Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (CinemArt)

dr.fish

Názorně vidno, jak k sobě máme s těmi "dederóny" blízko. Vzory přijímáme z USA, ale modifikujeme je pivem a trochu lidštějším humorem. Tupá komerce ovšem zůstává a po odpojení poloviny mozku lze se zcela bez výčitek bavit. Originalita nula, ale neurazí. 55% ()

panMartin

Skoro bych nevěřil, že od Němců může do kin přijít komedie, která dá zapomenout na všechny krávoviny typu Holky to chtěj taky. Příběh je jednoduchý a značně předvídatelný, avšak dovede vtáhnout, čemuž napomáhá nejen skvělý soundtrack, krásně pestré barvy ale také ústřední herecká dvojice, na odreagování a zasmání skvělé a s chutí si ji pustím znovu. Zejména musím pochválit český dabing. Čím to že mi Elyas M'Barek strašně připomínal Sagvana Tofiho za mlada. ()

alisa.upir

Ze střílení zaškoláků zbraní na paintball jsem měla velmi zlomyslnou radost :) Prekvapilo me, ze ačkoliv jsem poslouchala česky dabing, hodně často jsem se smála od ucha k uchu. Výborná věc ()

danliofer

Velmi vtipné a uvěřitelné. Kdysi jsem zažila ve Švédsku exkurzi do státní školy. Psal se rok 1988 a studenti na tamějším gymnáziu se ve třídě (dokonce za naší přítomnosti) chovali obdobně jako v této 10B. Koukali jsme na to onehdy s otevřenou pusou. U nás tenkrát něco absolutně nemožného... Sama jako kantorka vím, jak je to náročné povolání. A když to pak někdo aspoň takto natočí s nadsázkou a pěkným "hepiendem", tak proč si neuronit slzu, že? :-) ()

chelseaman22

I přes velké Q scén pathetických, nedostatku odhalených stehen a boků, nízké kvalitě herecké a předvídatelnosti jak sviň, vás film prostě ohromí! Vše stojí a padá na učiteli, jež své studenty nechává zavřené v automatu na sušenky, pálí po nich z pistole ty vtipně barevné kuličky, topí je v AKVAparku či místo výuku nařizuje, na jaký film se kolektiv bude příště dívat ("Pane učiteli, nevadí, že jsem zas přinesla jen Jurský park II?). Když ke spontánnímu učiteli přidáte úchvatnou zrzku, jež by spíše měla stepovat v bikinách před depem v Maranellu či německé studenty (jež pořád nechtějí jezdit do koncentráku), tak se vám z toho vykrystalizuje zábava, na kterou nikdy nezapomenete! (chci šukat Julie, vyval kozy!) 88% ()

Doudis19

Sympaticky nekompromisní a na německé poměry i velice vtipné. Jen škoda toho dabingu, který nepochopitelně nasadila česká kina. Čtvrtá hvězda nepřipadá v únahu, především pro nevyhnutelný happy end a občasné ztráty tempa. Jinak M´Barek velice slušný výkon a to i ve vážnějších situacích. Doufejme, že tahle o stupeň lepší komedie, než byla před par lety podobně laděná Zkažená úča, sklidí zasloužený úspěch a s ní i tenhle zajímavý herec. 3.5*. ()

mo cuishle

Komedie přesně podle mého vkusu plus několik skrytých narážek viz AcAb na školní tabuli atd ;) Hlášky suprový takže se kino smálo celou dobu včetně mě. A co se týče hl.hrdiny.. tak to je sakra kus tenhle tuniso-něměc. 90% ()

mr.kliky

ach ta německá disciplína, dokonce i vulgární vtipy jsou podány tak, že jsou neškodný, to mě nikdy nepřestane udivovat. jinak, co se týče kritérií u takovýchhle filmů, mám jen dvě - relax a švanda. relax jo, švanda málo. kdo snad nedejbože čeká víc než to, ten at neztrácí čas a mrkne na něco jinýho. ()

Khumbac

Fakju všem hodnotitelům nad dvě hvězdy. Opravdu, opravdu, a to ruku na srdce když to řeknu slušně, větší mindžárnu, absurdní a dementní, kulervoucí slátaninu, k divákovu přiměřenému věku cca 14 let, by jeden pohledal. Nejen, že vás to nasere podivnou infaltivností, dokonce zjistíte, že čím déle to sledujete tím hanebnější píšete komentář. Za Romea dávám 1*. ()

haushinkaa

I přes vtipný trailer bych na film do kina asi nešla, jelikož jsem ale vyhrála vstupenky, šlo se. Hlavní zápletka mi silně připomínala variaci na Modrý blesk, tak jsem od toho moc nečekala. A jsem ráda, protože o to mileji jsem byla překvapená. Dlouho jsem u filmu nebrečela smíchy. Nevím, jestli se mi nejvíc líbily klackovité gagy, paní ředitelka čichající lepidlo, supermegasexycool soundtrack, nebo pan učitel Zeki, do kterého byly všechny v kině přítomné ženy a dívky po skončení filmu zamilované. Asi kombinace všeho. Dokonce i dabing se podařil. No, v každém případě na to musím znova do kina. Pro mě nejlepší komedie za poslední (velice dlouhou) dobu. Doufám, že tohle vyjde na dé fau dé. ()

Jizni Tlapa

Joo ten MBareček to je ale boreček. Jizni Tlapa tohle často nekomentuje,ale tady je potřeba zmínit sexy hlavního frajera,který má charisma na rozdávání a je absolutním hnacím motorem téhle mix kaše Holky to chtěj taky, Obecné školy a Prciček. Takřka hodinový boj o čtvrtou hvězdičku se nakonec povedl a já přiznávám příjemnou zábavu, perfektně ušitý scénář, až tak nehodící se songy v soundtracku a povedenou romanťárnu (která byla místa za hranicí klišé) ()

LiborGondek

Jako komedie tenhle film rozhodně nezklame, jen pozor s kým na něj půjdete. Pro děti to zrovna není...! Nejlepší vůbec je asi konec, odmaturoval jste v roce 2006, gratujuji. Fertig. Nečekal jsem, že mne německá produkce může až takhle pobavit. ()

Johnny.ARN

Ani čistokrvná komédia, ani romantická blbosť. Niečo medzi tým, s vývojom minimálne hlavnej postavy, sympatickým obsadením, vtipnými scénkami zo školy a s fakt podarenými nepodarenými scénami na záver. Asociovalo by to porovnávačku s Gymplom, malo to niekoľko podobných čŕt, až na to, že naši bývalí bratia si z toho nevedeli spraviť srandu a ich prienik žánrov vyznel skôr silene a nie plynulo ako tuto. Ale bolo to nápadité, svižné, mladým to má čo povedať a nebolo to tak klišoidné, keby že to natočí Hollywood ( Bad Teacher už ani neviem o čom to bolo. ) Ja som sa bavil. 3 z 5 ()

Mrkvič

Po půl minutě všímavější divák zná zápletku. Po dalších pěti minutách má přečtený základní rámec děje. Okej, to by nebylo v tomto žánru nic strašného. Občas je to malilililinkato zajímavé, když se člověk zamyslí nad tím, co je zde zveličováno (zdravý selský rozum, stále větší "ochrana" a na druhé straně bezmoc proti takovým spratkům, vůbec školství, výchova atd). Vtipů je hodně, ale jsou trapný, příšerně trapný (asi vše v podání hlavního hrdiny), občas úsměvný a poslední sorta ukazuje, že se scénárista pouští do parodování nebo napodobování něčeho, co asi někdy zahlédl, co ho zaujalo, ale čemu hovno rozumí. Takže letmé odkazy na známější filmy nebo odbornější témata z her, počítačů, techniky atd jsou šíleně kulervoucí. Ale to filmu možná odpustí děvčata, kterým rvaní kulí tolik nevadí. ()

Ryuuhei

Něco mezi Modrým bleskem a hodně odlehčenými Bastardy. Strašně milá komedie, která jede po kolejích osobnostní nápravy nejen hlavního hrdiny, jako bývalého vězně jdoucího jen po zakopaných penězích, ale i antisociální třídy. Viděl jsem již podruhé a nemohu se zbavit toho příjemného dojmu, jaký na mě tento film udělal. Od Německé produkce se dá čekat leccos, podobně jako od České, ale zde jde o vyslovenou kvalitu a mého osobního filmového favorita. 85% ()

Lachtaan

Naprostý blesk z čistého nebe, černá ovce mezi letní nabídkou kina v onom nevinném létě 2014 a unáhlený, opravdu spontánní nápad vyrazit o nedělním večeru těsně před začátkem nového školního roku na zcela neznámý film, který se v mžiku proměnil na jednu z nejlepších komedií, které jsem kdy vůbec viděl. Němci tímhle filmem dokázali, že jejich tvorba se stále může vyrovnat té světové a byl jsem kdysi štěstím bez sebe, když nám hned rok po české premiéře původního Fakjů napařili dvojku. Nechci film mermomocí vyzdvihovat jako originální, utvořil si sám ale svou nezávislou (dnes již) trilogii, která pobavila opravdu nečekaně celý svět a na kterou nedám dopustit a s radostí se už za měsíc vydám do kina na to poslední vyřčené Fak! [viděno v Kino Šumava Klatovy 31.8.2014] ()

Dado

V priebehu sledovania tohto filmu sa mi podvedome v mysli vynorili dve iné snímky. Prvou bol Modrý blesk, kde na podobnom námete vznikla síce pomerne vtipná, no na rozdiel od Dagtekinovej komédie tuctová a rýchlo zabudnuteľná jednohubka. Tou druhou bol český Gympl, ktorý sa silou-mocou snažil na komediálnom podklade zachytiť skutočné problémy dospievajúcich ľudí, pričom vo výsledku nefungoval ani jeden zámer. Fakjú pán profesor to má naopak – hoci poriadne infantilným, no napriek tomu zábavným spôsobom predstavuje na prvý pohľad dokonalú karikatúru problémových žiakov. Z vlastných skúseností si však dovolím tvrdiť, že je to v porovnaní s českým výtvorom značne vydarenejšia reflexia správania takýchto adolescentov a predovšetkým ich postoja k učiteľom, ktorým chýba akákoľvek prirodzená autorita. (75%) ()

Hillock

Často se mi nestává, že u komedie lituju, že skončila. Tady jsem si ji užíval a chtěl, aby pokračovala. Co mi přijde neuvěřitelné, že je z německé produkce. To Němci vážně posrali zkurvit si reputaci mdlých a umletých nácků, co neumějí točit filmy. Ani herci nevypadají, že jsou ze Spolkové republiky Německa. Velmi příjemná a svižná komedie. 3 a půl *. ()