Sedmero krkavců

• Slovensko Sedem zhavranelých bratov (více)

Pohádkový příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové "Sedmero krkavců". Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky... Hlavní hrdinkou je mladá dívka Bohdanka, která se narodí do utrápené rodiny pekaře, jehož žena před lety v návalu vzteku proklela sedm svých synů a z těch se stali krkavci. Rodiče před Bohdankou toto rodinné neštěstí tají. Když se Bohdanka na prahu dospělosti dozví o prokletí své rodiny, rozhodne se, že musí bratry zachránit. Od místní čarodějky se jí dostane rady, že musí svým bratrům ušít košile. Ale ne lecjaké - sama bez pomoci musí natrhat kopřivy, zpracovat vlákna, utkat látku a ušít každý steh. Bohdanka se vydává na dlouhou cestu za záchranou svým bratrů. (Bohemia MP)

ice.tea

Na tuhle pohádku (a i na jiné české nové pohádky) jsem se nechtěla dívat, protože: se mi nové české pohádky prostě nelíbí, není nad klasické pohádky.... při představě, že krásnou statečnou Bohdanku hraje M.Issová se mi ježila srst - ne proto, že je snad špatná herečka, to v žádném případě, ale pamatuju si její mluvený projev v seriálu Hop nebo trop, a to se mi moc nelíbilo,ale třeba to měla ve scénáři.... Každopádně nelituju dvou hodin času stráveného u téhle pohádky a směle doporučím každému, kdo bude ochotný se na ni podívat. ()

chosan

Musím říci že za poslední roky je to jedna z nejhezčích českých pohádek a Třem Bratrům dává na prdel. Za mě jednoznačných 75%. ()

Luciaaas2

Výborná pohádka, na kterou jsem dlouho čekal a dočkal se. Žádná Troškova pitomá taškařice, ale prvotřídní kvalitní pohádka. Palec na horu ()

Mark1983

Tak tenhle styl pohádek jsem nikdy nemusel a snímků podobného zpracování,co nemusím,je drtivá většina. Sedmero krkavců je ale excepce (výjimka) jako Princezna ze mlejna,Nesmrtelná teta,Zloba s Agelinou Jolie či nově zpracovaná Popelka americkými tvůrci,Byl jednou jeden král a tak podobně. Myslím si,že Alice Nellis si s touto verzí Sedmera krkavců natolik pohrála, že místy je to docela působivé. A proč dávám jen tři hvězdičky?Protože já moc přes pohádky nejsem a sám bych si takový žánr nepustil. Ovšem,když v mé přítomnosti si to někdo pustí,nemám nutkání odejít. ()

Monditrade

Nejlepší Česká pohádka tohoto roku! Opravdu není co vytknout. Martha hraje výborně a film vlastně stojí celý na ní. Dá se říci, že vše ostatní je jen kompars. Nenáročná pohádka, která je z pekla lepší než dlouhé roky nic kolem..... ()

dejavu26

Velice příjemné překvapení na poli české filmové pohádky, která osloví i dospělé diváky, a to nejen, když se dívají na film se svými dětmi. Českou pohádku jsem nějak přestala vyhledávat poté, co mi odrostlo dítě a po předávkování mnoha vánočními slátaninami s uječenými, hysterickými čertíky a strašidýlky a s nesmyslně zmatenými scénáři, křečovitě se snažícími o originalitu a beze studu prznícími naše klasická díla, mne oslovil pouze Anděl Páně. Na Sedmero krkavců jsem se podívala kvůli M. Issové, která mne svým mimickým a pantomimickým projevem nikdy nezklamala a byla jsem zvědavá, jak zvládne nevděčnou roli němé a byla jsem nadšena. Herecký koncert M. Issové a S. Remundové byl jedinečným zážitkem. Škoda, že herecký talent S. Remundové není v českém filmu více využit. Nadchly mne i krásné exteriéry prostředí Vysokých Tater a Zvíkova a zaujal i zajímavý scénář A. Nellis, ve kterém dominovalo její oblíbené téma mateřství. Příjemná hudba a nenásilné hraní ostatních herců, kteří pod režisérskou taktovkou A. Nellis odolali pitvoření a křeči, tak častému nešvaru pohádek, jakož i skvělé kostýmy, ve kterých byla královna opravdu důstojná a nebylo třeba zesměšňovat zápornou postavu bizarní róbou, byly dalším bonusem navíc. ()

Bodega_Bay

Jednoznačně kvalitní pohádka, nerozumím, proč to dává prima teď a nenechala si to na Štědrý večer. Chápu to tedy jako opožděný dárek k svátku, vďaka. Ohledně srovnávání se starší verzí- já příště volím jednoznačně tuhle vtipnou a moderní verzi. Ta první je možná koncert geniálních herců, ale je to horor, ne pohádka. Pochybuju, že bych byla jediné dítě, které mělo po duetu Chýlková- Rosner noční můry a nějaké to pomočování ještě týden po shlédnutí. Dodnes to přepínám s panickým děsem v očích, asi jako Pannu a netvora, případně Bajaju. ()

reccal

Musím uznat, že české pohádky ještě neumírají. Herecký projev Issové by nikdy nebyl extra příjemný, jakkoli mám ráda Natěrače, ale tady - paráda. Remundová s Příkazským jsou taky parádní a Bydžovská už je jen třešňička na lahodném večerním soustu. Film je sice poměrně o dost delší, než bývá zvykem, ale nenudí ani na chvíli. Teda aspoň mě. A ta příroda... do Zuberce jsem roky jezdívala a příroda v okolí Zvíkova je jedním slovem okouzlující. ()

michalkop

Pohádka mě nijak nezaujala. Podle mě mdlé výkony herců, naprosto zmatený scénář a hlavní záporáci jednají jako po lobotomii. Martha Issová se podle mě pro roli Bohdanky vůbec nehodí. Je vidět, že stále vím, proč se novým českým filmům a komerčním pohádkám vyhýbám. Jediné světlé jsou občasné hlášky herců, který celkový dojem nezachraňují. Chvíli se mi i zdála, že celou pohádkou "troškaizují". ()

Africanus1 odpad!

Další z řady zbytečných, nekoukatelných paskvilů. Co se to teď do psí prdele rozmáhá za nešvar cpát do pohádek dnešní hovorovou češtinu? Poslouchat z úst hlavní postavy věty typu "Ahá, tak von to je ňákej sraz, jo?", je prostě napřesdržku. Herecké výkony strašný, režie jakbysmet. Nemluvě o tom, že o pohádkovou atmosféru to nezavadilo ani ze stíhačky. Toho bohdá nebude, aby český režisér kvalitní pohádku natočil. ()

R.E.M.

O pohádkovou atmosféru se nejvíc zasloužily půvabné a přiměřeně divoké exteriéry slovenských hor (Tater), českých a slovenských lesů, a v neposlední řadě přesvědčivý interiér. Děj na pohádku nevhodně přeskakoval z přítomnosti do minulých událostí. Záblesky minulosti byly delší a ke konci hodně polopatické. Příběh se v prostřední části nudně táhnul. Martha Issová mi typově na Bohdanku neseděla. Její hovorové vyjadřování spratka otravovalo. Zato přepychová tichá řeč Bohdanky mě potěšila. Kdyby se Martha vyvarovala v obličeji několika výrazů drzého, vzpurného spratka, byla by její postava ještě lepší. Princ v podání Lukáše Příkazkého byl zpočátku dojemně bezbranný, pak mile sympatický. Vím, že Alice Nellis často sahá při výběru herců mezi své „koně“, ale tady se obsazením Sabiny Remundové krutě netrefila. Místo děsivé intrikářky tam motala své nitky zla směšná královna, připomínající hloupou tetku. Režisérka mě naposledy oslnila v roce 2002 filmem Výlet. ()

gizi

Není sice moc co vytýkat, ale na druhou stranu zase není moc co chválit, je to prostě takové průměrné, z počátku trochu rozpačité, závěr už více vydařený. Herecké obsazení mi moc nevyhovovalo, hudební doprovod už vůbec ne. 65%, 28.11.2015. ()

stepma

Po dlouhé době moc prima česká pohádka. Překvapila mě Martha Issová, kterou, nevím proč, nemám moc ráda. Tady mi ku podivu vůbec nevadila. Nerozumím, proč si televize nenechala premiéru až na Štědrý večer. Body k dobru - super příjemné obsazení, žádná depka, krásná příroda. Zatím opatrně čtyři hvězdičky, ale třeba to po dalším shlédnutí přehodnotím. ()

Filatov

Já jsem nadšen, tato pohádka je po dlouhé době zase pohádkou, na kterou se vždy rád podívám. Nádherná příroda, podmanivá hudba a vytříbený supersympatický herecký výkon Marthy Issové, která zazářila společně se Sabinou Remundovou. V pravé chvíli je to vtipné, v pravou chvíli je to vážné a je to natočené podle citu, takže vše prostě působí velmi přirozeně. Opravdu pokochání. ()

Tomiczekk

Pro mě překvapivě moc hezky zpracovaná pohádka. Bydžovská a Issová super výkon do trojky s "Janžurovou" zasmál sem se a rozhodně po dlouhé době povedená česká pohádka! ()

Chlo0opek

Hlavní mínus tohoto filmu jsou pro mě hlavní představitelé. Už dlouho jsem neviděl film, kde by mi snad všichni hlavní představitelé byli takto nesympatičtí - Martha se svým výrazem mně tak trochu připomíná Marfušku z Mrazíka, Zuzanu Bydžovskou zas se svým nesrozumitelným projevem nechápu, jak někdo může obsadit do role, kde se mluví, Sabina Remundová, Lukáš Příkazký, Václav Neužil i další mi byli proti srsti také.. Na druhou stranu je tu však kvalitní námět a také dobře natočený snímek. To zas byli silné stránky filmu.. Takže ve výsledku mi hodnocení tohoto počinu vychází na 3*. ()

23. Český lev - výsledky

09.07.2015

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (více)