Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NiWi
  ***

  Bohužel druhá Jessica Jones spadla v mnohém dolů oproti první sérii. Zápletka by nebyl takový problém. Odhalování minulosti Jessicy bylo určitě zajímavé, bylo to oznámeno dopředu, a Jessica si opět prošla těžkou zkouškou poté, co se vymanila rukou Kilgravea. První polovina série tak nebyla předvídatelná, a nabízela zajímavý hon za tajemnou minulostí. Ta druhá polovina, přesněji od chvíle, co se objevila Jessicy matka, vše nabralo podivný spád, a situace se rozjely úplně nekontrolovatelným směrem, hodně přehnaným, což byla škoda. O dost v této sérii spadlo napětí, samotná Jessica nepůsobila tolik jako badass i když se o to snažila, a celkově série jako kdyby jen tak plula, a nenabízela žádné pořádné akční momenty, ani žádné pořádné situace ze kterých by člověk nebyl svůj. Výraznou absencí série je vyložený záporák, za kterého opravdu nejde považovat Dr. Karla či Jessicy matku. Kilgrave v první sérii byl skvělý, a zde tento element naprosto chybí, a táhne děj dolů. Musím uznat, že jednotlivé postavy zaznamenaly opravdu velký pokrok, do třetí série bude zajímavé sledovat vývoj Trish jako Hellcat, což po finální epizodě snad je jisté. A Jeri Hogarth také začala zajímavý byznys, takže je na čem stavět. Tak jako tak, druhá série mě trošku zklamala, nenacházel sem v ní to co v té první, nic mě na ní vyloženě nebralo, nic mě nešokovalo, a to je velká škoda.(10.6.2018)

 • VanTom
  ****

  Což o to, odhalování Jessičiny minulosti (a poznávání těžce vyšinutého člena rodiny) svůj potenciál slušně rozehrálo, byť v natahované stopáži se opakované vzorce chování začínaly protivit. Tady se vycházelo aspoň z košatých charakterů a poznamenaných vztahů, ovšem linky s umanutou, po schopnostech bažící Trish, natož ta naprosto nezáživná, nikam nevedoucí a bezradně ukončená s lesbickou, nemocnou právničkou (jaksejenjmenovala) se nemohly opřít ani o to málo. Romantika či pracovní trable také nevycházely na 100%, akce zcela absentovala, tudíž těch 7/10 si odůvodňuji horko těžko.(28.11.2018)

 • Hwaelos
  ***

  Ty rozpory! Druhá řada JJ se vyslovuje k velmi aktuálním společenským tématům (více viz https://wave.rozhlas.cz/jessica-jones-se-pustila-do-metoo-davno-predtim-nez-bylo-cool-6940687), zaměřuje se na pocity, vztahy a má velmi uvěřitelné dialogy. Tím vším naprosto nezapadá do Marflixovského univerza ani do konceptu "based on comics". Což ale taky znamená, že seriál tak nějak směřuje odnikud do nikam a chybí mu výraznější dějové komponenty, které by daly smysl délce série. Další sledování budu asi hodně zvažovat.(17.4.2018)

 • Jaro.Krafcik
  **

  Skoro som si myslel že tento seriál ostane nedopozeraný ako luke cage, takisto od marvelu. Neviem, jedine dobre boli iba daredevil a asi Punisher, inak slabota. Prvá séria sa ešte ako tak dala, bol tam skvelý zaporák kilgrave. Tá druhá je ale otrasne nudná a to spomalené tempo a lgbt scénky nekomentujem. Oceňujem aspoň pekné obrázky pri každej epizóde. A na tretiu sériu asi kašlem. 2*(4.3.2020)

 • Dunadan
  ***

  Žiaľ, po skvelej prvej sérii s vynikajúcim záporákom prišiel poriadny pád na hubu. Druhá séria totiž výrazne trpí nedostatkom obsahu a príbeh, ktorý by výborne fungoval na ploche šiestich-siedmich epizód, je tu absolútne zbytočne naťahovaný na dvojnásobok. Chýba napätie, akcia, tempo aj nejaké tie technické vychytávky, čo mnohokrát spôsobí, že divák sa jednoducho nudí. Väčšina hereckého obsadenia (na čele s výbornou Krysten Ritter) bola super a stále je tam cítiť aj kvalita prvej série, no pod tým nánosom bordelu ju takmer vôbec nie je vidieť. Veľká škoda, že sa tvorcovia tohto Netflix-Marvel univerza stále nepoučili a aj naďalej zabíjajú svoje projekty umelo predlžovanou stopážou. Žiarivou výnimkou tak ostáva neprekonateľný Daredevil, ktorý ako jediný zvládne tých (povinných?) 13 epizód aj naozaj utiahnuť. 6/10(3.4.2018)

 • - V bitce proti třem týpkům z ulice zanechá Trish (Rachael Taylor) na obličeji jednoho z nich viditelné škrábance, jako od kočky. Jedná se o odkaz na její komiksovou identitu – Hellcat. (NiWi)

 • - Záběry z akvária se natáčely v Atlantis Aquarium ve městě Riverhead ve státě New York. (NiWi)

 • - Píseň, kterou hraje neznámá žena na klavír, je „Ain't We Got Fun“ od Richarda Whitinga, Raymonda Egana a Guse Kahna. (NiWi)