Lída Baarová

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá. Lída s Fröhlichem se nastěhují do luxusní vily na prestižní berlínské adrese. Aniž tuší, že mají tak významného souseda – pána filmového průmyslu, ministra propagandy Goebbelse. Goebbels je k sobě začne zvát na vyhlášené večírky za účasti umělecké i politické smetánky. A při nich postupně vtahuje Baarovou do svých „ďábelských" sítí. Fröhlich žárlí a po jednom z mnoha dalších žárlivých výstupů ji vyžene z domu. Na tuto příležitost čeká bezhlavě zamilovaný Ďábel. Chce se kvůli Lídě vzdát úplně všeho – rodiny, kariéry, Říše. Baarová odmítne nabídku na dlouhodobé angažmá v Hollywoodu, zůstane v Berlíně a nové lásce nezvladatelně propadne. Zásadní otázku, zda je možné milovat zločince, si bude klást až za pár let a pak po celý zbytek života. Hitler na základě proseb Goebbelsovy manželky rozkáže svému ministrovi, aby ukončil skandální, s velkoněmeckými ideály neslučitelný vztah s Baarovou. Goebbels protestuje, ale po Hitlerově nátlaku svou lásku zavrhne. Baarové je zakázáno hrát v německých filmech a nesmí opustit Říši. Během Křišťálové noci v roce 1938 se jí podaří uprchnout zpět do vlasti, kde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po okupaci Československa ale musí před nacisty opět prchat. Když skončí válka, vrací se plná nadějí do Prahy. Zde se však setká jen s výsměchem a ponížením. To pravé peklo ji ale teprve čeká... (CinemArt)

fredisek

Neskutečný kýč, kteří se tváří jako parodie na kýč. Když vám někdo skáče z baráku v průhledném negližé a na obzoru je Hrad, když souložíte s jedním z největších nácků a važe vzdechy se promítají do plamenů v krbu, když diváky rozesmíváte tam, kde by se měli vyděsit, nenatočili jste alespoň ucházející film. Scénář předpokládá, že druhá světová válka byla zhruba někdy v době před vynálezem písma. Všechno popisuje tak urputně, že Lída Baarová nemůže obstát ani jako pomůcka do hodin dějepisu. Jako by průměrný Čech nevěděl, co se tehdy odehrávalo... Bohužel film kvůli příšernému zpracování nemůže fungovat ani jako export české kultury, maximálně tak ostudy. Zajímalo by mě, kde zmizel rozpočet. Když křišťálovou noc točíte u pražské synagogy nebo když zasadíte premiéru berlínského filmu do kina Lucerna, Pražáky leda tak rozesmějete a navíc vyvstane otázka, proboha, proč?! To neexistují méně notoricky známé lokace? Už v úvodní scéně si lověk říká, jestli ho náhodou nečeká televizní film s Viktorem Preissem, devadesátky z toho čiší. To laciné rozmazávání záběrů má být jako kokainové opojení, nebo snad svižnost party v baru? Ambiciózní projekt selhal nejen v detailech, ale taky celkově. To je dost smutná zpráva. Navíc nám tu zůstává ta pachuť provinčnosti. Proč rozhovor s Baarovou nedělala opravdová reportérka, která by neměla ve vlasech třásně? Jinde na světě by toho využili a Baarovou v tomto dialogu uvedli jako významnou osobnost, tady má člověk pocit, že bude následovat příběh ženy, která vlastně nic moc neznamenala, když dává rozhovory někomu, kdo chce psát diplomku (by mě zajímalo, jestli ji pak obhájila). Nejsmutnější ale na celém tom filmu je, že se diváci v sále smáli, když se smát neměli. Nedostali jsme drama, ale křečovitou parodii... ()

Terezinka198 odpad!

Příběh o nezáživné kurtizáně, která si chtěla podmanit svět a nakonec zdrhla, když to šlo. Nechci být nepříjemná, ale jediná scéna, která mě alespoň trochu zaujala, byla smrt její mladší sestry. Jinak mě film nezaujal a nedal mi odpovědi na otázky, které se mi v průběhu filmu vynořily do hlavy. Je škoda, že Češi zase odbyli jedno zajímavé téma. Jde jen o můj čistý názor a za ním si stojím. PS: Představitelka hlavní hrdinky mi lezla strašně na nervy, a bohužel Pavel Kříž-Hitler to sám neutáhl, protože tam byl naprosto minimálně. Takže to hodnotím tak, jak hodnotím. ()

mira007

Kdybych jako fanda chtěl vidět film na základě skutečného životopisu asi bych dal sotva jednu hvězdu ( těch faktických nesmyslů je mraky), ale pokud k tomu přistoupím jako k autorskému filmu pana Renče, který natočil film o nějakých postavách, které mají náhodou jména skutečných osob tak budu milosrdnější. Dlouho tu nebyl výpravnější film, ačkoliv za ty peníze se mi to zdálo málo, herecké obsazení je perfektní, dokonce dva Němci ( draze zaplaceni, aby byli levně předabováni, - dabing je kapitola pro sebe, ale ok, beru to přizpůsobení růžovozahradním divákům. ) ZbožŇuji Táňu Pauhofovou, ale aby hrála někoho, z jejíž krásy se člověk posadí na zadek, to se mi moc nezdálo ( Lídě Baarové byla víc podobná Anna Fialová ), takže nejlepší herecky perlila Stašová. Kouzelná byla ošahávací scéna s Mádlem a hodně se mi líbila dramatickí scéna, když Hitler napochodoval do filmových studií. Je fajn, že v Čechách se může točit historický film s bohatší výpravou, se zahraničním obsazením, ale škoda že žánr tohoto dílka se posunul od životního dramatu k Daniele Steelové a přizpůsobil se televiznímu diváku víc, než dokážu jako filmový fanoušek skousnout. Přes veškeré výtky film hodnotím čtyřmi hvězdami a nelituju peněz za kino , protože tenhle film je přes veškerou kritiku to lepší , co se tady dá vyplodit. ()

Ollie235

Zajímavý příběh odvyprávěný nepříliš povedeným způsobem. V první řadě nechápu volbu konceptu, kdy je děj prezentován v podobě interview s Procházkovou v roli zahořklé staré Lídy. Daleko více pak nerozumím tomu, proč jsou němečtí herci dabováni a to způsobem, který vyloženě otravuje. Co mě naopak překvapilo je, že Kříž nebyl zas tak špatný, jak se psalo (byť jsem si stěží zvykal na Hitlera, co pronáší věty jako ,,Máte hezký klobouček."). Největší pochvalu pak určitě zaslouží kostýmy, věrohodně vytvořené prostředí 30. let a příjemná Táňa Pauhofová. Lepší 2*. ()

Jimmy15

Tak to máme venku, kdo to nestihl v kině, rychle si to pustil doma. Sakra děkuju všem, kdo mě zdržovali a já na to nestihl jít do kina. Byl bych dost nasranej dát za tohle peníze. Mělo to svá pozitiva, ale na mě spíš udělala větší dojem ta negativa. V některých pasážích jsem se nudil, v některých jsem kroutil hlavou, co dokázal Renč vymyslet za koninu, aby přitáhl do kina víc lidí. Celou dobu jsem byl přesvědčený o 2*, ale bohužel až konec se nějakým způsobem rozjel a ten byl možná nejlepší. ()

bobstock

Chyběla tomu filmová velikost a uhlazenost na kina plátna. Dílko působilo spíše jen jako dražší televizní film. Pavel Kříž je v roli česky štěkajícího Hitlera směšný, naopak Karl Markovics byl procítěný a takhle živého Josepha jsem ještě neviděl. Táňa Pauhofová zahrála standartní roli. Exteriéry a interiéry moc hezky dobové. Jinak skutečný životopis Lídy Baarové jsem se neopovažoval soudit. Spíše jsem jen cítil tu nesnázi v které tou dobou byla Střední Evropa, co nabízela a za jakou cenu. Bylo mi líto, jak málo stačilo, aby se z ní stala Hollywoodská stár.. poslat Goebbelse k vodě. 65% ()

el.zapikano

Jedna hviezda za Pauhofovu, druha hviezda za "basnika" Pavla Kriza ako Adolfa a tretia hviezda za Lidu, nech je jej zem lahka. Film ziadna slava, ale dopozerat sa to dalo. ()

filipvrbik

Velmi slabé. Celé to působí jako nacistická propaganda, o filmech se nedovíme vůbec nic a Pavel Kříž v roli Hitlera to je parodie. Jediným plusem je to že Táňa Pauhofová je opravdu krásná (ale to je tím, že je Slovenka z Bratislavy), celkově velmi nudný film oí ničem...20% ()

KM Phoenix odpad!

Herci z komisaře Rexe byli asi levní, takže tu máme Stockingera jako Goebbelse a Brandtnera jako Fröhlicha, k tomu Pavel Kříž jako Hitler. Copak o to herecké obsazení není hlavní problém tohoto filmu. Přepjatost byla taková, že být to koncert tak by ani tři sady strun nestačily. Emoční scény byly doslova k popukání. Celkově se jedná o dost mizernou frašku.. ()

Nethar

Nadprůměrný český film, i když občas se příliš účelově tlačí na pilu (Křišťálová noc, Adolf Kříž Hitler). ()

LudeCZek

Ale jděte ! Averze vůči Renčovi a vůbec českým neARTovým filmům se tady v hodnoceních projevila. Vždyť to nebylo vůbec špatné! rozumím tomu záměru udělat český film vhodný k vývozu a proč taky ne?! Jestli chcete nepřikrášlenost pusťte si nový dokument o Baarové od Třeštíkové, kde si s objektivitou a uceleností (dle recenzí) také extra nelámala hlavu. Tento film se mi líbil, diváka vtáhl do děje,informoval jej, pobavil a z některých scén šel mráz po zádech. Scény s přehnaným patosem celkový děj nekazily a člověk opravdu čekal co se bude dít celý film až do konce. Baarová ve stáři byla zahrána skvěle, Hitler v podání Kříže byl sice komický, ale to by byl téměř každý ČESKÝ herec v této roli. Sečteno a podtrženo 3,5 hvězdy ! (Hodnoceno v den premiéry, kdy zde bylo hodnocení 49%) ()

Bivoy

Zklamání.. Scény, které měly pravděpodobně působit vášnivě nebo dramaticky, vyvolávaly v celém kině smích. Ve filmu je řada klišé a co se týče kvality, je hodně nevyvážený. Začátek vypadal ještě slibně, ale pak to šlo spíš z kopce. ()

HanaM.

Spoiler - celý film vystihuje věta Lídy Baarové na konci filmu. "Možná to byla pravda a možná moje poslední role." Tenhle přístup k filmu se mi líbí. Pravdu se ostatně o téhle kontroverzní herečce už nikdy nedovíme, byla odváta několika propagandistickými režimy, bulvárem, nekritickým okouzlením i pomluvami kolegů. Takže si vezmeme jen jednoduchou dějovou osu a s tou si pohrajeme. Možná s toho výjde trochu kýč, ale s hezkou pointou. O holce, která se chytila do pasti vlastních intrik. Jen Goebbels byl sice zrůda, ale rozhodně to nebyl tak odporně vypadající ubožák, jak ho ztrárnili ve fimu. ()

beniczech

Dámy a pánové, tomuhle se říká promarněná příležitost. Nevyvážený děj, podivně vykreslené a ztvárněné postavy, Hitler úplně na pozadí, občas se objeví šílené klišé či scénka, která patří úplně někam jinam (Mádl sahající na prsa mě rozesmál, ale tohle sem prostě nesedí), potenciálně dramatické scény nejsou silné, povětšinou podivné herecké výkony. K dabingu se raději nevyjadřuji, tak jako k rozpočtu. Gedeon Burkhard zahrál dobře, výprava líbivá, první dvě třetiny mají jakž takž nějaký spád (když si odmyslíte výše uvedené nedostatky), ale další pozitiva hledám marně. /45%/ ()

arcticsky

Takový jednoduše odsýpající, plytký až kýčovitý film. Prostě celý Renč. Osud Lídy Baarové by si samozřejmě zasloužil vážnější, komornější tón. Označení drama v popisku výše je omyl a nedorozumění. Naopak - film obsahuje i nesmírně komické scény. Goebbelsovský orgáč - symbolicky "v ohni", no řekněte - koho by to napadlo (vzpomněl jsem si na onu známou parodickou scénu s Leslie Nielsenem a Priscillou Presley). Kříž jako Hitler taky nakládá a byl beze srandy vynikající! ()

dee.n

Na český film velmi zdařilé. Příběh mě zaujal, bavil, ani chvíli nenudil. O dabingu některých postav toho bylo napsáno už dost a dost, stejně tak o Hitlerovi v podání Pavla Krize. A díky hercům z Komisaře Rexe jsem si při tomto filmu aspoň zavzpomínala na dětství :-D ()

Tunri

Hodně špatné pojetí, "dobové záběry" působily jak groteska, což možná i měly, ale zas by se to nehodilo do filmu. Tváře v plamenech mě rozesmály, ale neměl to být jejich účel. Je to film jak pro malé děti, kde nestačí něco naznačit, kde vše, včetně posledního výdechu, musí být čtyřikrát znásobeno, aby to došlo i těm úplně mentálně postiženým. ()

Gulde

Jako obvykle se ukázalo, že když něco točí Češi a považují to (více či méně) za velkofilm, tak to hned utopí celý národ ve snůšce kritiky, která je mu tak moc směšně vlastní. A ani tohle nebylo jinak. Jedná se o dobrej film, s dobrými hereckými výkony a se slušnou hloubkou příběhu. To, co já filmu vytýkám především, je volba herců. Ti sice odvedli dobrou práci, ale na některé role se prostě nehodili. Teď mluvím jmenovitě především o Karlu Markovicsovi, Co si budeme nalhávat - herec, kterého snad celá Evropa zná jako moulu co jí housky se salámem, pokud mu je tedy zrovna nesežere komisař Rex ve stejnojmenném seriálu, se prostě na roli někoho tak výrazného a hrůzu nahánějícího, kým Joseph Goebbels jak ho známe z historie byl, nehodí. I když opět, roli zvládl bravůrně. Naopak Táňa Pauhofová byla perfektní volbou. Opět mi to nedá si rýpnout do hodnocení ostatních uživatelů - opravdu vám hodnocení "Odpad!" tohoto filmu přijde adekvátní? Házet ho tak na jednu hromadu společně se "skvosty" jako Ordinace v Růžové zahradě? To není objektivní hodnocení, to je emocemi prosáklý neobjektivní výkřik. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady