Doba ledová: Mamutí drcnutí

• USA Ice Age: Collision Course (více)

Jestli lze nějaké období pozemských dějin označit za hodně zajímavé časy nabité všemožnými katastrofickými událostmi, za časy, které každému pořádně prověří schopnosti přežít, pracovat pro tým a také sílu jeho charakteru, pak je to určitě doba ledová. Jedno jaká. Jestli první, druhá nebo pátá. A právě v pátém dílu jedné z nejpopulárnějších animovaných filmových sérií opět potkáváme všechny staré známé hrdiny a pár úplně nových. Přichází ledová událost roku a s ní mamuti Manny, Ellie a Broskvička, něco jako lenochod jménem Sid, tygr Diego nebo vačičáci Crash a Eddie.
Nezapomněli jsme na někoho? Samozřejmě – na toho nejdůležitějšího, veverčáka Scrata. Ten, jak je jeho nedobrým zvykem, ve snaze ulovit konečně věčně prchající žalud způsobí nehodu, z níž se vyklube karambol a z něj úplná katastrofa. Začne to tím, že vytrvalého Scrata hon za žaludem katapultuje do vesmíru. A tam, díky třaskavé směsi své pověstné nešikovnosti a nekončící smůly, náhodně spustí sérii kosmických, nikoliv komických, katastrof. Což vede i k zcela zásadnímu ohrožení naší planety, na kterou rázem míří asteroid jako hrom a ohrožuje ledový svět i s jeho obyvateli. A protože se naše parta skládá ze samých nefalšovaných a neohrožených hrdinů, nečeká na své vyhubení, ale vydává se na záchrannou výpravu do tajemné Geotopie, během níž ji potká nejen řada nebezpečenství, dobrodružství a komických chvilek. Sice jim tu a tam bude tuhnout krev v žilách, ale to především zimou, jinak to bude hlavně legrace. A jestli se Scrat konečně setká se žaludem? Kdo ví... (Cinemart)

Tominni

Partička z Doby ledové je zpátky. Broskvička už má svého mladého mamuta, porazí v hokeji a tak by se řešil spíše odchod od rodiny, kdyby znovu nezasáhla veverka a v honbě za žaludem neposlala na zem obří meteorit. Pod vedením Bucka se vydává celá parta na záchranou misi. Veverka pořád pobaví, zásluha na uskupení našich planet je prima, občas pobaví hláškou babička od Sida, ale to je tak nějak všechno. Stále to je svou kvalitou na 3*, ale tak trochu doufám, že už u pátého dílu zůstane, protože nic převratného uý Doba ledová bohužel nepřináší. ()

borohub

Už to začíná být pomalu okoukaný. Veverka už začíná vykrádat sama sebe a přišlo mě, že až moc zasahovala do děje a měla příliš mnoho prostoru, děj je už takový. No nanicovatý, možná je to tím, že díl od dílu jsem starší a starší, nebo fakt tím, že autorům už dochází střelivo. Mě teda nejvíce bavila babča Sida a trošku mě mrzí že nejspíše v dalším díle (pokud nějaký bude) nebude, dále i lama byla vtipná, Buck a Sid byla taky taková jistota "zábavy", ostatní postavy spíše vedlejší a nezáživné. Nevím jestli je ten správný krok přidáváním pořád nových a nových postav, jak znám vývoj doby ledové tak nás v dalším díle čeká to, že bude mít Broskvička s tím jejím frejerem mládě, možná i Diego. 65% ()

MartinTerran

Je to opět taková klasika, takže nic převratného. Opět jsou zde vtípky a sranda (Scrat jako vždy nejlepší). Návrat starého známého ze trojky taky potěšil a celý film vylepšoval. Tvůrci z filmu udělali trochu rodinné drama. Takže to vidím na 3*. Hodnocení: 57/100. ()

ostravak30

Bohužel souhlasím se vším, co zde už bylo řečeno. Doba Ledová ztratila ze své ledovosti a její kvalita se roztála. Opakovaný vtip už skutečně není vtipem a nejhorší je, že ani humorné už to moc není. Jak se říká, v nejlepším se má přestat a tady to mělo platit už dávno. Zkrátka to vypadá, jako by tak trochu došly nápady. Příběh je strašně slaboučký a ani zapojení všech hlavních postav nepomáhá. Nápady ještě jsou, ale na tomhle dílu je nejvíc vidět, že pomalu docházejí a že jen vtipné postavičky to samy o sobě nezachrání. Jistě, Sid, dvojčata nebo Scrat pořád válí, ale začíná to být tak nějak pořád dokola. Mění se jen místo. ()

PlayEasy

Ano, přesně tomuhle se říka světová katastrofa!! Tento díl je absolutně nezáživný, debilní a... prostě se to nedá s předchozími díly srovnávat. Zkrátka hrozné zklamání a dokonce uvažujeme, jestli vůbec půjdeme na šestku. A kdo ví, jestli vůbec nějaká příští "Doba" bude po tomto propadáku. 40% ()

KillHurt

Syn se bavil. Pro mě to byl zbytečný díl, kterým tato série ztrácí pro mě ztrácí veškerou atraktivitu. Je to jako z kolotočem, taky se točí jenom pořád dokola, ale stejně na něj dětska půjdou znovu a pokud ne, tak ho stačí přetřít jinou barvou. ()

helrohir

Bohužiaľ, aj toto (snáď) záverečné pokračovanie Doby ľadovej potvrdzuje klesajúcu kvalitatívnu tendenciu jednotlivých filmov. Tvorcovia žmýkajú stále tie isté humorné nápady (Scrat), a ani príbeh nie je nejak extra objavný či zaujímavý. Zo všetkých postáv ma v každom filme bavil jedine Sid. Jeho humorné výstupy boli vždy najlepšie, pričom ostatné postavy sú vrhané len do rôznych zbytočných vzťahových kontúr, alebo pôsobia vyslovene otravne. Oproti ostatným častiam tvorcovia pridali rôzne spievané časti, a tie som na animákoch vždy neznášal. Deti to bude určite baviť, ale mňa toto pokračovanie sklamalo, pretože je evidentné, že väčšina animovaných sérii nedokáže ponúkať svieže nápady aj v prípade viacnásobných pokračovaní (viď Shrek). 40%. ()

OJan

Grafika je úplně super, ale příběh není vůbec super, právě naopak, je to zbytečně moc přemodernizované a to do této série prostě nepatří, pár vydařených vtipů se najde, ale moc jich už taky není. |50%| ()

matolos1

Slabý priemer. Naozaj zúfalý pokus o pokračovanie. Toto bol iba náhodný sled záberov a udalostí postrádajúci štipku deja. Už od začiatku som sa nudil a naozaj som čakal, že niečo príde ale stále nič. Ani starý dobrý Scrat nezachránil túto situáciu. Jediné pozitívum bol nástup Bucka na scénu a jeho operné predstavenie. To jediné sa dalo zniesť. Takže Zootopia stále líderom. ()

martingaga

Žiadny zázrak ale poteší....dej sa mi moc nepáčil ale hlášky to zachránili a hlavne Sid a stará babička bez ktorých by to bolo nekukatelné ()

calculus

Nejsem zrovna fanda ani předchozích dílů, i když některé scénky pobaví i teď. Ale toto bylo opravdu hodně slabé. I děti se v kině zasmály, celkem za hodinu a půl asi dvakrát? ()

fimler

Musím uznat, že to bylo vážně vtipné na rozdíl od dnešních hraných komedií.Jenom z toho bylo vidět, že je to hlavně mířené na děti, ale zase v tom byly prvky, které určitě pochopí jen 12+.Rozhodně z toho nebude nejlepší díl ze série a ani to nebude nejlepší animák roku, ale na to, že je to pátý díl v sérii se drží velice obstojně a nápady teda tvůrci pořád mají!Myslím si, že žádnou chybu neuděláte, když si na to zajdete do kina s kýmkoliv. ()

harycek

Kdybych tušil že to bude takový guláš tak bych se na to nekoukal , opakování není u tohoto matkou moudrosti ale spíš neschopnosti vytvořit něco nového!!!!! ()

Blazis34

Na další pokračování Doby ledové jsem se těšil, avšak trochu mě zklamalo. Některé hlášky byly super, ale spíš děj mi k této animované komedii neseděl. Ve filmu (hlavně) pro děti a mládež žít hlavní téma jako záchranu Světa před meteoritem mi nepřišlo úplně fér a atraktivní. A trošku mi přišlo, že už tento díl vaří z ledové vody. Ačkoliv jsem rád za tento film, nemůžu hodnotit více než 40%, lepší dvě hvězdičky. ()

pafka

Kdybych ocenoval ty drobny forky, dal bych za pet. To je naprosta parada a tohle umeli tvurci vsech dilu Doby ledove. Ovsem po hodine jsem usnul, coz je informace dostatecna. Ale nejsem cilova skupina. ()

PF 2016

PF 2016