Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (CinemArt)

d-nao odpad!

Ťažko povedať, či tie tržby spravil turecký dovoz usadený v Nemecku alebo originál Turci z Turecka, natešení pokročilou kolonizáciou (nielen) Germánie.. ()

walsidal

Myslím, že dlouho předtím a dlouho potom jsem se nepobavil tak, jako při shlédnutí Fakjů pane učiteli – a to se říká, že Němci nemají smysl pro humor. Komedie můžeme dělit v zásadě do tří skupin: První skupinou je jsou crazy komedie, kdy komické situace jsou zcela nereálné a vymyšlené výhradně pro potřebu filmu. Druhou jsou naopak komedie, kde humor by měl být obsažen toliko v reálných situacích. A třetí jsou komedie, kdy většina komických situací je sice nereálná, ale film má jistý logický základ a autoři i diváci jakoby mlčky přijali dohodu, že to, co ve filmu vidí, by se mohlo stát. Sem patří i Fakjů pane učiteli. Jeho základem je ne nereálný předpoklad, kdy mezi žáky a učiteli často zuří otevřený boj, ve kterém může obstát jen ten nejsilnější. A kdo jiný by pak tedy mohl být lepším učitelem než životem i vězením ošlehaný Zeki… Tohle je samozřejmě živnou půdou pro situace, u kterých se divák opravdu pobaví, třeba když se Zeki rozhodne třídě ukázat, kdo je tady pánem. Kromě toho dokázal film nenásilně podsunout i zajímavý vzkaz o tom, jak se často i lidé zdánlivě zcela odlišní dokážou vzájemně ovlivňovat. ()

old_school

POZOR obsahuje SPOILER!!! Za co zde tento film dostal hodnocení 74 %? Za příběh trestance bez vzdělání, který v roli falešného učitele napraví žáky na německém gymnáziu? Nebylo něco podobného ve filmu Sestra v akci? Za zobrazení výsledků německého vzdělávacího systému? Dávám hvězdičku za výbornou scénu s učitelkou, která vyskočila z okna a žáci školy si fotí, jak tam leží. Před tím a potom nudné, jak veřejná vystoupení toho skoroprezidenta s indiánskou přezdívkou Ten, co sice neví, ale umí to s králíkem. ()

mfanta

40% - Místy docela vtipná komedie, která ale obsahuje všechna nejhorší žánrová klišé a pro mě se tím úplně zprofanovala. Napravený "sladký" "učitel", mluvící sprostě jako dlaždič, uvědomělá učitelka nemohoucí si najít správného partnera, přísná, ale spravedlivá ředitelka školy, inu německá romatika :-) ()

Nereida18

Vždycky jsem si myslela, že Němci prostě neumí točit filmy ani seriály. Pak přišel seriál "Deník doktorky", který mě přesvědčil, že Němci přeci jenom humor mají (mimochodem i zde hrál M'Barek). A nejen to. Nad seriálem jsem doslova umírala smíchy. Fakjů pane učiteli mě připravilo na stejnou jízdu. Ač nemusím sprosté a vulgární filmy, tak tady by to bez fuckování ani nešlo. Perfektně podaný humor, který je mířen nejen na citlivá sociální místa, ale i na politické díry. Dlouho jsem tak pozitivně naladěnou komedii neviděla!!! Elyas M'Barek jako Zeki Müller je naprosto famózní a myslím, že kdyby na každé škole byl aspoň jeden profesor Müller, nebylo by tu tolik parchantů a problémů ve školství. Ironické. ----- Zeki jako bývalý trestanec se tedy dostává do školy. Utažené za vlasy, ale faktem je, že se zamiluje do největší puťky na škole. Klasika. Představitelka Elisabeth byla celkem sympatická, ale její postava byla neuvěřitelně nudná. Na druhou stranu vedle M'Bareka, který střílel jednu hlášku za druhou, by asi každý vypadal jako suchar. Obecně nejsem příliš velkým znalcem německých herců ( mimo M'Bareka a Riemannové a sestřičky Gabi z Deníku doktorky, která se tu jen na vteřinu mihne :) ) jsem nikoho z představitelů neznala. Nicméně mladé herecké hvězdičky ukázaly co v nich je a musím tvrdit, že je v nich dost. Zbytek humoru, který učitel Müller neobsadil, dotáhli na unikátní úroveň studenti. Kdo by nemiloval zmalovanou, drzou Chantal, trochu přitroublého Dangera, nebo turecké duo mladých fuckerů. -------- Konec skončil přesně tak, jak všichni očekávali. Ale kupodivu to netrhalo vlasy a přechod z grázla Zekiho na učitele Müllera byl plynulý. ---- Co ještě dodat? Unikátní komedie s nadupaným soundtrackem. Vše už bylo jinak řečeno. Moc ráda se do Göthovky vrátím. :)) ()

ngel01

Německá komedie? Německá romantická komedie? Už jen ten název ve mě budil nejistotu. Cítil jsem z něj prvoplánovost na tento název nalákat do kina co nejvíce diváků. Po nějaké době jsem dostal anginu a sjížděl filmy. Hlavně komedie. I ty romantické. Vlastně jsem zjistil, že většina z nich byla romantická. No ale co. Najel jsem si tedy do žebříčků nejlepších komedií daného roku. Sakra a v 2013 bylo Fakjů pane učiteli. Řekl jsem si tedy, že tomu dám šanci. A to mi bylo překvapení. Čekaly mě téměř dvě hodiny výborné zábavy. Je to sice tisíckrát ohraný scénář, tentokrát zpracovaný po německu, ale bavil jsem se výborně. Do Chantal jsem se okamžitě zamiloval. Na romantických komediích mě ale hrozně štve, že 3/4 filmu je to sranda a pak to sklouzne do hrozné romantiky a srandy tam je minimálně. Proto mám vždy sto chutí strhnout hvězdu. Ale Fakjů na mě působilo tak sympaticky, že jsem se rozhodl nechat plný počet. ()

mistr97

Tahle komedie mi neskutečně sedla. Někdo se mnou asi nebude souhlasit, ale já v tom vidím plno nových nápadů a neohraného humoru. Děj je sice trochu absurdní, ale není trapný, což se u podobných filmů nestává. Elyas M´Barek se navíc do role opravdu hodí. Na konci se film sice dostává až příliš na romantickou vlnu a všichni jsou najednou dokonalí, ale kvalitu to nijak zásadně nesnižuje. Němci mile překvapili – za mě jasných pět hvězdiček. ()

Grezocrusk

Zaujimavý nemecký film o školstve s kopou vtipných a bláznivých veci ,ktorý poukazuje ako v dnešnej dobe je naše školstvo a mládež(nie doslova z filmu).Herci zahrali svoje výkony výborne a dlho som nenašiel tak dobrú nemeckú komédiu ktorú by som si pozrel i viackrát.Vtipy boli na úrovni,Zeki sa s harantmi nesere čo je cool a ukazuje kto je na dvorku pánom.Celkové hodnotenie 80% ()

padlar

Ve výsledku celkem slušná komedie. První polovina byla paráda. Ke konci již bylo toho pozitivismu na mne trochu moc. ()

Foltest

Nenáročná komedie, u které mě asi nejvíce potěšilo, že je tady od nás ze středoevropského prostoru. Vtipy jsou povedené, přesto pro mě těžištěm snímku zůstává romantický vztah hlavní dvojice, který je pečlivě budovaný a jeho vývoj dává smysl. ()

Keks

Tenhle film je asi jedna z nejlepších komedií co jsem kdy v životě viděl a překvapivě není Americká. Herecké obsazení je skvělé, vtipy opravdu vtipné a asi tam nebyla situace kdy by ten vtip byl trapný tak že bych se držel za hlavu, takže vtipy taky 10/10. ()

Janiik15

Dost bláznivá s ne moc známými herci, kteří ve filmu odvedli skvělou práci. Mně osobně se moc nelíbila a nebavila mě herečka Karoline Herfurth, která hrála Lisu Schnabelstedtovou a i když to hodně fanoušku filmu naštvalo, tak já jsem byl spíše rád, že v druhém díle skoro nebyla a že ve trojce už absolutně zmizela. Příběh byl dobrý a celkově mě film bavil. Fakjů pane učiteli bych nakonec dávám pěkných 75%. ()

leafroller

Jednoduchá zápletka, atraktivní a známé prostředí, výborný hlavní hrdina, agresivní fórky, které jsou sice už přes čáru, ale to nevadí, protože vše v tomto filmu je přivedené k extrému. Odlehčená královská zábava, ve které každý dostane, co si zaslouží. Po Die Welle další německý film, který rozhodně stojí za to vidět. Kéž by jich bylo více. Je zde však jedna myšlenka, která mi utkvěla: Proč se poslední roky začíná kázeň dospívající mládeže zhoršovat stejně jako jejich zájem o vyučovanou látku? Jistě, 60 letý pedagog namítne, že mládež dnes postrádá disciplínu. Ale co když je to naopak? Co když je chyba v látce samotné? I já si ještě pamatuji, kolik naprosto nepotřebných informací jsme byli nuceni biflovat namísto učení se praktických a v životě použitelnějších vědomostí. A dnešní mládež to má o mnoho těžší, protože objem informací, jenž musí zpracovat, roste geometrickou řadou. Osobně jsem nezkoumal, kdy se naposledy měnily osnovy například v dějepisu, ale rád bych věděl, proč je nutné na základní škole znát, co se stalo v Mezopotámii před 7000 lety. Abychom totiž nakonec opět neřešili důsledky namísto příčin, jak máme v oblibě. ()

Sejkorka

Poměrně slušná komedie, 70% sedí, 3,5*. Je tu sice spousta ptákovin, ale v podobných filmech povolená. Člověk to nesmí brát vážně. Nejlepší je učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová - Princezna Huspopaska z mé oblíbené série německých pohádek, které vysílá Nova). ()