V únoru roku 1815 připlouvá do přístavu Marseille dlouho očekávaná loď Pharaon. Mnozí už v její návrat ani nedoufali. Jen krásná Mercedes nikdy nezapochybovala, že se její snoubenec Edmond Dantes vrátí. Všichni s upřímnou radostí vítají Edmonda, který přivedl loď bezpečně zpět i přes bouři, při které zahynul kapitán Pharaona. Jen Fernand, Caderousse a Villefort se neradují ze štěstí, které Dantese potkalo. Jeden se užírá žárlivostí na Dantesovu lásku s Mercedes, další se nemůže smířit s tím, že po smrti kapitána převzal úspěšně velení lodi a on zůstal stranou, a třetí se bojí o svou kariéru, protože jeho otci zapřísáhlému bonapartistovi přivezl Dantes vzkaz od nepřítele státu z Elby. Udavačský dopis je psán trojí nenávistí a dovede Edmonda Dantese do vězení na ostrově If, kde by zůstal až do smrti, kdyby se tam nesetkal s abbém Fariou a nepodařilo se mu... Ale tento příběh zná celý svět, všechny generace si znovu a se zatajeným dechem připomenou tento věčný příběh o zradě a pomstě, se stejně nezapomenutelnou tváří, kterou hraběti Monte Christovi vtiskl Jean Marais. (Česká televize)

PTuranyi

Veľmi dobrá adaptácia klasického príbehu pomsty grófa Monte Christo. Film nesie typický odtlačok doby vzniku na začiatku rozpuku francúzskej kinematografie. Francúzi sa viac premŕvajú v politických zápletkách okolo Napoleona vedúcich k samotnému Dantesovmu uväzneniu, takže kým k tomu dôjde prejde pol dielu. To však až tak nevadí pretože produkcia je dobrá a herci na čele s Jeanom Marais dokonca veľmi dobrí, lebo na rozdiel od Hollywoodu toho času neprehrávajú emócie s pátosom. ()

slavikzbojni

FAKT- je to najlepšie a dosiaľ neprekonané filmové spracovanie slávneho románu Alexandra Dumasa staršieho. Nielenže Jan Marais tu ukázal, že je Pán Herec, ale film sa stal apoteózou morálneho a reálneho víťazstva dobra nad zlom. Dnešná doba by potrebovala viac takýchto filmov- aj keď vieme, že v živote sa stáva, že podlosť a zlo víťazia nad dobrom, morálny imperatív, že zlo NESMIE víťaziť, by mal byť stálou súčasťou pohľadu na dianie v živote. ()

Sa.sa

Tento příběh zná snad každý o pomstě za zničený život a zradě... Ano je to notoricky známý příběh, který byl již několikrát natočený... Tato verze se opravdu povedla..! ()

JIRKKA

Jean Marais jako Edmond Dantes, to jsem si přál vždycky vidět. Na dobu vzniku vlastně dobrý film, ale vzhledem k délce mohl být asi propracovanější. Kdyby byl zpracovaný stylem, jako pozdější verze z roku 1975 s Richardem Chamberlainem, kde se tvůrci museli vejít do sta minut, vznikl by lepší film. Ale stejně si koupím seriál, kde Edmonda Dantese ztvárnil Gerard Depardieu, z roku 1998. Viděl jsem část a moc se mi to líbilo, uvidíme. Vlastně bych chtěl vidět všechny verze tohohle románu....a pak hurá na Bídníky, další klasiku. ()

lapaix

Pro mě nejlepší filmová adaptace, přestože ji s knihou lze jen těžko porovnávat. Ze všech herců bych vyzdvihla výkon Jeana Maraiseho. Škoda, že v TV častěji dávají jiné a méně povedené verze. 75% ()

ajka.simka

Najlepšie spracovanie slávneho románu Alexandra Dumase st. Jean Marais bude pre mňa vždy Gróf Monte Christo. Ani Chamberlain a a ni Depardieu ho neprekonali. Je to klenot francúzskej kinematografie. Jednoznačne 5 hviezdičiek :) ()

horskejvlk

Už jen ten umělecký dabing, to je lahoda, obraz je ovšem cely do žluta kvalitou žádná Angelika,to byl kvalitní Kodak. Film je dobrý ale seriálové spracování z roku 1982 mi příjde povedenější ()

milos.bradik

Asi můj nejoblíbenější film s Jeanem Maraisem, kterého nemám moc rád, je příliš teatrální, ale tady mu to sedlo a filmu doslova kraluje. Scénář se poměrně drží původní předlohy Alexandra Dumase a to je správné. Nemám rád ty moderní akční úpravy. ()