Natočeno podle skutečného příběhu. CITÁT - Máme novou misi - záchrannou................... Slušný a silný příběh, plný smutku a utrpení ze kterého prosvítá naděje. Hlavní hrdina si projde peklem. CITÁT - Tak za co se teď máme modlit?............ Bohužel, příběh jako celek prostě moc nefunguje je to někdy až moc zdlouhavé a nevýrazné. CITÁT - Hele, já mám čokoládu...........(13.8.2015)

• Lacike

Po technickej stranke su vsetky sceny natocene tak, jak by mali byt, ale ako celok to vôbec nefunguje. Chybaju tomu emocie. Postavy mi boli uplne ukradnute a aj sceny zo zajateckeho tabora, ktore by mali byt drsne, pôsobia sterilne. Rovnako ako cely film a je uplne jedno, co sa prave odohrava. Nejake emocie vo mne vyvolala snad iba bitka jednej postavy so zralokom, pretoze ma rozosmiala jak naivne vyzerala. Aj zralok z Celusti by sa tomu zasmial. Takze vysledkom je absolutne sterilny film, ktory ma po hodine zlomil a zvysok som uz dost pretacal. Holt nie som taky drsniak ako hlavny hrdina. 4/10(30.1.2016)

Klasicky viděný film o síle vůle v dobách II. světové války...Škoda jen, že to nejzajimavější je na konci vysvětleno pouze titulky...Doporučuji si po filmu přečíst také něco o poválečném životě tohoto člověka...Díky nezlomnosti se později stal křesťanem a jenom díky tomu se vracel zpět do Japonska, aby i věznitelé mohli doznat odpuštění a uvěřit v Ježíše...Nezlomný nakonec byl i Louisův japonský věznitel, ale spíše v nezlomnosti přijmout zodpovědnost a odpuštění...Angelina Jolie se obklopila schopnými tvůrci, takže film nepůsobí nijak trapně a drží se zajetých kolejí tohoto žánru...A jak říkám, chybělo mi tam posledních 15 minut z poválečného života, něco jako ve filmu The Railway Man...Ten film by pak dostal úplně jiný rozměr...(5.2.2015)

Myslím, že téma je super, ale tak nějak lacině prodané... Ačkoli věřím, že všechny události zde vyobrazené byly strašné, z filmu to tak úplně nepůsobí, bohužel. Dalo se mnohem více pohrát s psychikou jednotlivých postav, i se samotným dějem. Každopádně klobouk dolů za to, jak hezky někteří herci dokázali pro roli zhubnout :-)(3.6.2015)

Po vkusné a přehledné expozici a působivém ztroskotání v oceánu se to padnutím do japonského zajetí přehoupne do úmorné nudy bez špetky invence či zajímavě napsaných postav. Kouká se na to hezky, ale ve skutečnosti je to jen takové válečné melodrama pro čajíčky. Lean, Sturges, Spielberg, Eastwood, Gibson (a teď už i Nolan) ty filmy pro velký kluky umí mnohem líp.(10.8.2018)

Docela dlouho jsem se na tento film těšil a on mě nezklamal. Myslím si, že přenést knihu Nezlomny na filmově plátno není jednoduché, ale Angelina to zvládla. Hodně se mi libilo ztvárnění olympiády v Berlíně. Herecký výkon Jacka O' Connella byl špatný. Jinak Angelina dokázala natočit celkem povedený debut...... 80%(31.12.2014)

Vcelku kvalitně zfilmovaný příběh Zamperiniho. Víc jak hodinu mě až překvapovalo, jak dobrá je Angelina režisérka, ale od zajateckého tábora se projevila nejspíš její nezkušenost. Film ztratí tempo a napětí zrovna v části filmu, kdy prožívá Zamperini asi nejtěžší období? To mi přijde škoda, bylo zaděláno určitě na víc. 65%(16.1.2015)

Neodcházel jsem z kina znuděn ani otráven, ale je nutno uznat, že je to dost sterilně předvídavě ničím zvláštní film, kdy se s hlavní postavou nijak nesžijete a to, co se mu děje, prostě berete jako samozřejmost. Ono vlastně pokud jste viděli trailer, viděli jste i film, jen ten je hrozně dlouhý a vyplněný dalšími nijak zvláštními scénami. pěkná kamera, hudba, herci. Přišlo mi, že to bylo střihačem pokráceno z mnohem delšího filmu. Ale to bylo tak nějak vše. Jako poklona osudu jednoho rebelského Italo-američana dobrý, ale jak to není špatné, tak to není ani ničím výrazné. ~~~ Takovým nepřímým pokračováním může být podobně nijak zvláštní také životopisné drama The Railway Man.(6.2.2015)

Pro mě trochu zklamání vzhledem k tomu o jak dobrý příběh jde. První půlka byla docela dobrá, ale v té druhé se to začalo docela kazit. Především jde hrozně moc vidět, že film je určený pro amerického diváka, který doslova musí mít k dispozici ukázky toho jak jsou američani výjimeční a neporazitelní. Narážím na scénu kdy za jedno odpoledne dostane hlavní nezlomná postava od svých asi 120ti spoluvězňů ránu do hlavy ale je zcela v pohodě. Zmínění spoluvězni jsou to navíc zcela do počtu, ve snímku jsou zcela ignorováni a vše je vyloženě zaměřeno na Louise...6/10.(18.3.2015)

Angelina konečne opustila Bosnu, pretože s jej anglosaským, neznalým nosom problematiky akurát tak vyvolala nezdravú kontroverziu. V Unbroken si toho mohla dovoliť ďaleko viacej, avšak tématická monotónnosť je citeľná, ono miešanie žánrov a prostredí z toho síce generuje akýsi príbehový formát, lenže osobný profil charakterov pôsobí účelovo a tendenčne. Technickým spracovaním vyspelejšie, odkazy slávnych filmov zaaranžované, celkovo to teda dopadlo únosnejšie, než som po zhliadnutí traileru očakával. Bol by som však naivný, ak by som čakal vyššiu kvalitu. Tá nespočíva v krajšom prerozprávaní epickej osnovy, ale v umeleckej optimalizácii vzletných viet a poľudšteniu kladných a záporných postáv do kružnicovej symbiózy. Na to proste nemá ani dispozične ani ručnou kvalitou.(26.2.2015)

Huh? Lara Croft je pani reziserka, ktera natocila skutecne kvalitni film z druhe svetove? To jsou veci. Co dal je noveho ve svete? 7/10(9.4.2016)

DIRECTED BY:ANGELINA JOLIE,WRITERS:Bratia Coenovci,CINEMATOGRAPHY:ROGER DEAKINS,ORIGINAL SCORE:ALEXANDRE DESPLAT,FILM EDITORS:WILLIAM GOLDENBERG,TIM SQUYRES... Budúcej režisérke Angeline Jolie skrátka nestačí byť obklopená perfektným štábom alebo napozerať niekoľko klasík ako napríklad:Leanov THE BRIDGE ON THE RIVER KWAI,a tváriť sa akoby nič,akoby sa nechumelilo! Snaží sa zachytiť životný príbeh:Louis Silvie Zamperini,ktorý bol v americkom olympijskom týme na olympiáde v Berlíne v roku 1936,keď sa Hitler začal pomaly rozťahovať,a tak poriadal olympiádu,aby sa ukázal,aký je ľudomil! Pár rokov po olympiáde je Louis už na inom mieste,prebieha vojna,nachádza sa v južnom Pacifiku na záchrannej operácii,ktorého bombardér spadne do oceánu na strane nepriateľa Japonska,ale pokiaľ sa „zoznámi” s krutým veliteľom tábora,sadistickým magorom Watanabem,tak okúsi,aký je veľký oceán,ale najmä boj o prežitie na mori v člne s dvomi parťákmi z bombardéra,ktorí prilákajú tých,ktorí im vysvetlia,že s nimi sa hrať nebudú na schovávačku! Totiž ešte som nespomenul,že je slávny športovec,ktorému ako novej CELEBRITE podmienky v tábore budú prd platné,veliteľ tábora si ho bude podávať ako horúci zemiak,pokiaľ ho nezlomí!Podarí sa mu to?Samozrejme,že nie,veď o tom je celý film,že je NEZLOMNÝ! JOLIE možno po pár nasledujúcich režijných počinov sa zlepší?To si nedovolím hovoriť dopredu,ambície má,ale TALENT rozprávať biografiu Zamperiniho zvláda na polovicu!Hlavný predstaviteľ JACK O CONNELL má čosi v sebe,čo by mohlo pripomínať tohoto populárneho športovca/zajatca.Ale ani s ním som sa nestotožnil,ako by sa patrilo na hercov,ktorí prepožičiavajú svoju tvár všeobecne známym postavám dejín z rôznej časti kultúry.Ja si odnášam najprv už 12 nomináciu pre ROGERA DEAKINSA,ktorý bohužiaľ si ani tentoraz OSCARA domov neprinesie,dobrý zvuk,ale stvárnenie a rozprávanie príbehu by v rukách schopnejšieho režiséra mohlo skončiť lepšie!Takto film obdržal 3 nominácie na oscara v technických kategóriach.Po titulkoch si na film spomeniem asi len tak,že Réžia:A.Jolie!(17.1.2015)

Vůbec netuším, proč má ten film tolik negativních komentářů. Myslím si, že to bylo natočeno hodně dobře. Vůbec mi to nepřišlo nudný. Naopak mě mrazilo z toho, co si ten člověk vytrpěl. Ale stejně tak by to mohlo být o tom jeho kamarádovi. Tenhle kousek se každopádně Angeline hodně povedl.(5.3.2015)

chybi tomu emoce(5.12.2015)

Velice silný příběh a smekám před Angelinou Jolie, za takhle zdařilou režii, jelikož to neměla vůbec jednoduché. Film je vlastně výřez nejzásadnějších okamžiků Zamperiniho života a nutno dodat, že to byl život za který se nemusí stydět ani on ani jeho vnuci! Sportovní úspěchy v kontextu s krutou realitou války a pobytem v Japonském zajetí, dělá film velice silný jak emočně tak i neobyčejným příběhem a proto si myslím že se jistě okamžitě stane divácky atraktivní. Až na pár zbytečně dlouhých pasáží (cesta v záchraném člunu) má film divákovi určitě co nabídnout a jeho návštěvu vám mohu určitě doporučit!(31.12.2014)

Škoda, že tím nejemotivnějším a nejsilnějším kopancem jsou až ty závěrečné, reálné záběry.(19.1.2015)

Na můj vkus možná až moc dlouhý a vláčný, na stranu druhou emoce relativně fungovaly a hereckej výkon hlavní postavy byl naprosto parádní (ostatně o tomhle hercovi nepochybuju od doby, co jsem ho viděl ve Skins). Kolem a kolem jsem mile překvapen - o to víc, že jsem si to pustil jen kvůli těm letadýlkům tam.(7.7.2015)

• Baronne

Víš, že když dáš do koláče tři dobrý ingredience, tak z toho může bejt taky pěkná sračka ? Víš to Angelino ? Že takhle zprcat několik filmů dohromady je na hovno (Gump, Koleje Osudu, Against the Sun) ? Prosím, už to nedělej, radši se starej o ty tvoje spratky a hraj v průměrnejch chujovinách. Ale fakt netoč. Zkus třeba udělat dobrej koláč.(16.7.2015)

• MATADOR

Angelina Jolie zkrátka není Kathryn Bigelow. Ta alespoň umí vzít chlapské téma pořádné za koule a diváka tak naprosto oblomit. Na jednu stranu se mi životní příběh jednoho běžce velmi líbil, na druhou stranu jsem byl zklamán tou děsnou nudou. Ani ne tak na moři jako tou, snažit se vykreslit postavu se kterou bude divák cítit. Nestalo se tak! Hlavní devizou tedy zůstává pouze to, že si někdo za pěkný peníz natočil druhoválečnou záležitost s vidinou Oscara. Protože na papíře tomu tak skutečně je, ovšem realizace se zastavila někde na pomezí "existuje knížka o hrdinovi z druhé světové války, knížka je bestsellerem" a "to se musí zfilmovat". Se vším respektem k již zesnulému Zamperinimu, tohle bych jako životopisný snímek nechtěl a nebýt závěrečných deseti minut, jdu snad ještě níže. PS: závěrečná Coldplayovka tam padne jak ulitá! PS2: parodicky na mě působí fotky z natáčení, Angelina s kloboukem mezi "tuctem špinavců" je vážně k popukání!(26.1.2015)

Válečné scénky ve vzduchu se mi líbily, trosečníci na člunech taky dobří, ale flashbacky do minulosti, běžecké pasáže i většina událostí v zajateckých táborech slaboučké... Postavy šablonovité až běda (jak ten „Ital“, tak japonský sadista), klišé střídá klišé, mnohdy dost předvídatelné. Hlavně díky atraktivnímu tématu, pár dobře zpracovaným pasážím a dobrému výkonu Domhnalla Gleesona jsem nešel níž než na slabší tři hvězdy.(5.2.2015)

Tak toto mě nějak vůbec nechytlo za srdce ba ani za malíček u nohy. Monstrózní délka filmu začně člověka dráždit až tak po první půlce, kdy skončí docela osvěžující flashbacky. Vůbec celkové načasování flashbacků bylo podivné, v první polovině občas spíše překážely a v druhé naopak tísnivě chyběly. K tomu absence skoro žádného hudebního podtextu a hlavně mi přijde, že Angelina vůbec neumí používat pořádně střih a gradovat napětí. Místo toho se tam půl hodiny plácáme ve vodě. A ke konci srdceryvné scény, které mě mají donutit skoro až brečet, to si mohla také odpustit. Přes mé výhrady je to celkem průměrný film, který již vidět opravdu nemusím.(29.11.2016)