Natočeno podle skutečného příběhu. CITÁT - Máme novou misi - záchrannou................... Slušný a silný příběh, plný smutku a utrpení ze kterého prosvítá naděje. Hlavní hrdina si projde peklem. CITÁT - Tak za co se teď máme modlit?............ Bohužel, příběh jako celek prostě moc nefunguje je to někdy až moc zdlouhavé a nevýrazné. CITÁT - Hele, já mám čokoládu...........(13.8.2015)

Skvělý námět na film, který by však v rukou zkušenějšího režiséra vypadal o něco lépe. Tím však nechci říct, že Angelina Jolie natočila vyloženě špatný film, jen je poněkud chaoticky poskládán dohromady a na můj vkus až příliš natažený. Hluchá místa se začínají projevovat zejména při scénách na moři, kde film vůbec nemá spád a vše ubíhá v ubíjející monotónnosti. Nicméně zhruba v polovině filmu se Jolie probere z letargie a začne nám servírovat jeden vypjatý okamžik za druhým a právě v tu chvíli Vás Unbroken chytne a až do samotného finále nepustí. Škoda jen, že tento moment nepřišel dříve, nejlépe hned na začátku.(14.1.2015)

Angelina umí, vynikající prvotina. Pod rukama zkušenějšího by to pravděpodobně dopadlo lépe, protože se jedná o dost silné téma, ale i tak se jedná o výborné drama. Škoda snad jen, že záporák japončík vypadal jak rozmazlený fakánek (podle popisu postavy, takový asi opravdu byl), děsivější vzezření by však bylo ku prospěchu věci. A protože na přelomu roku jsou aktuální dva válečné filmy, tak si neodpustím srovnání, který je lepší. Ve srovnání s American Sniperem Unbroken prohrává, Clint umí filmy lépe zabalit a vymazlit. I tak je ale Unbroken velmi slušným filmem, který navíc natočila manželka Brada Pitta.. a to stojí za vidění.(11.1.2015)

Klasicky viděný film o síle vůle v dobách II. světové války...Škoda jen, že to nejzajimavější je na konci vysvětleno pouze titulky...Doporučuji si po filmu přečíst také něco o poválečném životě tohoto člověka...Díky nezlomnosti se později stal křesťanem a jenom díky tomu se vracel zpět do Japonska, aby i věznitelé mohli doznat odpuštění a uvěřit v Ježíše...Nezlomný nakonec byl i Louisův japonský věznitel, ale spíše v nezlomnosti přijmout zodpovědnost a odpuštění...Angelina Jolie se obklopila schopnými tvůrci, takže film nepůsobí nijak trapně a drží se zajetých kolejí tohoto žánru...A jak říkám, chybělo mi tam posledních 15 minut z poválečného života, něco jako ve filmu The Railway Man...Ten film by pak dostal úplně jiný rozměr...(5.2.2015)

• Lacike

Po technickej stranke su vsetky sceny natocene tak, jak by mali byt, ale ako celok to vôbec nefunguje. Chybaju tomu emocie. Postavy mi boli uplne ukradnute a aj sceny zo zajateckeho tabora, ktore by mali byt drsne, pôsobia sterilne. Rovnako ako cely film a je uplne jedno, co sa prave odohrava. Nejake emocie vo mne vyvolala snad iba bitka jednej postavy so zralokom, pretoze ma rozosmiala jak naivne vyzerala. Aj zralok z Celusti by sa tomu zasmial. Takze vysledkom je absolutne sterilny film, ktory ma po hodine zlomil a zvysok som uz dost pretacal. Holt nie som taky drsniak ako hlavny hrdina. 4/10(30.1.2016)

Myslím, že téma je super, ale tak nějak lacině prodané... Ačkoli věřím, že všechny události zde vyobrazené byly strašné, z filmu to tak úplně nepůsobí, bohužel. Dalo se mnohem více pohrát s psychikou jednotlivých postav, i se samotným dějem. Každopádně klobouk dolů za to, jak hezky někteří herci dokázali pro roli zhubnout :-)(3.6.2015)

Neodcházel jsem z kina znuděn ani otráven, ale je nutno uznat, že je to dost sterilně předvídavě ničím zvláštní film, kdy se s hlavní postavou nijak nesžijete a to, co se mu děje, prostě berete jako samozřejmost. Ono vlastně pokud jste viděli trailer, viděli jste i film, jen ten je hrozně dlouhý a vyplněný dalšími nijak zvláštními scénami. pěkná kamera, hudba, herci. Přišlo mi, že to bylo střihačem pokráceno z mnohem delšího filmu. Ale to bylo tak nějak vše. Jako poklona osudu jednoho rebelského Italo-američana dobrý, ale jak to není špatné, tak to není ani ničím výrazné. ~~~ Takovým nepřímým pokračováním může být podobně nijak zvláštní také životopisné drama The Railway Man.(6.2.2015)

Pro mě trochu zklamání vzhledem k tomu o jak dobrý příběh jde. První půlka byla docela dobrá, ale v té druhé se to začalo docela kazit. Především jde hrozně moc vidět, že film je určený pro amerického diváka, který doslova musí mít k dispozici ukázky toho jak jsou američani výjimeční a neporazitelní. Narážím na scénu kdy za jedno odpoledne dostane hlavní nezlomná postava od svých asi 120ti spoluvězňů ránu do hlavy ale je zcela v pohodě. Zmínění spoluvězni jsou to navíc zcela do počtu, ve snímku jsou zcela ignorováni a vše je vyloženě zaměřeno na Louise...6/10.(18.3.2015)

Po vkusné a přehledné expozici a působivém ztroskotání v oceánu se to padnutím do japonského zajetí přehoupne do úmorné nudy bez špetky invence či zajímavě napsaných postav. Kouká se na to hezky, ale ve skutečnosti je to jen takové válečné melodrama pro čajíčky. Lean, Sturges, Spielberg, Eastwood, Gibson (a teď už i Nolan) ty filmy pro velký kluky umí mnohem líp.(10.8.2018)

Vcelku kvalitně zfilmovaný příběh Zamperiniho. Víc jak hodinu mě až překvapovalo, jak dobrá je Angelina režisérka, ale od zajateckého tábora se projevila nejspíš její nezkušenost. Film ztratí tempo a napětí zrovna v části filmu, kdy prožívá Zamperini asi nejtěžší období? To mi přijde škoda, bylo zaděláno určitě na víc. 65%(16.1.2015)

Angelina konečne opustila Bosnu, pretože s jej anglosaským, neznalým nosom problematiky akurát tak vyvolala nezdravú kontroverziu. V Unbroken si toho mohla dovoliť ďaleko viacej, avšak tématická monotónnosť je citeľná, ono miešanie žánrov a prostredí z toho síce generuje akýsi príbehový formát, lenže osobný profil charakterov pôsobí účelovo a tendenčne. Technickým spracovaním vyspelejšie, odkazy slávnych filmov zaaranžované, celkovo to teda dopadlo únosnejšie, než som po zhliadnutí traileru očakával. Bol by som však naivný, ak by som čakal vyššiu kvalitu. Tá nespočíva v krajšom prerozprávaní epickej osnovy, ale v umeleckej optimalizácii vzletných viet a poľudšteniu kladných a záporných postáv do kružnicovej symbiózy. Na to proste nemá ani dispozične ani ručnou kvalitou.(26.2.2015)

chybi tomu emoce(5.12.2015)

Huh? Lara Croft je pani reziserka, ktera natocila skutecne kvalitni film z druhe svetove? To jsou veci. Co dal je noveho ve svete? 7/10(9.4.2016)

Jsem hrozně ráda, že si hlavní roli vysloužil Jack O'connell, je to prostě skvělý herec, který zahraje vše a vždy na špičkové úrovni. Je až škoda, že není tak známý, zasloužil by si více uznání. Když přijde na tento film, jde o místama až dech beroucí příběh o chlapci a poté muži, který se svou posádkou havaroval do moře a víc než měsíc strávil v záchranném člunu, než ho zachránila kolem plující loď. Bohužel, pro jeho 'štěstí' byla loď japonská. Louis Zamperini se tedy ocitl v zajateckém táboře, který připomínal peklo na zemi. Už tak těžké podmínky k životu se mu ještě zhoršily potom, co se jeho věznitelé dozvěděli, že je slavným sportovecem. Chtěli ho zničit, chtěli ho zlomit. Jenže on byl prostě nezlomný. - "If I can take it, I can make it."(21.7.2017)

Příběh Louise Zamperiniho z pera autorky Seabiscuit jsem kdysi přečetla jedním dechem. Pořádně s člověkem zacloumá, stejně jako ty další s osudovým průsečíkem v japonských lágrech (třeba Koleje osudu, Říše slunce či tento, nezfilmovaný a se Zamperiniho v mnohém paralelní). Filmovému zpracování jsem se dost dlouho vyhýbala. Louisův příběh se totiž dá oprávněně pojmout: a) jako křesťanská agitka o napraveném hříšníkovi, který zasvětil život problémové mládeži, b) jako gore horor o oběti sadistického úchyla nebo také c) jako sportovně-dobrodružný spektákl profiltrovaný na přístupnost od 12 let. V rámci varianty cé to dopadlo dobře. Krásná kamera a výprava: člun uprostřed oceánu, žraloci, "uhelná" epizoda, která měla ten správný depresivní dopad, povedený soundtrack i výběr herců. Nevadí, že Jack O'Connell má se Zamperinim typově podobné akorát ty ušoplesky a Miyavi se skutečným Watanabem už vůbec nic... V hollywoodském překladu se ale bohužel ztratilo to nejdůležitější - tedy co Louise se svým tvrdě vybojovaným životem udělal. Podobně je posunutý překlad titulu do češtiny (Unbroken znamená nezlomený, nikoli nezlomný). Louis nebyl nezlomným hrdinou z hollywoodské škatulky. Mnohokrát byl nalomený a na dně, nejen za války, ale i po ní. Držel se stranou, když to šlo. A ten hlavní boj ho čekal až doma. Skoro se utopil v alkoholu a plánech na pomstu, v záchvatech vzteku málem uškrtil svou milovanou ženu, která ho nakonec přivedla k církvi, smíření. Celý společný život věnovali sportovní výchově dětí z podobně neperspektivního prostředí, z jakého pocházel i on sám. Odkaz, který po sobě ve věku téměř sta let zanechal - nikoli jen to, že přežil - přeci stál za zmínku...(22.9.2020)

Vůbec netuším, proč má ten film tolik negativních komentářů. Myslím si, že to bylo natočeno hodně dobře. Vůbec mi to nepřišlo nudný. Naopak mě mrazilo z toho, co si ten člověk vytrpěl. Ale stejně tak by to mohlo být o tom jeho kamarádovi. Tenhle kousek se každopádně Angeline hodně povedl.(5.3.2015)

Velice silný příběh a smekám před Angelinou Jolie, za takhle zdařilou režii, jelikož to neměla vůbec jednoduché. Film je vlastně výřez nejzásadnějších okamžiků Zamperiniho života a nutno dodat, že to byl život za který se nemusí stydět ani on ani jeho vnuci! Sportovní úspěchy v kontextu s krutou realitou války a pobytem v Japonském zajetí, dělá film velice silný jak emočně tak i neobyčejným příběhem a proto si myslím že se jistě okamžitě stane divácky atraktivní. Až na pár zbytečně dlouhých pasáží (cesta v záchraném člunu) má film divákovi určitě co nabídnout a jeho návštěvu vám mohu určitě doporučit!(31.12.2014)

• kaylin

Je vidět, že se Angelina učila u mistrů, ale stejně jí to moc nepomohlo v tom, aby jen natočila něco, co je pro Američany strašně typické. Je to silný příběh, ale osobně si myslím, že knižně by mi seděl více. Jsou zde velké scény, jsou zde skvěle drsné scény, ale celkově je to jen snaha ukázat, jak to někteří Američané měli těžké. Louisův příběh je úchvatný a krutě krásný, ale v tomhle filmovém provedení mě tolik neoslovil.(1.2.2015)

Technické stránce není příliš co vytknout, slušný byl i scénář a u pasáže na člunech se dalo i zatleskat. Jenže zbytek byl takový nemastný neslaný. To ani tak neplatilo pro běžecké začátky hlavního hrdiny, jako spíš pro životní Zamperiniho běh, který byl nudný a hlavně pro pobyt v zajateckém táboře. Důvody, proč se snaží japonský důstojník hlavního hrdinu zlomit, postrádají opodstatnění a způsoby intenzitu. Tím nechci říct, že to, co tam zajatcům provaděli, byla sranda, ale v podání Anegeliny Jolie to vypadá, jako by se zase tak moc nedělo. Jolie se podruhé pustila na válečné pole a podruhé to vyšlo či nevyšlo tak nějak napůl. Možná by to chtělo změnu žánru. 50%(31.1.2015)

Vojna je ťažká záležitosť, či už pre priamo zainteresovaných, alebo ich rodinných príbuzných. Prosím, milí moji drahí, týmto nešťastím dotknutí, odpustite lebo to bude znieť drsne, ale ak aj skutočný priebeh Zamperiniho osudov počas druhej svetovej vojny bol tak nudný, tak sa nečudujem, že prežil. To mohli radšej natočiť jeho prípravu a následnú účasť na berlínskej olympiáde, bolo by to aspoň minimálne rýchlejšie.(8.2.2015)

Na můj vkus možná až moc dlouhý a vláčný, na stranu druhou emoce relativně fungovaly a hereckej výkon hlavní postavy byl naprosto parádní (ostatně o tomhle hercovi nepochybuju od doby, co jsem ho viděl ve Skins). Kolem a kolem jsem mile překvapen - o to víc, že jsem si to pustil jen kvůli těm letadýlkům tam.(7.7.2015)