Natočeno podle skutečného příběhu. CITÁT - Máme novou misi - záchrannou................... Slušný a silný příběh, plný smutku a utrpení ze kterého prosvítá naděje. Hlavní hrdina si projde peklem. CITÁT - Tak za co se teď máme modlit?............ Bohužel, příběh jako celek prostě moc nefunguje je to někdy až moc zdlouhavé a nevýrazné. CITÁT - Hele, já mám čokoládu...........(13.8.2015)

Skvělý námět na film, který by však v rukou zkušenějšího režiséra vypadal o něco lépe. Tím však nechci říct, že Angelina Jolie natočila vyloženě špatný film, jen je poněkud chaoticky poskládán dohromady a na můj vkus až příliš natažený. Hluchá místa se začínají projevovat zejména při scénách na moři, kde film vůbec nemá spád a vše ubíhá v ubíjející monotónnosti. Nicméně zhruba v polovině filmu se Jolie probere z letargie a začne nám servírovat jeden vypjatý okamžik za druhým a právě v tu chvíli Vás Unbroken chytne a až do samotného finále nepustí. Škoda jen, že tento moment nepřišel dříve, nejlépe hned na začátku.(14.1.2015)

Klasicky viděný film o síle vůle v dobách II. světové války...Škoda jen, že to nejzajimavější je na konci vysvětleno pouze titulky...Doporučuji si po filmu přečíst také něco o poválečném životě tohoto člověka...Díky nezlomnosti se později stal křesťanem a jenom díky tomu se vracel zpět do Japonska, aby i věznitelé mohli doznat odpuštění a uvěřit v Ježíše...Nezlomný nakonec byl i Louisův japonský věznitel, ale spíše v nezlomnosti přijmout zodpovědnost a odpuštění...Angelina Jolie se obklopila schopnými tvůrci, takže film nepůsobí nijak trapně a drží se zajetých kolejí tohoto žánru...A jak říkám, chybělo mi tam posledních 15 minut z poválečného života, něco jako ve filmu The Railway Man...Ten film by pak dostal úplně jiný rozměr...(5.2.2015)

Myslím, že téma je super, ale tak nějak lacině prodané... Ačkoli věřím, že všechny události zde vyobrazené byly strašné, z filmu to tak úplně nepůsobí, bohužel. Dalo se mnohem více pohrát s psychikou jednotlivých postav, i se samotným dějem. Každopádně klobouk dolů za to, jak hezky někteří herci dokázali pro roli zhubnout :-)(3.6.2015)

• Lacike

Po technickej stranke su vsetky sceny natocene tak, jak by mali byt, ale ako celok to vôbec nefunguje. Chybaju tomu emocie. Postavy mi boli uplne ukradnute a aj sceny zo zajateckeho tabora, ktore by mali byt drsne, pôsobia sterilne. Rovnako ako cely film a je uplne jedno, co sa prave odohrava. Nejake emocie vo mne vyvolala snad iba bitka jednej postavy so zralokom, pretoze ma rozosmiala jak naivne vyzerala. Aj zralok z Celusti by sa tomu zasmial. Takze vysledkom je absolutne sterilny film, ktory ma po hodine zlomil a zvysok som uz dost pretacal. Holt nie som taky drsniak ako hlavny hrdina. 4/10(30.1.2016)

Neodcházel jsem z kina znuděn ani otráven, ale je nutno uznat, že je to dost sterilně předvídavě ničím zvláštní film, kdy se s hlavní postavou nijak nesžijete a to, co se mu děje, prostě berete jako samozřejmost. Ono vlastně pokud jste viděli trailer, viděli jste i film, jen ten je hrozně dlouhý a vyplněný dalšími nijak zvláštními scénami. pěkná kamera, hudba, herci. Přišlo mi, že to bylo střihačem pokráceno z mnohem delšího filmu. Ale to bylo tak nějak vše. Jako poklona osudu jednoho rebelského Italo-američana dobrý, ale jak to není špatné, tak to není ani ničím výrazné. ~~~ Takovým nepřímým pokračováním může být podobně nijak zvláštní také životopisné drama The Railway Man.(6.2.2015)

Docela dlouho jsem se na tento film těšil a on mě nezklamal. Myslím si, že přenést knihu Nezlomny na filmově plátno není jednoduché, ale Angelina to zvládla. Hodně se mi libilo ztvárnění olympiády v Berlíně. Herecký výkon Jacka O' Connella byl špatný. Jinak Angelina dokázala natočit celkem povedený debut...... 80%(31.12.2014)

Vcelku kvalitně zfilmovaný příběh Zamperiniho. Víc jak hodinu mě až překvapovalo, jak dobrá je Angelina režisérka, ale od zajateckého tábora se projevila nejspíš její nezkušenost. Film ztratí tempo a napětí zrovna v části filmu, kdy prožívá Zamperini asi nejtěžší období? To mi přijde škoda, bylo zaděláno určitě na víc. 65%(16.1.2015)

Pro mě trochu zklamání vzhledem k tomu o jak dobrý příběh jde. První půlka byla docela dobrá, ale v té druhé se to začalo docela kazit. Především jde hrozně moc vidět, že film je určený pro amerického diváka, který doslova musí mít k dispozici ukázky toho jak jsou američani výjimeční a neporazitelní. Narážím na scénu kdy za jedno odpoledne dostane hlavní nezlomná postava od svých asi 120ti spoluvězňů ránu do hlavy ale je zcela v pohodě. Zmínění spoluvězni jsou to navíc zcela do počtu, ve snímku jsou zcela ignorováni a vše je vyloženě zaměřeno na Louise...6/10.(18.3.2015)

Po vkusné a přehledné expozici a působivém ztroskotání v oceánu se to padnutím do japonského zajetí přehoupne do úmorné nudy bez špetky invence či zajímavě napsaných postav. Kouká se na to hezky, ale ve skutečnosti je to jen takové válečné melodrama pro čajíčky. Lean, Sturges, Spielberg, Eastwood, Gibson (a teď už i Nolan) ty filmy pro velký kluky umí mnohem líp.(10.8.2018)

chybi tomu emoce(5.12.2015)

Huh? Lara Croft je pani reziserka, ktera natocila skutecne kvalitni film z druhe svetove? To jsou veci. Co dal je noveho ve svete? 7/10(9.4.2016)

Angelina konečne opustila Bosnu, pretože s jej anglosaským, neznalým nosom problematiky akurát tak vyvolala nezdravú kontroverziu. V Unbroken si toho mohla dovoliť ďaleko viacej, avšak tématická monotónnosť je citeľná, ono miešanie žánrov a prostredí z toho síce generuje akýsi príbehový formát, lenže osobný profil charakterov pôsobí účelovo a tendenčne. Technickým spracovaním vyspelejšie, odkazy slávnych filmov zaaranžované, celkovo to teda dopadlo únosnejšie, než som po zhliadnutí traileru očakával. Bol by som však naivný, ak by som čakal vyššiu kvalitu. Tá nespočíva v krajšom prerozprávaní epickej osnovy, ale v umeleckej optimalizácii vzletných viet a poľudšteniu kladných a záporných postáv do kružnicovej symbiózy. Na to proste nemá ani dispozične ani ručnou kvalitou.(26.2.2015)

Vůbec netuším, proč má ten film tolik negativních komentářů. Myslím si, že to bylo natočeno hodně dobře. Vůbec mi to nepřišlo nudný. Naopak mě mrazilo z toho, co si ten člověk vytrpěl. Ale stejně tak by to mohlo být o tom jeho kamarádovi. Tenhle kousek se každopádně Angeline hodně povedl.(5.3.2015)

Příběh Louise Zamperiniho z pera autorky Seabiscuit jsem kdysi přečetla jedním dechem. Pořádně s člověkem zacloumá, stejně jako ty další s osudovým průsečíkem v japonských lágrech (třeba Koleje osudu, Říše slunce či tento, nezfilmovaný a se Zamperiniho v mnohém paralelní). Filmovému zpracování jsem se dost dlouho vyhýbala. Louisův příběh se totiž dá oprávněně pojmout: a) jako křesťanská agitka o napraveném hříšníkovi, který zasvětil život problémové mládeži, b) jako gore horor o oběti sadistického úchyla nebo také c) jako sportovně-dobrodružný spektákl profiltrovaný na přístupnost od 12 let. V rámci varianty cé to dopadlo dobře. Krásná kamera a výprava: člun uprostřed oceánu, žraloci, "uhelná" epizoda, která měla ten správný depresivní dopad, povedený soundtrack i výběr herců. Nevadí, že Jack O'Connell má se Zamperinim typově podobné akorát ty ušoplesky a Miyavi se skutečným Watanabem už vůbec nic... V hollywoodském překladu se ale bohužel ztratilo to nejdůležitější - tedy co Louise se svým tvrdě vybojovaným životem udělal. Podobně je posunutý překlad titulu do češtiny (Unbroken znamená nezlomený, nikoli nezlomný). Louis nebyl nezlomným hrdinou z hollywoodské škatulky. Mnohokrát byl nalomený a na dně, nejen za války, ale i po ní. Držel se stranou, když to šlo. A ten hlavní boj ho čekal až doma. Skoro se utopil v alkoholu a plánech na pomstu, v záchvatech vzteku málem uškrtil svou milovanou ženu, která ho nakonec přivedla k církvi, smíření. Celý společný život věnovali sportovní výchově dětí z podobně neperspektivního prostředí, z jakého pocházel i on sám. Odkaz, který po sobě ve věku téměř sta let zanechal - nikoli jen to, že přežil - přeci stál za zmínku...(22.9.2020)

Velice silný příběh a smekám před Angelinou Jolie, za takhle zdařilou režii, jelikož to neměla vůbec jednoduché. Film je vlastně výřez nejzásadnějších okamžiků Zamperiniho života a nutno dodat, že to byl život za který se nemusí stydět ani on ani jeho vnuci! Sportovní úspěchy v kontextu s krutou realitou války a pobytem v Japonském zajetí, dělá film velice silný jak emočně tak i neobyčejným příběhem a proto si myslím že se jistě okamžitě stane divácky atraktivní. Až na pár zbytečně dlouhých pasáží (cesta v záchraném člunu) má film divákovi určitě co nabídnout a jeho návštěvu vám mohu určitě doporučit!(31.12.2014)

Jsem hrozně ráda, že si hlavní roli vysloužil Jack O'connell, je to prostě skvělý herec, který zahraje vše a vždy na špičkové úrovni. Je až škoda, že není tak známý, zasloužil by si více uznání. Když přijde na tento film, jde o místama až dech beroucí příběh o chlapci a poté muži, který se svou posádkou havaroval do moře a víc než měsíc strávil v záchranném člunu, než ho zachránila kolem plující loď. Bohužel, pro jeho 'štěstí' byla loď japonská. Louis Zamperini se tedy ocitl v zajateckém táboře, který připomínal peklo na zemi. Už tak těžké podmínky k životu se mu ještě zhoršily potom, co se jeho věznitelé dozvěděli, že je slavným sportovecem. Chtěli ho zničit, chtěli ho zlomit. Jenže on byl prostě nezlomný. - "If I can take it, I can make it."(21.7.2017)

• Baronne

Víš, že když dáš do koláče tři dobrý ingredience, tak z toho může bejt taky pěkná sračka ? Víš to Angelino ? Že takhle zprcat několik filmů dohromady je na hovno (Gump, Koleje Osudu, Against the Sun) ? Prosím, už to nedělej, radši se starej o ty tvoje spratky a hraj v průměrnejch chujovinách. Ale fakt netoč. Zkus třeba udělat dobrej koláč.(16.7.2015)

Škoda, že tím nejemotivnějším a nejsilnějším kopancem jsou až ty závěrečné, reálné záběry.(19.1.2015)

• MATADOR

Angelina Jolie zkrátka není Kathryn Bigelow. Ta alespoň umí vzít chlapské téma pořádné za koule a diváka tak naprosto oblomit. Na jednu stranu se mi životní příběh jednoho běžce velmi líbil, na druhou stranu jsem byl zklamán tou děsnou nudou. Ani ne tak na moři jako tou, snažit se vykreslit postavu se kterou bude divák cítit. Nestalo se tak! Hlavní devizou tedy zůstává pouze to, že si někdo za pěkný peníz natočil druhoválečnou záležitost s vidinou Oscara. Protože na papíře tomu tak skutečně je, ovšem realizace se zastavila někde na pomezí "existuje knížka o hrdinovi z druhé světové války, knížka je bestsellerem" a "to se musí zfilmovat". Se vším respektem k již zesnulému Zamperinimu, tohle bych jako životopisný snímek nechtěl a nebýt závěrečných deseti minut, jdu snad ještě níže. PS: závěrečná Coldplayovka tam padne jak ulitá! PS2: parodicky na mě působí fotky z natáčení, Angelina s kloboukem mezi "tuctem špinavců" je vážně k popukání!(26.1.2015)

Když jsem poprvé viděl trailer na nový film Angeliny Jolie, byl jsem unešen a moc jsem se těšil, protože survivor příběhy z doby druhé světové války mám moc rád. A popravdě, ani po trailerech jsem nevěřil, že tak složitý příběh plný emocí a odhodlání bývalá Lara dokáže natočit. Ovšem po dokoukání poslední minuty jsem byl velice mile překvapen, protože snímek Nezlomný je neuvěřitelně silný. Louisovi jsem fandil do úplného konce a zároveň jsem mu nezáviděl ani minutu jeho bohatého života. Vydržel neskutečný věci. Ukázkou je tomu jeho vztah k veliteli lágru jménem Mutsushiro Watanabe. Pro mě je to hrdina a tento filmu mu vzdává čest jeho památce.(29.3.2015)