Ein Kessel bumstes aneb skopčácká estráda, co neudržela koule v hrsti. Potenciál to mělo, vtipné to bylo, ale turecká kinematografie prostě musela solidní námět završit Goťákem a domerklovat tak dobrý dojem ke kýčovité sračce, kdy hnusná Němka s pydlookým přičmoudlým Zimírem konečně své štěstí najde a z bandy nevzdělatelných bílých cigánů se stane angažovaná skupinka uhlazených odborníku na Šejxpíra s pregnantně spisovným vyjadřováním. Prostě šeredné dorostenky s rovnátky a otylí nezletilí panicové holt mají rádi kůl hevyendy, a tak je otázka „Varum, vy aršlochové?“ asi nemístná. Předpokládám, že ve dvojce této mádlkokotkoviny s názvem Fack ju Schilleer dotlačí náš milý profesor Mukl stádo vymaštěných potratů dělnické třídy vtipnou motivací k doktorátům z astrofyziky. Na raftech.(6.9.2014)

Ještě, než si přečtete můj komentář, dám vám jednu otázku. Jaký film vznikne, když spojíte tyto snímky dohromady: Nebezpečné myšlenky + Zkažená ůča + Modrý Blesk? Ano, správná odpověď je - Fakjů pane učiteli. Věděl jsem, že to nebude normální německá komedie, a, i když nejsem příznivcem těchto komedií, přesto jsem se skvěle bavil, protože, pokud se ve snímku objeví hlavní dvojice Elyas M'Barek a Karoline Herfurth, vím, že se nebudu nudit. Ředitelka té školy byla fakt dobrá a řeknu vám proč. Vůbec bych se nedivil, kdyby si Direktorin Gudrun (Katja Riemann) dala ve své kanceláři o velké přestávce jednu pořádnou lajnu, protože jsem měl pocit, že je neustále sjetá. :-) Uznejte mít na starosti školu, kde vám skákají zaměstnanci z okna, nebyli byste z toho také na prášky? :-)) Já rozhodně ano. Že role učitele Zekiho Müllera v podání Elyase M'Bareka je mu psaná na tělo, mi bylo jasné už od samého začátku filmu. Takového učitele Zekiho Müllera by potřebovala dnes skoro každá škola jako sůl, protože, když se dnes dívám, jak se žáci chovají k učitelům, rodičům a ke svému okolí, není divu, že z nich vyrostou pěkný spratci. Nejvíc mě pobavila scéna při závěrečných titulkách: Romeo povídá : "Julie, polez dolů a drž pysk" , a nebo Julie: "Romeo, ty smažko jedna !" No, co dodat. William Shakespeare by se asi nestačil divit, kdyby slyšel novou německou verzi Romea a Julie 21. století. Takže na závěr. Jestli máte rádi snímky ze školního prostředí, chcete po náročném týdnu vypnout mozek a nad ničím nepřemýšlet, tak to jste na správné adrese a doporučuji se podívat na tento film.SPOILER PS Po skončení filmu jsem musel běžet k nejbližšímu obchodu a koupit si nějakou sušenku.:-)D Jo, málem jsem zapomněl, ale to je informace vyloženě jen pro žáky. Až vám napochoduje do třídy nový/á učitel/ka, tak mějte pro jistotu nějakou sušenku v tašce, protože člověk nikdy neví, jestli po vás učitel/ka bude chtít knihu, či sušenku.:-)) KONEC SPOILERU.(11.11.2014)

|| Scenár: Bora Dagtekin | Hudba: Beckmann, Djorkaeff, Beatzarre | Distribúcia: Constantin Film | Štúdio: Constantin Film, Rat Pack Filmproduction | Rozpočet: ? $ | Tržby: - $ || Film, ktorý popiera všetky doterajšie predsudky voči nemeckým komédiám. Má to nápaditý scenár, skvelú réžiu, super charizmatického hlavného predstaviteľa, a najviac gagov na filmovú minútu za posledných päť rokov. Možno je to len obyčajný film na jedno videnie, ale ja som sa dnes smial od začiatku do konca. A záverečné klišé nebolo emočne hluché. A to sa veru často nestáva. Ako ani to, že bol český dabing výborný. Nebyť titulkových scén z natáčania, bolo by to úplne čistých 5. (Ps: Z morálnej stránky je ten film chodiaci rozpor, ktorý by trebalo zakázať, a zároveň povinne premietať.) 90% | Atlas Praha, CZ Dub, 26.8.2014 |(26.8.2014)

Německá odpověď filmu Zkažená úča se celkem vydařila. Jen místo sexy učitelky tady máme sexy učitele, takže tentokrát si pošmáknou hlavně holky. Humorná složka filmu nepostrádá sexismy a vulgrasimy, které dokážou rozesmát a přitom nepůsobit trapně a křečovitě. Možná je škoda, že příběh má až příliš dějových podlinek a tudíž pár hluchých míst, celou tu romantickou větev příběhu bych prostě uříznul. No, ale co, podstatný je že jsem docela zasmál a o to tu jde v první řadě. Jenom nevím co kluky a holky ze CinemArtu vedlo k dabingu, protože v kinech je fakt víc sexy původní znění.(27.8.2014)

V německém kině jsem viděl upoutávku na tuto komedii s velmi úsměvným názvem, a jelikož se zdála být na první pohled něčím lepším a smysluplnějším než (Kluci/)Holky to chtěj taky 2, tak jsem se rozhodl ji zhlédnout. A ve výsledku jsem byl celkem spokojený. Vtipy jsou opravdu vtipné, nikoli nechutné, Karoline Herfurth mám rád a Katja Riemann byla coby paní ředitelka správně potrhlá. Postava Elyase M´Barka si nebere servítky a srovnává všechny delikventní a pošahané studenty se zemí. Zkrátka sympaticky natočená oddychovka, která se perfektně hodí na volný večer a oživuje komediální žánr díky vytříbenému humoru, slovníku a celkovému nápadu, plus obsahuje super soundtrack.(24.11.2013)

• - V jedné ze scén žáci s učitelem (Elyas M'Barek) dělají při výtvarné výchově "Wholetrain". Wholetrain (2006) je film, ve kterém Elyas M'Barek také ztvárnil hlavního protagonistu. (NormanBates)

• - Elyas M'Barek dostal měsíc před natáčením snímku osobního trenéra, aby spolu zapracovali na hrudi. Herec musel přibrat 8 kg. (Terva)

• - Keď Zeki Müller (Elyas M'Barek) v závere volá s prostitútkou, tak na mobile spoločníčky jasne vidieť, že nikam nevolá. (domco10)