• tron

Už originál ma nebavil a toto bolo ešte o sto bodov slabšie. O dvojke sa hovorilo tak dlho, až zomrel Swayze a nakoľko je Reevesova nechuť k pokračovaniam obecne známa, štúdio sa rozhodlo narvať nepochopiteľných 105 miliónov nie do sequelu, ale do remaku. Nepochopiteľných preto, že remake nikoho nezaujímal. Fanúšikovia originálu ho vopred pokladali za urážku a od tých, ktorých nezaujal už originál, ťažko čakať, že ich nadchne nové spracovanie. Prachy pritom na snímke vidieť sú: vizuálne podmanivé a relatívne exotické lokality, množstvo trikov, ešte viac kaskadérskych výkonov a vedľajších úloh sa zhostili sympaťáci Delroy Lindo a Ray Winstone (s brokovnicou). Ako-takými plusmi sú ešte Edgar Ramírez, ktorý je vcelku charizmatický, a Teresa Palmer (ktorá by sa však hodila viac do underground porna). Ale tým sa všetky pozitíva končia. Zvyšok kastingu pozostáva z nadrogovaných típkov, ktorí neustále vytriešťajú oči a budete nesmierne šťastní, ak niektorý z nich zomrie. Stále som si hovoril „prestaň kecať a choď do roboty.“ Nešiel. A tak zomrel. Celkovo ide o hlúpy a nudný film bez najmenšieho prekvapenia (Kurt Wimmer je jeden z najhorších žijúcich hollywoodskych scenáristov). Zato s množstvom WTF momentov (je prepadnutá automobilová kolóna, obrovská prestrelka, autá lietajú vzduchom a potom začne jeden z tých, ktorí celé to peklo spôsobili, vyťahovať z auta šoféra nepriateľského vozidla a ten sa prekvapene pýta „deje sa niečo?“). Aby toho nebolo málo, postavy sú nesympatické a skoro všetci si zaslúžia smrť, vrátane hlavného (kvázi)hrdinu, ktorý sexuje s kočkou a keď ho prestane baviť, zabije ju (!!!!!!!!!!!). Film, ktorý obsahuje perly „Myšlienky sú mocné, ale nie až tak, ako veľrybárska loď.“, si nezaslúži žiť.(21.11.2016)

Adrenalinu je tu požehnaně, ale to je tak asi vše. Hoši z devadesátek se mi líbili mnohem víc.(7.4.2016)

• neoBlast

Ale takovej ten "dobrej" odpad! na kterém i série Rychle a zběsile začínala. Prostoru ke zlepšování je zde rozhodně na rozdávání...☺ 5 %(29.5.2016)

• Martin741

Teda riadne nudny film, nema tempo a par krasnych zaberov na prirodu to uz nema sancu zachranit : 15 %(26.7.2016)

Kdybych si pustil sportovní kanál s extrémními sporty, udělám nejlépe. Potěšil pohled na nespoutané a dnebezpečné panoráma hor. Nádherný pohled. Snad jen ta příroda stála za zhlédnutí. Zbytek byl jen doplněk. 55%(5.10.2016)

Keby to nebol remake a nevedel by som ako niektoré scény skončia, asi by som dal aj štvrtú hviezdičku. Film nám ponúka parádne kaskadérske kúsky. Žiadne CGI. Bohužial strašne veľa vecí je úplne nereálnych. Nevyznám sa do všetkých športov. Ale v živote som sa čosi naliezol a viem ako ďaleko od reality boli chlapci. Hlavne keď neboli primárne lezci. Vo filme sa nájde aj kopec silných momentov, len väčšina bola vykradnutá z originálu. Herci nemajú na duo Swayze vs Reeves, ale nie sú až takí otrasní ako som sa bál. Core sa nemusí hanbiť za svoju réžiu, ale Kathryn Bigelow z neho nebude. Solídny ale zbytočný film. Mohli to ešte trochu upraviť a nemusel to byť vôbec remake ale samostatný film o extrémnych típkoch ktorý majú nejakú filozofiu a ispravedlňujú ňou zločin. 65% *(13.3.2016)

• elanius

(45/2016) / Extrémne nezáživný a hlúpučký film, ktorý vsádza na cool týpkov a naozaj bezkonkurenčne natočené zábery extrémnych športov a extrémnej prírody. Ako pokus navrhujem skúsiť si film pozreť mute. Tá krása tam zostane, ale budete ušetrený tej scenáristickej bezmocnosti. (3/10)(21.3.2016)

Moderní doba, efekty, parádičky ale kouzlo původního bodu zlomu fuč! Když přimouřím oko za pár scén, tak těsně unikolo lepšímu hodnocení! 65%(4.4.2016)

Tak napodruhé mi to prišlo ako podstatne väčšia sprostosť. Pri tomto type filmov sa nerád vyjadrujem spôsobom, že to bolo tupé až hanba, ale tu to inak nejde. A do oka to udiera hlavne tým s akou vážnosťou je to tam všetko prednášané. Tie kvázi posolstvá. Ale tie jednotlivé dobrodružné scény natočené pútavo a zväčša (nie vždy) pekne prehľadne. A herci boli v zásade všetci sympatickí s výnimkou toho hlavného fešiho... čisto árijsky pôsobiaceho Johnnyho Utaha (polovičného indiána... hmm... jasně!). Takže tie tri tam asi nechávam. Aj keď... tá scéna s odkazom na originál a výstrelmi do vzduchu "noooo" bola celkom nechcene smiešna.(25.3.2017)

Nemohol som začať rok asi lepšie. Toto je už iný náklad. Veľa vecí je dobrých, ale výprava je úplný TOP!! A tá kamera si to úplne vypapá a ponúka neskutočné zábery. Do deja sa nás pokúšajú vtiahnúť dialógy, ktoré sú ale miestami otravné a až veľmi plytké. Na druhej strane, celá tá myšlienka je nanajvýš zaujímavá a inšpiruje k zamysleniu. Málo čo sa mu dá vytknúť. Ja som bol spokojný. Zatiaľ toľko, uvidím po opadnutí emócií, či to zmením. 5 z 5 ( Kino Dukla Svidník )(2.1.2016)

• majo0007

Eko, Greenpeace a Hippies agitka. A do toho product placement VW, ktoré si chce zúfalo vyžehliť potupu s emisiami. Bol by som zvedavý, koľko za to zacvakali filmárom.(19.3.2016)

Vylámané zuby na jednom z nejslavnějších filmů devadesátých let. Pro režiséra a scénáristu tento remake musel být velkou "Ozakiho" výzvou a zkouškou. Kterou nezvládli. Přitom stačilo dát jiný název, zamaskovat víc scénář a jména vůči původnímu Bodu zlomu a osobně jim to uznám. Takhle musíme srovnávat jako u všeho přebraného. Stále tvrdím, že dobrý film dělá perfektní výběr herců, kterým roli uvěřím a kteří jsou charismatičtí a dají své roli osobitost, památnost. Zde jsou všichni jen instantní osoby. Je mi u zadnice, kdo spadne dřív ze skály. Celý film spíš vyzní jako špičková akvizice, kterou si objednaly sportovní značky z řad Red Bull & Monster adrenalinových sportů. A tady je na co koukat. Nejlepší nasnímané záběry extrémních sportů od dob filmu Feuer, Eis & Dynamit (1990). Scény na moři, na horách jsou naprosto dechberoucí a mají větší intenzitu, čím víc je vaše kino méně domácí. Zde jedině je film dosaženým bodem zlomu.(21.3.2016)

• jujec

Děj prakticky žádný, film jen o efektech (myšleno o extrémních sportech). Ekologové se nechávají vozit na hory vrtulníkem. Naprostá ztráta času.(7.11.2016)

• Sfinkter

Nový Bod zlomu není remakem, ale hodně vzdálenou parafrází originálu, která si zapůjčila jména a velmi malou hrstku společných scén. Jedna hvězda za přírodní lokace, druhá za Winstonea, který mi jako Pappas připomněl původní postavu.(28.12.2016)

Film je paradni akcni podivana, ale bohuzel skoro nic navic. Scena s letadlem pripomela nedavnou M:I 5 nebo uvodni scena s motorkama taky nezapomenutelna. Vzhledem k scenaristovi jsem cekal jeste nejake future hi-tech vychytavky jako byly v Salt a Ctihodnym obcanovi, ale bohuzel. Jinak potesila ucast prevazne neznamych hercu (Edgar Ramirez me uz zaujal v Uhlu pohledu) a taky nadherne scenerie. U me horsi 4*.(2.1.2016)

Přesně podle očekávání - blbost, která v kině pobaví. Efektně nasnímané skoky, pády, sjezdy, výlezy i honičky. Párkrát ze mě vypadlo hlasité "ty vole!", především při zdolávání šikmé stěny ve Venezuele, ale celkový dojem je béčkový hlavně kvůli scénáři, ve kterém hlavní hrdina mluví pouze ve frázích a je plochej jak Holandsko.(8.1.2016)

Za nádherné lokace a super akční scény.(6.5.2016)

• luksky

Chtěl sem na to jít do kina, kvůli práce to nevyšlo a po zhlédnuti doma jsem rád, že sem za to neutrácel...proti původnímu filmu hodně slabé, hlavni hrdina řádnė nesimpaticky..zklamáni(22.4.2016)

• coscarelli

Core sa viac sustredil skor aby niekto nespadol z motorky, popripade nenapichol na strom a v peknom uhle a zamalovane, a Wimmerove monology-dialogy-trialogy plne filozofie a myslienok nechal lahko plynut do cerstveho horskeho vzduchu. Tak vznikla pre mna potetovana a frajerska nudna pozerska adrenalinova jazda, ktoru Xander moze kludne skopavat zo svojho tronu nizsie a nizsie. Vizualne omalovanky (motorky, basejump,..) chytia za ocne viecka kdekoho, a waaaaaaaau :D ale nezmäkol som.... Asi na "akcniaky" uz som prilis stary ale toto ma ee ,nebavilo. Ale i tak,Dve silne nafuknute kolesa urcite potesia.(9.5.2016)

• sedm.1

Velmi slabá podívaná. Každopádně hned na začátek musím zmínit, že zrovna tento film bych remakem rozhodně nenazýval, neboť na to má s původním Bodem zlomu opravdu minimum společného. To ale jen tak na okraj, na výsledný bídný dojem tento fakt nemá žádný vliv. O ten se totiž postarali úplně jiné faktory a to v prvé řadě naprosto katastrofální casting. Luke Bracey je absolutně nevýrazný, mdlý a nesympatický chlapík, který nemá sebemenší šanci utáhnout jakoukoliv větší roli, natož pak hlavní, jindy velmi pohledná Teresa Palmer tu vypadá fakt příšerně a jinak výtečný Édgar Ramírez se podle mě zas do role Bohdiho pro změnu vůbec nehodil. Zápletku jsem pak spíš než jako klasicky vystavěný příběh vnímal jako téměř dvouhodinovou reklamu na extrémní sporty, se spoustou, ale opravdu spoustou rádoby filozofických žvástů na téma smyslu a podstaty života, a to zas vyznělo spíš jako nějaká ekologická propaganda, no nicméně když bych vzal i ten zbyteček, kde se tvůrci tedy snažili o nějakou tu dějovou linku, tak stejně šlo jen o předvídatelný, tuctový vývoj, bez známky zábavnosti. Vzhledem k tématu mě navíc nemile překvapil naprostá nepůsobivost atmosféry a akce se zde vyskytuje jinak jen právě ve všech těch záběrech extrémních sportovních výkonů, které jsou nasnímány sice dynamicky a živelně, ovšem kdo se o tento druh adrenalinových atrakcí nezajímá i v reálu, tak s ním to stejně nejspíš nepohne ani zde. Já tu zkrátka tedy sice nechci tvrdit, že bych se u tohoto snímku nějak vyloženě nudil, ale určitě nejsem cílovým divákem pro tento druh filmu, a mám zároveň i obavu, že ona cílová skupinka nebude zas až tak početná.(22.12.2018)

Recenzie zlé, tržby ešte horšie, čakal som pohromu, ale ... ono je to na poli akčného filmu celkom slušné, dokonca by som povedal, že také výpravné a kaskadérske kúsky sa len tak nevidia (freeride na snowboardoch a lezenie bez istenia k Angelovmu vodopádu sú úžasné) ... samotný nápad remakovať klasiku ako Bod zlomu je samozrejme problematický a zbytočný, ale až na pár citácií a mená hlavných postáv to až taká vykrádačka nie je ... Keby sa ešte lepšie popracovalo na scenári, pretože tie zločiny mi tam k naplneniu Ozakiho osmičky adrenalínových kúskov moc nepasovali, keďže kaskadérske kúsky "anti"hrdinom financoval nejaký šejk a neboli tak odkázaní na prachy z lúpeží ... a tvorcovia zvolili lepšieho predstaviteľa Johnyho Utaha, dal by som bez váhania slušné 4*. A počas sledovania filmu ma viackrát napadlo, že by som celkom rád videl film na tému adrenalínových športovcov. Ak by obsahoval také parádne kúsky ako nový Bod zlomu a mal uveriteľné postavy, ktorým by som veril ich životnú filozofiu, mohol by to byť zážitok. 7/10(12.1.2016)