Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (CinemArt)

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Fack ju Göhte zacne jako nekorektni, vtipna ulitla komedie, ale bohuzel konci jako klasickej hollywood plnej lasky, klišé a morálního zadostiucineni. Plus tech 117 minut je zbytecne moc dlouhych. A je to skoda, protoze to melo velkej potencial, a nektery sceny si rad pustim znova.. Celkove jen (hodne silny) 3/5*. ()

cyright

Na Němce vcelku neotřelá a dynamická komedie. Zápletka přitažená za vlasy a strojená, jen aby připravila půdu pro svérázný a ztřeštěný humor veskrze založený na nadsázce. To taky nemusí někomu úplně sednout, ale pokud ano, budete se dobře bavit. Ve druhé půli se film trochu usazuje a snaží se trapně cosi stupidně kázat a umravňovat, nesklouzne však úplně do klasické trapnosti amerických komedií, i když těsně. Dobré obsazení - pan učitel je řácký svéráz a naivní slečna učitelka ho výborně doplňuje. Takže v žánru komedie velmi příjemné překvapení a těsné 4*. ()

haWranka

Já se opravdu pobavila, ale uznávám, že to je dané i tím, že jsem od fochu :) Němci natočili takovou svojí přisprostlou (a mnohem vtipnější a méně sentimentální) verzi Sestry v akci 2. Spousta lidí tady oceňuje to, že jde o čistou komedii. Já bych naopak možná víc uvítala trochu dramatu, hloubky. ()

Psycho.R

Moje předpojatost mě někdy fakt děsí. Tento titul jsem zavrhoval za prvé kvůli zemi výroby a zadruhé pro svůj název, neboť jsem očekával, že půjde o další německou verzi teen komedie, pokud se to tak dá nazvat. A světe div se, ono ne. Naopak jsem se bavil celej film. Byla to sranda, nikdo, neřešil, proč je rozbitý sklo ve výstavce školy atd., vše se neslo hlavně na tom, aby se lidi bavili a to je dobře. ()

balcazar

Zas raz nerozumiem hodnoteniu filmu. 74%? Za čo? Nereálnosť, šablónovitosť a klišovitosť by sa dali v tomto filme, povedzme s prižmúrením všetkých otvorov, prehliadnuť. Aj vtipy (často prameniace práve z nereálnosti a charakteru hlavnej postavy v spojení so školou) boli dosť dobré aj nápad zaujímavý (bývalý väzeň sa musí stať učiteľom, aby získal peniaze spod školy, no pritom zažíva nové veci), tú trápnosť však nemôžem prehliadnuť, aj z toho dôvodu klesala vtipnosť. Umrnčaná a afektovaná učiteľka, zaľúbené dialógy a podobné debilinky mi pripomenuli trápne slovenské seriály, ktoré sa nevyšplhajú ani na jednu hviezdičku. Miestami to bol mix Sekerovcov, Búrlivého vína a podobných nezmyslov, ktoré vznikli na našej scéne. ()

Briggus

Dvě hodiny utekly jako voda a já se vůbec nenudil, možná za to může dabing. Čekal jsem nějakou rádoby vtipnou německou komedii, kterých je plno, ovšem toto je minimálně o třídu výš. Vlastně dobrých komedií je už i tak celkem málo, a tak jsem za toto rád. Elyas M'Barek na počátku působil jak turek od okurek, ale nakonec se z něj vyklubal frajer a na paní učitelku Karoline Herfurth bylo také radost pohledět. ()

E lan

Na první pohled trapná německá komedie, na pohled druhý sympatický počin s několika vtipnými scénami. Když člověk nepřemýšlí nad reálností a zvykne si na ostrý deutsch humor, tak je to docela slušná zábava. ()

ER

Sice "obšlehnuté" náměty ,ale bylo to vcelku dobře poskládané,občas i zábavné,byť humor spíše přízemní. ()

Franc1s

Pecka od němců, v kterou jsem doufal že bude. A bavil jsem se od začátku do konce, chlámky až jsem padal pod stul, hlášek tolik že si ani jednu nepamatuju a proto kouknu brzy určitě ještě jednou. Pěkná knihovnice, ujetej zlodějíček a děcka magoři, ta správná kombice! Tohle pustit učitelům sakra :D A i když tu zas byla nějaká ta romantika, vubec to nevadilo, ani to nepřekáželo, zas dlouho se asi takhle nepobavím!! Za mě určitě 9/10 ()

Anayka

Žádná očekávání, maximální zážitek. Za mě mega cool, mega vtipné a silně pozitivní. Hned mám lepší náladu a chuť pustit si to klidně znovu, a to se moc často nestává. (A nejvíc kůl je ta ředitelka tajně fetující lepidlo.) ()

neo93

Skvělá německá komedie ze školního prostředí. Ne že bych se válel smíchy celou dobu, ale je tam dost humoru a pohody na to, aby to člověka potěšilo. Je to zásluhou výborně napsaných a zahraných postav. Jak Elyas M'Barek, jako představitel nového zastupujícího učitele, který se s nikým nepáře který je ve škole jen z jediného důvodu, mladá a upjatá profesorka, jenž se do něj zamiluje v podání Karoline Herfurth, tak i ostatních zúčastněných herců. Celý příběh není příliš originální, ale na něj rychle zapomenete sledováním tohoto filmu s vtipnými hláškami a scénami. ()

Shaleman

Na německou tvorbu relativně zábavná kokotina, která stoupá i padá svým těžkopádným pojetím. Viděl jsem v CZ dabingu a bylo to těžký jak slon v porcelánu, nevím jak náročné to musí být v odporně germánském originále, protože jediní, komu sluší němčina, jsou Ramstein. Ale nehodnoťme film podle země vydání. Průměr co možná potěší/neurazí. ()

Henry Morgan

Tohle bylo dost dobré na německou komedii s tuctovým tématem. Myslím, že tam perfektně fungovaly veškeré dialogové i komické prvky, nehledě na minimálně zajímavou povahu hlavních představitelů nebo na plno kontrastů a paradoxů, které v daném kontextu parádně zapadly do linie příběhu a skoro bych i řekl, že jsem dlouho neviděl tak příjemnou komedii, která více než komedií byla milým výletem do školních lavic a srdcí outsiderů. Tak co, občas tam vykoukl patos, občas mírná forma debility, ale vesměs to drželo IQ koeficient nad průměrem flegmatického, vše ignorujícího diváka. ()

netWoor

Filmů na dané téma jsou mraky (amerických), ale myslím, že germánskej výplod rozhodně nepokulhává. Ač to už dávno není můj šálek kávy, určitě bych to řadil k tomu lepšímu, co jsem za poslední dobu viděl (i na dané téma). Ale na čtyři to není ... ()

pemap

Deklas všeho, na co jste byli ve škole zvyklí (teda alespoň většina) a snaha o nápravu za pomoci sympatického, uměle potetovaného grázla, který díky nejen školnímu prostředí najde smysl bytí. No name týpek a holka co to taky chce spolu s teenagery, rozehrají velmi povedenou frašku, která v sobě dobře mísí humor, aroganci, zvratky a nápaditost s příměsí lehké romantiky. Očekávaní druhého dílu jsou víc než vysoká :) ()

Mouchal

Hrozně pohodový film, který si nikdy neodmítnu pustit znovu. Sledovat to učitelské hovado, jak učí ještě větší hovada je prostě ukrutná psina. Ikdyž se samozřejmě nejedná o nějaký moc inteligentní či dospělý humor, občas se člověk rád podívá na tento typ záchodových gagů. Vtip je sklouben s velmi příjemným hereckým obsazením. A to i přesto, že většina zdejších holek by se dala zařadit do kategorie nesnesitelné pipky. Němci ukázali, že na tom se svým humorem nebudou až tak špatně, jak si třeba například obyvatelé South Parku mysleli a ukázali nám, že komedie ze školního prostředí je prostě velmi účinná. Ikdyž sem tam se tu taky objeví vtípek naprosto trapného druhu (ta jejich předělaná verze Romea a Julie nic extra), ale jako celek to funguje opravdu dobře a není tu mnoho hluchých míst. Ale co si budeme povídat, celý film na svých bedrech naprosto nese Elyas, který Zekiho zahrál naprosto skvěle. Je to super sympaťák a věřím tomu, že i hodně zdejších slečen by takového profesora do své třídy brala. Ve výsledku je z toho odpočinkový film na "vypnutí" jak se patří! Nemůžu se dočkat maturity 10.B! 85% ()