Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Jeden z nich pak na dně bazénu začne dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé" a zakrátko si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. To se však pomalu přestává líbit partnerkám a manželkám našich hrdinů... Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

M.i.k.e

na české poměry povedená komedie.Vtipnost jednotlivých epizod je sice nevyrovnaná,ale něketré hlášky opravdu hodně pobavili.Trošku překvapivě pak pánské osazení válcuje to dámské,které je snad až na Ninu Divíškovou docela upozaděno.Buď jak buď,už dlouho se mi nestalo,že bych se u české komedie několikrát zasmál nahlas...70% ()

Aljak

Tak strašne predvídateľné, až som zostal nemilo prekvapený. Už od samotného začiatku bolo jasné kam sa to celé bude uberať, a bohužiaľ, šablóna bola napokon aj dodržaná. K tomu pripočítam dávku nelogickosti, ktorá ma vo filmoch vždy dokáže znechutiť, a máme na svete tuctový ničím výnimočný film. Teda námet bol ako tak originálny, ale scenár a spád boli hnusná šablóna. Aspoň že hudba bola celkom fajn, a sem tam aj niektoré scény. ()

Martin741

Teda riadne trapenie sa novych ceskych filmov, uz som im pomaly prestal davat sancu po hrozach ako Gympl /2007/, Babovredy a Zakazane Uvolneni /2014/ a vidim, ze trapenie sa pokracuje. Namet je slaby, nestrhne, a zase sa dostavil dostatok nudy, fakt nechapem, naco sa este taketo nudne zvachance natacaju a hlavne komu? Hatsepsovetzial moja milovana ceska kinematografia ide od 10-ich k 5 -im, skoda. 15 % ()

BarryLyndon

Nebylo to uplně hloupé a chodit do kina podobných českých komedií každý rok 10, tak na ně občas s rodinkou zajdu. Moc sympatické ústřední obsazení a ve slabých chvílích to hodně tahal Novotný s Polívkou. Nevím proč všechny Kameňáky, Babovřesky nemohou mít tuto úroveň. Přitom to nebyla žádná extratřída, jenom mne uplně nebolely oči při sledování a neměl jsem chuť se okamžitě opít. Co bych tomu vytknul a co působilo neskutečně komicky a to ne v dobrém, je product placement. Já chápu, že ufinancovat u nás film není prdel a upřímně si cením víc člověka, co se snaží film zafinancovat ze soukromých zdrojů, ale šlo by to alespoň dělat nějak s grácií nebo trochu taktně. Jako internetovou prodejnu nářadí a Albert bych ještě bral, ale tričko CSFD? TO hádám vymysleli až na place a celou linku s Tatralandií tam pravděpodobně připrcli až po skončení natáčení formou dotáček. Ale smál jsem se tomu. :-D Vcelku fajn a pozitivních 6/10 ()

Rodriguez

Jeden z těch mála českých snímků, který je trochu zajímavý, má vlastní nápad a trochu nevtíravého a křečovitého humoru! Ano, tím je firma zvaná "Hodinový manžel", která začne po zavřený plaveckého bazénu ve městě Nymburk a jeho okolí funguvovat a poskytovat svoje služby. 70% ()

bourec

Tři s odřenejma ušima. začátek ujde, ale pak to nabere směr sešup. Ta taškařice na vleku už byla hodně přes čáru. 50%. ()

Martrix

Hodinu po návratu z kina, ještě zatepla, dokud nevyprchala nasranost, posílám s rozmyslem namířený kopanec přímo do místa, odkud nejspíš TS vys(r)lal tak pitomý scénář, mezi nic netušící diváky. Přiznám se bez mučení, že chodím na české filmy do kina nerad. Dle mého mínění, jde totiž český film do kytek. Za poslední dekádu vzniklo žalostně málo opravdu dobrých filmů, které jsou laděny do hořkolaskavé komedie, do žánru, který českou kinematografii vždy zdobil. Místo toho se pořád točí hutná dramata, která se zabývají poválečnou historií, nebo opačný extrém...Troškomedie. Schválně si vyfiltrujte tady na CSFD v žebříčku, české komedie za posledních deset let a podivte se, jaká hodnocení mají. Přitom se rok co rok točí kolem 20-ti filmů! Hodinový manžel tento žebříček do červených barev nedostane. Vše dobré(herecké výkony), devalvuje předvídatelný scénář, který je vtipuprostý, zápletkou nedotčený, plný prvoplánovitých scén a tak nevkusně neoriginální, že mě to prostě štve. Ne těch vyhozených 320Kč, ale fakt, že jsem měl bohužel opět pravdu, když jsem se bránil jít na český film do kina. Nechal jsem se zlákat dobře sestříhanou upoutávkou a herci, se kterými je možné natočit skvělé filmy. TS nic takového, jako je aspoň průměrný film, ale neudělal. Jsem moc přísný, vím, ale tento film opět snížil laťku české kinematografie o další stupínek. Protože diváci připravení o soudnost, nejspíš díky stále se zhoršující kvalitě komedií, hodnotí jeho film tak vysoko, že by si jeden mohl pomyslet...těm čechům stačí málo...polský jídlo, čínský hadry, mizerný filmy...které si navíc natáčí sami... . ()

necisty

Na české poměry velice vtipná komedie. Opravdu se nepamatuji, kdy jsem se takhle smál klidně i u nějakého filmu z americké nebo britské produkce. Nechápu tedy, co tu zas místní kritici řeší. Nebudu tomu srážet body jen protože je to české. Srandy kopec, ke konci žádné klišé, ke kterému to celou dobu směřovalo, ale naštěstí mile překvapilo. ... LFŠ ()

zette

Dalsi z nekonecne rady ceskych komedii, u ktere mi pri sledovani beha mraz po zadech. Bohuzel mrazi z naproste zoufalosti a trapnosti... Nechapu, proc zrovna tento film ma od uzivatelu takove relativne dobre hodnoceni. Asi jen za slusne herecke obsazeni. Osobne me nejvice pobavila "stupnice mrduchtivosti", kterou jsem ve svem zivote taky nejednou pouzil:-). ()

PROCESOR

Hodinový manžel Vám zdarma nainstaluje dobrou náladu. Jak přišel Novotný z práce a první co bylo, že se naklonil k Norisový a "zdravil se" s jejími ňadry. "Tak co, nosila Vás panička hrdě, jooo, hrdě Vás nosila?" mě prostě rozsekalo a takovýchto scének má hodinový manžel na skladě samozřejmě více. Naprosto pohodová komedie:) ()

Flynn

Na české filmy koukám velmi sporadicky a tady jsem tak nějak zase pochopil proč.... námět zajímavý, v rámci komedie se z toho dalo vyždímat určitě více... a co se nestane? Vyvrcholení v podobě tradiční trapné české taškařice kde už chybělo snad jen aby po sobě házeli dorty a hovna.... já nevím.. proč ten konec takhle posmolí? Zbytek filmu to nějak plyne, žádná hitparáda a pak si scénarista asi řekne a ted to vyfrčíme to pořádných obrátek at si sednou na prdel jako z těch zahraničních filmů... bohužel to tu těžce nefunguje a u finální části filmu mi bylo hrozně líto herců, protože je mám rád z jiných filmů a seriálů. ()

dr.fish

Hodinový manžel by asi byla dobrá komedie, kdyby někdo z těch co to vyprodukovali, věnoval trochu víc pozornosti scénáři, a méně pozornosti propagovaným firmám a výrobkům. Film je řetězcem reklam, na jejichž pozadí se odehrává chatrná zápletka. Pár vtipných situací a dobré obsazení komedii drží v mezích vkusu, ale podobnost s Babovřesky je veliká. A ty nám stačí jen jedny, nerad bych, aby se tato nemoc rozšířila i na další filmaře. 40% ()

angel74

Podobné sexistické legrácky, jakými srší Hodinový manžel jsou mi proti srsti. Zejména tedy dějová linka točící se kolem Davida Novotného a Jitky Čvančarové mě znechutila natolik, že nejsem schopná objektivně posoudit, zda je zbytek filmu koukatelný nebo ne. (35%) ()

Radiq

Filmovej plagát v podstatě skoro vůbec neodpovídá filmu, ale to není zas tak podstatny. Podstatny je to, že je to cely takovy jakysi roztříštěny. Chvilema si vubec nejsu jistej, proč některá postava dělá, jakoby tu druhou skoro vubec neznala. V podstatě ty dva tábory - opuštěny žensky a lachtani - by se teoreticky měli všichni tak nějak znát, aspoň od vidění, ale místo toho se dočkáme scén, ktery jsou pro vývoj děje uplně nepodstatny nebo mi přišly nelogicky nebo tak něco. Prostě jak kdyby se scénář psal až na place během natáčení, nebo že se to nejdřív všechno nějak natočilo a konečnej střih z toho udělal uplně jinej příběh. Neřikám, že tam nebylo několik vtipnejch situací a fórků, ale jenom proto ty dvě hvězdy. Herecky si totiž nemůžu stěžovat. Režisérsky už jo. Jinak fakt takovy roztřepeny nic moc. ()

sir-dave

Už jsem byl připraven na jednu z těch českých rádoby vtipných komedií. Přiznám, že mě to pobavilo, ani Polívka nebyl trapný a nepřehrával. 3/4 filmu se točilo okolo toho, jak čtyři nezkušení chlápci dělají hodinového manžela, u toho samozřejmě vznikalo plno vtipných, trapných scének k pobavení. Norisová měla s manželem pěkné uvítání :) ()

kocik1

Představte si, že si doma lehnete na gauč a triumfujete se s druhou polovičkou, kdo vymyslí větší kravinu. No a pak podle toho všeho bez výběru natočíte film. Vznikne Hodinový manžel = víc jak hodina trapnosti, scénáristické bezradnosti a divácké nudy z pozice čtyř(!) chlápků v extrémně čistých montérkách. ()

otík

Především v úvodní dvacetiminutovce velmi vtipný a zábavný film, který staví na dobré partě čtyř ztroskotanců (Novotný, Polívka, Matásek a Latinák), kteří kvůli zaplacení dluhu dají dohromady firmu Hodinový manžel a snaží se tak vydělat 120 000 na splátku. Chemie těchto hrdinů je báječná, zatímco chemie mezi nimi a ženami ve filmu nefunguje vůbec. Od druhé třetiny bohužel film sklouzne spíše jen k epizodním rolím každého z hrdinů a film zcela ztratí tempo. Ke konci to sice zase začne být trošku zajímavé, ale bohužel vtipnost filmu se už moc nevrátí. Je to škoda, slibný úvod rozhodně ukázal, že tady byl především herecký potenciál báječný. PS: Děkuji autorům za zmínku fotbalového klubu FC Slovácko z Uherského Hradiště. To mě opravdu jako hradišťáka potěšilo. ()

mo cuishle

Po delší době dobrá česká komedie a to nejen proto že se natáčela u nás v Nymburce a že se tam i na vteřinu objevím :D Ale hlavně proto že tahla parta herců fakt funguje skvěle pohromadě. Lukáše Latináka mám ráda ze slovenské Partičky kde byl naprosto geniální. Matásek zraje jako víno. Polívka+Holubová klasika která nikdy nezklame. Jediného koho nemusím je Novotný. Nejenže to je antichlap stejně jako Chuck Norris ale co jsem měla možnost vidět na natáčení neskutečný arogant který po druhém zkaženém záběru seřval holčičku která hrála jeho dceru,div se málem nerozbrečela..Zpět k filmu. Scény v bance a na lanovce nejlepší. Smálo se celý kino a ja se skvěle bavila. Plus výborná hudba. Doporučuji. Celkem 85% ()

tatanapope

Na komedii poměrně dost slabé , humoru málo a když , tak jen opravdu slabý , pořádně jsem se nezasmála ani jednou . Takový průměrný film o životě z velmi předvídatelným dějem . ()