Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

GTS_PUNK

Novodobé autorky knižných diel veľmi rady vytvárajú autoritárske post-apokalyptické svety, do ktorých môžu umiestňovať mladé dievčenské hrdinky bojujúce proti systému. Sú najmenej dve - Katniss (Jennifer Lawrence) zo série Hunger Games, a Tris (Shailene Woodley) z tejto série. Sfilmovaná druhá kniha Veronicy Roth príbehovo nadväzuje na udalosti z konca prvej časti, ktorá je sama o sebe výrazne podpriemerným filmom. V rovnakých stopách pokračuje aj pokračovanie s rovnako nevýrazným, nudným a ľahko okopírovaným príbehom, ktorý je doplnený o nezáživné postavy v pomerne depresívnom svete. Samotný depresívny svet by nebol najväčší problém, za istých okolností by to dokonca mohlo byť fajn, avšak jeho spracovanie je v tomto prípade maximálne otrasné. Rovnako ako príbeh a takmer aj všetko ostatné, z čoho sa celý tento film skladá. Musíte byť zrejme skutočným fanúšikom tejto série, aby ste si vo filme niečo našli, pretože pre nezaujatého diváka to sú iba dve hodiny nudného utrpenia. Hlavné postavy sa skrývajú, utekajú, sú zajaté, vyslobodia sa a niečo medzi tým. Niečo, čo ani nie je veľmi podstatné, pretože je to nudné na maximálne možnej úrovni. Do toho sa ešte rieši vzťah medzi Tris a Four (Theo James), zatiaľ čo okolo nich na seba skupiny vedľajších postáv zlovestne pozerajú a snažia sa tváriť, že si idú jeden druhému po krku. Všetko nula bodov, divák z toho necíti žiadnu poriadnu emóciu a je iba krôčik od toho, aby si začal vytrhávať vlasy z hlavy. A spomínaný depresívny svet je takisto katastrofa. Vizuálna stránka ukazujúca mesto v obkolesení akejsi veľkej steny, ktorej podstate je neskôr vysvetlená, pôsobí odpudivo a ukazuje ten zlý spôsob, ako v dnešnej dobe pracovať s počítačovou grafikou. To koniec koncov možno vidieť aj viackrát počas deja nielen na vizuálnej stránke výpravy. Zúfalé je to aj na hereckom fronte, kde obsadenie pôsobí nezaujímavo a slabé sú aj jednotlivé dialógy. Insurgent je film, ktorému je najlepšie sa vyhnúť. Ak ste videli prvý diel a nezaujal vás, ďalej už s touto sériou ani nepokračujte. Je to ešte horšie, čo film potvrdzuje vlastne všetkým, čo ponúka. Márne človek rozmýšľa a hľadá v tom aspoň jednu, čo i len malú, pozitívnu vec, ale jednoducho sa to nedá. Podobný počin zrejme naozaj ocenia len tínedžerky hltajúce pomerne lacnú literatúru tohto typu prenesenú na filmové plátno. Všetci ostatní, vyhnite sa tomu veľkým oblúkom. Tie dve hodiny stopáže by pokojne mohli byť pre niekoho smrteľné. ()

Acrobat odpad!

V budovách rezistencie sa to páli ostrými v brutálnej paľbe a ... "Vypni to! Vypni to!" kričím na Van Helsinga aby vypol jemný prúd idúci mnou. Van Helsing totiž priniesol VHS Pelíšky a tam bola tá scénka, ktorú následne chcel na mne vyskúšať. Fury s Ligou výnimočných (Avengeri bojovali vo Wakambe a nemohli dôjsť) sa nechápavo rozhliadal. "Merisi!" "Nič nič len tuto sme skúšali rezistenciu teda odpor aký mám. NIč moc na mŕtveho..." a hlasno som sa zasmial. Bolo mi to jasné. Sadistický autor ktorý sa ukája (muž či žena svojimi spôsobmi) nad mučením násťročných, kde sa pri tom pozerajú všetci, ale zároveň zachraňujú svet. Nikdy som nebol Ďaleko od pravdy, keď sme to spolu mali zachraňovať. A kvôli čomu ? Tomu mestu ? Ľudom ? Tieto adult mizerné trilógie sú takou simuláciou hlúposti a akože umelo priradenej vznešenosti, že popritom je darovanie 1 eura bezdomovcovi na Hlavnej čin záchrany ľudstva a mužnosti. "Viete Fury, Constantine je práve v pekle, T800 hrá Dobble, a my dvaja skúšame čo vydrží pionier. Keď sa pozriete na ten vymletý scenár, debilnú naráciu, úbohú myšlienku, šli by ste do toho ? Ach áno, lebo hodnoty a keci..." Odmlčal som sa. "Pôjdeme s Van Helsingom len ak tam bude aj sexuálna stimulácia, pardón, simulácia. A ešte to chceme v Equilibriu." "Vyčkajte, premyslím si to..." Vedel čo robí. Armáda detí s melírmi a tetovaní henou obkľúčili naše chudobné sídlo v Parme a čakali na povel. Ide ide vláčik a nezastavujem. Preto všetci skáču. (videné 25.1.2019, JOJcinema archív) ()

Nix

Vůbec jsem neměl tucha, že tahle série bude pokračovat a bude mne čekat ještě další díl. Ale řekl jsem si, že to vydržím, ale teď už to bylo utrpení. Já neznám ani knihy, ani nic víc nevím o tom světě a všem kolem, ale tohle už znovu nepodstoupím. A to mne čeká ještě třetí díl. ()

Hellknight12

Pokračovanie, ktoré je o málinko lepšie ale opäť nápad je fajn ale zle spracovaný. Opäť sa tu opakujú tie isté chyby až na jednu výnimku a to je myšlienka, ktorá sa mi páči ale inak nič nové. Postavy nemajú absolútne žiaden vývoj. A čo mi nedochádza, prečo má film 119 min. Stačilo kľudne 100 min. Viac asi nemám čo dodať. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

The7Miki

Divergence byla už dost naivní a přihlouplá, ale myšlenka rozdělení společnosti na kasty a ukázka ještě tolik nezprzněného tématu postapokalyptického světa ji držela nad vodou, ale to se nedá říct o Rezistenci. Už začátek je děsný a nudný a nebýt těch snových sekvencí, tak se ve filmu víceméně nic nestane, tedy až na to neskutečně předvídatelné zakončení. Motivace postav jsou mi pořád ještě záhadou a problémy, které se staví Tris do cesty se většinou vyřeší samy, nebo jsou vyřešeny bandou nezajímavých pěšáků s kupou zbraní. Herecké výkony Čtyřky jsou opět omezeny na svírání pěstiček a utěšující a chápavé pohledy, zatímco Tris se snaží být celou dobu cool a tím dávat vzor všem těm výjmečným nepochopeným Divergentům, co se na ni přišli podívat do kina. ()

masino

Po dlhej dobe som si aj ja vychutnal dobre scifi. Rovnako putave a dynamicke ako prva cast. Do kina som sa na to ani nechystal, pretoze som sa obaval upadku oproti prvemu dielu, avsak opak je pravdou. Ti, ktori su fanusikovia ci uz minulej casti alebo podobnych filmov budu povazovat tento film za skutocne dobry zazitok. Ak to porovnam s inymi scifi filmami poslednej doby, urcite je tento najlepsi z nich. 4/5 ()

Denila

Kino Cinemacity Ostrava│7/4/2015│2D                                                                                                                                     Kino Cinemacity Ostrava│10/4/2015│3D ()

Bube1

Možná je to dokonce na 3,5 hvězdy, protože posun od prvního dílu tu rozhodně je! Když připustíte, že by ten svět mohl fungovat (což jsem v jedničce nebyl ochoten udělat), tak si užijete celkem dobrou sci-fi podívanou. Kupodivu jsou tu i nápadité akční sekvence a limonády ubylo, takže mě to normálně bavilo. Pořád se ale jedná o (pro mě nesnesitelné) teen zpracování. Třeba bude ale vzestupná tendence pokračovat a trojka skončí v červených číslech, tak se nechme překvapit. ()

john.h

Hnůj. Jelikož jsem prakticky při titulkách u prvního dílu zapomněl, o čem to bylo, neměl jsem šanci se v druhém díle orientovat. Nechápal jsem frakce, motivace jednotlivých postav, prostě vůbec nic. Je to nešvar poslední doby rozstříhat filmy, u kterých se předpokládá úspěch na několik dílů a vysílat je po roce. No a u těch méně úspěšných to pak vypadá přesně takto. Maglajz, kde divák nemá absolutně clue, o co sakra běží. ()

alldo.raine

Na 1* to není, ale určitě slabší jak první díl, a to u trilogiíí bývá špatně, mělo by to postupně gradovat. Tento díl je celý jen o jedné krabici, což by se zvládlo natočit na pět minut a nemuselo by okolo toho být tolik povyku. Myslel bych si, že si to na sebe po prvním díle vydělalo, ale pořád to působí dosti béčkově. ()

TommyDiamond

A máme tu další pokračování novodobé teen utopie o vyvolené dívce, která má vlastnosti všech pěti frakcí, což jí předurčuje k nastolení pořádku a zničení stávajícího systému..... Druhý díl je na tom v mých očích hůř než ten první. Divergence byl takový seznamovací díl, který svým obsahem i průběhem nabízel možnost celkem zajímavého pokračování. Takže až díky Rezistenci člověk zjistí, jak moc je celá série zbytečná.... Příběh druhého dílu nenabízí nic poutavého ani nového. Nic k čemu by divák přilnul a tak je děj příliš plochý, připoutaný pouze na hlavní hrdinku, která celý film pouze utíká z místa na místo se svým nabíječem a fňuká jak malá želva. A když jí pořádná porce štěstí v do oka bijících scénách dovede až do velkého finále, tedy k zničení celého systému, tak může (v dalším díle) díky poznatku, který hlása- za hranicemi města je další život, vyvést lidi úplně stejně jak kdyby mojžíš z egypta....... Jediné co stojí za menší pochvalu, tak je Kate Winslet v záporné roli a vizuální stránka filmu. I díky tomu dám Rezistenci krásnou jednu hvězdu.... ()

Domis93

Kdybych měla očekávání založené na knížce, byla bych zklamaná. Jelikož jsem ale nejprve viděla předchozí díl bez přečtení knížek, jsem schopná to brát jako dvě různé verze, naprosto nezávislé na sobě. Už Divergence mi přišla místy hodně odlišná od knížní předlohy a Rezistence je ještě více odlišná, řekla bych, že už jde spíš jen o nějakousi inspiraci a film si jde svou cestou, za což jsem ráda - po přečtení třetí knížky. Doufám, že zakončení této série bude jiné, a tak jsem to jen přivítala, jak moc se Rezistence liší, dává to naději. Film se mi líbí vizuálně a Shai a její kolegové odvádí super práci, ale samozřejmě to je všechno stavěné na jejím výkonu. Divila bych se, kdyby jednou nedostala Oscara. A vidět Kate v záporné roli je taky moc zajímavé. Tudíž za mě plných 100%, pokud neočekáváte zfilmování knihy a líbil se vám předchozí díl, bude se vám líbit i tento. ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Tohle byla vlastně jenom taková vsuvka v pauze mezi 1. a 3. dílem, kde skoro polovinu filmu, otevírají krabičku. Už se "těším" na poslední dvoudíl :D ()

ardno5

S druhým dílem filmu se zlepšila i kvalita u dílu prvního. Krásně vysvětleno o co jde a proč co jak je :-).. Uroveň podobná jako u Divergence. 60% ()

Najt

Pokračování Divergence a druhá část, zatím z trilogie, tohoto zajímavého počinu přinesla moc chutné ovoce. Dvojka je opravdu lepší, a nejen to, je nejlepší z celé série, ať už se zaměříme na akci, charakter postav a celkové měřítko rozsáhlosti příběhu, který je v tomto díle úplně někde jinde. Konečně se totiž něco děje, něco víc. Neříkám, že byla jednička špatná, jen je prostě celý film o zkouškách, takže mi možná chyběl trošku posun v příběhu a bylo hodně otázek, ale to nevadí, protože další díly na ně zodpoví. /80% ()

ANTYCHRYST

Skvělé pokračování.. Parádní herecké obsazení.. Fantasy svět.. Zejména hlavní hrdinka je velká sympatacka - za to ten její bratr mě pěkně sral.. Krypl jeden.. 85% moc nemusím tyhle vymyšlené světy atd.. Ale tady to se povedlo. ()

TerezPunta

Ačkoli se mi první díl velice líbil, tento jsem nedokoukala do konce. Bylo to zkrátka... zvláštní a moc mi to nepřipomínalo knihu. A kdo neviděl první díl, ten nemohl tušit, která bije. ()

Emjecko

Horko těžko se mi objektivně hodnotí film podle knižní předlohy, který se tak zásadně odklonil dokonce i od hlavní dějové linie. Drobné úpravy nejsou u filmových adaptací až tak nezvyklé, v určitých případech jsou dokonce žádoucí, ale tvůrci filmového Insurgent zcela bez skrupulí vyřadili ze hry i poměrně důležité postavy a co víc, zcela překopali nosnou příběhovou linii. Během sledování filmu v kině jsem tak většinu času trávil dumáním nad tím, co se to tam k... děje a hlavně PROČ?! Pokud bych měl však Insurgent hodnotit z pozice člověka neznajícího knižní trilogii, záleželo by, jestli jsem (ne)viděl Divergenci. Za předpokladu že ano, jedná se díky většímu množství akce o atraktivnější pokračování nenáročné na přemýšlení, čili u toho můžete rovněž nad něčím dumat, ale jestli jste úvodní díl neviděli, tak na to ani nechoďte. Věřte mi, jednalo by se o ztrátu času.;-) ()

Samelio

Rezistence je skvělá po technické stránce a nenudí, ne zřídka se tu ale objevují hloupé dialogy, které působí spíš jako snaha o zaplácnutí prostoru mezi akčními scénami. Ty jsou zase občas na místech, kde je to zbytečné a nelogické, např. setkání s odpadlíky ve vlaku. Nebo spíš postavy se chovají nelogicky, aby k takovým scénám docházelo. Slabým místem filmu je tedy hlavně scénář. Nelogičnosti se sice nacházely i v Divergenci, doufal jsem ale, že Rezistence je může napravit. Stal se ale opak. První polovina filmu byla trochu zklamáním, druhá je zajímavější. Jedním z důvodů je určitě to, že na řadu přicházejí simulace, které přinášejí, především vizuálně, atraktivní momenty. Postava Shailene Woodley už mi v Rezistenci nepřijde tak zajímavá jako v jedničce. Naopak sledovat záporačku Kate Winslet je zážitek. Ačkoliv Rezistenci hodnotím stejným počtem hvězdiček jako Divergenci, je na tom druhý díl hůře. Divergence je u mě zhruba na 82%, tedy silné čtyři hvězdičky, u Rezistence jsem přemýšlel i o třech. Po prvním shlédnutí dám ale 66% a čtyři nechám (alespoň zatím). ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent