Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít. (CinemArt)

Praxis

Jedním slovem: "Pecka!" Když už mě honily noční můry, protože jsem šmarjá pano člověk, co miluje přírodní vědy, ještě neviděl ten skvělej film o Hawkingovi, rozhodl jsem se podlehnout a dodat si večer jedním životopisným dílem, na který se pěly chvály. No a hle, fakt je to sakra dobrý. I když všichni známe Hawkingův osud poměrně podrobně, film byl jedním slovem okouzlující, a vizuálně sakra podmanivý. Redmayne si Oscara právem zasloužil, jeho ztvárnění geniálního fyzika je totiž jednoduše odzbrojující a musím uznat, že do osudu tohoto velikána jsem se díky jeho podání vážně velice zažral. 90% ()

Wysch

Brutálně přeslazený s perfektním výkonem páně Redmayna. A pokud si člověk pod pojmem "přeslazený" představí okaté cílení na slzy a soucit s panem Hawkingem, bude přesně chápat, jak to myslím. A když se k tomu přidá celý kvantum prvoplánových scén, vlastně to ani bůhvíjak skvělej film po řemeslný stránce není. Ale má perfektního Redmayna. A oku sympatickou Felicity Jones se svým kouzelným přízvukem. ()

andreas2

Hawkingův přínos kosmologické vědě jsem nechápal a neznal a díky tomuto filmu definitivně nechápu a neznám nadále. Snímek se snaži v divákovi budovat představu, že typický pracovní den jednoho z nejznámnějších vědců světa vypadá asi takto: Dopoledne si s dětmi hraje na babu a všichni se smějí. Když už je odpoledne znaven z věčného ujíždění před dětmi na elektrickém vozíku, rozhodne se odebrat do pokoje a převléct si svetr. Protože je postižený a nemotorný, končí ve svetru zamotaná pouze jeho hlava. Hawking si krátí čekání na pomoc díváním se přes svetr do krbu. V tom okamžiku ho najednou něco napadne! Hned potom, co mu manželka přetáhne svetr konečně přes hlavu, zahuhňá, ať svolá konferenci. Dalšího dne na ní přijede a zahuhňá: „Černá díra není až tak moc černá“. Někteří posluchači odchází. Naštěstí se zvedne jeden profesor a řekne: „Já jsem přijel z Ruska a tento muž (Hawking) má pravdu". Lídé, kteří zůstali v sále, tleskají. ()

Riddick77

Eddie Redmayne by si toho plešouna asi zasloužil, ale mám pocit, že tvůrčí sterilita a omšelost snímku obecně mu pravděpodobně podrazí nohy. 6/10! ()

filmsim

Zajímavý pohled na největší události v životě Stephena Hawkinga. Eddie Redmayne podal výborný výkon a skvěle se vtělil do nejvýznamějšího fyzika posledních let. Ani zbytek herců za ním nijak zvlášť nezaostává, i když jeho ženský protějšek v podání Felicity Jones nepůsobí příliš věrohodně a realisticky. Celkově tak milostná linka nepůsobí, tak jak by měla. Je to velmi milý film, který se snaží hlavně se zalíbením obeznámit s tím, jak se se svou nemocí a rodinným životem dokázal S.Hawking vyrovnat a vypořádat. Snímání a hudba jsou velmi přeslazené a příliš optimistické, i v místech, kde se to příliš nehodí. 6.5/10 ()

Baronne

Hudba dělá film bejby, hudba dělá film.. Po třetím shlédnutí musim říct, že Eddie je dechberoucí a exceluje neskutečnym způsobem. Dlouho jsem neviděl tak dobrej výkon v tak těžký roli. O filmu můžu jen říct, že je geniální a geniálně vtipnej stejně, jako sám Steven Hawking osobně. ()

Džejkop

O teoriích Stephena Hawkinga vím asi tolik jako o vaření svíčkové. Přesto nepochybuji o tom, že je to velký člověk. A to nemyslím jen po stránce vědecké, ale také o stránce lidské. Jsem přesvědčený, že je to věčný bojovník, který rád zašprýmuje. Je fajn, že jsem se dozvěděl něco z jeho osobního života, z jeho boje nad zákeřnou nemocí. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o zřejmě největšího vědce naší doby, tak bych čekal, že nahlédnu pod pokličku jeho vesmírného guláše, který do dneška stačil umíchat. Určitě to stojí za pozornost. Herecký výkon hlavního protagonisty je bezvadný, podle mě to je na zlatého plecháče. ()

erased

Hawkingův život jako stvořený pro stříbrné plátno bez pochyb je, ale takhle tuctové zpracování si nezasloužil. Teorie všeho by totiž klidně mohla sloužit jako ukázkový příklad jak natočit film podle skutečných událostí. Hořkosladkému tónu nechybí dojemné útrapy a zároveň pozitivní přístup k životu, celý film je skrz naskrz prošpikován uplakanými montážemi a příjemnou hudbou, a herci v hlavních rolích zářivých vzorů lidskosti pro budoucí generace táhnou celý film do očekávaného feel good konce. Jenže ač bych se rád proti takovému bezpečnému přístupu k filmu rád ohrazoval, dohromady to drží výtečně. I tak je ale celý film naprosto zaměnitelný a ve vitrínce s biopicy zapadl mezi jemu podobné tak ladně, že jsem málem už při titulcích zapomněl, o čem byl. Z tohoto průměru lehce vyčnívá pouze díky vynikajícímu a po zásluze oceněnému výkonu Eddieho Redmaynea. ()

kaylin

Neskutečně mě tenhle snímek překvapil. Myslel jsem, že se bude věnovat spíše období, kdy byl Stephen Hawking ještě poměrně dobře fungující. Pravda, moc jsem nevěřil Eddiemu Redmaynovi. Moje chyba. Mladý herec skvěle předvedl fyzickou proměnu geniálního vědce a já jsem si až s finálními titulky uvědomil, že tohle vlastně nebyl dokument, že tohle nebyl skutečný Hawking. Smekám před Eddieho výkonem. ()

Tirion

Nebýt vynikajícího hereckého výkonu Redmaynea, tak tenhle film není důvod sledovat. Ano, životopisné filmy občas bývají sterilní, ale takhle? Do teď nevím, o čem ten příběh ztvárněný před kamerou je, jaký náhled na Hawkinga nám nabízí a jakou roli hrají v jeho životě další postavy po jeho boku. Takhle suché vyprávění jsem už dlouho neviděl. Pak už je tu jen ten zmíněný Redmayne, jehož každé stadium nemoci a chřadnutí člověka je dokonalé, ale po chvíli vás omrzí, jako sledování pečícího se kuřete. A pak je "wow" moment zapomenut raz dva... ()

contrastic

V první řadě musím vystřihnout poklonu Eddiemu Redmaynovi za skvělý herecký výkon (po právu oceněný oscarem). Stephen Hawking je určitě zajímavá postava, která má co říct a prostřednictvím filmu se dostane do širšího povědomí . Každopádně nedá mi to nesrovnat s obsahově hodně podobným snímkem Čistá duše , který se mě líbil o trošku více . ()

KiritoSenpai

Nikde jsem se o Stephena Hawkinga nijak nezajímal, nicméně na pár doporučení a i z mého osobního zájmu jsem se podíval na tento film a velmi pěkně mě překvapil. V některých situacích ho opravdu obdivuju, že se nevzdal (byť je pravdou že se jedná o film, o jeho skutečném životě nevím skoro nic) ale i tak mu smekám a říkám, že já bych to nevydržel. Co se týče filmu jako takového tak mu nelze nic vytknout, biografie je dokonalá, herci docela odpovídají skutečnostem, jen mě trochu znepokojilo že jsem krom začátku a konce filmu nějak moc nevěděl co je zrovna za rok. Ale i tak, doporučuju všem a určitě si tento film dobře zapamatuju. ()

..Lucas..

Stephena jsem do teď znal spíše z parodií, tak bylo hezké vidět, jak to všechno začalo. ALS je pěkná svině, ale bylo fajn vidět, jak s tím Stephen bojuje, i s humorem. Eddie a Felicity si nominaci na Glóba rozhodně zaslouží, nejspíše je nemine ani nominace oscarová. Jeden z dalších povedených životopisných snímků. ()

Rakosnicek77

Stephen Hawking pro mne už nadosmrti zůstane ztělesněním nezlomného boje s těmi největšími nepřízněmi osudu. Pro mne byl film veliké očekávání a hodně jsem se na něj těšil...můžu říc, že nezklamal ani v tom nejmenším! Chvílemi i na mně velice emocionální příběh s úžasnou hudbou a brilantími hereckými výkony! Všem mohu jedině doporučit :-) ()

Mikita

Místní hodnocení i celý film ukazují dvojí metr. Oskarového Bridmana, o kterém půlka diváků tvrdí, že to nepochopila, budou všichni kritizovat a film, ve kterém se vůbec nic neděje, nic negraduje, ale všichni ho chápou, ptž srdíčko a postižený .... Ach jo. Ve filmu je to zase "nemohu ho opustit, potřebuje mě", ale on ji opustit může? No víc rozpačité dojmy jsem už dlouho neměla. Z fyziky jsou vidět jen střípky, chtěla bych vidět více, více z té geniální mysli, více zaměření se na Hawkinga. Ale tohle vypráví jeho žena, všechno idealizuje a i ten nejspíš těžký život a bezesné noci je podán odlehčeně a ani ne z poloviny tak depresivně, jaké to občas muselo být. Takže je to zase o chudince, co se pro lásku obětovala, nechala kariéry a krom dětí se starala ještě o postiženého manžela. Ano, úžasná božská světice a Hawking někde v pozadí, roztomilý a asi trochu chytrý chlap (ve filmu je jen napůl geniální). Takže rozhodně chci nový film, pohled Hawkinga, brilantní mysl a jeho náhled na svět. Více fyziky a méně pobožťování. A hrozně, hrozně mi vadila tichá domácnost. Muž, s takovými myšlenkami, tolika publikacemi a doma ticho, těžké životní situace (od berlí na vozík, atd.) jsou řešeny telepaticky (beze slov), což je možná chytré a citlivé, ale když to není proloženo nějakým běžným lidským rozhovorem třeba i blbým, jako jak se dětem vede ve školce ... trochu působí jako cizí lidé, co jsou semletí už od svatby .... No, až teď zpětně si uvědomuji, jak moc mě tenhle film iritoval. Ale za ty 4 úžasné scény pod 3 hvězdy nepůjdu. ()

italka63

Očekávala jsem hodně, a to všechno jsem dostala.Film o geniálním člověku, o skutečném člověku, který žil a i přes svůj obrovský problém miloval. A jeho práce, to je něco neuvěřitelného. Skvělé ztvárnění Redmaynem, kterého jinak vzhledově absolutně nemusím, ale herec je to skvělý. ()

slunicko2

Klasicky životopisně ponudnělé. 1) Život Stephena Hawkinga byl natolik pozoruhodný, že ani ponudnělé zpracování nedokázalo filmu příliš ubrat na zajímavosti._____ 2) Herecký výkon mého oblíbeného 32letého Eddieho Redmayna (Hawking) byl výborný. Zaujal mě i rovněž 32letý Charlie Cox (přítel Jonathan)._____ 3) Vtipná definice kosmologie: I´m a Cosmologist... It is a kind of religion for intelligent atheists._____ 4) Skvělé vyznání o smyslu životního usilování:There should be no boundaries to human endeavor. We are all different. However bad life may seem, there is always something you can do, and succeed at. While there's life, there is hope._____ 5) Výstižný koment: Cinematrix ****. ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (více)