Fargo - Season 3

(série)

Epizody(10)

Třetí řada sleduje život dvojice Ray Stussy (Ewan McGregor) a Nikki Swango (Mary Elizabeth Winstead). Oba se po neúspěšném pokusu oloupit Rayova bratra Emmita (kterého rovněž hraje McGregor) zapletou do případu dvojité vraždy. Jednou z obětí je starý muž s tajemnou minulostí, jehož nevlastní dcera Gloria Burgle (Carrie Coon) je policistka. Mezitím se Emmit snaží zpřetrhat pouta, která ho pojí k temné organizaci, od níž si před dvěma lety vypůjčil peníze. Ale tato společnost, mezi jejímiž zaměstnanci se nacházejí i V.M. Varga (David Thewlis) a Yuri Gurka (Goran Bogdan), má jiné plány. (AMC Czech)

Oralfabet

Nejtemnější, nejdivnější série, která se v mých očích spolehlivě vyrovná těm dvěma předchozím. Trochu mi po dynamické, oku lahodící vizuální paletě druhé série trvalo, než jsem si zvykl na zdejší šedivost a vybledlost, ale s lehkým odstupem musím říct, že šlo o správnou volbu pro tento konkrétní příběh. Zdejší sbírka postav si velice rychle získala mé sympatie, přestože jen málo z nich se dá označit za sympatické. V.M. Varga je například v Thewlisově podání jedna z nejodpornějších postav, co kdy svou přítomností zneuctila mou obrazovku, a jako zloduch je pro mě snad ještě ikoničtější než Lorne Malvo. Ewan McGregor exceluje ve své dvojroli, Stuhlbargova Sye je strašně zábavné (a občas děsivé) sledovat, jak se zoufale kroutí pod Vargovým nátlakem, a Nicki v podání Elizabeth Winstead je v druhé polovině, obzvlášť po spolčení s panem Wrenchem, cool as fuck. Kromě klasických, fargovských černohumorných patálií a méně klasických, temnějších či surrealistických momentů se mi taky moc zamlouvá ústřední otázka existence objektivní pravdy, jejíž ozvěna zní celou sérií od první scény do poslední. Jsou chvíle, kdy mám pocit, že tohle je moje nejoblíbenější série. Jo a paralely mezi postavami, které hraje Carrie Coon tady a v Leftovers, v sérii, která byla vysílána zároveň s touhle, jsou totální mindfuck. 10/10 ()

bezvim

Má to pomalejší rozjezd než u předchozích sérií. Pár světlých okamžiků tam je, kvalita dobrá, jen to tempo. Ti, co se těší na krev, absurdní situace a černý humor, si prostě musí počkat na šestou epizodu. Ale pak to už nabere rychlý spád a je to prostě lahoda. Carrie Coon tam hraje typickou postavu, která je v podstatě okem diváka. Veskrze normální, s morální integritou, která se to snaží všechno pochopit. Výraznější postavy jsou ale jiné. Ewan McGregor hraje v dvojroli pěkně, ale ta chudší postavička mi nepřišla až tak zajímavá jako ta druhá, bohatší. No ale kdyby nebylo postav, které skvěle ztvárnili Michael Stuhlbarg a David Thewlis, bylo by to jen poloviční Fargo. ()

filmator

Fargo jako seriál mě baví. První série byla zajímavá tím zvláštním pocitem už jednou viděného, ale jinak. Druhá a třetí pak pokračují v tom, co známe z první a skvělý jsou ty opakující se motivy - zdánlivě jednoduchá loupež, která se zvrtne a pak už se to s (anti)hrdinou vleče až do konce. Nešťastné náhody, co se může podělat, to se podělá. Černý humor. Absurdní situace. A okamžiky z jiné dimenze (UFO, bowling). Opravdu výborně natočený, skoro máte pocit, že sledujete film, rozdělený na deset epizod. Skvělí herci. Parádní dialogy, které vás baví, i když postavy jen plkají (srovnej neskutečně nudné dialogy ve Hře o trůny). No a třešničkou na dortu jsou nenápadně rozseté odkazy na původní film: parkoviště jako byznys, Stan Grosman, čučení na přírodopisný seriál v TV, motel, policejní razie v motelu, svědci zločinu a jejich likvidace a můžeme pokračovat nekonečným seznamem. Rozhodně doporučuju. Film a pak pěkně od první sezony i seriál. ()

Bohnice05

Jestli je to vůbec možné, tak třetí série se povedla snad ještě víc než ta první. Pomalu si začínám zvykat i na ty náznaky nadpřirozena. V druhé sérii jsem byl nemile překvapen, ale teď už to začíná všechno dávat smysl a já se už nemohu dočkat, co si tvůrci nachystají příště. Pevně přitom doufám, že nějaké příště bude. ()

Ivo

První série jedinečná a famózní, druhá celkem fajn a ok, ale tahle třetí - co to bylo ? Vydržel jsem do čtvrtého dílu ... nezáživná, rozbředlá nuda bez jiskry a nápadu, hraničící s dementní fraškou ... Třetí díl absurdně zbytečný a začátek čtvrtého tu marnost finálně dokonal - klarinet, lesní roh, hoboj, dudy a zvracející Varga ... Spláchnuto ... Lorne Malvo by měl navštívit tvůrčí tým a trošku je přimět k zamyšlení ... (dobře, nemusí to být nutně ve výtahu :)) ()

IXOXI

Třetí série Fargo má velmi silný začátek, který začíná jako thriller a ve druhé části série se pomalu mění v mysteriózní thriller. Tato změna nemusí každému sedět, já považuji první část za lepší, přesto opět noví nepříliš známí herci hrají výborně, děj má spád, je nepředvídatelný a často je velice zábavný až vtipný. Při hodnocení neváhám dát plný počet, i když první série byla lepší (a druhá série zase slabší). ()

dalziel

Mary Elizabeth Winstead a Carrie Coon sú jediné 2 dôvody prečo to vôbec pozerám.Inak táto 3 séria je hrozná slabota. Dej strašne odbočuje na predlhý čas od hlavnej linky až na ňu skoro zabudnete.Za vrchol tejto série považujem 8.epizodu.Tej dávam 100%. ()

Hpatrik

Další fantastická série, další skvělá podívaná. Neuvěvěřitelně rozmanité, nápadité, chytré, bizarní a podmanivé. Jo a znovu skvěle obsazené! Mezi čtyřmi a pěti hvězdami. ()

DAPDO

Třetí série mě hodně zklamala. Ten příběh nebyl podle mýho gusta. Ano, pořád je to nadprůměr, ale po zkouknutí prvních dvou sérií je člověk tak namlsanej, že neočekává nic jinýho, než další nálož :-). Ve trojce prostě chybí ten pořádnej záporák, jako byl Lorne Malvo v jedničce, nebo indián ve dvojce. Světlo na konci tunelu vylezlo, když se na scénu vrátil v sedmé epizodě hluchoněmej magor z první série, ale i tak byl v ústraní finančních machinací a podvodů, který se táhly celejch 10 dílů a mě teda dost nudily. Nijak zvlášť mě nepřirostly k srdci ani postavy v téhle sérii, zatímco v těch předešlých se člověk těšil a očekával, co se může a bude dít tady ty osoby byly takový nevýrazný...65%. ()

Mouchal

Každá série Farga je svým způsobem unikátní a zároveň vždy stejná. Vždy se rozehraje nový případ plný absurdnosti, černého humoru, nadsázky a hlavně filmařské kvality, výborného scénáře a zástupu kvalitních herců. Není tedy divu, že ani do třetice všeho dobrého se tento "majstrštyk" znovu trefil do černého a nejspíš tak uzavírá (?) celý seriál přesně tak, jak bychom si to všichni přáli. Kvalitně a s úctou ke svému filmovému originálu. Do této řady Farga se přihlásil ke slovu i mírný filozofický podtext, který asi není pro každého (taky jsem párkrát tápal). Nic to nemění na tom, že Fargo je novodobým synonymem pro spojení slov "vyzrálá zábava". Postava Vargy mě bude strašit svým záchodovým přežvykováním ještě dlouho. Výborně napsaná i zahraná postava. 90% ()

ER

Další skvost v duchu tradice,kterou Fargo přináší. Tentokrát je zločin "fikanější" ,ale mrtvol je pořád dost. Opět se dočkáme hereckého koncertu,vypointovaných scén do nejmenších podrobností a navrch přiblblého šerifa (vlastně ten u Farga musí být vždy). A byť rozjezd byl tentokrát trochu těžkopádnější,s každým dalším dílem, to bylo lepší a lepší. Když pak skončil díl poslední, pochopil jsem tvůrčí záměr prvních dílů (proč se autoři tak věnovali vztahu bratrů a vším okolo). Až se nechce věřit, že tohle se fakt stalo (ale to si říkám u každé série). ()

Franc1s

1. a 2. série je pro mě naprostá pecka, na které si vždy rád vzpomenu. U třetí si vzpomenu jen na hnusáka-bezvadnýho záporáka, jménem David Thewlis a na jeho dva nájemné zabijáky, dvojroli McGregora, kterou pěkně zahrál a ženskou šerifku, která mě iritovala už od začátku, i když za tu roli vyhrála už nějakou tu cenu...Ze začátku to vše pěkně šlapalo, nové postavy, troška krve, pak zbytečnej 3.díl o ničem, ale pak to zase šlapalo, pak bohužel se opět objevil ten chlápek, budha, bůh, ET, jouda, a nevimcoještě v tom bowling baru, kde mlel o životě, kočce a pak rusákovi řekne, co řekne... A rusák od té chvíle nikde...Nebo jsem asi nepochopil tu pointu o životě, či co... UFO v předešlé sérii ok, pousmál jsem se nad tím, pohoda, ale tohle byla slabota... A chyběl mi tu ten humor co byl v 1.a 2. sérii. Za mě nejslabší, sry...7,5/10 ()

Mahowny

Fargo se povedlo i do třetice. Styl vyprávění je možná přímočařejší a příběh čitelnější, i tak je série plná odkazů, a hravých vsuvek. Stejně jako v předchozích dvou sériích se podařilo bezvadně vykreslit charaktery postav. David Thewlis zahrál jednu z jeho nejlepších rolí a nakonec si mě získal i Ewan McGregor, který mi v dvojroli zpočátku úplně neseděl. Naprostá spokojenost. "I can help." už navždy v hlavě uslyším hlasem malého robota. ()