Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

Agraynel

Upřímně oproti dalším x-menovkám, speciálně na wolverina má hodně co do sebe. Díl navazuje na reálnou rakovinu Hugha Jackmana a je to fakt libec. Wolverine už je starej, má všeho plný zuby a jediny o co mu jde, je se starat o svýho učitele ze školy pro nadpřirozený a u toho náhodou vypít litry chlastu, protože ví, že to už dlouho nedá. Co když se mu do toho všeho objeví dcera ze zkumavky? Jak je to prožitý v kombinaci s libovym soundtrackem? Sorry ale dám si, je to fakt dobrý ;) ()

Derseus

Za mě nejlepší ,,superhrdinský" film co znám. Hugh Jackman v top formě po fyzické stránce i v necelých 50 letech, po stránce herecké naprostá špica. I přes delší stopáž a fakt, že koukám na film již potřetí, jsem byl po celou dobu focused pouze na film. Celá série X-men je za mě vrchol Marvel studios a lepší rozloučení s Loganem jsem si jako fanoušek nemohl přát. ()

Markeee

"Last of us meets Wolverine" Už dávno som nepozeral film, kde po záverečných titulkoch ostalo v mojom srdci zrazu ticho, akési smutné prázdno. Logan: Wolverine bol pre mňa veľmi emocionálne silnou čerešničkou a pomyselným ukončením všetkých X-manovských filmov, ktorých bol Hugh Jackman súčasťou a ktoré boli súčasťou môjho detstva a dospievania. Nech už po Loganovi príde na filmové plátna čokoľvek, už to nikdy nebude to pravé adamantiové. ()

Lukys

Rozlučka s Jackmenem a Stewartem dopadla důstojně a ve velkém stylu. Snímek je hodně atmosférický. Svou kvalitu si udržuje celou dobu a nepolevuje, Drsné erko je zde využité na plno a lépe, než v Deadpoolovi. Akční scény jsou natočené na jedničku a jsou asi největším kladem filmu. Akce je natočena přehledově a malá X-23 tu předvádí zábavnou vražednou choreografii. po dlouhém roce a druhém shlédnutí jsem snímek konečně docenil a vzdávám holt skvělému Jackmanovi, Stewartovi i mladé Dafne Keen, kteří si to vše uhráli bez problému a předvedli skvělé výkony. SCÉNÁŘ/4 POSTAVY/5 HUDBA/4 VIZUÁL/4 AKCE/5 = ODVÁŽNÁ DRSŇÁRNA KTERÁ VŠEM KOMIKSŮM NATRHÁVÁ PRDEL ()

dadoool

Jednoduše wow! Bylo to parádní, akční, velmi brutální ale propracovaná podívaná. Občas jsem si musela zakrýt oči :D. Ale jinak to bylo opravdu skvělé, vtáhlo mě to naprosto po celý film. Rozhodně pokrok od minulého Wolverina. Prostě paráda. Určitě se vyplatí na to jít. 4 * ()

Wolftalon

V poslední Jackmanově inkarnaci nejoblíbenějšího X-mena ever jsme se dočkali všeho, na co fanoušci rosomáka čekali a mnohem více. Je vidět, že u Foxů si Wolverina hýčkají a když už se s ním mají rozloučit, tak se vším všudy. Na děti se z vysoka kašle, mimo hektolitrů krve a rozřezaných lidí jsou tam i boobs (yay!), takže žádná rodinná podívaná se nekoná. A tak to má přesně být. Nekompromisní, naturalistický, brutální! Co film shazuje je nevýrazné score a neoriginální zápletka. Protože přiznejme si to, nebýt stylových drápů a cool bojových scén, asi by to nemělo zdaleka takový úspěch. Předvídatelnost je až do nebe volající a ačkoliv to nebrání divákovi si film vychutnat, mě osobně scházel nějaký šokující zvrat. A na přimhouření oka má Logan až příliš přestřelené hodnocení. ()

toso7777

Dôstojné rozlúčenie Jackmana s postavou Wolverina. Tvorcovia konečne pochopili že postave svedčí prístupnosť R, a dokonale to aj využili. Film je natočený bravúrne a ani som sa nenazdal utiekol ako voda. Najmä posledná polhodina. Pokial máte radi postavu Wolverina určite film odporúčam. ()

FLVEKK

Pfff, klasické akční klišé, které nevytrhne, ani nezamrzí. Čekal jsem podle hodnocení tedy více. Film hraje hodně na city. No nevím jak vy, ale já se z nějaké malé usmrkané holčičky nepo*ral, ani nerozbrečel. Shledání těch dvou se mi zdálo poněkud divné a nic to se mnou neudělalo. Prostý Marvelovský děj opět nepřekvapil a tak nevím co bych pořádně hodnotil .. Možná tak Hudbu a pár dobrých momentek. Jinak film teda nic moc. Mám pocit, že někteří uživatelé museli dát z principu 5* na rozloučenou dvěma dobrým starším hercům...Bohužel já to tak udělat nemohu a proto dávám normální 3 za pěkně strávené chvíle s Plešounem a Chlapákem X. ()

BlackAdder87

I těch 5* mi přijde málo. Konečně komiksárna opravdu pro dospělé. Nenapadá mě nic, co by mi vadilo, a i když by se možná našlo pár mušek, v té záplavě akce a useknutých hlav se se ztratí jak jehla v kupce sena. Opravdu důstojné rozloučení Hugh Jackmana s ikonickou postavou. ()

Bezejmený

Hutná depresivní atmosféra, drsné a krvavé akční scénky, slušný příběh a výborný soundtrack. Wolverine konečně ve filmu, který postavu ždíme na max. Herci i herečky bezchybní. Nedívá se na to snadno a tolik se to vymyká současné comicsové i akční produkci. Jedinou výtku bych měl k režii, chybí mi tam výraznější kamerový nápad. Ale i tak Mangold překvapil. ()

Calypso

Naprosto brilantní - i když možná ne definitivní, vzhledem k X-menovským hrátkám s časem- rozloučení s jednou z nejvýraznějších postav celého Marvel univerza, není třeba dodávat, že konec jsem obrečela. Minimálně je to rozloučení s Hughem Jackmanem, který byl v této roli perfektní od první do poslední minuty. Celých 17 let. K filmu samotnému: žádné přikrášlování, žádná cenzura. Soundtrack taktéž perfektní. Film, který přesně odpovídá Loganově životnímu stylu, jeho pohledu na svět, o silných i slabých stránkách. Drsný, poslední příběh, naprostá perla X-menovských filmů. Malá Laura a vysloužilý mutant byla skvělá dvojice, bylo dojemné vidět, jak si přirůstají k srdci, což vám nakonec to srdce zlomilo, stejně jako kdysi mocný, nyní nemohoucí profesor. Film, který vás prostě přiková k sedačce, a nepustí vás ani, když odejdete z kina. Přesně takhle to mělo být, a bylo to tak. 5* a kdyby to šlo, klidně i 10. ()

Blackthunder

3,5 hvězdy Bylo to dobré, ale úplně mě to neuchvátilo. Čekal jsem něco jiného. Neříkám že je to natočený špatně to rozhodně ne. Ale čekal jsem spíš nějakej buddy movie než komorní film co z toho nakonec byl... Samozřejmě IMHO no... myslím, že napodruhé (až to bude k dispozici) to bude lepší ()

hlava81

Solidní rozlučka s nejlepším x-menem, ale nezapadá to úplně do klasických X-Menů. Je to trošku něco jiného, spíš temné drama, ale asi to tak mělo být. Bye bye Wolverine. ()

HellsAngel

Wolverinova labutia pieseň je filmovou poéziou. Melancholicky depresívne, surovo brutálne a emocionálne vyčerpávajúce dielo, pri ktorom nezostane jedno oko suché. Všetci zúčastnení do toho dali všetko, čo mohli - celé svoje srdce, svoj um, ako i svoje nadšenie a zápal pre vec. A že je to na výsledku sakra vidieť! Dramatická bodka za jednou celou kapitolou v žánri komiksových filmov. Hlbšie rozpitvávanie nemá význam, toto musíte vidieť sami. Srdcervúci zážitok! ()

Hellscuboy

Sprostý..brutální a krvavý...Rosomák a taťka :-D mě poser,ale každopádně,jak se říká,jabLaura nepadá daleko od stromu...dceruška porcojidní řezník po tatínkovi,škoda že nemá ještě synka...zkrátka opravdu masakrální zakončení.... R.I.P. Logan. ()

Vierka135

Súhlasím so všetkými komentármi užívateľov, ktorý veľmi kladne hodnotia posledného Wolverina. Napriek tomu mi po skončení premietania samovoľne vyšla veta: Toto má byť koniec? Niečo mi tam proste chýbalo. A možno som mala len vysoké očakávania. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu