Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká... (CinemArt)

Sdoom

Není to podle mého názoru až tak velký průser, jak se říká. Ale taky to rozhodně není kvalitní historický film. Táňa Pauhofová se snaží, jak může, ale Lídě se moc nepodobá a celkově mi zde nesedla, i když je to vynikající herečka. Herce, které mám spojené s Komisařem Rexem, bych tu taky úplně nečekal. No a česky mluvící Adolf Hitler...kdyby to aspoň tvůrci udělali kompletně jazykově věrohodně, přidal bych hvězdičku, takhle ne-e. (TV ČT1 HD) ()

Lisabellla

Dost pravděpodobně jsem zaujatá Táňou Pauhofovou. Zamilovala jsem si ji poprvé v románu a pak pokaždé, kdy jsem ji viděla. Film je natočený velmi velkolepě a nijak mu to neuškodilo. Renč je takový malý megaloman a vysoké ambice jsou tu znát. Trochu mě překvapuje časté hodnocení odpad, s odpadem to má pramálo společného. Je to líbivé, dobře se na to kouká a Soukup se fakt vytáhl. ()

bari68

Výprava, kostýmy, či celkový obraz vtedajšieho nacistického Nemecka alebo i Českého Protektorátu pôsobí uveriteľne a bez nejakých chýb a trhlín. Čo už ale budí nechcený úsmev a iróniu sú hlavne nemeckí pohlavári v českom originálnom znení. Bez preháňaní vidieť a počuť Hitlera, či Goebbelsa v tomto rozpoložení je krok vedľa. Celkové spracovanie príbehu Lídy Baarové je dôverihodné, realistické , dľa skutočného príbehu a deja. Film nenudí, časové sekvencie nie sú prekážkou, celkový dojem je dobrý. Renč nemoralizuje, nemá v Baarovej obeť, či vinníka. ()

wooozie

Ano a máme tu další přírůstek do zlatého fondu českého filmového bizáru. Film s ambicemi a látkou na evropský velkofilm, s (na české poměry) velkým rozpočtem a s velkou reklamní masáží od začátku natáčení. Výsledek je ale fakt smutný, protože tak odporně lacinou slátaninu jsem dlouho neviděl. Některé postavy předabované, některé zase ne, občas úmorně zdlouhavé a naopak někdy často zkratkovité. Samotná kapitola je pak soundtrack, který se k filmu tak příšerně nehodí, až mi z toho bylo trapně. Jestli je tohle Renčův majstrštyk, na který roky čekal, tak se celkem děsím, co očekávat od jeho dalšího „obyčejného“ projektu, protože už tenhle kousek byl skutečný křest ohněm pro diváka. ()

Jiriczzcek

Do dívat se na to dalo, ALE... už úvodní titulky s podivně zpomalenými záběry byly divné, ale když se na obrazovce objevily dobové záběry s novými postavami, tak jsem se musel smát. Za 1) to bylo zbytečné a za 2) provedení byl hloupý vtip. Celý problém filmu, je ve scénáři- děj filmu je nudný, chybí napětí a celou dobu se neubráníte pocitu, že kdokoliv jiný by to natočil lépe a možná za menší peníz. Pavel Kříž slušný, ale nevím proč ho nenechali mluvit německy? Hitler vcházejíc v atmosféricky napnuté scéně do dveří a zabije to pozdravem "Dobrý den"? Pfffff. Tvrďák Goebbels je na jednu stranu nekompromisní a na tu druhou brečí do telefonu jak děcko? No nevím. Jako vtip mi připadala i sexuální scéna, kde se v plápolajícím ohni objevují tváře hrdinů, WTF?! Jinak kostýmy a celková výprava je velice slušná, stejně tak mi nevadil ani hudební doprovod. 2* ()

keoma26

... jakože jsem hodně vstřícnej divák,ale tohle by Bělohradský nazval nejspíš simulakrem filmu. Tyhle barvotiskovy pribehy muzu, treba Andelska tvar se mi v ramci zanru celkem libila...tady to ale nedrzelo zanr a ani si to s zanry nepohravalo tak, aby to byla zabava, prislo mi to jako paskvil na hrane parodie, melodramaru a zivotopisnyho filmu, kde stridani poloh i obrazu nevytvarelo lautr zadny napeti, jen ta Prochazkova jako stara Baarova v roli nespolehlivyho vypravece potesila. Nekdy je doslovnost kyce takova nevinna, tady divaka urazela ()

Kratas558

Vím, že předsudky vůči českým historickým filmům nejsou úplně košer a může to ovlivnit úsudek diváka, nicméně Lída Baarová je film špatný sám o sobě a snad ve všech kritériích. Kýčovitost. Špatně zvolení herci (Kříž jako Hitler, jako vážně??) Příběh... Všechno tak napůl dotažené, scénáristicky neuvěřitelné a prostě špatné. Možná víc nějakého morálního uvažování o tom, co je dobré a co ne, možná víc uvěřitelnější lásky (která možná byla a možná ne, nicméně pochybuji, že byla zrovna takováhle) a celkově víc psychologie a méně serepetiček. Scény z rádoby Křišťálové noci vyškrtnout, nehrát si na Hollywood, když na to nemám rozpočet, ale spokojit se s tím, co máme a udělat to dobře a uvěřitelně. ()

Zagros

Film se natáčel na základě obrovsky silného příběhu samotné Lídy Baarové a měl skutečně velký potenciál. Ten bohužel zůstal z větší části nevyužit. Co mě zklamalo především, je jakási plytkost celého vyprávění. Přesto, že hudba a režie se snažila z téměř každého záběru vytěžit maximální emoce, většinou se to nedařilo. Film zkrátka nejde točit stylem srdceryvná emoce – střih – další srdceryvná emoce – další střih - a znovu. Obsazení postav se také příliš nepovedlo. Štěpánek Hitlera zahrát nedokáže ani kdyby se rozkrájel, jednoduše zůstane Štěpánkem. Navíc mi vadilo, jako vždy v podobných filmech, že Němci mluvili česky. Hitler má seřvávat své podřízené zásadně německy, v jiné řeči to nemůže nikdy vyznít tak dobře či věrohodně. Film ale jako celek funguje, bohužel zůstává spíše nevýrazný a bojím se, že na něj brzy zapomenu. Někdy je zkrátka lepší dlouhý, klidný, tichý a zdánlivě obyčejný záběr to nejlepší. Divák si jej pak v hlavě dokáže dotvořit k obrazu svému, tady k tomu vůbec nedostal prostor. ()

radecacek

Připomnělo mi to bizarní film Exodus do Šanghaje, který jsem zhlédl se simultánním dabingem. Akorát tam to bylo míněno jako vtip, kdežto tady byl dabing naprosto otřesný a zabil asi jediné dvě postavy (kromě Stašové), co za něco stály. Shodou okolností cizince. Vůbec výběr rolí pro tenhle film je naprosto šílený, stejně jako toporné dialogy a hudba použitá na místech, které kvůli tomu pak vyvolávají smích. Jedna hvězda za sex v ohni. To byl bizár brutální. ()

Loki_Six

"Slečno Baarová, hrála ste vysoko a s velkým rizikem. Do hry ste šla s jediným trumfem zvaným krása. Přebil ho trumf zvaný povinnost. Prohrála ste. Musíte platit." ()

joora1

Úplně nesdílím zdejší negativní komentáře a z čistě subjektivního pocitu musím říct, že film se mi líbil. Válečnou tématiku mám rád a zde navíc vše zaobalené k jedné z nezajímavějších československých hereček všech dob. Lída měla osud, který byl hodný zfilmování a myslím si, že se to povedlo se ctí. Jak Táňa Pauhofová, tak ostatní herci se snažili podat zajímavý výkon. Děj byl vyprávěn svižně, chronologicky a poutavě. ()

klukluka

Do historických filmů by se čeští tvůrci pouštět neměli. Výsledek se hodně odvíjí od rozpočtu a ten je většinou našponovaný. Platí to i o projektu Lída Baarová, bez ohledu na to, do jaké míry se kvůli němu tehdy vyčerpal Filmový fond. I s jeho příspěvkem se při natáčení počítala každá koruna, což svobodné tvůrčí mysli dvakrát nesvědčí. A výsledné podobě snímku už vůbec ne. Jasně, ty nesmyslné obličeje v hořícím krbu by tam Filip Renč pravděpodobně ponechal, i kdyby měl možnost utratit miliardu, ale určitě by to dokázal zbavit toho televizního looku, pokud by se pro film našlo dalších pár desítek miliónů. Jistě by se snažil zapátrat po sice dražších, ale autentičtějších představitelkách tehdejších hvězd filmového plátna. Zaplnil by ulice Prahy a Berlína více vozy, navíc s řízením na té správné straně. Prachy ho ale tlačily k polovičatosti a tomu podle mě odpovídá finální podoba filmu. ()

borec999

Markovics s Bukhardom (Stocki a Brandtner z Komisára Rexa) ťahajú Lídu Baarovú svojimi výkonmi nahor. Na Pauhofovej úprimne netuším čo všetci vidia. Zlá herečka určite nie je, ale ešte ani raz ma svojim výkonom neohúrila a nezmenila to ani v tomto filme. Príbeh podľa skutočnej udalosti zaujímavý a určite hodný sfilmovania. Všeobecne na filme ťažko niečo chváliť alebo naopak krtiizovať. Všetko je také priemerné a neurážajúce. Na 1-2 pozretia to funguje fajn, ale či už v Česku alebo aj na Slovensku vznikajú i lepšie a zaujímavejšie filmy. 55% ()

LEATHERFAC

Pahoufová je sice pěkná baba, ale na Bárovou není vůbec podobná. Markovics na Goebbelse rozhodně víc, leč ten byl sice zvláštní, ale alespoň z fotek nepůsobí tak vyloženě šeredně, spíš naopak, dá se usuzovat, že měl kromobyčejné charisma což jeho zdejší představitel až tolik nemá. A Viktorův dabing mu na charismatu moc nepřidává  :-)) spíš působí jako moula. To už Šafránkův Hitler má víc charismatu a kupodivu působí mnohem méně směšně, než by se dalo očekávat. Vlastně když pomineme ten bizarní kástingový nápad, dá se říct, že se té role zhostil velmi dobře. Jinak celkově mi přijde film jako jakási snaha Bárovou omluvit a rehabilitovat, což dneska těžko posoudit, jak to vlastně bylo. Každopádně představitelka staré Bárové je opravdu skvělá. PS: komentář jež pobavil: Maringold ()

Prcek54

Ten film byl prostě špatný. Renč se snaží v každé scéně tlačit na divákovi city a prostřednictvím rádoby dramatické hudby, srdceryvných replik a mnohdy až směšně kýčových záběrů vytlačit z tohoto příběhu maximum. Přitom méně je někdy více, což je něco čím se tvůrce měl řídit dvojnásob. Výsledek je pak směšná patlanina, která působí strašně komicky a v podstatě nám nic moc zásadního neukázala. Jako bulvární kýč dobrý. Jako biografické zpracování osudové lásky této velké, leč trochu hloupé herečky hodně špatné! ()

jakeer

Uvažoval som aj nad odpadom, lebo vzhľadom na veľkolepý marketing je Renčova práca nakoniec žalostná, ale istú výpovednú hodnotu tento film predsa len má. Scénky sú nakrútené veľmi jednoduchučko, sťa by to sám veľký Troška točil. Takisto celkový odkaz a aj marketing (hákové kríže na oficiálnom promo plagáte) je bulvárny. Ale taktiež je vo filme vynikajúca Pauhofová a celkom dobre sú vyobrazené povojnové roky Baarovej. Viac som sa rozpísal na blogu: https://dennikn.sk/blog/lida-baarova-sa-dostojneho-filmu-zivota-nedockala-nevadi/ ()

Roman Albach

Barevné leporelo ukazující to, co si můžeme přečíst o Lídě Baarové na dvojstránce Blesku. Film bez hloubky a jakékoli umělecké ambice. Nicméně divákům Ordinace v růžové zahradě se určitě líbit bude. ()

Speedy01

Když jsem viděl vaše hodnocení a komentáře do kina se mi opravdu nechtělo. Bránil jsem se jako lev, ovšem existují síly proti kterým se nelze ubránit. Prvních dvacet minut mě nudilo a já uvažoval, jestli se v pohodlné sedačce prospím a nebo budu přemáhat a dívat se. Děj mě ovšem vtáhl, atmosféra filmu zajímavé, herecké obsazení dobré. Ovšem Pavel Kříž velmi slabý, buď se mu nechtělo, nebo patří do hereckého důchodu. Celkově nenadchlo, ale odcházel jsem příjemně překvapený. 3/5 ()

Pttak

Já bych tenhle filmek zase, tak neodsuzoval. Je děsně jednoduchý ho skritizovat, ale jenom se vžijte do kůže Filipa Renče, jak vy byste se postavily výzvě jménem Lída Baarová. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady