War Machine

• USA The Operators (pracovní název)

Afghánistán, rok 2009. Stávající americký velitel koaličních sil generál Whelan je odvolán, protože válka s Tálibánem a import demokracie osvobozovaným Afgháncům nepokračuje dostatečně rychle, resp. nepokračuje vůbec. Prezident Obama tedy posílá nového velitele amerických a koaličních sil, absolventa West Pointu a kurzu Rangers generála Glena McHamona (Brad Pitt). Generál nepřijíždí sám, doprovází jej jeho osobní tým armádních důstojníků - specialistů na vše. Dle jeho názoru válka v Afghánistánu trvala doposud tak dlouho, protože ji nikdo neřídil. To se teď změní. Glen je mistrem optimalizování a zefektivňování. Svému poslání věří a zároveň si uvědomuje, že tohle je jeho válka a že další už možná mít nebude. Miluje uznání i obdiv. Nelibě nese, když se mu pod nohy pletou vlivní politici včetně afghánského prezidenta Hamída Karzáího (Ben Kingsley) a říkají mu, co a jak má dělat, protože on to ví nejlépe. On ten ,,binec'' konečně uklidí... Jenže Afghánistán a jeho lid je něco, co nechápe ani jako voják ani jako Američan. Věci tam fungují jinak už celá staletí. To poslední, co Afghánci chtějí, je zavádění jakýchkoliv změn. Oni chtějí jen jediné, aby Američané odešli... (Big Bear)

xmy

Pittův herecký výkon byl dobrý, jinak to bylo takové nemastné, neslané a nudné. Občas podařený fór, celkově ale nic moc, dalo by se z toho vytěžit určitě víc. ()

hazaba

Byla to legrace... Naivní generál, který každému úkolu odevzdá všechno a přitom se tváři, jak tomu věří. Skvělí herci, hlavně Brad Pitt. Spíš komedie než drama a scény z útoku byly tak trochu mimo. ()

Torpid

Vynikající film pro ty, kteří chtějí o situaci americké armády v Afganistánu přemýšlet. Místy na vážno, místy lehká satira, rozhodně to není komedie k popukání nebo akční řezanice. Formou, nenápadností a výrazným ČSFD podhodnocením mi to připomnělo Syrianu. ()

Dm1tr1j

Nebolo to smiešne ale smutné. Tak to je keď si američania robia srandu sami zo seba a vidno ,že to nemyslia vážne. ()

Likan7

Satira? Komedie? Těžko říct. A už úplně těžko říct kdo přemluvil Brada Pitta, aby šel do takovýho projektu. On je sice s přehledem tím nejlepším a nejzajímavějším z celýho filmu, jenže on je tím JEDINÝM zajímavým z celýho filmu. Hraje něco jako v Panchartech a je v tom dobrej, o tom žádná, ale zbytek je tak šílně nudný, že jsem měl 4x chuť to vypnout. Pobavil mě jen skvěle zvládnutý konec (posledních 5 minut). ()

waska

Trochu zvláštní vojensko-politická satira, která vlastně ani neví čím chce být. Ale Brad Pitt je dle mého názoru fenomenální! ()

Sinusiridum

nuda, nuda, nuda...usínám, probouzím se, pořád nuda....pak nějaká akce, ale jsem nudou tak postižená, že mě to už nezajímá.....asi nějakej pokus o satiru na téma american army v rozvojových zemích a co tam na práci...ee, za mě zbytečnej film - 1hvězdička za trencle BredaPita a jak běhal :-) a jednou jsem se zasmála, když Ben Kingsley zapojoval telku... ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Nalákal mě Pitt, který v trenýrkách byl výborný, ale satirický a "tragikomický" pohled na US armádu ocení spíš americké publikum. Nevýrazné, ale zajímavé. ()

Ikedar

Na rozdiel od netflixáckeho Sand Castle je tento film aspoň pozerateľný. Zo začiatku sa môže zdať, že pôjde o absúrdnu komédiu na štýl Hlavy 22, ale už čoskoro začne film strácať svoj jasne vytýčený smer a začne byť žánrovo dosť zmätený. Čo sa hlavnej postavy týče, nebyť pár pohybových detailov, Brad Pitt a hlavne jeho prízvuk silno pripomína Aldo Rainea z Bastardov a osobne mi to kazilo dojem, pretože som za tým videl istú pózu. ()

garry

Začátek je nenáročná psina. Brad evidentně nemá rád lampasáky. Svého generála hraje jako Chaplin Hitlera. Miluji filmy kde americká reprezentace a armáda jsou za hlupáky. Inspekční cesta generála po Afghánistánu připomínala svoji tragikomičností články Terezy Spencerové. Proč podporujeme pěstování heroinu? Protože Kongres nedovolí pěstování bavlny z důvodu konkurence americkým farmářům. Heroin je OK. Ten američtí farmáři nepěstují. 10 - 2 = 20. Neříkej mi Dick! Říkej mi Richard! Brad je jedním z nejlepších komiků. Vážné role by už neměl vůbec hrát. Je ho na ně škoda. Také je skvělý 7 mílový běh ranní Paříží. Od návštěvy Evropy je to roztahané. Poslední třetina funguje jako nejsilnější protiválečný film. Už chápu proč 60 000 vietnamských veteránů spáchalo sebevraždu nebo zemřelo na předávkování drogami. ()

ShotgunED

Nádherná satira, která není ani satirou jako spíš realitou. Její filmová nevyhraněnost je dle mého zcela záměrná, aby byl zdůrazněn ten celkový"clusterfuck" tématu. Pitt dokonalý jako vždy. Abych šel na plné hodnocení, tak by to muselo, ale šlápnout více na pilu a ne tak něžně kolem toho tančit. Finální uzavření dokonalé včetně trefného camea. ()

Válečná mašina nabírá herce

Válečná mašina nabírá herce

23.08.2015

O satirické komedii War Machine jste možná ještě neslyšeli a je to chyba. Streamovací služba Netflix na ní totiž hodně sází a hodlá ji příští rok uvést souběžně v kinech i na internetu. Kdo tenhle… (více)