poster

Ctihodná žena (TV seriál)

 • Velká Británie

  The Honourable Woman

Drama / Thriller

Velká Británie / USA, 2014–2017, 6 h 56 min (Minutáž: 52 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (15)

 • jarmil8
  *****

  Špionážnímu thrilleru, kde by se napětí dalo krájet, zcela přirozeně dominuje Maggie Gyllenhaal. Ale série nestojí pouze na ní, ale i na jisté režii, kvalitním scénáři a perfektním obsazení dalších rolí. A naštěstí nechybí ani poněkud drsný humor.(31.1.2015)

 • KevSpa

  Zatím to nevypadá na nějaké nezapomenutelné dílo. Pozvolné tempo vyprávění není na škodu, ale místy je to až moc ucamrané. Nejvíc pozornosti na sebe kupodivu strhává Stephen Rea, i když by se to spíš čekalo od Maggie Gyllenhaal v titulní roli. Co mě ale po celou dobu úvodního dílu iritovalo, byl synovec hlavní hrdinky. Takhle retardovanou dětskou postavu už jsem dlouho neviděla. Pilot - 60%(11.7.2014)

 • Marigold
  ***

  Po shlédnutí pilotu se nemůžu zbavit dojmu, že tvůrci milují le Carrého romány a nedávné filmové zpracování TTSS. Chladné, metodické, zahleděné do fotogenických a zvláštně odtažitých kompozic i tajemných, nepřístupných a nesympatických charakterů. I s ohledem na téma chytrý přístup. Hodně zaujalo. Edit po sedmi částech: tenhle seriál sráží do průměru neuvěřitelně didaktická a neobratná režie. Chápu, že Blick jako autor má tendenci zdůraznit každý detail, ale výsledkem je nestravitelná teatrálnost, která díl za dílem nabývá na nesnesitelnosti a vrcholí nechtěně komickým pokusem o drama v koncovce 7. dílu. Pokud jsem dosud dílčí scény a detaily zkoušel ignorovat, tohle se už přehlížet nedá. Kritiky nejpřeceněnější seriál sezóny.(21.7.2014)

 • Traffic
  ****

  Rozhodně minisérie se stoupající tendencí. Poslední dvě epizody jsou až na pár momentů takřka bezchybné. Co se nejprve jeví jako neohrabané (a do jisté míry neohrabané opravdu je) nebo pseudoumělecké, se nakonec promění ve vysoce komplexní studii izraelsko-palestinské problematiky kopírující svým pozvolným tempem melancholicky trpitelskou povahu Nessy Stein - hlavní hrdinky. Blick se tady pokouší o dost nezvyklou kombinaci náznakového vyprávění s těžko vstřebatelnými, vzájemně kolidujícími a prostupujícími se politickými motivacemi, a poetického stylu založeného na elegické smyčcové hudbě, esteticky působivých montážích, kompozicích kamery a navracejících se vizuálních motivech. Jenom škoda, že tuhle významově nesmírně podnětnou a chytrou - a současně půvabnou - sérii nepochopitelně sráží několik slabších hereckých výkonů (Ephra Stein, místy i Atika) a zbytečně hysterických scén nebo už zmíněná vypravěčská škobrtnutí v první polovině (jde hlavně o poněkud nešikovné dávkování informací, řazení scén za sebe atd.). Zároveň je škoda, že Počestná žena tak trochu (dost) zapadá mezi viditelnějšími seriály současnosti. Tohle je pozoruhodná práce, která by neměla uniknout nikomu, kdo má rád inteligentní (a navíc přitažlivě natočená) politická dramata.(22.8.2014)

 • Davies182
  ***

  V podstatě se dá říci, že pilotu vévodí pouze samotná Maggie a její bravurní herectví. Což je paradoxně dost špatně, na špionážní drámo.(15.7.2014)

 • ReneeS
  ****

  První dva díly byly velmi pomalým a zmateným rozjezdem do světa, kde nic není tak jak vypadá, každý hraje nějakou roli, pomalu abyste nevěřili ani vlastní babičce, kde hlavní hrdinka dostává jednu ránu za druhou a britští špioni mají snad v popisu práce vysedávat na lavičkách v parku či nad partii šachu a házet jednu sarkastickou hlášku za druhou (I´ll use the door but just to let you know ...I CAN climb the walls) - výborný Stephen Rea. V momentě, kdy jsem se v tom alespoň trochu zorientovala jsem si to začala úžívat, proto jsem trochu zklamaná z konce. Celou dobu byl tak velký dúraz na vše co se děje okolo a nemám vůbec pocit, že by to bylo dořešené. Nechybí mi mezi posledními minutami a zbytkem seriálu ještě nějaké díly?(17.2.2015)

 • DwayneJohnson
  ****

  Miluju Maggie Gyllenhaal!(26.10.2015)

 • erased
  ****

  Who do you trust? Seriály s politickou tematikou možná patří mezi nejrozšířenější, avšak najít mezi nimi takové, které nejsou pouhopouhými vykonstruovanými příběhovými výmysly v politických kulisách, nýbrž se opravdu zabývají reálnou politikou, se prakticky rovná hledání pověstné jehly. Naopak špionážní seriály právě v tomto ohledu vynikají, ale je jich poskrovnu. Poměrně překvapivě je Úctyhodná žena kombinací obojího, a to jak po stránce obsahové, tak i formální. A zatímco je díky tomu ta první stránka vynikající, dost možná bezkonkurenční, ve druhé je zakopaný pes. Celému seriálu totiž především chybí tempo. To, na co je divák zvyklý u rozvážných a hutných špionážních thrillerů totiž z velké části nefunguje v politickém dramatu s příměsí mezinárodních špionáží a povinných rodinných problémů. O to víc je tento problém znát, že v takovém nepřehledném prostředí (a to ani nemluvě o nejednoznačnosti samotného konfliktu mezi Izraelem a Palestinou!) se pak informace a příběhové spojky zpravidla vyskytují jen v náznacích, a přednost se dává spíš audiovizuálnímu zpracování. O tom, stejně jako o samotném mrazivém příběhu, se ovšem nedá mluvit jinak než v superlativech. Souhra kreativních scén a záběrů, melancholické hudby a husí kůži nahánějícího děje plného opravdu zajímavých postav je totiž v televizi nevídaná. Jenže je to souhra, která po dokonalosti jen tápe, protože na to to v ní během těch osmi hodin až příliš často skřípe. It's a wonder we trust anyone at all. P.S. Je obrovská škoda, že do role bratra titulní postavy nebyl obsazen Jake Gyllenhaal.(17.1.2015)

 • flyboyeda
  ****

  Moc pekne. Velkolepe finale odmenilo trpelive divaky, co maji radi gradaci. Politicko-konspiracni ME multi-mindfuck v zaveru a naprosta zmena priorit cele serie dvaji smysl, podobne jako u predchoziho dilka tvurcu Shadow Line se vyplatilo pockat si do konce. Serie mozna ma nejake ty mouchy, ale i tak se jedna o velmi smysluplnou a kvalitni televizni zabavu.(24.7.2014)

 • Lord.Jim
  *****

  Naprostá bomba! Maggie je neuvěřitelná, hustá atmosféra, pomalé tempo. Co víc si můžu přát?(25.6.2015)

 • F.W.Colqhoun
  ****

  Náročnou expozicí příbuzné Shadow Line. Hugo Blick celou první polovinu seriálu dávkuje indicie tak skrblivě, že se v rozplétání případu není čeho chytit. Mezi postavami není jediná, která by nehovořila tajemně jako Smiley od le Carrého. Odhodlanější diváci si mohou dělat poznámky - ale asi to jim nepomůže. Divák je odsouzen ke sledování scén a dialogů, k nimž [zatím] nemá klíč a na své si přichází jen masochista, nacházející v tápání potěšení. Kdo se nemůže dočkat zvýšení akcelerace a svazování volných konců ve druhé polovině série, a se jako já kochá půvabně stárnoucí Maggie Gylenhaall, sardonickým, pierotovským herectvím Stephena Rea, překvapivými zvraty a docela hezkou kamerou. Potěší též vyvážený, střízlivý náhled neutěšené blízkovýchodní situace. Jen střídmě odměňující, ale zvláštně uspokojující špiónská podívaná.(9.12.2014)

 • jfaba
  *****

  Kupodivu mě zpočátku roztahaný děj nevadil (kdo nemá rád zdlouhavé záběry, tak ať si pustí něco jiného). Postupně se vše zrychluje a nabývá na grádech, až člověka mrazí a říká si, co je to za svět. Konflikt izraelsko-palestinský (nebo naopak), k tomu hromada špiónů, se skvělým Stephenem Rea, který mě ze začátku šíleně štval, ale nakonec se z něj vyklubal "hodný kluk". Celý děj se točí kolem lží mezi námi a boje o pozice v jakémkoli slova smyslu, a to jak mezi nepřáteli, tak i mezi spojenci a moc naděje na lepší budoucno to nedává. Pro sebe dávám zatím *****, ale fyzicky jen ****. Možná to časem změním. Edit: Změnil jsem to.(27.3.2015)

 • VLADEK
  ***

  Velmi rozporuplný seriál, nikoliv snad scénáristicky, ale režijně, dramaturgicky. Já bych to prostříhal tak na 5 dílů a pak by to bylo určitě na 80%.(3.9.2014)

 • segovesus
  **

  Čekám, co z toho bude, po prvním dílu v tom vidím potenciál, ale to tempo, jak na uspání hadů. Britský Homeland to rozhodně není. Skóre přes 8 na IMDB mi říká, abych to ještě zkusil.(14.7.2014)

 • Sakulnikov
  ***

  V prvním díle to vypadá na zajímavé špionážní drama, kde je hlavně zajímavé herectví. V dalších dílech se zlepšuje zápletka a zhoršuje herectví. Zvláště Maggie Gyllenhaal její psychiku ji nevěřím (ale možná je proto, že herečku tak jako tak nemám moc v lásce). Celý seriál ukazuje jaký je Izrael/Palestina problém - nikdo není kladnou postavou. Do toho neurčitost zpravodajských služeb, takže i naivní idealista má problém najít řešení. Celkově tedy zajímavý seriál, ale pro mě sražený první polovinou, která byla příliš prostříhaná, skoky v časových rovinách nebyly zrovna přehledné, ale závěrečné díly byly velmi napínavé. Pravda s trochou happyendu, který jsem nečekal vzhledem ke všemu tomu cynismu. a citát na konec "makes you wonder why they bother"(21.9.2014)