Ty rozpory! Druhá řada JJ se vyslovuje k velmi aktuálním společenským tématům (více viz https://wave.rozhlas.cz/jessica-jones-se-pustila-do-metoo-davno-predtim-nez-bylo-cool-6940687), zaměřuje se na pocity, vztahy a má velmi uvěřitelné dialogy. Tím vším naprosto nezapadá do Marflixovského univerza ani do konceptu "based on comics". Což ale taky znamená, že seriál tak nějak směřuje odnikud do nikam a chybí mu výraznější dějové komponenty, které by daly smysl délce série. Další sledování budu asi hodně zvažovat.(17.4.2018)

Druhá sezóna seriálu byla přece jen o něco slabší, jak už jsem psal v komentářích k jednotlivým epizodám, měl jsem problém hlavně s tím, že druhé řadě chyběl typický záporák, a já jsem měl pocit, že když se příběh nesoustředil na jeden hlavní cíl, působil poněkud roztahaně a neměl to správné tempo typické pro první sérii. Některé dějové linie bych s klidem oželel a závěr byl příliš předvídatelný, na druhou stranu musím přiznat, že jsem se i podruhé dobře bavil. Zatímco blockbustery se superhrdinskou tématikou, mě už v poslední době příliš neberou, seriály na stejné téma u mě slušně bodují. Na rozdíl od různých naleštěných létavců, se Jessica Jones zvolna klátí městem s lahví levného bourbonu a působí na mě daleko opravdovějším dojmem.(8.6.2018)

• Echelon1

1. séria bola dobrá, ale toto je ultimátna kravina. Logika v deji, dialógoch a jednaní postáv kýva z druhej strany galaxie a diváka štve. K tomu exhibícia homosexuality, párenia sa, a iného liberálneho jedu. Ak dve postavy tu prehovoria spolu viac než 10 sekúnd, končí to párením. Netflix nie je len nakazená firma, ale tá nákaza sa preniesla aj do ich tvorby. A poriadne! https://www.hlavnespravy.sk/netflix-zavadza-nove-bizarne-pravidla-proti-sexualnemu-obtazovaniu-pracovisku/1434980(20.7.2018)

Slabší tři hvězdičky za zcela "rozplizlý" děj a hrátky s matkou tomu nepomohly. Vytratilo se napětí první série a ukázalo se, že postavy, které byly v první sérii dobře "vymyšlené, se v této jen pletou pod nohama". A to platí i pro Kilgrava jako noční můry. Vyjímkou je postava advokátky v podání Carrie-Anne Moss. Scény s ní ční nad ostatními,její osudovost je více poutavější, než patologický vztah Jessiky s "rodinou", které je v druhé polovině seriálu až moc.(21.3.2018)

Žiaľ, po skvelej prvej sérii s vynikajúcim záporákom prišiel poriadny pád na hubu. Druhá séria totiž výrazne trpí nedostatkom obsahu a príbeh, ktorý by výborne fungoval na ploche šiestich-siedmich epizód, je tu absolútne zbytočne naťahovaný na dvojnásobok. Chýba napätie, akcia, tempo aj nejaké tie technické vychytávky, čo mnohokrát spôsobí, že divák sa jednoducho nudí. Väčšina hereckého obsadenia (na čele s výbornou Krysten Ritter) bola super a stále je tam cítiť aj kvalita prvej série, no pod tým nánosom bordelu ju takmer vôbec nie je vidieť. Veľká škoda, že sa tvorcovia tohto Netflix-Marvel univerza stále nepoučili a aj naďalej zabíjajú svoje projekty umelo predlžovanou stopážou. Žiarivou výnimkou tak ostáva neprekonateľný Daredevil, ktorý ako jediný zvládne tých (povinných?) 13 epizód aj naozaj utiahnuť. 6/10(3.4.2018)

• - Tři životy, ke kterým odkazuje název epizody a které Jessica (Krysten Ritter) vzala, patří Revě Cage, Kevinu Thompsonovi aka Kilgravovi, a Dalu Holidayovi. (NiWi)

• - Stan Lee si v tomto díle odbyl své tradiční cameo. Jak je u seriálů poslední dobou jeho zvykem, objevil se pouze na plakátě, na autobusové stanici. (NiWi)

• - Soukromá detektivní kancelář „Alias Investigations“ je pojmenována po klubu „Alias“, který chtěl otevřít Jessicy bývalý přítel Stirling, jak je odhaleno v této epizodě. „Alias“ je také název komiksové řady, kterou se druhá série inspirovala. (NiWi)