Vzhledem k tomu, že jsem se u toho zasmál přesně jednou - když tam pes olizoval hovno na koberci - tak mi nálepka komedie přijde značně zavádějící. Ale jako nenáročný neoriginální feel good movie to docela funguje. Elyas M´Barek v hlavní roli je výhra.(12.11.2015)

|| Scenár: Bora Dagtekin | Hudba: Beckmann, Djorkaeff, Beatzarre | Distribúcia: Constantin Film | Štúdio: Constantin Film, Rat Pack Filmproduction | Rozpočet: ? $ | Tržby: - $ || Film, ktorý popiera všetky doterajšie predsudky voči nemeckým komédiám. Má to nápaditý scenár, skvelú réžiu, super charizmatického hlavného predstaviteľa, a najviac gagov na filmovú minútu za posledných päť rokov. Možno je to len obyčajný film na jedno videnie, ale ja som sa dnes smial od začiatku do konca. A záverečné klišé nebolo emočne hluché. A to sa veru často nestáva. Ako ani to, že bol český dabing výborný. Nebyť titulkových scén z natáčania, bolo by to úplne čistých 5. (Ps: Z morálnej stránky je ten film chodiaci rozpor, ktorý by trebalo zakázať, a zároveň povinne premietať.) 90% | Atlas Praha, CZ Dub, 26.8.2014 |(26.8.2014)

Němci mě mile překvapili tím, jak dobře dokázali tuto komedii vystavět. Příběh je jednoduchý a značně předvídatelný, avšak dovede vtáhnout, čemuž napomáhá nejen skvělý soundtrack, ale také ústřední herecká dvojice. Humor je tu místy trefný a zdařilý, jindy spíše trapný, ale jako celek tento snímek funguje dobře.(10.11.2015)

Na Němce velmi vtipné a pohodové.. :-)(20.7.2015)

Jestli mě něco opravdu děsí, tak je to spojení slov "německá" a "komedie". Ale v tomto případě jsem se snad ani více splést nemohl, královsky jsem se bavil od začátku do konce. Film má sice trochu nevyvážené aspekty, ale v té záplavě fórků si toho ani moc nevšimnete :)(27.8.2014)

• - Spoiler: Lisi (Karoline Herfurth) zjistila, že Zeki (Elyas M'Barek) není skutečným učitelem a svůj vysokoškolský diplom zfalšoval tak, že si našla jeho složku v kanceláři ředitelky školy. V Německu by ovšem takovouto složku obsahující diplom musela hledat na ministerstvu školství. (hansel97)

• - Signál GPS nie je dosť silný na to, aby prechádzal stenami, a preto GPS navigácia v budove nefunguje. Hľadanie pokladu zakopaného pod budovou podľa GPS je nemožné. (mirak2)

• - Vo filme si kriminálnika a kamaráta pána Müllera (Elyas M'Barek) zahral známy nemecký raper Farid Bang. (matowp)