Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (Cinemart)

MirINDay

Nemám moc rád filmy, kde se hodně mluví a příběh se nikam neposune. Tahle komedie ovšem neztrácí čas a i díky tomu jsem hned na začátku filmu překousl mou neoblíbenou němčinu. U několika scén jsem se dokonce nemohl přestat smát. Po dlouhé době moc příjemná komedie. ()

finest

Skvělá komedie, pak učitel Müller AKA Elyas M'Barek je velkým tahounem filmu a skvělé vybraná osoba do dané role!!! Spolu se svým šarmem a velmi povedeným humorem se tento film řadí k elitě mezi komediemi!!! ()

Dr.Zed

Bombastický film, musí se našim sousedům nechat, že občas mají dost povedený filmy. Tento film je místy vulgární, ale musí se mu nechat velká vtipnost a dalo by si tak dost představit dnešní školství „krocení divé zvěře“. Mam z tohoto filmu velmi dobrý pocit a podle mě je to film, který člověk musí shlédnou vícekrát, aby si to vícekrát užil. Proto tento film s čistým srdcem doporučuji lidem co se rádi zasmějí a nevadí jim troška vulgárnosti, proto dostává 100% (kino, dabing). ()

farinelli77

SLÁVA!! Multikina konečně objevila německý film!!! Je mi jasné, že na dlouhou dobu asi naposledy, ale byl to neuvěřitelně krásný zážitek vidět na plátně multikina i nějakou koukatelnou evropskou komedii. Opravdu nevím, co mají Češi proti německým komediím, jsou totiž mnohdy lepší než ty americké, a to neplatí jen o komediích, jen na to u nás bohužel asi ještě nikdo nepřišel. Třeba se to díky tomuto filmu konečně aspoň trochu změní. Dabing mi sice trochu vadil, ale člověk nemůže mít všechno... Prostě skvělá komedie s vynikajícím Elyasem M'Barkem, který překvapil už v předchozí podobně dobré komedii Turecky snadno a rychle, pocházející od stejných tvůrců, která se do našich kin bohužel nedostala. Málokdo z diváků zřejmě ocenil, že kromě Katji Riemann se ve filmu objevila ještě jedna hvězda německého filmu Uschi Glas. Jen škoda, že si toho nevšimla ani ČSFD... ()

Mr.Corpse

Poprvé v životě jsem uzřel neválečný německý film a konstatuji že jsem v kině smíchy propotil sedačku. Opravdu velmi povedená německá komedie, která se ocitne v popředí německé kinematografie v historii země. ()

NagatoPein

Celkový šarm a držanie sa metaforicky reálneho plotu zabezpečí, že tejto milej komédií odpustíte slepé miesta a niekedy prílišné klišé momenty. Je takým hybridom európsko-amerického humoru v tej prívetivejšej forme. Oceňujem originálne vybrané aj zahrané charakterové typy postáv a práve tu môžeme vidieť európsky štýl. Určite pobaví a teší ma, že komédie nezabudli robiť ani v Nemecku. ()

ahojky

Fakt bomba film a hlavně taky, že to je německý, tak o to to je lepší. Ale štve mě, jak všichni nadávaj na dabing a přitom je skvělej. Tak mě s tím nešvěte, českej dabing je u všeho skvělej a kolikrát i geniální jako třeba u Phinease a Ferba, Datla Woodyho, Přátel, Chůvy k pohledání a i spoustu dalších, tak toho nechte:-/ ()

Brain32

Pokud to mám porovnat s 22 Jump Street, tak ho FAK JŮ přejede na plné čáře :), Jump Street je plný rádoby ohraných a trapných vtipů, zasmál sem se možná tak jednou. U Fak jů sem se smál stále :D super, super, super od posledních prciček sem se takto královsky u komedie nepobavil :) ()

krasava

Můžeme tu mnoha trefnými slovy hodnotit tento film, ale uvědomte si, kdo je cílová skupina. Pokud někdo vyrábí skateboardy, nebude na ně dávat obrázek Pata a Mata nebo portéty hudebních klasiků. Samozřejmě hodnotit můžete "fundovaně" cokoliv, třeba večerníček nebo reklamu. Zeptejme se ale, jestli byla cílová skupina spokojena. A já říkám ano, a i jako tvůrce filmu by mne zajímalo hodnocení teenagera (který si koupil lístek a šel do kina), ne zhrzeného intelektuála, který už viděl ve světě všechno a toto je pro něj málo "art." Takže i kýčovitý happyend je tady na místě. Ty děcka chtějí věřit, že i pro ně si do tý poslední lavice v rohu někdo přijde a že i když mají teď blbý vyhlídky, bude to lepší. Myslím, že jim to nemůže uškodit a zanechat trvalé následky a hlavní je, že je to vtipný. Na své si příjdou samozřejmě holky (WOV ten herec....) Takže chcete se pobavit? Doporučuju! ()

Miisha24

Suchý neměcký humor? Kdeže! Trapné vtipy? Ne! Bezmyšlenkovitá komedie? Vůbec! Super film, který však kvůli někdy poněkud drsnějším fŕoům doporučuji spíše až od 15 let. ()

Filmmaker5

Pěkné, vtipné - pobaví, poučí..Příjemná komedie, která je zajimavě natočena, ve skolním prostředí tak jak to tam funguje ..;)) ()

Litaniel

Příjemné překvapení ... Ze začátku jsem si říkal, proč já ? Ale pak mě to chytlo a docela jsem se i bavil ... Vzpomněl jsem si na Bad teacher s Cameron, která byla o třídu lepší, asi i kvůli tomu, že mrchou zůstala. Spousta klišé však filmu spíš uškodila , což je docela škoda, jelikož to mělo nápad i potenciál. Ale jako oddechovku si to klidně pustím znova ... ()

ituzska.z

Jako na "pětku" to úplně není...ale kdyby byla škála podrobnější, dala bych 4,5 * ;) ze začátku filmu jsem měla pocit, že koukám na trailer - tak moc to bylo narvaný hudbou... v kině jsem přemýšlala,jak toto dílo nazvat, nebo shrnout no pár slov...a ve výsledku mi vyšlo "takový švihlá, leč ve finále dost zábavná komedie" ...Nějak jsem v tom viděla kombinaci filmů Obecná škola, Policajt ze školky, Gympl, Santa je úchyl a Bastardi..jo,dobrý, za shlédnutí to stojí :) ()

smitko23

Ideální film po náročném dni,víkendu nebo týdnu na odreagování a zasmání,mnohdy až moc tlačený humor ale vše zachraňuje charismatická hlavní postava,která byla vybrána neskutečně dobře za mě určitě po dlouhé době výborná kinovka na odreagování :) ()

neowhiterabbit

Konečně další výborná komedie a NE z "júesei"(USA) (ikdyž proti smíchu z USA nemám vůbec nic, jen mě těší, když se to moc dobře povede i jinde :-)). Správná mluva, kterou u nás používá každý fajn normalní človíček (neměli by se tedy v okruhu cca 10-ti metrů vyskytovat naše či jiná nedorostlá dítka :-D) je zde na místě a v případě podání pro mě neznámého hlavního herce, který neváhá použít ji okamžitě, je prostě skvěle načasovaná, stejně tak dobrý střih a kamera dodá tomuto filmečku parádní šmrnc. Nesmíme zapomenout ani na vynikající výkon paní ředitelky, hlavních hereček a taky přeci 10.Bééééé :-). Krásně nachystanými pastičkami skvěle pobaví, stejně jako vytrvalé kopání pana "skoroučitele" pro své vytoužené penízky. Výborná je taky filmová doba, kterou se Německo nebojí prodloužit z klasické USA 1h 30-40minut na klasiku "NDR" 1h 40-57minut :-). Dokud je tento snímek ještě v kinosálech, neváhejte tratit čas a utratit ty "těžce" vydělané korunky :-).... ()

JohnyPine

Ale jo. Proč ne. Co čekáte od komedie? Že se budete furt řehtat. Ale kolikrát se to skutečně povede? Poslední dobou moc ne. Konečně jeden film, který splnil svůj účel. Zaki Müller je přesně typ učitele který potřebuje nejen školství v Německu, ale i u nás. A když to přehání, pak to teprve stojí za to. Scéna s automatem mě dostala. ()

misikskorp

Dle mě je tento film celkem dost vydařený. Je to jako zkažená úča v chlapském vydání- jak každý poznal, ale tato verze mě bavila více, protože dívat se skoro dvě hodiny na sexy chlápka je pro holky přece jen lepší, než když je v hlavní roli hezká žena. Navzdory tomu, co poslední dobou vzniká za filmy se tento povedl, a myslím si, že 4 hvězdičky má zaslouženě. ()

MarkHarry

Celkem vtipná a svižná komedie, u které jsem se docela bavil. Film staví na třech nosních tématech, která jsou v podstatě hodně ohraná, ale scénář je naštěstí davkuje v rozumné míře a režisérovi se povedlo to ukočírovat tak, abyste se u toho nenudili ale také moc neremcali. Chvílemi budete cítit, že si nebyli až tak jistí, nakolik uvěřitelnou komedii vlastně vytvořit, scény jsou trochu přetažené a cítíte, že ve skutečném životě by to asi nefungovalo. V těchto případech se vše podřizuje tomu pobavit diváka a zejména cílovou skupinu filmu, což jsou studenti libovolného věku, kteří tomuto filmu budou dávat určitě další hvězdičku navíc. ()

ferda12

Škoda toho filmu! Čekal jsem trošku jiný kafe. Už ten název: Fakjů pane učiteli je děs. Na druhou stranu musím uznat, že je to lepší než 10% německé produkce z žánru komedie. Tenhle pubertální megafilm si zaslouží 2 hvězdy za to, že film je svižný. O tom, že je to komedie se nebudu ani bavit. Pokud Vás do tohohle filmu nikdo netlačí, tak když se na něj nepodíváte o nic nepřijdete. ()