Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

Tartalus

Nevím kde vzal tenhle film 90%. Je to sice silný příběh, ale působí na mě dost s odstupem a celkově vypadá jako nízkorozpočtový film. ()

IZFNP

Silný príbeh, hutná dráma, poctivé rozlúčenie i posledná kapitola jednej filmovej legendy. Realistické, bezútešné, so silným emocionálnym nábojom. Avšak v kine som cítila isté náznaky nespokojnosti s tým, čo ma malo posadiť do kresla a úplne zdrviť, a pri tom ma nechalo pomerne chladnou. Čakala som silné rany do môjho útlocitného ja, slzy a tak, avšak nič z toho sa nekonalo. Jackman a Stewart tu odohrávajú najlepšie výkony svojich ikonických postáv, pri čom u oboch vidieť, no hlavne u Jackmana, ako veľmi preňho tento film znamenal. Mladá a talentovaná Keen je kastigovým zázrakom a taktiež Holbrook si svoju úlohu strihol s chuťou. O to viac zamrzí, keď film skončí a ja ako divák neviem, ako s ním naložiť. Rozhodne je to najlepšia Loganova sólovka, určite ide o veľmi osobitý komiksový film, iste sa jedná o najdramatickejší prírastok do X-menovského univerza s brilantnou akciou a poriadne krvavým eRkom. Ale stačilo to? To je otázka, ktorú si musí každý zodpovedať sám. Mnoho vecí tu bolo totiž urobených dobre, mnoho však na počudovanie nevýrazne. Akcia je skvelá, scenár je čo do deja plochý, keď viac ako na čokoľvek iné spolieha na drámu svojich postáv - avšak tú sa mu darí pomerne predať, hlavne v prvej tretine, v ktorej vidíme Logana ako tieň X-mana, ktorým bol kedysi, ktorému neostala žiadna nádej, a v poslednej tretine, v ktorej naopak vzburcoval všetku svoju bojovnosť pre záchranu novej generácie mutantov. Pri samotnom pozeraní mnou Logan emocionálne pohol až v samotnom závere - doslova v poslednej scéne. Lenže potom mi to pomaly začalo dochádzať - to, ako silná jazda to vlastne bola. Závarečnú štacu Jackmana i Stewarta v sebe človek musí nechať doznieť, aby ju skutočne ocenil. 85% ()

Tr1cK

Takhle nadšenej jsem z kina už dlouho neodcházel! Wolverina mám rád a takovýhle zakončení si zasloužil. ()

Petr59

Když jsem viděl nedávno trailer, tak mě to moc nenadchlo. Pak jsem si ten trailer pustil znovu a už jsem cítil tu sílu. Ale pořád bych si netipl, že to bude až takový filmový zážitek, který bude všestranně přijímán. Když jsem četl recenze, komentáře na čsfd, tak si říkám, že to teda musí být skutečně skvělý film. A také to tak bylo. Především, je to úplně jiné než ostatní filmy o X-menech. Vybočuje to po hodně stránkách. Neřekl bych, že je to comicsovka, spíše bych řekl, že je to thriller a akční drama. Je to úplně jiný styl, než zbytek filmů z X-menovské ságy a rozdíly jsou markantní. Už jen když slyšíte vulgárního profesora Charlese tak si řeknete, že se něco děje. Tento film je především o dost více temnější, depresivnější, krutější, brutálnější, vulgárnější než zbytek filmů ze ságy. Brutální je to hodně, oproti tomu co známe u Avengers nebo X-Menů, vulgarity jsou někdy až zbytečné a je vidět, že se tlačí u vulgarity na pilu, protože se to nejspíše dnešním divákům líbí. Profesor Charles mohl hrát přece jenom důstojněji, to i u Magneta by ty vulgarity sedly líp. Hlavním esem filmu je příběh a děj. Dalším esem je prostředí, způsob vyprávění, styl westernu. Hodně se povedl i záporák, který je sice "obyčejný" ale přesvědčivý. A ted nemyslím toho šíleného doktora, ale toho arogantního žoldáka. Hudba byla také skvělá, bylo to napínavé, byla tam atmosféra, bylo tam hodně akce, ale zároveň i hodně emocí, psychologie. Bylo to velkolepé, silné a konec byl dojemný. Možná až moc tvrdá rozlučka s klasickými X-meny. Díky tomu, že se to ve filmu zrovna nehemží množstvím zapomenutelných postav, tak dostávají hodně prostoru ty postavy, které milujeme a budeme je milovat už navždy. A ty pocity, které vám film naservíruje, jak jsou všichni totálně v prdeli, ale vymačkají ze sebe úplně to poslední, aby mohli zachránit malou holku. Ty pocity, kdy vzpomínáte na nespočet mutantů z dřívějších filmů a nyní vidíte jen tři s Laurou. Je to asi jeden z nejlepších filmů, který šel tento rok do kin. Je to orgie pro fanoušky X-Menů a Wolverina. Pár chybiček by se našlo, ale oproti kladům jsou zanedbatelné. Ta atmosféra je strhující. Tak strhující, zároveň tak smutný, depresivní ale přesto tak úchvatný konec nikdo nečekal. Hugh Jackman posunul komiksové postavy úplně někam jinam. Někam výš. Nebo dá se snad vyrovnat Hulkova demolice mrakodrapů a Thorovo mávání s kladivem s pohledem na umírajícího Wolverina? Nic proti Avengers, ale tohle jde ještě někam dál... Slzám je těžké se ubránit. "Nebuď tím co z tebe udělali." Silných pět hvězdiček. ()

Drozdo57

Výborný film, dôstojná rozlúčka s Hughom Jackmanom v úlohe Wolverina. Je to kvalitná dráma s akčnými scénami. Vážny tón a hodnotenie R mu veľmi svedčí. Na postavách mi záležalo. Herecké výkony sú super. Scenár je možno jednoduchší, ale je lepšie kvalitne zobraziť jednoduchý scenár ako dosrať komplikovaný. Celý film je rozumne prepletený výbornou akciou. Záporák je možno trošku slabší a niektoré veci vo filme mi trochu vadia. Možno je to otupelosťou s toho hovna, čo na nás prší v poslednej dobe z plátna a možno by som mal byť kritickejší. Potom by som ale musel definitívne zadupávať zvyšok súčasnej kinematografie pod holú zem. Vzhľadom na to, že priemerne to ide s kvalitou súčasných filmov dolu je dôležité si filmy tejto kvality hýčkať. Najlepší komiksový film za posledné roky. Najlepší X-men film od X2. Dafne Keen je najväčší herecký objav od Chloe Moretz. Chválim, kiežby túto latku prichádzajúce novinky udržali. Čo sa asi nestane. ()

JamesVsalix

První komiksový film, který můžeme hrdě označovat jako umělecké dílo. Mangold se odklonil od klasických žánrovek, které nabízejí jednoduchou charakteristiku postav, spoustu stupidní akce a zvláštní motivy hrdinů. Přinesl nám westernové drama zasazené do blízké budoucnosti s propracovanými charaktery (kterých je málo, ale to je jen dobře, nabízí se tedy prostor pro rozvoj postav), přiměřenou dávkou dokonale brutální akce (poprvé jsem pocítil plnou sílu R-ratingu a člověka najednou zarazí, kolik v tom hraje dětí...) a skvěle vybudovanou atmosférou světa, který nad nějakými ochránci světa z řad mutantů zlomil hůl. X-meni jsou pohádka z komiksů a poslední zbytky mutantů se skrývají před společností, která je zavrhla. A zvrhlé korporace využívají mutantí geny, aby vytvořily zbraně. Scénář sice jednoduchý jak malá násobilka, ale emocemi nasáklý, jak kapesníček ubrečené třináctky, se kterou se rozešel deváťák se sestřihem alá Bieber. Nutno jen dodat, že z komiksových filmů se za poslední roky stal kult a já chci víc takových kousků. P.S.: Ať žijou Hugh Jackman a sir Patrick Stewart, pánové, kteří předvedli oscarové výkony. A zároveň, nechť je požehnáno Dafne Keen, která má před sebou zářivou budoucnost. ()

shaacul

Extrémně depresivní film, formálně výborně zvládnutý film. Subjektivně se mě to k odlehčenému žánru, jakým je komiksový film plný nereálných mutantů, moc nehodí. Tím že v celém filmu v podstatě není kladná postava jsem si vzpomněl na film Nesmiřitelní. A otázka (A SPOILER) na závěr. Kdo je špatný - ten kdo se snaží super-nadnormálnost zlikvidovat, nebo ten kdo chce do světa vypustit stádo dětí mutantů, které nemají žádné sociální návyky a cítění a pokud není po jejich klidně vraždí? Tak si to užij Kanado. ()

Honzulik

Logan: Wolverine - tak tento film jsem si opravdu užil! Musím dát jen slova chvály! Film drsný až brutální, napínavý, a neskutečně akční! Skutečně velkolepá podívaná, o kterou by neměl přijít nikdo, kdo má rád filmy podobného žánru! Skvělé výkony herců, kde opět vynikl Hugh Jackman, který ukazuje jak se hraje a dává do role absolutně všechno! Režisér James Mangold odvedl velice dobrou práci... "Bravo" a naprosto zasloužených 5* !!! ()

jirijo

Luxusní Wolverinův epilog. Hugh Jackman do toho dal zjevně úplně všechno, režisér James Mangold se překonává a v kontextu jeho filmografie nikdy nebyl lepší a totéž platí pro Marca Beltramiho, který svoji hudbou "na míru" hodně dopověděl. Houstnoucí osudová atmosféra jde ruku v ruce s westernovým oparem, občas vše prořízne suchá hláška či drsný vtípek a (povětšinou fyzická) akce je opravdu zdrcující. A na konci Vás dorazí Johny Cash a jeho The Man Comes Around. Berte všemi deseti. P.S. Hlavně, že je blízko vody... ()

PaTeXx

Špatně udělaný konec. Bohužel. Je to velká škoda, že se mi na posledním dílu série nejméně líbí zrovna konec. A to mě sakra stálo celou hvězdu. Ale není to jediná věc. Druhá, byl hlavní antagonista. Holbrook dostal málo prostoru a nemyslím si, že byl hlavní volba do castu. No a doktor, který vytvořil lepší kopii Wolverina, aby ho sám zabil... To už bylo trošku na hovno. Plus se mi ještě nelíbilo (SPOILER!), že z dvaceti malých mutantů plně využili ve finální bitvě své megaschopnosti asi jen dva nebo tři. Ale kvůli tomu jsme na film nešli. VŠICHNI jsme tam šli samozřejmě kvůli Jackmanovým šedivým vousům a Dafne. Byla fakt super. Na její roli nemohli obsadit nikoho jiného (nebo si tam nikoho jiného prostě nedokážu představit), což se nedá říct o Holbrookovi. Patrick Stewart byl skvělý jak vždycky (nedalo se čekat ani nic jiného) a ty Jackmanovy vousy?! To byla harmonie. Ačkoliv mě opravdu mrzí ten konec, tak jsem fakt rád, že zakončení série proběhlo zrovna tímto filmem. Díky Logane. ()

14krejca14

Lépe se Hugh Jackman a Patrick Stewart nemohli rozloučit se svými rolemi, kterým věnovali velký kus svého života. Wolverine konečně dostal tu podobu, kterou si zasloužil a je vidět, že byl dělán srdcem. Zasazení do westernového prostředí náramně sedí celému filmu. Bezesporu jeden z nejlepších nejen X-menovských, ale i komiksových filmů, který po Deadpoolovi potvrdil, že kolikrát se vyplatí vsadit na ten R-rating a nesr*t se s tím. To, co v jiných komiksovkách tolik nefunguje (zejména emoce, (ne)logické jednání hlavních postav, ohrávaný scénář, digitální bordel) zde šlape jako hodinky. Po druhém Wolverinovi jsem Mangolovi vůbec nevěřil. Jsem rád, že jsem se tolik mýlil. A Beltramiho hudba celý zážitek skvěle umocnila. Za mě jeho nejlepší počin. Wolverine s tváří Jackmana se stal velkou filmovou ikonou a to nejlepší si nechal úplně na konec... ()

RipperTM

Nejsem až takový nadšenec, co se týče superhrdinů. Neznám detailně souvislosti ani schopnosti těch miléniových imaginárních stvůr. Ano, viděl jsem několik filmových kousků, co mi přišli dobré, ale že bych se kvůli nim musel sápat na střechu kina, to tedy ani v nejmenším. Pochopil jsem však, co chtěl Mangold svým divákům předat. Chtěl s nimi sdílet akční scény, přednosti Wolverina i spoustu krve. Bez těchto náležitostí by byl zřejmě zlynčován. Všichni dostali co chtěli, avšak v jedné věci se tento film z široké plejády ostatních liší. Přijde mi daleko emočněji vyzrálejší, lidštější, na což nebyli diváci úplně zvyklý. Zejména proto byl přijat rozpačitě, nicméně oceněn za originalitu a osobitost. ()

Knightey

Rad bych dal 5* ale proste neco tomu malinko chybi... ikdyz tohle byl jeden z hoodne dobrych dilu Wolverina - o tom neni pochyb. Paradni rozlouceni Hugh Jackmana s touto roli a jsem zvedavy, jestli Wolverin bude dal pokracovat ci jiz nebude. ()

veselya

Logan? Pro mě to bylo rozloučení s Wolverinem. Parádní rozloučení! Brutální, surové, depresivní! Dobrá práce Hugh! Děkuju za tvé podání Wolverina! ()

Chromeskull

No ty vole,tak takovej nářez jsem fakt nečekal.Famózní zakončení X-Menů.Nadupaná pecka!Marvel už mě nepřestane udivovat,nejdřív Deadpool a teď Logan.Co bude dál?Jasnejch 100% ()

gaara1

Když se spojí velká a malá "žiletka", tak je z toho sekaná a krev stříká na všechny strany... Jinak na mě celý film působil hodně průměrně a 137 minut tomu také moc nepřidalo. ()

DonBraso

Že by mě to vyloženě vycuklo z bačkor to určitě ne,ale já se i přesto bavil.Nejsem sice zrovna velký fans X-Menů,ale tady Wolverin s Jackmanem burácel pěkně.Akční složka sice mohla být i nápaditější,protože se později neustále recykluje a ani kamera to nezachrání.Konec filmu nic moc,jakoby někdo zařval,máme ještě pět minut do konce.Celkově to scenářem není vážně nic dechberoucí,ale líbíl se mě ten styl.Takový živější,uvěřitelnější prostředí s pár postavama,kde se zbytečně člověk moc nehrabe v minulosti a jde kupředu,což já rád.Vcelku i pěkná choreografie s malou Laurou,uvěřitelný efekty,skvělej Hugh a ostatní už jen průměr,třeba hudba ani nevím,že tam nějaká byla. ()

Prechytraly

Zdaleka nejlepší xmen film. Dokonce jsem si zpočátku říkal, že pokud se teda mám dívat na příběhy podivných stvoření zažívajících akční dobrodružství, tak by to mělo vypadat právě takhle. Jenže pak tomu někde kolem půlky spadne řetěz, stane se z toho dětskej tábor plnej malejch uvědomnělejch čarodějíčků a závěr už to nevytrhne. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu