Slídil

• USA Nightcrawler (více)

Sociopat Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) je reportér na volné noze, který natáčí videa trestných činů v jejich syrovosti pro zpravodajskou stanici v Los Angeles. Lou stírá hranice mezi účastníkem a pozorovatelem, aby se stal hvězdou svého vlastního příběhu. Jak daleko je ochoten zajít ...? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

eraserhead666

Film o psychopatovi, co si začne budovat kariéru. V podstatě čistě nesympatický film o nesympatické postavě. Ale musím uznat, že Gyllenhaal i Russo se předvedli. ()

SOLOM.

Jake Gyllenhaal v tomto drsném filmu hraje ultra zmrda – přesně podle mého gusta. Ten chlapec neměl žádné zábrany, skoro jako já a to se mi sakra líbí. Pro spoustu lidí to bude surová podívaná, ze které by jim bylo nejraději na blití – protože etika a bla bla další pitchoviny. Ale diváci, televize, média milují násilí, smrt, krutost, pláč, bolest – no sem tam i narození slůněte či psíka, nebo koaly – já to říkám furt, že život je jedna velká děvka a hodní a poctiví se mají nejhůř…některé scény a záběry byly přímo pastvou pro oči (jo jsem občas lehce ujetý a mám rád bizarní podívanou), no nic: mělo to i zajímavou atmosféru, ovšem dá se tu narazit i na několik slabších pasáží. Rene Russo děsně zestárla – a to jsem kdysi byl to ní platonicky zamilovaný, no v tomhle filmu bych si o ní neopřel ani kolo, ale proti gustu…Musím souhlasit, že závěr zklamal, očekával jsem vygradované finále po oné honičce a smrti spolupracovníka, dostal jsem střih a hovno…I tak ale lehký nadprůměr, protože tenhle psychopat si získal mé sympatie. 70% ()

claudel

Připomnělo mi to Crash, ale zatímco v něm se Cronenberg vyřádil na úchylech, zde sledujeme lidskou hyenu, odporného podivína, o němž se toho příliš nedovíme. Ačkoli hlavní role je slušně zahraná, byla mi Jakova postava krajně nesympatická a celý snímek mi připadl až morbidní. V závěru gradovalo napětí a konec jen podtrhl můj nepříjemný pocit z celého filmu. Brrrrrr. ()

luka4615

Nahlédl jsem do zvrácené mysli novináře s tváří Jakea Gyllenhaala a to co jsem uviděl, mě zcela uchvátilo. Nightcrawler je syrovým oknem do zpravodajského businessu s důrazným varováním, že zde se na žádné emoce nehraje a to ani v případě, že Vám před očima umírá Váš spolupracovník. Film má až na občasné zádrhely skvělý spád, kamera je značně syrová, což Vás po chvíli zcela vtáhne do děje. I když je Nightcrawler skvěle natočen, ten největší kus práce zde odvádí výborný Jake Gyllenhall v hlavní roli, kterému v jeho plamenných projevech věříte každé slovo. Mám dojem, že Gyllenhall tímto výkonem útočí na "zlatého plešouna“ v kategorii hlavní mužská role. „What if my problem wasn't that I don't understand people but that I don't like them?“ ()

JASON_X

Brilantní ukázka investigativní žurnalistiky v americkém stylu, a taky polopatický návod pro všechny rádoby novinářské filcky z Blesku nebo planety Nova, kterak se stát ještě úspěšnějšími a populárnějšími novináři, to znamená ještě odpornějšími filckami. Nightcrawler je opravdu skvělá kombinace kriminálky a společenskokritické satiry, jsem nadšený. Gyllenhaal je fantastický, jeho role mu sedne výborně, jen ta první scéna, ve které kvůli hodinkám loupežně přepadne maníka z ostrahy, je naprosto nevěrohodná a zbytečná. To je ale asi taky moje jediná vážná výhrada k filmu. Fantastická je i pragmatická novinářská sfinga Rene Russo, kterou nevzruší lichotky mladých zajíčků, ale spolehlivě jí vlhnou kalhotky při sledování videí zakrvácených obětí havárií či přestřelek. A mimochodem v šedesáti nevypadá o nic hůř než ve třiceti. A taktéž nevyzpytatelný orientálec Riz Ahmed ve třetí hlavní roli podává skvělý a věrohodný výkon. Bravo. ()

Morholt

Leckterý novinář často udělá pro sólokapra věci, nad kterými zůstává rozum stát a sociopat v podání Gyllenhala zachází ještě o něco dál, než je v novinářském řemesle běžné. Potud je to dobré a hlavní hrdina je psychopat k pohledání. Na mě to bohužel je až příliš přímočaré. Lou Bloom si cílevědomě vyšlapává cestičku za svou vysněnou reportáží a ani na chvilku nešlápne vedle. Možná až na konci musí překročit klacík, který zosobňují zvědaví policisté, ale to není věc, která by ho zabrzdila. Bez zvratů, ve kterých by Gyllenhal musel opustit tu jedinou pózu, mi film přišel trošku bez duše. Dívalo se na to dobře, ale mírné rozčarování tu přeci jenom je. 60% ()

Lucasion

„If you want to win the lottery you've got to make money to buy a ticket.“ Jake je největší slizák roku! Je vidět, že Gyllenhaal je herec mnoha a mnoha tváří. Jeho odporný Lou Bloom se pravděpodobně stane nejnáviděnější filmovou postavou krimi thrilleru. Zajímavé jaký je ve filmu Nightcrawler skrytý potenciál. Příběh sociopata, který si chce vydělat a od drobných krádeží přejde na lovce dopravních nehod a vražd. Bloom si pořizuje kameru a natáčí nejhorší možné tragédie. Bez emocí, bez etiky. Příběh je dost kontroverzní a místy dává člověka k zamyšlení. Jako thiller/drama to funguje skvěle. Nutno dodat, že hlavní postava filmu je vlastně dokonalý antihrdina. Z Jakea jako takového jde neuvěřitelný chlad a divák na spoustu místech bude cítit doslova odpor. Vyhublý s nagelovanými vlasy je Gyllenhaal tutový úchyl. Některé jeho pohnutky překvapily i mě. (80 %) ()

Sawy

Slídil chce být hrozivě temnou kritikou mediálního průmyslu, vztyčeným ukazováčkem, který míří do řad bulvárních pisálků a institucí, které se ženou za senzacemi za jakoukoliv cenu. Problém je, že snaha filmu být co nejvíc hnusný a šokující je tak hrozně vychtěná a na sílu tlačená, že je ve výsledku naprosto nevěrohodná. Celá ta temnota se tak nakonec zdá jen jako instantní berlička pro docela plochý snímek, který kromě vynikajícího Gyllenhaala vlastně nemá moc co dalšího nabídnout. A je to velká škoda, protože kdyby tady Gilroy prokreslil mediální svět trochu plastičtěji, zalidnil jej více zajímavými figurami a tolik netlačil vpřed tu depresivní image filmu, mohla se ze Slídila vyloupnout skutečně ukázková satira. Takhle zůstal někde na půli cesty, protože pod jeho kontroverzím obalem už toho divák moc nenajde. 70 % ()

Handle

Nakonec slabší 4* dám, nicméně jsem přesto čekal trochu víc. Tak či tak ale hraje Jake skvěle a na debut je to fakt slušný. ()

jerry12

90%. Po druhé projekci zvedám do plných. Nightcrawler je kriminálka, která má všechno - je chytrá, emotivní, šokující, poučná, realistická a encyklopedicky zahraná; navíc diaponuje precizní a sofistikovanou gradací, díky které má každá scéna nezastupitelné místo a neexistuje tu tak prakticky žádná zbytečná vata. ()

Lacike

Je to taky pohlad do zakulisia vzniku relacii typu Krimi noviny a dalsich podobnych žúmp v ktorych nas zasobuju pravidelnou davkou vrazd, autonehôd a dalsich zbytocnych informacii. Kto má 5 pohromade, tak musi aspon tusit ako to vznika a preto pre neho nebude vysledok vôbec kontroverzny. A kto ma tieto relacie dostatocne napozerane, tak ani nebude sokovany epizodkami, ktore si scenarista vymyslel. Skôr naopak. Tieto epizodky mi v kontraste toho, co sa vysiela v nasom spravodajstve a hlavne toho, co sa da najst na nete pripadaju ako slaby cajicek. Sklamanim je aj linia v ktorej sledujeme hlavneho hrdinu. Od zaciatku do konca to je divny odťazity magor, ktory neprejde ziadnym vyvojom a neda sa s nim vôbec ztotoznit. Aspon, ze Gyllenhaal podáva skvely vykon a znova dokazuje, ze je skvely herec. Rene Russo je stale šukatelna. Takze vysledok je slusny film na jedno pozretie. Tak a uz musim koncit. V spravach hlasili velku autobusovu nehodu pri ktorej zomrelo 30 veriacich, ktori cestovali na omšu. Idem si to vychutnat v detailnych zaberoch. :-) 6/10. ()

ScarPoul

Veľmi nepríjemný film. Slizký Gyllenhaal v krásnom vizuálnom šialenstve Roberta Elswita. Chladný film ukazujúci to povestné ak chcete byť úspešný treba ísť cez mŕtvoly. Dan Gilroy sa nemusí vôbec za svoj debut hanbiť. Má to peknú výstavbu, pomalší rozhbeh a nepríjemné finále. V zásade spokojnosť, hoci mám z toho všetkého veľmi zvláštny pocit. V zásade nie také rozdielne od toho, keď zapneme večer televíziu. Je to nepríjemné, lebo to zaváňa skutočnosťou. ()

6thSun

Po čase jsem tuze rád viděl Rendu Russo, téma mi ale bylo spíš odporný, takže jsem se nudil, nudil, až jsem to po polovině vypnul. ()

Borrtex

Jake Gyllenhaala mám rád už od dob jeho mladého hereckého výkonu v The Day After Tomorrow ale to co jsem viděl teď tady, to bylo prostě něco, co mi skutečně dokázalo, že není třeba žádného jiného herce k vytvoření skvělého krimi dramatu - Jake dokáže utáhnout film zcela sám. Naprosto nejpreciznější a nejlepší výkon, který jsem u něho zatím viděl. Film jako celek naprosto krásný. Atmosféra byla úžasná a asi od první čtvrtiny filmu jsem seděl v napětí díky (pravděpodobně psychycky narušeného) charakteru hlavního hrdiny. Kam se s atmosférou a herci hrabe Gone Girl!!! Obrovské překvapení a rozhodně jeden z best filmů 2014. WAU! 100% ()

Tommassi3

"Víš, co znamená strach ??" - "Co ??" - "Stagnace racionálního uvažování.." Nic proti Eddiemu Redmayneovi, který rovněž za to fyzicky nesmírně náročné herectví zaslouží uznání, nicméně letos si dle mého toho Oscara měl prostě odnést Jake Gyllenhaal, jemuž ti pošuci - A tím pošuci rozhodně nemyslím jeho roli ve Zkrocené hoře !! ;) - vážně sluší !! Už by si ho taky zasloužil, když třeba zde mu věřím naprosto vše, aniž by alespoň na chvíli - Dobře, vyjma té hodně skutečné scény se zrcadlem !! - upustil od toho svého minimalistického hraní !! Nehledě na fakt, že srovnávat tenhle skvostný Gilroyův režijní debut s Teorií všeho, tedy mým loňským největším zklamáním, snad ani nemá žádný smysl.. Naopak jsem velmi zvědav, jakým směrem se bude dál ubírat režisér Dan Gilroy, který mě opravdu hodně zaujal už svými scénáři.. A taky mu patří velký dík za to, že nám ukázal, že to jeho paní, totiž Rene Russo, jejímu věku navzdory pořád hodně sluší..;) A já si myslel, že vážně jede jen jeden Gilroy, tedy bourneovský Tony Gilroy !! Chyba !! Ten totiž našel ve svém jmenovci Danovi hodně slušnou konkurenci.. ()

BoPo

Slídil ukazuje ako slizká hyena realizuje svoj americký sen. Jake Gyllenhaal sa s týmto charakterom popasoval naozaj zručne. Jeho vychudnutá telesná schránka, z ktorej tryská chuť za každú cenu preraziť, ťahá celý príbeh na svojich ramenách. Dej sám o sebe má kvalitatívnu úroveň dielu Kriminálky Las Vegas. Jake Gyllenhaal najprv zažiaril v Donnie Darko, následne niekoľko rokov paběrkoval, zaujal v Zodiacovi, potešil v Zmizení a Slídilom snáď definitívne potvrdil pozitívny trend vo výbere rolí. ()

GeusX

Dobré drama o hyenismu bulvárních médií. Když je poptávka, je i nabídka a tak jsem přeci jen čekal, že půjde sociopatický reportér těm reportážím ještě víc "naproti"... ale to už by byl víc thrillerový žánr vzdalující se realitě. Lepší průměr. 75% ()

bouncer

Jake Gyllenhaal jede na plné pecky a nechápu, proč nemá nominaci on místo scénáře, který bych zařadil spíš k lepšímu průměru. Temný příběh z nočního LA (jako již mnohokrát v minulosti) nezklamal, především atmosférou a vizualizací. Ale nečekejte nic převratného, funguje to jak má, ale film ničím nepřekvapí a zvraty (pokud se to tak dá nazvat) jsou vidět už z předsálí... slabší 4*. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina