První světová válka právě skončila a v  jednom zapadlém městě kdesi ve střední Evropě začíná primátor Dangl snít svůj velký sen. Plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým a přejmenování na Wilsonov (na počest svého přítele, prezidenta Woodrova Wilsona). Vše klape, až na jeden nepříjemný problém! Ve městě prý řádí tajemný vrah. Oběti mají ukousnutý jazyk a hrůzou umírají ještě dříve, než vůbec dojde ke skutečnému napadení. Místní policejní sbor tápe, a tak primátor požádá o pomoc za oceánem. A sám Wilson okamžitě posílá příslušníka americké FBI. Ta má specialisty na mafie, drogy, komunisty, socialisty i jinou verbež. A má také machra na mytologii a mystiku. A tím je Aaron Food (Jiří Macháček), muž v dlouhém kabátě a klobouku, který si jen zřídka sundává z hlavy. Muž vychovaný českou kojnou. Po celém světě už vyřešil 513 vražd a teď pomůže i Wilsonovu. A aby ve městě nebloudil, k rukám dostává mladého policejního čekatele Josefa Eisnera (Vojtěch Dyk). Strhující honba po stopách šíleného vraha může začít. (Falcon)

menzel

Pošahaný film ale konečne niečo s Česko - Slovenskej tvorby za posledných 20 rokov čo stálo za to si pozrieť. ()

m62

Veľké sklamanie. Námet vyzeral tak sľubne šialene. ale realizácia zúfalá. Celé mi to pripomínalo keď varili psíček s mačičkou. Viac vydarených detailov, ale celkový výsledok bol nevydarený. Ako keby autori ľutovali vyhodiť aj jediný nápad, tak tam všetko nesúrodo nacpali. ()

Mach Tom

Mezi našimi filmy spíše zajímavý zjev, který si takto nízké hodnocení nezaslouží. Film se mi líbil a bavil mě. Čtyři hvězdičky jsem dal jenom protože občas to z tím antisemitismem trochu přeháněli. ()

Corek odpad!

Obdivuju lidi, kteří to viděli celý. A jestli se se to rozjíždí až v druhé půlce, tak to se nikdy nedozvím, protože víc než 20 min se na to dívat nedá. Sranda žádná, smysl to postrádá a snaha napodobovat výborné parodie naší historie se také nevydařila. Jestli je pravda ten rozpočet co se tu píše, tak tohle je regulérní čorka. ()

narenta

Jsem asi jediný, kdo zde dal pět hvězdiček. Kladu otázku: "V čem je Adéla ještě nevečeřela tak z á s a d n ě jiná a kvalitnější se svými 85%, než Wilsonov s aktuálními 42%?" Nestává se mi často, abych u prvního shlédnutí filmu se opakovaně smál nahlas a opakovaně si pro sebe i nahlas říkal - ty vole to se povedlo". Když zde tedy shodně prohlašujete stupiditu, blbbě vystavěnou kriminální zápletku, namachrovaného Macháčka a film odsuzujete je proto, že scénář psal Epstein, napadlo vás, že je to od počátku míněno jako parodie, a zamysleli jste se nad tím, kolik práce dala výprava a okostýmování? Tenhle film určitě docení další generace. Registruji zhruba 25 původních gagů a vtipů, v jiných filmech nezaznělých, tudíž zcela nových, a to se také cení. ()

Paan

Slátanina plná anachronismů. Americká vlajka s 50 hvězdami, kam chtějí Bratislavčania přidat devětačtyřicátou. Později vedle sebe na několika záběrech 48hvězdičkové i 50hvězdičkové vlajky. FBI za Wilsona, i když tento název ve skutečnosti dostala až za Roosevelta (v roce 1935). Ve výsledku téměř dvouhodinová křeč, kterou sem tam uvolní pár ne úplně pitomých gagů. ()

PanIncognito

Od tohoto snímku jsem si sliboval mnoho, jenže až na výbornou hudbu, skvělé kostýmy a masky nebo třeba úctyhodnou výpravu (všechny tyto aspekty jsou po právu nominované na Českého lva) je snímek zklamáním. Žánrově se dá snímek těžko ukotvit. Humor tohoto filmu připomíná bláznivou taškařici, takže příliš nepobaví. Herci už pak šanci na záchranu filmu nemají. Zkrátka takové dílo má být uchopeno lépe, takhle je totiž nefunkční. :-( ()

Drslw

Noo, nie je to az take strasne, sem-tam som sa zasmial alebo ocenil strih. Takychto filmov s odvahou blbnut by mohlo byt viac. Jedna hviezdicka navyse za sceny bez Machacka a obzvlast bez Pauhofovej... ;) ()

Loosser

Sliboval jsem si nového Mazaného Filipa, ale poté jsem nemohl uvěřit vlastním očím..všechno špatně..nemastný nezajímavý scénář, nevtipné dialogy, nuda..proč ten film vlastně vznikl?Zbytečnost na druhou.. ()

somacit

Macháček byl jako vždy vtipný, námět byl absurdně vtipný, ale asi neznám všechny filmy které měl parodovat. A navíc se právě v té parodii film ztratil a já nakonec taky. Ke konci už jsme skoro spala. Těch parodií na idioty je ve filmu prostě moc. ()

honza.g

Nebylo to tak špatné, jak jsem čekal. Ale až na pár vtipných postřehů transponovaných do hlášek nebo replik film ničím nezaujme. Je to takové odfláknuté, jako by byl scénář napsán při několika snídaních. ()

DarkSimon

Film je sám o sobě parodie a tak je potřeba vnímat i herecké výkony a dialogy. Není to nic, o čem by člověk psal domů, ale jako popcornovka funguje vcelku dobře. ()

funesfilm

"S odretými ušami" priemer. Po výtvarnej stránke výborná práca. Hudba Novinského však chýba i v scénach, kde použitá nebola. Chýba tak tomu náboj . Inak nie zlá česko-slovenská spolupráca okorenená prijateľným humorom. ()

PORTER44 odpad!

Nevím co to mělo být jestli parodie na agenty FBI nebo na policajty,ještě jak se snaží někteří herci přehrávat aby byli vtipný to byla trapárna. ()

Korpy22

Film, který se s klidným srdcem může zařadit po boku filmových klasik, jako je Adéla ještě nevečeřela nebo Pulp Fiction. Přišla nová vlna kinematografie, která pochopila, že český divák opravdu nečeká jen film bez děje, s naprosto banální zápletkou o lásce, ale něco co film pozvedne na vyšší level a udělá z něj umělecké dílo. Film z úžasný obsazením, Janem Krausem začínaje, Františkem Skálou konče, svědčí o tom, že film není tvořen pro komerci a autoři možná i počítali s tím, že film zůstane nepochopen. Film je naprosto skvělý každým coulem. Spousta vypointovaných vtipů, které nejsou laciné, spousta neotřelých filmařských technik a hlavně obrovský spád, který postupně graduje. Nezbývá mi nazávěr říct nic jiného než jízlivou poznámku. “Čemu soudruh nerozuměl, to zakázal” k tomuto film bych zde citaci prafrázoval na “Čemu český divák nerozuměl, to odsoudil.” Wilsonov je perla zakutálená v popelu české kinematografie, kterou tam ale čeští diváci s radostí nechají ležet. ()