dialogy naprosto stupidní a děj absolutně nereálný. V obsahu píšou, že se v průběhu děje vrší znepokojivé otázky. Vzhledem k tomu, že jsem asi tak s půl hodinovým předstihem vždy věděla, co se stane, vršily se skutečně a nebylo jich málo. (Kdy už to skončí? Nemám radši odejít z kina? Proč jsem si nekoupila popcorn? Mohla jsem ho alespoň házet na plátno.) Naštěstí jsem v tom nebyla sama a je pravda, že zhruba třetina kina v tom byla se mnou. ()

The.Cloudie odpad!

Nevím jak popsat tento film. Zkusím to tedy napsat stručně a přesně. Tento film byl to nejstrašnější co jsem v životě viděl. Po prvních 40 minutách jsem měl chuť odejít ze sálu a skočit z prvního mostu, který bych našel, ale řekl jsem, že to vydržím a dokoukám do konce. Tento film byla ta největší sra*čka co jsem kdy viděl. Nic tak nudného, nezajímavého a blbého jsem snad za celou dobu co chodím do kina nepotkal. Musím uznat, že děj byl celkem zajímavý díky zvratům, které se během filmu celkem často vyskytovali. Během tohohle filmu jsem chtěl hlavní herečku zabít aspoň 150x a minimálně 200x jsem o ní řekl že je to k**va, která zaslouží smrt. Celkem mě mrzí jak dopadl konec. Pokud bych se měl vžít do role Bena Afflecka, tak bych Rosamund Pike zabil při prvním možném pokusu i před ostatníma lidma. Pokud by se dalo jít s hodnocením do mínusu, tento film bych ohodnotil -5*, bohužel to nejde a proto dávám aspoň ODPAD !!! ()

bmolko

www.findamazingamy.com - Ocelove chladna a chirurgicky presna kombinace psychologickeho - spolecenskeho romanu a detektivky okorenena otevrenym satirickym podtonem. Fincher presne vi co chce a co chceme my. Trent Reznor opet dokonale doplnil Fincherovsky temnou a tisnivou atmosferu pribehu. Naprosto uchvacujici je vykon Rosamund Pike, ktery me i pres svou chladnost a bezemocnost nenechal chladnym. Jak obtizne musi byt hrat nekoho, kdo je bez emoci? Tenhle film proste chcete a chcete ho znovu. ()

halberdier

Další povedená Fincherovka a další důkaz, že Fincher patří mezi nejlepší současné režiséry. Gone Girl je jednak vynikající detektivní drama, plné zvratů a napětí a navíc také skvělou sondou do života manželského páru, navíc okořeněnou silnou dávkou černého hůmoru. Absolutorium zaslouží určitě skvěle zadaptovaná knižní předloha, klasicky bezchybná Fincherova režie a herecké výkony - především pak famózní Rosamnud Pike. K absolutnímu hodnocení a přiblížení se ke klenotům Seven a Fight Club přesto něco chybí. Pro mě jednoznačně zatím nejlepším film roku. Teď nezbývá než čekat jak odpoví Nolan s Interstellar. (9/10) ()

LencaN

Výborná kriminálka. Celou dobu jsem byla napjata, co z toho nakonec vyleze a ono z toho opravdu vylezlo něco, čemu jsem ani nechtěla věřit. Tím myslím to zakončení, které mi vzalo dech. Bylo to hezky vystavěné. Asi tak půlka filmu se nese ve stejném stylu - žena, která byla předlohou pro řadu dětských knížek se ztratila z domu a probíhá vyšetřování. V půlce se příběh před vámi rozbali jako na stříbrném podnosu, ale nakonec ještě dostaneme malý leč výživný zákusek. Všechno bylo uvěřitelné. Sice by se našlo pár nesrovnalostí a výtek, ale docela věřím, že pod takovým nátlakem médií, když jde o známou osobnost, navíc, když se vše odehrává v takovém tempu, tak detektivové leccos přehlédnou apod. Ale jinak to bylo reálné, bych řekla. Všechno vlastně bylo jednoduché, žádné vychytávky a proveditelné kýmkoli z nás (samozřejmě kdo by na to musel mít náturu, o tom se nebudeme bavit). Herecky mi tady "kamenný" Affleck nevadil. Trošku se na něm taky začíná projevovat věk. Rosamund Pike byla tou správnou záhadnou a rozporuplnou ženou. A v několika místech jsem si říkala, jak je ta hudba sakramentsky sexy a šťavnatá. ()

Snekac

Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Pohltil mě tak, že jsem se vzpamatoval až v půlce závěrečných titulků. Oceňuju zvraty, kritiku médií, vtipné momenty a hlavně naprosto geniální příběh. Víc není třeba psát, běžte na to do kina! ()

mejriou

Naprosto fantastická podívaná dosahující stejných kvalit Fincherova kultovního Sedm. Affleck i Pike zamotají vaše hlavy v prvních minutách a nenechají vás chladnými do posledního okamžiku. Kombinace vyšperkovaného scénáře a hudby, která chvílemi navozuje atmosféru psycha, si zaslouží alespoň nominaci na jednu z filmových cen. Rozhodně shlédnu znova. ()

chup44

Asi najlepší film za tento rok. Celý čas som sa ani raz nenudil,zápletka zaujímavá a to,že sa kvôli jednej malej veci ( peniaze) všetko pokazí a skomplikuje je úplne normálne,tak je to aj v živote. Herecky to je super,jediné,čo mi vadilo bola hudba v niektorých častiach,ale to nieje na hviezdičku dole ;-) ()

ProfiDivak

Takúto sestru Nickovi závidím, napríklad vo filme Hon som podobnému bezpodmienečnému prijatiu jednoducho neuveril, v Gone girl je súrodenecký vzťah uprostred všetkých tých klamstiev a ošiaľu skutočne niečím príjemným a silným, až skoro neamerickým. Manželku mu zas až tak nezávidím, ono by sa to výstižnejšie mohlo volať STRATENÝ CHLAPEC:). ()

FOndra

Lahodná kamera, dokonalá režie, herecké výkony. Výborný příběh. Nejsem úplně přesvědčený že tohle je skutečně role šitá na míru Affleckovi ale na 5 hvězd to rozhodně je . ()

Willynka

Citlivě vystavěná manželská satira, které dělá neuvěřitelně dobře Fincherův pověstný um perfektní stylizace prostředí. Nebýt některých těch zbytečně afektovaných scén v posledních 15 minutách (za které samozřejmě může hlavně Flynnová a ze kterých mi bylo trochu trapně), tak tam metu těch pět jak zběsilá. EDIT: Jsem zpět a metu tam těch pět jak zběsilá. Perfektně naporcováno na třetiny, kdy každá plní jinou úlohu - seznámení, hra na kočku a na myš, návrat. Affleck sice tak nějak opět hraje sám sebe, ale Rosamund záhrala snad tu nejlepší ženskou postavu za poslední dekádu. Přála bych si vrátit čas a vidět to znovu poprvé. Ten pocit.... ()

DaNvYto

Už jen kvuli tomu, jak snímek poukazuje na krutou debilitu massmedií, které s lehkostí oblbují společnost, která vlastně ani oblbovaná být nemusí, protože vidí pouze to, co vidět chce a přesně to co chce společnost vidět media pouští do světa. Na stupidní sousedky v sousedství, na dokonale zaslepené nedokonalé rodiče. Na bezbranou justici když má pomoci bezbranému a nevinnému... nevím proč, ale vzpoměl jsem si na Americkou krásu. Také mě načapali jak si cestou do sálu opravdu nenápadně pašuju bagetu a čaj, ale kdo by se divil, že nemám chuť kupovat si tam ty jejich předražený, prošlí a zředěný sra*ky. Čert to vem, že si Ben konečně a precizně zahrál Áčkový snímek, i to že milovaná Amy nakonci nezhebla... 90% ()

cinemafil

Ať si říká kdo chce, co chce, natočit 150 min. filmu a přikovat diváky do sedadel, to chce dost filmového kumštu. Scénář na 1. Je málo filmů, kdy se po shlédnutí pídíte po literární předloze. Affleck - role mu sedí, Rosamunde Pike je trochu velká neznámá, asi jí tato role posune dost daleko v souhvězdí Hollywood. Jako kouzlem nechtěného se davové scény staly parodií sebe samého, amerického životního stylu, ale jako odlehčení filmu nebyly od věci. Závěr, ten film se povedl. 80% ()

oSiSko

Rozporuplné. Ten film mal všetko, ale mal aj 1.neskutočne zdĺhavý začiatok 2. absolútne najhorší možný koniec (pre mňa), vytočený som z kina snáď ešte nikdy neodchádzal, buď odídem sklamaný zo zlého filmu, spokojný po dobrom filme alebo nadšený po úžasnom filme, tentokrát som však vážne odišiel vytočený. Film graduje, čím neskoršia stopáž, tým jednoznačne stúpa kvalita filmu. Rozporuplný výkon Ben Afflecka, ktorý toho teda moc neukázal a neviem či to bol zámer. Rosamund Pike bola za to neskutočná, nie je veľa herečiek, ktoré sú nádherné a zároveň skvelé herečky, ona je však jedna z nich. Ak by som sa rozhodoval podľa záveru, tak tomu dám 0%, ale keďže treba povedať, že je to jeden z filmov na ktorý rozhodne človek nezabudne po vzhliadnutí a takých filmov nie je tak veľa, tak to budem hodnotiť kladne a poviem si, že možno ak by to skončilo tak ako som chcel, tak by tento film zapadol do "kastlíka" pre dobré, ale obyčajné filmy, ale keďže skončil absolútne odlišne mojim predstavám,avšak nie nezmyselne alebo absolútne bez nápadu, proste iba mám rád iné závery, tak sa rozhodnem pre vysoké hodnotenie, 80% ()

O_Peki

Dokonalé po všech stránkách. ZAtím mě víc nenapadá. Až se mi to rozleží v hlavě ještě něco dopíšu. ()

johnnie78

Výborně! Gone Girl je zatím jediná kniha, kterou jsem od Gillian nečetl, ale film mě opravdu dostal do kolen, vychutnával jsem si doslova každou minutu a zároveň si nepamatuju, že by na mě jiný film působil tak strašně stísněně. Dokonce ani Ben Assfleck, který mě ve většině filmů sere, protože trpí syndromem torsonické polarity (pro neznalé: má prdel místo ksichtu), mi tady nevadil. Nemůžu napsat nic o tom, o čem to je, protože bych s každým slovem spoileroval. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi